Mossad Haberleri

Mossad haber, Mossad son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mossad - 19.01.2021
DEAŞ bombacısının eylem hazırlığı gerekçeli kararda yer aldı
Emrullah A'nın, dosya kapsamında etkin pişmanlıktan yararlanan sanık Y.S'ye verdiği flash disk içerisinde, CIA, Mossad ve KGB gibi gizli istihbarat servislerinin koyduğu kural ve uyguladığı yöntemlere ilişkin bilgilerin bulunduğu belirtilen gerekçeli kararda, bu diskte askeri araç, bina, savaş aletleri gibi hedeflere yapılacak saldırılarda ne kadar patlayıcı yerleştirileceği, hedeflerin en kısa sürede nasıl imha edileceği hususlarının detaylı ve profesyonelce anlatıldığına ilişkin bilgiler yer aldı.
Mossad - 17.01.2021
İsrail televizyonu: Biden'ın ekibi nükleer anlaşmaya dönülmesi için İran ile görüşüyor
Ayrıca İsrail istihbarat servisi Mossad'ın Başkanı Yossi Cohen'in, ABD Başkanı Donald Trump ve Biden'ın ekibiyle görüşmek için hafta içi Washington'a gittiği kaydedildi.
Mossad - 14.01.2021
İsrail İran'ın nükleer programına karşı yeni plan hazırlığında
Haberde, "Muhtemelen, haziran ayında emekli olması planlanan Mossad Başkanı Yossi Cohen bu göreve getirilecek.
Mossad - 17.12.2020
Şeref madalyasının şerefini yitirdiği gün
Sisi'ye verilen madalya İtalya'yı neden öfkelendirdi? Macron ve Sisi'ye karşı İtalya'da büyüyen tepki, 2016 yılında Kahire'de bir İtalyan doktora öğrencisinin öldürülmesine dayanıyor. Giulio Regeni isimli 28 yaşındaki İtalyan vatandaşı Cambridge Üniversitesi'nde akademik çalışmalarını yürütürken 2015 yılında Kahire'ye geldi. Amacı Mısır'daki sendikalarla ilgili bir tez hazırlamaktı. Regeni'nin ilişki kurduğu sendikalar 2011 yılında Hüsnü Mübarek'in devrilmesinde oynadıkları aktif rol nedeniyle Mısır Ulusal İstihbarat Servisi'nin yakın takibindeydi. Regeni de kısa sürede Mısır güvenlik güçlerinin bu takip için oluşturduğu ağa takıldı. 7 Ocak 2016'da Regeni, kendisini güvenlik güçlerine ihbar ettiğinden haberdar olmadığı sokak satıcıları esnafının temsilcisi Muhammed Abdullah ile görüşürken gizli kamera ile görüntülendi. Bu görüntüler daha sonra Mısır devlet televizyonunda yayınlandı. Regeni bu görüntüler eşliğinde hazırlanan haberlerde Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ve İsrail gizli servisi Mossad adına çalışmakla ve sendikalara para dağıtarak karışıklık çıkarmaya çalışmakla itham edilecekti.
Mossad - 15.12.2020
Netanyahu'nun Mossad'a yeni başkan ataması, koalisyon ortağı Gantz ile arasında sorun çıkardı
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, koalisyon ortağı Mavi-Beyaz İttifakı lideri ve Savunma Bakanı Benny Gantz'a haber vermeden Dış İstihbarat Servisi Mossad'a yeni başkan ataması iki lider arasında gerilime neden oldu.
Mossad - 15.12.2020
İsrail Başbakanı Netanyahu, Mossad'a yeni başkan atadı
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Dış İstihbarat Servisi Mossad'a mevcut Başkan Yossi Cohen'in yardımcısını atama kararı aldı.
Mossad - 14.12.2020
İran, Almanya ve Fransa'yı "teröre destek" vermekle suçladı
Hatibzade, Ruhullah Zem'in, Fransız istihbaratı ve Mossad ile yakın ilişki kurduğunu iddia ederek, "Hangi tanıma göre, bir gazeteci askeri bilgiler dahil olmak üzere hassas ulusal bilgileri kapsamlı bir şekilde toplar ve belirli ülkelerin istihbarat servislerinin kullanımına sunar?" diye konuştu.
