Togg Haberleri

Togg haber, Togg son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Togg - 27.10.2020
Ticaret Bakan Yardımcısı Turagay: "Otomotivde birim ihraç fiyatı bu yıl 10 doları geçti"
Otomotivin, dijital dönüşümün en hızlı yaşandığı sektörlerin başında geldiğini ve elektrikli araçların payının yüzde 3'ten yüzde 7'ye çıktığını vurgulayan Turagay, şöyle devam etti: "Hibriti de eklediğimiz zaman bu payın yüzde 12-13'lere çıktığını görüyoruz. 2030 yılına dönük yapılan projeksiyonlarda bu payın otonom araçlar da dahil yüzde 40-50'lere çıkacağı ifade ediliyor. Dolasıyla bizim yapmamız gereken dünyadaki bu dönüşüme, bu değişime ayak uydurabilmek. İçten yanmalı motorlarla bugüne kadar gelindi. İklim değişikliği var. Emisyon oranlarında karbon emisyonlarının azaltılması var. Dünyada çevreciliğe karşı çok olumlu bir hava esiyor. Dolayısıyla önümüzdeki dönem rekabetin çok daha fazla artacağı ve bizim de bu rekabetin içinde kuvvetlice yerimizi almamız gereken bir dönem. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) bu açıdan çok çok önemli.
Togg - 27.10.2020
Son dakika... Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Kacır: "TOGG, mobil akıllı cihaz projesi olarak öne çıkıyor"
Edinilen son dakika gelişmesine göre Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, "TOGG, aslında bir otomobil projesi olmanın ötesinde, mobil akıllı cihaz projesi olarak öne çıkıyor.
Togg - 26.10.2020
Yalova'da OSB ve TSE iş birliğiyle ulaşım sektörü için "test ve kalibrasyon merkezi" kurulacak
Öncelikle OSB bünyesindeki 234 sanayiciden merkez çatısı altında sunulmasını istedikleri hizmetlere ilişkin talepleri topladıklarını aktaran Özdemir, şöyle devam etti: "Toplanan ortak ihtiyaçlara TSE tarafından bölgesel talep ve ihtiyaçların eklenmesiyle merkezin kapsamını somutlaştırdık. Kocaeli ve Bursa'daki otomotiv sektörlerinin orta noktasında olmamız ve gurur projemiz TOGG'a yakınlığımız dolayısıyla otomotiv sektörünün, tamamlayıcı lojistik faaliyetleri açısından denizcilik ve demir yolu ulaştırma sektörünün, makine ihtisas bir OSB olmamız sebebiyle de sektörde faaliyet gösteren tüm katılımcıların belgelendirme, test ve kalibrasyon hizmetlerini sağlamak üzere 3 bin metrekare kapalı alana sahip merkezin temelini Mayıs 2021 itibarıyla atacağız.
Togg - 19.10.2020
"Almanya Otomotiv Dijital Sektörel Ticaret Heyeti" programı gerçekleştirildi
Yerli otomobil markamız olan TOGG'un arkasında 60 yan sanayi firması mevcut.
Togg - 18.10.2020
Almanya'dan Türkiye'nin Otomobili'ne övgü
Alman basınının en önemli ekonomi gazetelerinden Handelsblatt'ta yer alan haberde, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG), elektrikli otomobil ekosistemi oluşturarak kendi "Tesla'sını" ürettiğine vurgu yapılarak, ülkenin ulusal ürün yelpazesine otomobilin de ekleneceği belirtildi.
Togg - 16.10.2020
Türkiye'nin Yeniden Asya girişimi ve Bangladeş
Türkiye'nin yumuşak güç politikası kapsamında "Diriliş Ertuğrul", "Payitaht Abdülhamit", "Mehmetçik", "Kurtlar Vadisi Filistin" gibi Türk dizileri başta olmak üzere, TRT World, Anadolu Ajansı (AA), Daily Sabah gibi Türk medyası, Türk hükümetinin bursları, TOGG markalı elektronik arabası, Cezeri markalı uçan arabası, İHA'lar gibi bilim ve teknolojideki Türk yenilikleri ve Recep Tayyip Erdoğan'ın karizmatik liderlik rolü, Bangladeş ile Türkiye arasında halklar arası ilişkilerde büyük bir etki oluşturmaktadır.
