Pyongyang Haberleri

Pyongyang haber, Pyongyang son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Pyongyang - Dün
Kuzey Kore lideri Kim, Pekin ile sıkı ilişkileri sürdürme sözü verdi
KCNA'nın haberine göre, Kim, Pyongyang'daki törende Kore Savaşı'nda hayatını kaybeden Çin askerlerine saygılarını sundu.
Pyongyang - 28.07.2021
Son dakika haberleri! Kuzey Kore lideri Kim, Kovid-19'un yol açtığı zorlukları Kore Savaşı'nda yaşananlara benzetti
NK News'un haberine göre, Kim, Pyongyang'da ilk defa açık havada yapılan Kore Savaşı gazileri konferansında Kovid-19 salgını ve uzun süren kısıtlamaların getirdiği zorlukların yaşanan savaşın güçlükleriyle rekabet ettiğini söyledi.
Pyongyang - 18.07.2021
Son dakika: Kuzey Kore'de gençlere kendi dillerini konuşma ve geleneksel hayat tarzını benimseme uyarısı
Öte yandan makalede, Pyongyang lehçesinin üstünlüğü vurgulanarak gençlere ana dillerini düzgün kullanma uyarısı yapıldı.
Pyongyang - 08.07.2021
Rusya, kıtlık tehlikesinin olduğu Kuzey Kore'ye Kovid-19 aşıları vermeyi önerdi
"Yaşamı sürdürmenin olanaksız olacağı" uyarısı Rusya'nın Pyongyang Büyükelçiliği, nisanda yaptığı açıklamada, bu denli sert kısıtlamalar altında yaşamı sürdürmenin olanaksız olacağı uyarısında bulunmuştu.
Pyongyang - 30.06.2021
Kuzey Kore lideri Kim, Covid-19 ile mücadelede hükümet yetkililerini azarladı
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ülkede korona virüs (Covid-19) salgını ile mücadelede başarısız oldukları gerekçesiyle üst düzey hükümet yetkililerini azarladı.
Pyongyang - 24.06.2021
Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in: "Aşı diplomasisi Pyongyang ile müzakereleri hızlandırabilir"
Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'u çok dürüst, hevesli, güçlü ve kararlı biri olarak tanımlayarak "Aşı diplomasisi Pyongyang ile müzakereleri hızlandırabilir.
Pyongyang - 23.06.2021
Kuzey Kore, ABD ile nükleer müzakereleri sürdürmeyeceklerini açıkladı
Kuzey Kore Özel Temsilcisi Sung Kim de Pyongyang yönetiminin nükleer programı ve durdurulan görüşmeler hakkında Güney Koreli ve Japon yetkililerle görüşmesinin ardından ABD'nin müzakere tekliflerine yakında Kuzey tarafından olumlu bir cevap almayı umduğunu söylemişti.
Pyongyang - 22.06.2021
Kuzey Kore liderinin kız kardeşi Yo Jong, ABD'nin müzakere beklentilerinin yanlış olduğunu söyledi
Kuzey Kore Özel Temsilcisi Sung Kim da Pyongyang yönetiminin nükleer programı ve durdurulan görüşmeler hakkında Güney Koreli ve Japon yetkililerle görüşmesinin ardından ABD'nin müzakere tekliflerine yakında Kuzey tarafından olumlu bir cevap almayı umduğunu söylemişti.
Pyongyang - 21.06.2021
ABD'nin Pyongyang yönetimiyle görüşme sinyallerinin ardından Çin ve Kuzey Kore'den safları sıklaştırma çağrısı
ABD'nin Pyongyang yönetimiyle görüşme isteğine dair sinyallerin ardından Çin ve Kuzey Kore safları sıklaştırmaya hazırlanıyor.
Pyongyang - 21.06.2021
ABD'nin Kuzey Kore temsilcisi Pyongyang yönetiminin, müzakere teklifine olumlu yanıt vermesini bekliyor
ABD Başkanı Joe Biden'ın Kuzey Kore özel temsilcisi Sung Kim, ABD'nin müzakere tekliflerine yakında Pyongyang yönetiminden olumlu bir cevap almayı umduğunu söyledi.
