Sel Haberleri

Sel haber, Sel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sel 5.8.2020
Yozgat'ta çiftçiler ekim için tohumluk hazırlığına başladı
Yozgat merkeze bağlı Lök köyünde tarladan biçtikleri tohumluk buğdayı selektöre getiren çiftçiler, eleme yaparak yabancı ot tohumları, kırık buğdaydan arındırıyor.
Sel 5.8.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 10
'FRANSA, DARBECİ HAİNLERLE BERABER' Fransa'nın, Libya'da meşru hükümete karşı ayaklanan darbecilerle birlikte hareket ettiğini kaydeden Şentop, "Fransa, bugün Libya'da meşru hükümete karşı ayaklanan darbeci hainlerle beraber. Tarafını ve tutumunu cesaretle kafasını kaldırarak savunamıyor bile. Tersinden güya Türkiye'yi suçlayarak, kirli tutumunu örtbas etmeye çalışıyor. Suriye'de aynı şekilde, terör örgütü PKK'ya yardım ve yataklık ediyor. PKK'lı teröristleri Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda ağırlıyor. Tabi Afrika'nın güzel insanlarının milli servetlerini, alın terlerini, gözyaşlarını çalmaya da devam ediyor, merkez bankası üzerinden. Dünyada insan haklarından, hukuktan, adaletten, haktan, haksızlıktan bahsedebilecek en son devlet Fransa'dır. Son iki yüz yılın tarihi, Fransa'nın yüzündeki karayı, alnındaki lekeyi silmesinin mümkün olmadığını gösteriyor. 21. yüzyıl Fransa için geçen iki yüzyıldaki katliamları, soykırımları, zulümleri, işgalleri, sömürüleri için özür dileme yüzyılı olabilir. Belki bir yüzyıl yeterli olurö diye konuştu.  'MAZLUMLARIN UMUDU OLDUK' Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında Türkiye'nin yardıma muhtaç ülkelere tıbbi destek sağladığını da sözlerine ekleyen Meclis Başkanı Şentop, bu mücadele döneminde Türkiye'nin birçok ülkeye yardımda bulunduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: "Yüzyıl sonra dünya değişti. Türkiye büyüdü, gelişti, güçlendi; ilkeli, ahlaklı, adaletli, barışı ve dayanışmayı esas alan uluslararası siyasetiyle çok büyük mesafeler kazandı. Yeryüzünde mazlumların haklı ve gür sesi oldu. Cumhurbaşkanımız, bütün uluslararası platformlarda adil bir uluslararası düzeni ısrarla ve hakkıyla dile getiren sembol bir lider oldu. Özellikle salgın sürecinde, sadece kendi halkımıza değil Avrupa ülkeleri dahil dünyada 100'ün üzerinde ülkeye yardımda bulunduk; uluslararası dayanışmanın en güzel örneklerini verdik. Bazı Batı ülkeleri birbirinin tıbbi malzemelerine el koyup onları gasbederken bunu yaptık. Herkes karakterinin gereğini yapar. Yeni bir dünyanın eşiğindeyiz. Israrla kararlılıkla birlik ve beraberlikle uluslararası dayanışma ile hakkı, adaleti, hukuku, ahlakı, insanlığı savunacağız, yükselteceğiz.
Sel 5.8.2020
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde isyancı lider öldürüldü
Ülkede 2013 yılında Hristiyan Anti-Balaka ile çoğunluğu Müslüman Seleka grupları arasında çıkan ve iç savaşa dönüşen çatışmalarda binlerce kişi yaşamını yitirmişti.
Sel 5.8.2020
LGS ilçe birincisi ilerde tıp okumak istiyor
Gaziantep'in İslahiye ilçesinde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı ilçe birincisi Selin Nur Avcı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrasında hayalini kurduğu Fen Lisesine adım adım yaklaşırken ileride Tıp Fakültesinde öğrenim görmek istediğini belirtti.
Sel 5.8.2020
Borsada günün ilk yarısı (1)
Borsa İstanbul Pay Piyasası'nda günün ilk yarısında işlem gören hisse senetlerinin saat 13.00 itibarıyla son fiyatı ile günlük ve önceki yıl kapanışına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Sel 5.8.2020
Oyuncu Üstün Asutay yarın son yolculuğuna uğurlanacak
"Kuruntu Ailesi", "Bizim Mahalle" ve "Uzaylı Zekiye" adlı dizilerin yanında "Evdekiler", "Vatandaş Ahmet Efendi" ve "Selamsız Bandosu" adlı filmlerdeki karakterleriyle unutulmaz oyuncular arasına yer alan sanatçı, bir süredir özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu.
Sel 5.8.2020
Samsun'daki sel felaketiyle ilgili eski DSİ yetkilileri yeniden soruşturulacak
Anayasa Mahkemesi, Samsun'un Canik ilçesinde 4 Temmuz 2012'de meydana gelen sel felaketinde, TOKİ konutlarının kapıcı dairesinde 2 oğluyla hayatını kaybeden kişinin ailesinin bireysel başvurusunda ihlal kararı verdi.
Sel 5.8.2020
İran'da emniyet mensubunu öldüren bir kişi idam edildi
İran'da Aralık 2017 yılında hayat pahalılığını protesto etmek için başlayan hükümet karşıtı gösterilerde, İranlı bir emniyet mensubunu öldürmekle suçlanan Mustafa Selimi idam edildi.