Mossad - 10.12.2020
Ahmedreza Celali: İran'da casuslukla suçlanıp idama mahkum edilen doktor
İran asıllı, İran-İsveç çifte vatandaşı Ahmedreza Celali, Acil Tıp konusunda uzman bir doktor. Yıllarca uzmanlık alanında dersler vermek, seminerlere katılmak için düzenli olarak İsveç'ten İran'a gidip gelmiş. Ta ki 2016 yılında tutuklanıncaya kadar. Eşi Vida Mehran-nia hala eşine doğru dürüst veda edemediğine yanıyor. Onunla Stockholm'de bir kafede buluştuk çünkü küçük oğluna henüz babasının tutuklu olduğunu anlatamamış. "İki hafta ayrılık bile uzun geliyordu" diyor ama eşini İran istihbarat örgütü tarafından tutuklandığı son Tahran yolculuğuna uğurlayalı dört yıl olmuş. İran tarafından İsrail haber alma örgütü Mossad'a gizli bilgiler sızdırmakla suçlanan 45 yaşındaki Celali daha sonra ölüm cezasına çarptırılmış.
Mossad - 08.12.2020
İran'daki bir üst geçide İsrail bayrağı ile "teşekkürler Mossad" yazısı asıldı
İran'ın başkenti Tahran'daki bir üst geçide İsrail bayrağı ile "teşekkürler Mossad" yazısı asılarak nükleer bilimci Musin Fahrizade suikastına gönderme yapıldı.
Mossad - 04.12.2020
İsrail gazetesi: Fahrizade'nin Mossad tarafından takip edilmesi 2008 öncesine dayanıyor
İsrail'in Yediot Ahronot gazetesi, Tahran'da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin İsrail istihbarat servisi Mossad tarafından 2008 öncesinden bu yana takip edildiğini yazdı.
Mossad - 02.12.2020
İtalya, İran'da idama mahkum edilen akademisyen için İran'ın Roma Büyükelçisi'ni Bakanlığa çağırdı
Uluslararası Af Örgütü, idam edilebileceğini belirtmişti İsveç'in başkenti Stockholm'daki Karolinska Enstitüsünde tıp doktoru ve öğretim görevlisi olan Celali, Nisan 2016'da İran'da tutuklanmıştı. Celali, İranlı nükleer fizikçilerin öldürülmesinde İsrail istihbarat örgütü Mossad'a bilgi vermek ve casusluk yapmaktan idama mahkum edilmişti.
Mossad - 02.12.2020
İran'ın Rusya Büyükelçisi'nden Fahrizade suikastı açıklaması
MOSSAD'I İŞARET ETMİŞTİ İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, Fahrizade için yapılan cenaze töreninde İran medyasına yaptığı açıklamada,  saldırıda, İsrail gizli haber alma teşkilatı MOSSAD ve Halkın Mücahitleri Örgütü'nün rolünün olduğunu savunmuştu.
Mossad - 02.12.2020
FLAŞ... FLAŞ...
İran'ın Rusya Büyükelçisi: Nükleer Bilimci  Fahrizade'nin öldürülmesinin arkasında kimin olduğunu biliyoruz. Yüksek Ulusal Güvenlik Konseyi'ne göre, İsrail'in ulusal istihbarat teşkilatı Mossad ve İran'da yasaklı olan Halk Mücahitleri Örgütü suikaste karıştı.
Mossad - 01.12.2020
AB, İran'da idam edileceğinden endişe edilen akademisyen için temaslar yürütüyor
İsveç'in başkenti Stockholm'daki Karolinska Enstitüsü'nde tıp doktoru ve öğretim görevlisi olan Celali, Nisan 2016'da İran'da tutuklanmıştı. Celali, İranlı nükleer fizikçilerin öldürülmesinde İsrail istihbarat örgütü Mossad'a bilgi vermek ve casusluk yapmaktan idama mahkum edilmişti.
