NİKOL PAŞİNYAN HABERLERİ

Nikol Paşinyan Haberleri

Nikol Paşinyan haber, Nikol Paşinyan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nikol Paşinyan - 23.11.2020
İran Karabağ savaşının kaybedeni mi?
Anlaşmaya göre Ermenistan'ın Dağlık Karabağ çevresinde işgal ettiği üç bölgeden tedricen çekilmesi kararlaştırıldı. Böylelikle Azerbaycan işgal altındaki topraklarını kurtarmakla birlikte, Kafkaslarda yeni bir jeopolitik denklemin kurulmasını da sağladı. Kuşkusuz Rusya da savaşın kazananları arasında yerini aldı. Nitekim savaşın sonunda, sorunu Minsk Grubu'nun diğer iki eş başkanı olan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Fransa olmadan çözerek Güney Kafkasya'yı kendisi için güvenli hale getirdi. Böylelikle hem ABD ve Fransa'yı, başka bir deyişle iki NATO üyesi ülkeyi Kafkaslardan çıkarmış oldu hem de Azerbaycan'la müttefiklik ilişkisini bozmadı. Ayrıca Batı yanlısı politikalarıyla bilinen Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ı da zımnen cezalandırmış oldu.
Nikol Paşinyan - 21.11.2020
Lavrov: "Ermenistan Cumhurbaşkanı ve Başbakanı anlaşmaya bağlılıklarını teyit etti"
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ve Başbakan Nikol Paşinyan'ın Dağlık Karabağ anlaşmasına bağlılıklarını teyit ettiğini söyledi.
Nikol Paşinyan - 20.11.2020
Ermenistan'da üç bakan görevden alındı
Ermenistan'da Başbakan Nikol Paşinyan'ın, Ermenistan'ın işgal ettiği Dağlık Karabağ'da Azerbaycan karşısında yenilgiyi kabul etmesinin ardından protesto gösterileri başlamış, muhalefet partileri Paşinyan'a istifa çağrısında bulunmuştu.
Nikol Paşinyan - 19.11.2020
Son dakika haberleri: Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan ile görüştü
Son dakika haberine göre Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile telefon görüşmesi yaptı.
Nikol Paşinyan - 19.11.2020
Son dakika haber | Ermenistan'da Paşinyan karşıtı protestolar devam ediyor
Gelen son dakika haberine göre Ermenistan'da Başbakan Nikol Paşinyan'ın istifasını isteyen protestocular, Erivan'daki bazı yolları kapattı.
Nikol Paşinyan - 17.11.2020
Putin, Ermenistan'ın Dağlık Karabağ anlaşmasını reddetmesinin "intihar" olacağını söyledi
Azerbaycan ordusunun Karabağ'ın güneyinin bir parçasını kontrolünü sağladığı 19-20 Ekim'de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile telefonda görüştüğünü dile getiren Putin, "Aliyev'i çatışmaların durdurulması için ikna ettim.
Nikol Paşinyan - 17.11.2020
16 Kasım 2020 Haberleri
16 Kasım 2020 Manşet Haberleri.
Nikol Paşinyan - 17.11.2020
Ermenistan Başbakanı Paşinyan: "Yüzlerce Ermeni askeri kayıp"
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Dağlık Karabağ'daki savaş nedeniyle yüzlerce Ermeni askerinin kayıp olduğunu, askerlerden bazılarının hayatta olabileceğini söyledi.
Nikol Paşinyan - 17.11.2020
Son dakika haber: Ermenistan Dışişleri Bakanı Mnatsakanyan istifa etti
Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ için yürüttüğü operasyonda büyük kayıp vererek ağır yenilgi alan Ermenistan'da sular durulmuyor. Binlerce kişinin başkent Erivan'da sokaklara dökülerek istifasını istediği Başbakan Nikol Paşinyan, bugün Meclis'te konuştu.
Nikol Paşinyan - 16.11.2020
Ermenistan Dışişleri Bakanı Mnatsakanyan istifa etti
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, bugün yaptığı açıklamada, Karabağ'daki savaş öncesinde Şuşa dahil bazı bölgelerin Azerbaycan'a verilmesine yönelik anlaşmaların teklif edildiğini öne sürmüştü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nikol Paşinyan Haberleri | Nikol Paşinyan Kimdir - Haberler - Nikol Paşinyan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nikol Paşinyan kimdir, hayatı ve biyografisi. Reuters'tan bomba Dağlık Karabağ iddiası: Türkiye ve Rusya gözlem noktası konusunda
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 13:02:20. #1.14#
title