Türkeli Haberleri

Türkeli haber, Türkeli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkeli - Bugün
Yağış kimine felaket kimine bereket oldu
Sinop 11 Ağustos günü büyük bir sel felaketiyle sarsıldı. Selin yaşandığı 24 saatte Sinop'ta metrekareye 240 kilogramdan fazla yağış düştü. Yağmur Ayancık, Türkeli, Gerze ve Erfelek ilçelerinde yıkım ve can kayıplarına yol açarken suyu seven çeltiğe ise hayat verdi.
Türkeli - 14.09.2021
Türkeli'de motosiklet ile otomobil çarpıştı: 2 yaralı
Sinop'un Türkeli ilçesinde, motosiklet ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
Türkeli - 28.08.2021
AK Parti Sinop İl Başkanı Giresun, afetin yaralarının devlet millet dayanışmasıyla sarıldığını söyledi
11 Ağustos'taki şiddetli yağışın ardından yaşanan sel felaketinin Ayancık ve Türkeli ilçelerinde büyük yıkıma sebep olduğuna işaret eden Giresun, "Yaşanan afette 10 vatandaşımızın cansız bedenine ulaşılırken, 6 vatandaşımız ise hala kayıp durumdadır.
Türkeli - 28.08.2021
Son dakika haberleri: Bakan Karaismailoğlu: "2 ay içerisinde kalıcı köprülerimizi tamamlamak istiyoruz"
İncelemelerinin ardından değerlendirmede bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "11 Ağustos'ta malumunuz üzere Bartın, Kastamonu ve Sinop illerini kapsayan afet ile ülkemiz karşı karşıya kaldı. Bu afet tarih boyunca görülmemiş en büyük afetlerden bir tanesiydi. Afetin en çok etkilendiği Bozkurt'tayız şu anda. Bozkurt'ta hummalı bir çalışma yürütülüyor. Binlerce arkadaşımız binlerce iş makinesi ile devletimizin tüm bakanlıkları, devletimizin tüm kurumları, sivil toplum örgütleri, gönüllüler, topyekun bir mücadele var. Yine devlet-millet dayanışmasını önemli örneklerinden bir tanesini görüyoruz burada. Hayat yavaş yavaş normale dönüyor. İnşallah en kısa zamanda afet öncesi günlere döneceğiz. Bütün kurumlarımız afetin izlerini ortadan kaldırmak için hummalı bir çalışma yürütüyor. Yine Bakanlığımıza ait bu bölgede önemli çalışmalarımız var. Ulaştırma ve haberleşme alanında günlük ihtiyaçlar karşılandı zaten afetin ilk günlerinde. Şu an afetin başladığı 17'inci günündeyiz. Çok önemli gelişmeler var bölgede, inşallah hayat yavaş yavaş normale dönüyor. Bizlerde Ulaştırma Bakanlığı olarak ulaştırmaya ait projelerimizi hazırladık. Bir taraftan da imalatlarına başladık. Özellikle bölgeyi ilgilendiren, Çatalzeytin-Türkeli yani Kastamonu'yu Sinop'a bağlayan afet nedeniyle köprümüz ortadan yok oldu.
Türkeli - 27.08.2021
AFAD'dan 'yardımlar seçili kişilere dağıtıldı' iddiasına yalanlama
AFAD'dan 'yardımlar seçili kişilere dağıtıldı' iddiasına yalanlama AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Sinop'un Gerze ilçesinde vatandaşlar tarafından gönderilen insani yardımların seçilmiş kişilere dağıtıldığı iddialarını yalanladı.  AFAD, Genel Hayata Etkiili Afet Bölgesi ilan edilen Sinop'un Gerze ilçesinde seçilmiş kişilere insani yardımların dağıtıldığı iddialarına cevap açıklaması yayımladı. 11 Ağustos 2021 tarihinde Batı Karedeniz'de başlayan aşırı yağışlar nedeniyle Kastamonu, Bartın ve Sinop'ta sel ve su baskınları yaşandığı bildirilen açıklamada, "Yaşanan sel, su baskını ve heyelan afetleri sonucunda, Kastamonu'nun Abana, Azdavay, Bozkurt, Çatalzeyin, Devrekani, İnebolu, Küre, Pınarbaşı ve Şenpazar ilçeleri, Sinop'un Merkez, Ayancık, Türkeli, Gerze, Boyabat ve Erfelek ilçeleri ile Bartın'un Ulus ilçesi Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi olarak ilan edilmiştir" ifadelerine yer verildi.
