Petersburg Haberleri

Petersburg haber, Petersburg son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Petersburg - 14.10.2021
Rusya, Afganistan ile ilgili toplantıya Taliban'ın gelmesini bekliyor
Zaharova, St. Petersburg şehrinde verdiği brifingde, 20 Ekim'de Afganistan meselesiyle ilgili Moskova Formatı'nda yapılacak 3.
Petersburg - 06.10.2021
Putin'den Ukrayna üzerinden gaz sevkiyatında yükümlülüklere uyulması talimatı
Putin, piyasada doğal gaz arzını yükseltebileceklerine işaret ederek, "Ancak bunu dikkatli şekilde yapmak gerekiyor. Borsada da gaz arzı artırılabilir. Fakat Avrupa spot piyasası yerine bunu St. Petersburg'da yapmak lazım.
Petersburg - 04.10.2021
Rus yetkililere göre ülkede Kovid-19 salgınındaki son durum "aşırı derecede gergin"
Nüfusun yoğun olduğu Moskova ve St.Petersburg gibi kentlerde kamu ve hizmet sektörlerinde çalışanların yüzde 60'ına Kovid-19'a karşı aşılanma zorunluluğu getirilmişti.
Petersburg - 01.10.2021
Rusya'da 100 yıl aradan sonra ilk defa hanedan düğünü yapıldı
Romanov, İtalyan yazar Rebecca Bettarini ile St. Petersburg'daki tarihi Aziz İsak Katedrali'nde dünyaevine girdi.
Petersburg - 01.10.2021
Samsung, "The Frame" ile Louvre başyapıtlarını evlere getiriyor
The Frame kullanıcıları Louvre Müzesi'nin yanı sıra Viyana Albertina Müzesi, Londra Tate Modern, Amsterdam Van Gogh Müzesi, Saint Petersburg Hermitage Devlet Müzesi ve LUMAS dahil olmak üzere birçok müze ve galerinin koleksiyonunda bulunan sanat eserlerine de 4K kalitesiyle erişebiliyor.
Petersburg - 01.10.2021
Hayaller ve gerçekler arasında Avrupa ordusu
Diğer bir deyişle ABD tarafından Soğuk Savaş'ın bitişinden bu yana gerek Balkanlarda gerekse Ukrayna veya Libya gibi kriz bölgelerinde olduğu gibi yine yalnız bırakıldıkları düşüncesi AB çevrelerinde yüksek sesle dile getiriliyor. Dolayısıyla güvenlik konusunda devam eden bağımlılıklarından dolayı güvenmek zorunda oldukları ABD tarafından bir kez daha terkedilme endişesi, başta Fransa olmak üzere hem birçok üye ülkenin hem de kurumsal olarak en üst düzeyde AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisinin buna benzer senaryolarda ellerini güçlendirecek bir AB ordusu kurma fikrini tekrar gündeme getirmelerine sebep oldu. Özellikle gündemde olan 5 bin kişilik ve bu gibi acil durumlarda kriz bölgelerine angaje olabilecek yeterliliğe sahip bir ortak güç oluşturma fikri yakın zamanda AB için en önemli tartışma konularından biri olacağa benziyor. Peki bu tarz bir kuvvet kurulabilir mi veya üye ülkeler hemfikir olsa bile ne ölçüde işlevsel olur? Belirlenen hedefler kapasiteyle uyumlu değil Böyle bir projenin hayata geçmesi için üye ülkelerin mutlak bir konsensüs ile konuya yaklaşması ilk şart olarak gözüküyor. AB dış politikasının kurumsal olarak savunma ve askeriye alanlarında belkemiği olarak nitelendirilebilecek Ortak Güvenlik ve Savunma Politikası (OGSP), son halini aldığı Lizbon Antlaşması'nda bir kez daha net bir şekilde belirtildiği gibi kararların oy birliği prensibine göre alındığı bir platform. Dolayısıyla kurum içinde karar verme süreçleri diğer alanların aksine savunma ve güvenlik hususunda tamamen üye devletlerin inisiyatifinde gerçekleşiyor. Yani üye ülkeler açısından bir egemenlik devri söz konusu değil. Yine de 1992 yılında "Petersburg Tasks" olarak bilinen ortak güvenlik hedeflerinin deklare edilmesinden bu yana birçok kez benzer projeler kağıt üzerinde bütün üyelerin hemfikir olmasıyla kabul edildi.
Petersburg - 30.09.2021
Filenin Efeleri'nin Dünya Şampiyonası'ndaki rakipleri belli oldu
FIVB Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası'nda gruplar şu şekilde: A Grubu: Rusya Voleybol Federasyonu, Sırbistan, Tunus, Porto Riko B Grubu: Brezilya, Japonya, Küba, Katar C Grubu: Polonya, ABD, Meksika, Bulgaristan D Grubu: Fransa, Slovenya, Almanya, Kamerun E Grubu: İtalya, Kanada, Türkiye, Çin F Grubu: Arjantin, İran, Hollanda, Mısır 2022 FIVB Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası'nda karşılaşmalara Moskova, Krasnoyarsk, Novosibirsk, Kemerovo, Ufa, Yekaterinburg, St. Petersburg, Kaliningrad, Yaroslavl ve Kazan olmak üzere toplam 10 şehir ev sahipliği yapacak.