Pyongyang - 20.05.2021
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Pyongyang'daki hastanelerde Çin yapımı ilaç ve aşıların kullanımını yasakladı
Kuzey Kore'de üst düzey bir yetkilinin Çin yapımı bir ilacı kullandıktan sonra hayatını kaybetmesi üzerine, ülkenin lideri Kim Jong-un başkent Pyongyang'daki hastanelerde Çin tarafından üretilen ilaçların ve yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen aşıların kullanımını yasakladı.
Pyongyang - 17.05.2021
Google Haritalar'ın Filistin'de düşük çözünürlüklü görüntü sağlaması araştırmacıları engelliyor
Google'nin Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'dan yollardaki insanların bile tespit edilebildiği seviyede yüksek çözünürlükte görüntü sağlarken, Gazze'den sağlanan uydu görüntülerinden araçların bile güçlükle seçilebilmesi bölgeye yönelik araştırmaları sekteye uğratıyor.
Pyongyang - 10.05.2021
Güney Kore Devlet Başkanı Moon, ABD'nin Kuzey Kore ile nükleer diplomasiyi yeniden başlatacağından umutlu
Moon ziyaretinde iki ülke arası askeri ittifakın güçlendirilmesi, Kuzey Kore politikasında eşgüdüm sağlanması ve Washington-Pyongyang, Seul-Pyongyang arasında görüşmelerin yeniden başlatılmasına çalışacaklarını ifade etti.
Pyongyang - 04.05.2021
Çin'in BM Daimi Temsilcisi Cang, ABD'nin Kuzey Kore politikasının diyaloğa yönelmesi gerektiğini belirtti
Biden'ın Kuzey Kore'ye yönelik politikasının Pyongyang'ın nükleer programının durdurulması ve Kore Yarımadası'nın nükleer silahlardan arındırılması için aşırı baskıdan çok diplomasi ve diyaloğa yönelmesi gerektiğini ifade eden Cang, güvenlik ve barışı doğru bir şekilde ele almadan yarımadanın nükleer silahlardan arındırılması için doğru ortama sahip olunamayacağını belirtti.
Pyongyang - 02.05.2021
Kuzey Kore, ABD Başkanı Biden'ı düşmanca politika izlemekle suçladı
Yonhap'taki habere göre, Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığının ABD İşlerinden Sorumlu Daire Başkanı Kwon Jong Gun, Biden'ın Pyongyang'ın nükleer programını ciddi tehdit olarak nitelendirmesiyle ilgili "büyük hata" yaptığını belirtti.
Pyongyang - 27.04.2021
Güney Kore, Kuzey Kore ile müzakerelere devam etmek istiyor
Ofis Güney Kore'den Kuzey Kore tarafına Pyongyang karşıtı broşürler gönderilmesi sonrasında Haziran 2020'de Kim yönetimi tarafından havaya uçurulmuştu.
Pyongyang - 16.04.2021
Japonya ve Malezya, Çin'in yeni sahil güvenlik yasasına karşı endişe taşıyor
Bakan Kişi, "Serbest ve Açık İndo-Pasifik" vizyonunun hayata geçirilmesinin önemini vurguladığı görüşmede, Kuzey Kore'nin geçen ay balistik füze fırlatmasının "uluslararası toplumda ciddi tehdit oluşturduğunu" belirterek, Pyongyang'ın eylemini kınadı.
Pyongyang - 15.04.2021
Kuzey Kore'nin kurucu lideri Kim Il-sung 109. yaş gününde anıldı
Kuzey Koreliler, kurucu lider Kim Il-sung ile oğlu ve ülkenin eski lideri Kim Jong-il'in heykellerinin bulunduğu Pyongyang'daki Mansu Tepesi'ni ziyaret etti.
Pyongyang - 09.04.2021
Kuzey Kore lideri Kim'den "Çetin Yürüyüş" çağrısı
Kuzey Koreli lider Kim Jong-un, 1990'larda yüz binlerce kişinin ölümüne neden olan kıtlık ile kıyas yaparak "ciddi ekonomik sorunlarla" mücadele için "Çetin Yürüyüş" başlatma çağrısında bulundu.
Pyongyang - 09.04.2021
Kuzey Kore lideri Kim, ülkedeki ekonomik durumu 1990'lardaki kıtlığa benzetti
Pyongyang, DSÖ'ye ülkede Kovid-19 görülmediğini rapor etmişti Pyaongyang yönetimi, Dünya Sağlık Örgütüne (DSÖ) gönderdiği son raporda, ülkede hiç Kovid-19 vakası görülmediği iddiasında bulunmuştu.