Türkeli - 27.08.2021
Son dakika haberi... Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, selden etkilenen Türkeli ilçesinde yol ve köprüleri onarıyor
Son dakika gündem haberine göre Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, selden etkilenen Sinop'un Türkeli ilçesinde kullanılmayacak duruma gelen yol ve köprülerin onarımını gerçekleştiriyor.
Türkeli - 27.08.2021
Borç yapılandırmasında başvuru ve ödeme süreleri uzatıldı
Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından, sel afeti yaşanan, Düzce'nin Akçakoca, Rize'ye bağlı Güneysu, Çayeli, Ardeşen, Fındıklı, Kalkandere ve Pazar ilçeleri ile Rize merkeze bağlı Muradiye ve Salarha beldeleri, buralara komşu köyler, Artvin'e bağlı Arhavi ve Murgul ilçeleri, Kastamonu'ya bağlı Abana, Azdavay, Bozkurt, Çatalzeytin, Devrekani, İnebolu, Küre, Pınarbaşı ve Şenpazar ilçeleri, Sinop'a bağlı merkez, Ayancık, Türkeli, Gerze, Boyabat ve Erfelek ilçeleri, Bartın'ın Ulus ilçesinde 31 Aralık 2021'e kadar mücbir sebep hali ilan edilmişti.
Türkeli - 27.08.2021
Bakan Dönmez: "El birliğiyle afet bölgelerini normalleştirmeye çalışıyoruz"
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sinop'taki Ayancık Küçük Sanayi Sitesi'nde incelemelerde bulundu. Bakan Dönmez, sanayide hazır hale getirilen iş yerlerine tekrar elektrik verilmesi ile ilgili Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. (YEDAŞ) personelinin yaptığı çalışmaları da yerinde gördü. Dönmez, personele kolaylıklar dileyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyareti sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Dönmez, "1 hafta önce Sinop Ayancık ve Türkeli'ndeki tüm köylerin elektriğini vermiştik.
Türkeli - 27.08.2021
Son dakika! Gurbetçi vatandaştan Bakan Karaismailoğlu'na: "Avrupa'da da sel oldu ama buradaki ilgi gözlerimi yaşarttı"
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Türkeli ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulundu.
Türkeli - 23.08.2021
Bartın, Kastamonu ve Sinop'ta Meydana Gelen Yağışlar Hakkında - 18.00
Altyapı Kastamonu Devrekani'de terfi merkezi su altında kaldığından geçici olarak kaynaktan su verilmektedir. Bartın Bartın iline İller Bankası tarafından altyapı hasatının giderilmesi için 3 Milyon ? ödenek aktarılmıştır. Sinop Ayancık'ta 10 km'lik şehri besleyen içmesuyu iletim hattı kullanılamaz duruma gelmiş olup Atıl durumdaki kuyuların bakım onarımları yapılarak ilçenin tamamına su verildi. Kanalizasyon, yağmursuyu ve atıksu arıtma tesisi ile ilgili hasar tespit çalışmalarına başlanılmıştır. Türkeli'nde içme suyu ilçenin tamamına verilmiştir.
Türkeli - 23.08.2021
Son dakika haber! YEDAŞ, Sinop'taki sel felaketinin ilk gününden itibaren destek çalışmalarında yerini aldı
Son dakika haberleri... Yeşilırmak Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (YEDAŞ) Genel Müdürü Hasan Yasir Bora, Sinop ili Ayancık ve Türkeli ilçelerinde yaşanan sel felaketi sonrası ilk günden itibaren bölgeye toplamda 200 adet jeneratör sevkiyatı yapıldığını bildirdi.
title