Sel 5.8.2020
Kahramanmaraş'ın bakırları yurt dışında ilgi görüyor
Kahramanmaraş'ta ustaların elinde geleneksel yöntemlerle üretilen bakır ürünler başta Orta Doğu ve Balkan ülkeleri olmak üzere İran ve Amerika'ya ihraç ediliyor.
Sel 5.8.2020
Kahramanmaraş'ın bakırları yurt dışında ilgi görüyor
Kahramanmaraş'ta ustaların elinde geleneksel yöntemlerle üretilen bakır ürünler başta Orta Doğu ve Balkan ülkeleri olmak üzere İran ve Amerika'ya ihraç ediliyor.
Sel 5.8.2020
Avustralya Başbakanı, başkanlık seçimleri öncesi ABD-Çin "sıcak savaşı" olabileceği görüşü taşımıyor
Ülkesinin ABD-Çin gerilimi konusunda daha az tedirgin olduğunu vurgulayan Morrison, selefinin bu konudaki görüşlerini paylaşmadığını belirtti.
Sel 5.8.2020
Karadeniz'de "kurbağa adamlar" her an göreve hazır
Kaçak mal, silah ve uyuşturucu madde getirilmesi şüphesi olan gemilerin, liman sınırları içerisinde söz konusu maddeleri denize atma ihtimaline karşı şüpheli bölgelerde arama faaliyetinde bulunduklarını belirten Pınar, bunun yanı sıra sel felaketleri, su baskınları gibi doğal afetlerde su altı ve su üstü kurtarma faaliyetlerinde yer aldıklarını aktardı.
Sel 5.8.2020
İvrindi-Gökçeyazı Ovası'nda modern borulu sistemle sulama yapılacak
Bu durum bir yandan kırsal kalkınmanın hedeflerinden olan yoksulluğun azaltılması amacına hizmet ediyor bir taraftan da yaşam standardını yükselttiği için göçü önlüyor.
Sel 5.8.2020
"Anna Karenina" Ankaralılarla açık havada buluşacak
Oyunun dekor ve ışık tasarımı Kerem Çetinel'e, kostüm tasarımı Esra Selah'a, dans düzeni Aslı Güneş Sümer'e ve müzikleri Ekin Eti'ye ait.
Sel 5.8.2020
İran Cumhurbaşkanı Ruhani'den Lübnan'a taziye mesajı
İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif de dün, Twitter hesabı üzerinden "Kalbimden Beyrut'a selamlar" yazısının bulunduğu bir fotoğrafla yaptığı açıklamada, ülkesinin her şekilde Lübnan'a yardım göndermeye hazır olduğunu kaydetmişti.
Sel 5.8.2020
Atama kararları
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyesi Salim Özpak, görevden alınırken, bu suretle boşalan yönetim kurulu üyeliğine Selamettin Ermiş getirildi.
Sel 5.8.2020
Ürdün'de öğretmenler, sendikalarının kapatılması kararını protesto etti
Kerak'ta yaşanan arbedenin ardından Ürdün İçişleri Bakanı Selame Hamade, görevlerini yerine getirdikleri sırada güvenlik güçlerine saldıranlara müsamaha gösterilmeyeceği açıklamasında bulundu.
Sel 5.8.2020
Usta oyuncu Üstün Asutay hayatını kaybetti
"Kuruntu Ailesi", "Bizim Mahalle" ve "Uzaylı Zekiye" adlı dizilerin yanında "Evdekiler", "Vatandaş Ahmet Efendi" ve "Selamsız Bandosu" adlı filmlerdeki karakterleriyle unutulmaz oyuncular arasına yer alan sanatçı, bir süredir özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu.
Sel 5.8.2020
Antalya'da iki otomobil çarpıştı: 8 yaralı
Bekir Sözeri'nin kullandığı 42 R 9042 plakalı otomobil, Akseki-Manavgat kara yolunda aynı yönde seyreden Selahattin Gök yönetimindeki 07 HBC 38 plakalı otomobille çarpıştı.
Sel 4.8.2020
Son dakika haber! Patlamayla sarsılan Lübnan'a bölge ülkelerinden yardım teklifleri geliyor
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, tüm dualarının çok yıkıcı Beyrut patlamasında hayatını kaybedenlerin yakınları için olduğunu, böylesi bir zor zamanda IKBY'nin Lübnan halkının yanında olduğunu belirtti Mısır Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, patlamada hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı ve sabır dileyerek şu ifadeleri kullandı: "Lübnan'daki kardeşlerimize, Lübnan halkına ve Lübnan hükümetine elim patlamada hayatını kaybedenler için taziyelerimi sunuyor, yaralılar için Allah'tan acil şifalar diliyorum.
Sel 4.8.2020
Borsada günlük işlemler (1)
Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Sel 4.8.2020
Trabzon Büyükşehir Belediyesi heyelan sonrası çalışmalarını tamamladı
Son zamanlarda Doğu Karadeniz bölgesinde aşırı yağışlardan dolayı heyelan ve sel baskınlarının meydana geldiği ifade edilen açıklamada, Sürmene, Arsin ve Of ilçelerinde etkili yağış sonrası meydana gelen heyelan nedeniyle bazı yolların ulaşıma kapandığı kaydedildi.
Şu an buradasınız: Sel Haberleri | Sel Haber - Haberler - Sel haberleri, son dakika sel haber ve gelişmeleri burada. Burdur'da şehit düşen polisin adı, yaralandığı parkta yaşatılacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 17:30:11. #1.15#
title