Pyongyang - 06.04.2021
Kuzey Kore, Tokyo Olimpiyatları'na sporcu göndermeyecek
SÜRPRİZ KARAR Japonya Olimpiyat Bakanı Tamayo Marukawa ise düzenlediği basın toplantısında, hükümetin Kuzey Kore'nin yaptığı yazılı açıklamaya dair ayrıntıları doğrulamaya çalıştığını söyledi. Japonya Olimpiyat Komitesi de Pyongyang'ın Tokyo Oyunlarına katılmayacağını kendilerine bildirmediğini açıkladı.
Pyongyang - 06.04.2021
Japonya, Kuzey Kore'ye yönelik yaptırımların süresini 2 yıl daha uzatıyor
Japonya'da hükümet, Kuzey Kore'ye yönelik 13 Nisan'da süresi dolması beklenen tek taraflı yaptırımların süresini 2 yıl daha uzatma kararı aldı. Kuzey Kore gemileri ile Kuzey Kore limanlarında demirli yabancı gemilerin Japonya limanlarına girişi ve ticaret yapmasına yasak getiren yaptırımlarla ilgili söz konusu kararın, Kuzey Kore tarafından kaçırılan Japonya vatandaşları sorununun çözümü ve Kore Yarımadası'nın nükleer silahlardan arındırılması için Pyongyang'a yapılan baskıyı sürdürmek adına alındığı öğrenildi.
Pyongyang - 01.04.2021
Güney Kore, Kuzey Kore ile 2032 Olimpiyatları'na ev sahipliği için başvurdu
Güney Kore haber ajansı Yonhap'taki habere göre, Seul Büyükşehir Yönetimi, Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang ile 2020 Yaz Olimpiyatlarına ev sahipliği adaylıklarını Uluslararası Olimpiyat Komitesine (IOC) bildirdiklerini açıkladı.
Pyongyang - 31.03.2021
ABD, Japonya ve Güney Kore'den Kuzey Kore toplantısı
Öte yandan, geçen hafta Japonya hükümeti Kuzey Kore'nin iki balistik füze fırlattığını açıklamıştı. Japonya Başbakanı Yoshihide Suga, Pyongyang'ın eylemini "Japonya ve bölgenin barış ve güvenliği için tehdit" olarak nitelendirmişti.
Pyongyang - 30.03.2021
Japonya ile Endonezya arasında savunma ekipmanlarına yönelik mutabakat imzalandı
Kuzey Kore'nin 25 Şubat'ta düzenlediği balistik füze denemesini anımsatan Motegi, zirvede Pyongyang'ın denemelerini yasaklayan Birleşmiş Milletler (BM) kararlarının uygulanması konusunda uzlaşıya varıldığını söyledi.
Pyongyang - 30.03.2021
Kuzey Kore liderinin kız kardeşi Kim'den, Güney Kore Devlet Başkanı'na ABD'nin "papağanı" benzetmesi
Pyongyang yönetimi, Biden göreve geldikten sonra ilk denemesini yapmıştı Kuzey Kore, 21 Mart'ta birkaç kısa menzilli füze denemesi gerçekleştirmişti.
Pyongyang - 29.03.2021
Kuzey Kore, füze denemeleri nedeniyle toplantı düzenlemesi beklenen BMGK'yi çifte standartla suçladı
Pyongyang yönetimi, Biden göreve geldikten sonra ilk denemesini yapmıştı Kuzey Kore, 21 Mart'ta birkaç kısa menzilli füze denemesi yapmıştı.
Pyongyang - 27.03.2021
Kuzey Kore: Biden'ın balistik füze denemelerini eleştirmesi meşru müdafaa hakkımıza yönelik provokasyon
Ri, Pyongyang yönetiminin ABD tarafını nükleer silah denemeleriyle müzakerelere geri döndürmeyi amaçladığı yorumlarına ilişkin de Ri, kendilerinin hiçbir şekilde birinin dikkatini çekmek veya politikasını etkilemek için silah geliştirmediği değerlendirmesinde bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Pyongyang Haberleri | Pyongyang Haber - Haberler - Pyongyang haberleri, son dakika pyongyang haber ve gelişmeleri burada. Kuzey Kore lideri Kim, Pekin ile sıkı ilişkileri sürdürme sözü verdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.7.2021 14:56:43. #1.14#

title