Toros Dağları Haberleri

Toros Dağları haber, Toros Dağları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Toros Dağları - 27.9.2020
Yörük Kızı Gülsüm Şifa, derslerini artık canlı takip edebilecek
Mersin'in Erdemli ilçesinde Toros Dağları'nın yüksek kesimlerinde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Yörük ailenin kızı Gülsüm Şifa'ya, EBA'dan derslere canlı katılabilmesi için tablet hediye edildi.
Toros Dağları - 11.9.2020
Toroslar'da yaban hayatını koruma çalışmaları sürüyor
Antalya'nın Akseki ilçesinde Toros Dağları'ndaki yaban hayatının korunmasına yönelik toplantı yapıldı.
Toros Dağları - 16.8.2020
NASA, Antalya dağlarındaki tarım arazilerinin fotoğrafını paylaştı
ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan (ISS) çekilmiş Antalya'nın Batı Toros Dağları'ndaki tarım arazilerini gösteren fotoğrafı sosyal medya hesabında paylaştı.
Toros Dağları - 29.7.2020
Her gün 30 kilometre yol gidip can dostları besliyor
Her gün 30 kilometre yol gidip can dostları besliyor Adanalı kebapçı Yaşar Aydın, her gün ekmek üzerine etli kemik kaynatıp koyarak sokak köpeklerine yediriyor ADANA - Adana'da bir kebapçı, dükkanından artan ekmeklerin üzerine her gün etli kemik kaynatıp sokak köpeklerini besliyor. Kentte uzun yıllardır kebapçılık yapan Yaşar Aydın, her gün Çukurova ilçesine bağlı Topalak Mahallesinde bulunan sahipsiz köpekleri dükkanındaki müşterilerden artan ekmeklerle ve kaynattığı etli kemiklerle besliyor. Yaklaşık 3 yıldır gece gündüz beslediği sokak hayvanları Aydın'ı gördüğünde arkasından ayrılmıyor. Kış mevsiminde kar yağan Toros Dağları'nda bulunan soğuktan üşüyen ve titreyen köpekleri de gidip besleyen Aydın, bütün köpeklere ayrı ayrı ilgi gösteriyor.
Toros Dağları - 23.7.2020
KONYA Antalya sahilleri değil, Konya Ovası
Konya'nın güneyinde yer alan Beyşehir ilçesindeki gölün güneyinde ve batısında Toros Dağları, doğusunda volkanik Erenler Dağı, kuzeybatısında ise Anamas ve Sultan dağları bulunuyor.
Toros Dağları - 18.7.2020
Mersin'de yetiştirilen kraliçe arılar yurdun dört bir yanına gönderiliyor
Mersin'de, Toros Dağlarının 2 bin 300 rakımındaki yaylalarda yetiştirilen kraliçe arılar, kaliteli bal üretimini arttırmak isteyen üreticilere ulaştırılıyor.
Toros Dağları - 17.7.2020
"Yok satan" kiraz 51 ülkede sofraları süslüyor
İç piyasaya ve dış pazarlara sunulan kirazın, yaklaşık 5 bin dekar alanda yetiştirildiğini belirten Özcan, şunları kaydetti: "Yılda yaklaşık 7 bin ton rekolte elde ediyoruz. Mihalıççık kirazının aroması çok farklı. Kirazımızın kalibresi de 22 ila 26 milimetre çapında oluyor. Aroma ve kalibresinin bu kadar farklı olmasının nedeni rakım, toprak, su ve iklim özellikleridir. İngiltere, Almanya, Çin, Japonya, Fransa gibi dünyanın 51 ülkesine ihraç ediyoruz. Yurt dışı pazarında aroması ve kalibresinin büyük olması nedeniyle ilgi görüyor. Rakımın yüksek olması nedeniyle kirazımız çok geç yetişiyor. Gündüz hava sıcaklığı 22-23 derece olsa da akşamları 12-13 dereceye kadar düşüyor, bu da meyvenin geç olgunlaşmasını sağlıyor. Bu nedenle Türkiye'nin birçok yerinde kiraz bittiğinde 'son turfanda' denilen kiraz, Mihalıççık ve Toros Dağları'nda oluyor.
Toros Dağları - 8.7.2020
Tomarza'da Göl Değirmeni, piknikçileri ağırlıyor
İmamkullu Mahallesi hudutları içerisinde Toros Dağları'nın eteklerinde bulunan gölet, yer altından çıkan soğuk suyuyla biliniyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Toros Dağları Haberleri | Toros Dağları Haber - Haberler - Toros Dağları haberleri, son dakika toros dağları haber ve gelişmeleri burada. Milli bisikletçiler 3 yıldır Toroslar'ın zirvesindeki Türk bayrağını yeniliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 22:04:07. #1.14#
title