Togg - 9.10.2020
Mühendislik öğrencilerinin "ödül avcısı" aracı Revolt, gelecek adına umut verdi
Öncelikle aracın ihtiyaçlarını belirlediklerini aktaran Soyaslan, şu bilgileri verdi: "Hangi yükte ne kadar eğimde, ne kadar güce ve torka ihtiyacımız olduğunu belirledikten sonra elektrik motor tasarımının dış boyutlandırmasıyla işe başladık. Ardından detaylı analiz çalışmalarına geçtik. Bu uzun bir süreçti. Analitik analizler, elektromanyetik analizler, ardından termal ve mekanik analizlerle motorumuzu en sonunda yüzde 91 verime sahip şekilde tasarladık ve ürettik. Biz aslında küçük çaplı yerli bir otomobil yaptık. Yerli otomobil de bunun büyük çaplı hali. Yerli otomobilimizin elektrik motorunu çok rahat bir şekilde tasarlayıp üretebiliriz. Şu anda ülkemizde bu birikim var." Öğrencilerin hedefi TOGG projesinde çalışabilmek Ekibin takım kaptanı Muhammet Eyüp Can ise toplulukta motor, batarya yönetim sistemi, şarj sistemi, kompozit malzeme birimi bulunduğunu anlattı.
Togg - 30.9.2020
Elektronik sanayi temsilcilerini buluşturan TESİD Sohbetleri'nin ikincisi gerçekleştirildi
TESİD'den yapılan açıklamaya göre, "Akıllı Yaşamda Mobil, Elektrikli, Bağlantılı ve Otonom Platformlar" konusunun masaya yatırıldığı ve açılışını TESİD Başkanı Müjdat Altay'ın yaptığı etkinliğin konuğu TOGG Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş oldu.
Togg - 29.9.2020
TOGG üretim bandının 22. yerli otomobiline "plakası 22" olan Edirne talip
Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) üretim bandının 22. yerli otomobiline, plakası 22 olan Edirne talip oldu.
Togg - 24.9.2020
EGD 12. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri sahiplerini buldu
Erkan, geliştirdikleri yerli ve milli teknolojileri sayesinde bir yandan TOGG ile Türkiye'nin otomobilinin gelişimine katı sunarken diğer yandan da şehir hastanelerinin dijital sağlık altyapısını sağladıklarına değindi.
Togg - 23.9.2020
TOGG'da üretim Murat Akdaş'a emanet
TOGG’da üretim sorumluluğu, otomotiv sektöründe 20 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Murat Akdaş’a verildi.
Togg - 12.9.2020
Zonguldaklı öğrencilerin büyük başarısı
Zonguldaklı öğrencilerin büyük başarısı 40 bin liralık aracı 10 bin liraya üretip ilk üçe girdiler ZONGULDAK - Zonguldak'ta lise ve üniversite öğrencilerinin oluşturduğu 22 kişilik ekip, 40 bin liraya mal olan elektrikli otonom aracı kendi imkanları ile 10 bin liraya ürettiler. 132 ekibin arasından finale kalarak ilk üçe girdiler. Öğrenciler, ödüllerini Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın elinden aldı. Emta Grup'un, Zonguldak Teknopark'ta bulunan Laboratuvarlarında çalışmalarını sürdüren Karaelmas Teknoloji Takımı öğrencilerinin yaptığı elektrikli otonom araç, TOGG'un da bulunduğu Gebze Bilişim Vadisinde yapılan Elektrikli Otonom Araba yarışmasında yapılan tüm teknik testlerden geçti.
Togg - 8.9.2020
Türkiye'nin Otomobili'ne eleman yetiştirecek okulda eğitim başlıyor
"TOGG'dan eğitim müfredatı için görüş istedik" Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof.
Togg - 5.9.2020
Bakan Varank Bilişim Vadisi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu İmza Töreni'ne katıldı: (2)
-"TOGG'un gelmesiyle birlikte Bilişim Vadisine çok yoğun bir talep artışı oldu" Türkiye'nin otomobilinin Ar-Ge'sinin de burada yapıldığını vurgulayan Varank, şöyle konuştu: "TOGG'un gelmesiyle birlikte Bilişim Vadisine çok yoğun bir talep artışı oldu, firma başvuruları yüzde 50 arttı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Togg Haberleri | Togg Haber - Haberler - Togg haberleri, son dakika togg haber ve gelişmeleri burada. Gemlik Belediyesi bütçesi 150 milyon 300 bin lira.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 19:18:44. #1.14#
title