Nepal Haberleri

Nepal haber, Nepal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nepal - 18.9.2020
Nepal, Hindistan ile ihtilaflı sınır haritasını okul kitaplarına koydu
Nepal, Hindistan ile tartışmalı sınır bölgelerini kendi toprağı olarak gösterdiği siyasi haritayı yeni ders kitaplarında yayımladı.
Nepal - 15.9.2020
Trump yönetimi, 4 ülkeden sığınmacıları sınır dışı edebilir
Bu fesih kararının Honduras ve Nepallileri de kapsadığına dikkati çeken Arulanantham, ACLU'nun 9.
Nepal - 15.9.2020
Son dakika haberleri: Dünya genelinde en az 366 gazeteci Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti
İtalya, Kamerun, Mısır, Guatemala ve El Salvador'da 3'er gazeteci, Afganistan, Güney Afrika Cumhuriyeti, Cezayir, Kolombiya, Endonezya, Nepal ve İsveç'te ise 2'şer gazeteci yaşamını yitirdi.
Nepal - 14.9.2020
Son dakika haber | Nepal'de toprak kayması: 12 ölü, 21 kayıp
Son dakika gelişmesine göre Nepal'de şiddetli yağışlar toprak kaymasına neden oldu.
Nepal - 13.9.2020
Nepal'de toprak kayması: 11 ölü, 20 kayıp
Nepal'de şiddetli yağışların yol açtığı toprak kayması nedeniyle 11 kişi yaşamını yitirdi, 20 kişi kayboldu.
Nepal - 13.9.2020
Nepal'de toprak kayması: 6 ölü, 26 kayıp
Nepal'de şiddetli yağışların yol açtığı toprak kayması nedeniyle 6 kişi yaşamını yitirdi, 26 kişi kayboldu.
Nepal - 11.9.2020
İDDEF, Asya'da 2 bin 205 su kuyusu açtı
İDDEF 2011'den bu yana Asya'da yaptığı eğitim ve insani yardım çalışmaları kapsamında, kirli suya bağlı hastalıklar sebebiyle ölümlerin yaşandığı Bangladeş'te 779, Myanmar'daki zulümden kaçarak Bangladeş'e sığınan Arakanlı Müslümanların yaşam mücadelesi verdiği çadır kentlerde 1000, Nepal'de 248, Hindistan'da 149 ve Filipinler'de ise 29 su kuyusu açtı.
Nepal - 7.9.2020
Koronavirüs: Okulların kapanmasının çocuk evliliklerinin artmasında rolü var mı?
Birleşmiş Milletler (BM) , koronavirüs salgını nedeniyle okulların kapatılmasının, önümüzdeki on yıl içinde dünyanın dört bir yanında çocuk evliliklerine 13 milyon kız çocuğunun daha eklenmesine yol açabileceği uyarısında bulunmuştu. Guardian gazetesindeki bir habere göre dünyanın yoksul kırsal bölgelerinde çalışma yapan yardım kuruluşlarından bu kaygıları doğrulayan veriler gelmeye başladı. Samita (gerçek adı değil) 17 yaşında ve Nepal'in Lamjung bölgesinde yaşıyor.
Nepal - 4.9.2020
Son dakika haberi! TRT Belgesel'de her cumartesi sıra dışı yapımlar ekrana gelecek
Nisan 2015'de Nepal, Katmandu, Himalayalar ve Everest bölgesinde yaşanan deprem ve depremin tetiklediği toprak kayması ve çığ düşmesi sonucu ortaya çıkan felaket ile bölgede mahsur kalan dağcıların yaşadıklarını anlattığı "Everest'te Kabus" belgeseli de 26 Eylül'de ekrana gelecek.
Nepal - 3.9.2020
Nepal'de Rato Machhindranath Festivali'ne polis müdahalesi
Nepal'de korona virüs salgını nedeni ile yasaklanan Rato Machhindranath Festivali'ni kutlamak isteyen gruba polis müdahale etti.
Nepal - 3.9.2020
Nepal'de Kovid-19 önlemlerini protesto eden göstericilerle polis arasında çatışma
Nepal'da dini bir festivale katılmak isteyen ve hükümetin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle uyguladığı sokağa çıkma yasağını protesto eden göstericilerle polis arasında çatışma çıktı.