Petersburg - 30.09.2021
Soçi Zirvesi ve Türkiye-Rusya ilişkilerinin seyri
Özellikle 2016'dan itibaren sık sık bir araya gelen Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını nedeniyle uzun bir aradan sonra ilk kez yüz yüze temaslarını Rusya'nın Soçi kentinde 29 Eylül'de gerçekleştirdiler. Dolayısıyla iki liderin gündeminde çok sayıda konu birikti; bunların bir kısmı iki ülke arasındaki ilişkileri ilgilendiren meselelerken, bir kısmını ise küresel ve bölgesel gelişmeler oluşturdu. Her ne kadar pek gündeme getirilmese de bu görüşmenin bir başka önemi daha var: 2021 yılı, Türkiye-Rusya resmi ilişkilerinin tesisinin 100. yılıdır. Öte yandan, Moskova ve Petersburg'un ardından, birçok önemli diplomatik görüşme ve zirveye ev sahipliği yapan Soçi'nin Rus şehirleri arasında giderek artan önemi de burada dikkati çeken bir diğer husus.
Petersburg - 27.09.2021
İvan Sergeyeviç Turgenyev'in "İlk Aşk" eseri Türkçe yayımlandı
Ivan Sergeyeviç Turgenyev Sergeyeviç Turgenyev, 28 Ekim 1818'de Rusya'nın Oryol şehrinde doğdu. Özel eğitiminin ardından St. Petersburg ve Moskova üniversitelerinde okuyup Batı dillerinde yetkinlik kazandı.
Petersburg - 24.09.2021
Rusya'da son 4 gündür Kovid-19 ölümleri artıyor
Nüfusun yoğun olduğu Moskova ve St. Petersburg gibi kentlerde Kovid-19'a karşı aşılanma zorunluluğu getirilmişti.
Petersburg - 24.09.2021
16. Contemporary İstanbul, 5-10 Ekim'de Tersane İstanbul'da sanatseverlerle buluşacak
Akbank ana sponsorluğunda düzenlenen etkinlik, bu yıl ilk kez "Focus Russia" projesiyle Moskova ve St. Petersburg'dan çağdaş sanat galerileri, sanatçıları ve koleksiyonerleri ağırlayacak.
Petersburg - 22.09.2021
Rusya'dan Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliğine "En İyi Ülke Tanıtımı" ödülü
GYHİB'den yapılan açıklamaya göre, dünyanın önde gelen denizcilik fuarlarından biri olarak kabul edilen ve 24 Eylül'e kadar St. Petersburg'da gerçekleşecek Neva 2021 Uluslararası Gemi İnşa Fuarı'na, Gemi, Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliğinin (GYHİB) organize ettiği "Türkiye milli katılımı" damgasını vuruyor.
Petersburg - 15.09.2021
Şampiyonlar Ligi'nde günün sonuçları
Şampiyonlar Ligi'nde bu akşam E, G, F ve H grup maçları oynandı.
Petersburg - 11.09.2021
Son dakika haber... Putin, tatbikatta ölen Rus Bakan Ziniçev'in veda törenine katıldı
Rus Bakan Yevgeniy Ziniçev'in cenazesi Moskova'daki törenin ardından doğduğu şehir olan St. Petersburg şehrine götürülecek ve buradaki aile mezarlığında toprağa verilecek.
Petersburg - 10.09.2021
Hayat kurtarırken ölen Rusya Acil Durumlar Bakanı Ziniçev son yolculuğuna uğurlandı
Rusya'nın Arktik bölgesinde tatbikat esnasında bir kişiyi kurtarmaya çalışırken hayatını kaybeden Rusya Acil Durumlar Bakanı Yevgeniy Ziniçev'in cenazesi St. Petersburg'da toprağa verildi.
Petersburg - 10.09.2021
Akkuyu NGS'nin ikinci güç ünitesine iç koruma kabuğunun ikinci katmanı kuruldu
İç koruma kabuğunun bölümleri, Leningrad Bölgesinde bulunan bir fabrikada üretildi. Bağımsız bölümler, deniz yoluyla St. Petersburg'dan Akkuyu NGS inşaat sahasına teslim edildi ve burada tek bir katman halinde monte edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Petersburg Haberleri | Petersburg Haber - Haberler - Petersburg haberleri, son dakika petersburg haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi: Rusya'da salgında üst üste iki gün vaka ve ölüm sayısında rekor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 07:40:40. #1.14#

title