Nepal - 3.9.2020
Nepal'deki heyelanda ölü sayısı 12'ye çıktı
Nepal'de şiddetli muson yağışlarının neden olduğu heyelanda ölü sayısı 12'ye çıkarken kayıp 41 kişi aranıyor.
Nepal - 1.9.2020
Son dakika haber | Nepal'de toprak kayması: 10 ölü
Son dakika gelişmesine göre Nepal'de şiddetli muson yağışlarının yol açtığı toprak kaymasında en az 10 kişi yaşamını yitirdi.
Nepal - 1.9.2020
Yetim Dayanışma Günleri'nde yaklaşık 92 bin yetime ulaşılacak
Organizasyon kapsamında uygulanacak projeler arasında ev tamir ve inşası, seracılık, sağmal hayvan dağıtımları gibi sosyal yardımlar, sünnet organizasyonu, hijyen paketi dağıtımları, sağlık taraması gibi sağlık yardımları, okul inşası, kırtasiye dağıtımı gibi eğitim yardımları, geziler, uçurtma şenlikleri, burs yardımı, şiir, kompozisyon, resim ve bilgi yarışmaları gibi kültürel yardımlar öne çıkıyor. Projeler, Afrika'da Mali, Nijer, Sierra Leone, Somali ve Sudan, Asya'da Afganistan, Arakan, Bangladeş, Filipinler/Bangsamoro, Nepal, Pakistan, Sri Lanka, Tayland/Patani ve Endonezya/Açe, Balkanlar'da Arnavutluk, Bosna Hersek ve Karadağ, Orta Doğu'da Lübnan, Suriye, Türkiye, Filistin, Yemen ve İran, Kafkasya/Orta Asya'da Azerbaycan ve Kırgızistan'da gerçekleşecek.
Nepal - 31.8.2020
Bangladeş'teki sellerde ölü sayısı 251'e yükseldi
Ancak yağışların en yoğun etkilediği bölge, hava kütlesinin kuzeydeki Himalaya Dağları ile karşılaşarak sıkıştığı Hindistan, Nepal, Butan, Bangladeş, Myanmar'ı kapsıyor.
Nepal - 28.8.2020
Yoga Olimpik Oyunları'nda Türk sporcular 9 madalya kazandı
1. Uluslararası Yoga Olimpik Oyunları, "Dünyayı savaş alanlarından oyun alanlarına dönüştürüyoruz" sloganıyla 1 Ağustos 2020'de gerçekleşti. Yoga Olimpik Oyunları'nda, Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Fransa, Hindistan, Arjantin, Güney Afrika, Vietnam, Nepal, Avustralya ve daha birçok ülkenin katılımıyla dünyanın 60 ülkesinden bin 350 performans sergilendi.
Nepal - 26.8.2020
Rusya'dan Azerbaycan'a Şangay İşbirliği Örgütü desteği
Haziran 2001 yılında Kazakistan, Kırgızistan, Çin, Rusya, Tacikistan ve Özbekistan tarafından kurulan ŞİÖ'ye daha sonra 2017'de Hindistan ve Pakistan tam üye olarak katıldı. Afganistan, Belarus, İran ve Moğolistan gözlemci statüsünde bulunurken Ermenistan, Azerbaycan, Kamboçya, Nepal, Türkiye ve Sri Lanka diyalog ortağı olarak ŞİÖ çevresinde bulunuyordu.
Nepal - 26.8.2020
Edirne'de "2. Uluslararası Tarım, Biyoloji ve Yaşam Bilimleri e-Konferansı" düzenlenecek
Konferansa katılacak bilim adamlarını, salgın nedeniyle ağırlayamadıklarını belirten Kaya, şöyle devam etti: "Gönül isterdi, bilim adamlarını ülkemizde ve Edirne'mizde misafir edelim. Ancak dünyada yaşanan bu olağanüstü süreçte, maalesef gerek eğitim gerekse bu tür toplantılar mümkün mertebe az temasla, uzaktan iletişimle gerçekleşiyor. Konferansımıza Nepal'den Kolombiya'ya, Nijerya'dan Polonya'ya, Fas'tan Kazakistan'a, Endonezya'dan Amerika'ya kadar dünyanın farklı köşelerinden bilim adamları, internet üzerinden tarım ve yaşam bilimleri alanında hazırladıkları sunumlarını canlı olarak gerçekleştirecekler.
Nepal - 20.8.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Nepal Nepal Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, ülkede son 24 saatte 707 yeni Kovid-19 vakası görüldü.
Nepal - 19.8.2020
Son dakika gündem: Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Nepal Nepal Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, ülkede son 24 saatte 1016 yeni Kovid-19 vakası görüldü.
Nepal - 17.8.2020
Hindistan'da koronavirüs: Virüsün yoksul kırsal alanlara yayılmasına yönelik korkular var
VİRÜSTEN KORUNMAK İÇİN ŞEHİRDEN KASABAYA YERLEŞTİ, TESTİ POZİTİF GELDİ Makaleye göre, 34 yaşındaki Lalit Upreti, metropolde hızla yayılan virüsten korunmak için 2 ay önce aşçı olarak çalıştığı Hindistan'ın başkenti Delhi'den ülkenin Nepal sınırı yakınlarındaki Uttarancal eyaletinde bulunan Khankari kasabasına döndü.
Nepal - 15.8.2020
Son dakika haberleri | Bangladeş'teki sellerde ölü sayısı 217'ye yükseldi
Ancak yağışların en yoğun etkilediği bölge, hava kütlesinin kuzeydeki Himalaya Dağları ile karşılaşarak sıkıştığı Hindistan, Nepal, Butan, Bangladeş, Myanmar'ı kapsıyor.
Nepal - 13.8.2020
Başkentte "Türklerin Gözünden Pakistan'ın Renkleri" adlı fotoğraf sergisi açıldı
Pakistan'da bulunduğu dönemde yeni coğrafyalara da ayak basma fırsatı yakaladığını dile getiren Aktaş, "2014'te Hindistan ve Afganistan'da yapılan genel seçimler ile 2015'te Nepal'de meydana gelen 7,8 büyüklüğündeki depremin etkilerini 18 gün boyunca ajansım adına yerinde takip etme imkanı buldum.
Nepal - 13.8.2020
Son dakika haberi | Asya'da muson yağmurlarının yol açtığı sellerde binlerce kişi hayatını kaybetti
Bu yıl muson yağmurlarının yol açtığı seller ve toprak kaymalarında şimdiye kadar Hindistan'da 246, Bangladeş'te 198, Nepal'de 132, Pakistan'da 57, Güney Kore'de 42 ve Çin'de 200'den fazla kişinin öldüğü veya kaybolduğu bildirildi.
Nepal - 3.8.2020
Pakistanlı bakanlar Keşmir Kontrol Hattı'nı ziyaret etti
Hindistan'ın tecrit edildiği yorumunu yapan Kureyşi, "İran Hindistan'ı Chabahar'daki limanından kovdu, Nepal de toprak iddiasında bulundu ve Ladakh'ta da Hindistan'a (Çin tarafından) ne olduğunu dünya gördü.
Nepal - 3.8.2020
Sadakataşı Derneği, 32 ülkede Kurban Bayramı sevinci yaşattı
Afrika kıtasında Mali, Burkina Faso, Çad, Kenya, Nijer, Somali, Benin, Togo, Sudan ve Tanzanya, Asya kıtasında Filipinler (Moro), Afganistan, Bangladeş, Kırgızistan, Moğolistan, Nepal, Sri Lanka, Myanmar, Vietnam, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Hindistan, Orta Doğu'da Suriye, Irak, Filistin (Gazze ve Kudüs), Lübnan ve Yemen, Avrupa kıtasında Arnavutluk, Bosna Hersek, Macaristan, Bulgaristan ve Makedonya'da kurban organizasyonu yürütüldü.
Nepal - 2.8.2020
İHH, yaklaşık 4 milyon ihtiyaç sahibine kurban yardımı yaptı
Ortadoğu: Yemen, Filistin, Irak, Lübnan ve Suriye. Asya: Bangladeş, Pakistan, Endonezya, Tayland (Patani), Hindistan, Nepal, Sri Lanka, Filipinler (Bangsamoro) ve Myanmar.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nepal Haberleri | Nepal Haber - Haberler - Nepal haberleri, son dakika nepal haber ve gelişmeleri burada. Nepal, Hindistan ile ihtilaflı sınır haritasını okul kitaplarına koydu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.9.2020 11:33:14. #1.15#
title