Mossad - 01.12.2020
Biden'ın A Takımı
ABD seçimlerinin Biden sürpriziyle noktalanmasının ardından İsrail Başbakanı Netanyahu ile İsrail istihbarat servisi Mossad'ın Direktörü Yossi Cohen'in 23 Kasım'da Suudi Arabistan'a giderek Veliaht Prens Muhammed bin Selman ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile görüştükleri iddiası da bu ortamda gündeme bomba gibi düştü.
Mossad - 30.11.2020
Son dakika! Zarif: "İran savaş yanlıları ile radikal siyonistlerin tuzağına düşmeyecek"
Fahrizade suikastiyle eş zamanlı olarak yürütülen psikolojik savaş ve karşı istihbarat kampanyasının da Netanyahu, Pompeo ve bin Selman'ın gerginliği yükseltme hedeflerine hizmet ettiğini iddia eden Zarif, şunları kaydetti: "İran halkı ve yetkilileri, uluslararası teröristlerin son çırpınışlarının ve kötü şöhretli savaş yanlıları ile radikal siyonistlerin tuzağına düşmeyecek. İran, Trump ve ortaklarının ekonomik savaşına karşı verdiği direnişin kazanımlarını kesinleştirmek için birliğini ve bütünlüğünü koruyacak." Zarif, Farsça yayın yapan basının suikastla ilgili verdiği ilk haberde "İsrail medyası, söz konusu bilim insanının adının Birleşmiş Milletler (BM) listeleri vasıtasıyla MOSSAD'a ulaştığını iddia etmişti" iddiasını yaydığını ifade etti.
Mossad - 30.11.2020
HÜDA PAR Genel Başkanı Sağlam, İranlı nükleer bilimci Fahrizade'ye yapılan suikastı kınadı
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun 2018'deki bir konuşmasında "bu ismi unutmayın" diyerek Fahrizade'yi hedef gösterdiğine dikkati çeken Sağlam, "Bu, suikastın arkasında MOSSAD'ın olduğunu ortaya koymaktadır.
Mossad - 30.11.2020
Son dakika... İran Ulusal Güvenlik Sekreteri: "Fahrizade suikastına dair istihbarat vardı ancak ciddiye alınmadı"
Saldırının insan olmaksızın, uzaktan elektronik sistemler kullanılarak son derece karmaşık bir yöntemle gerçekleştirildiğini aktaran Şemhani, "Bazı ipuçları var. Bu operasyonu planlayanın geçmişi nedir, kimdir tespit edilmiştir. Kesinlikle Halkın Münafıkları (Mücahitleri) örgütünün bu işte rolü var ve kesinlikle bu cinayetin arkasında Siyonist rejim (İsrail) ile MOSSAD var.
Mossad - 30.11.2020
Son dakika haberi: İranlı nükleer fizikçinin öldürülmesi sonrası Ruhani hükümetini iç ve dış politikada neler bekliyor?
ABD Başkanlığına seçilmesi halinde nükleer anlaşmaya geri döneceğini açıklayan Biden'ın seçim zaferi, İran'da Trump döneminin yaralarını sarma adına umut oldu. Ancak Trump'ın koltuğunu devretmesine 2 aydan kısa bir süre kaldığı bugünlerde düzenlenen Fahrizade suikastıyla İran'ın güvenlik sembolleri bir yılda üçüncü kez darbe almış oldu Güvenlik açığı ve misilleme zorunluluğu İranlı yetkililer sık sık ABD ve İsrail'in "savaş" çıkarmak ve ülkenin rejimini değiştirmek istediğini dile getiriyor. Özellikle, suikastlar ve Natanz Tesisine yapılan saldırı ülkede ciddi güvenlik açığı olduğunu ortaya çıkardı. Nitekim, Jamaran haber sitesine açıklamalarda bulunan Eski Devrim Muhafızları Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Hüseyin Alayi, güvenlik zafiyetine dikkat çekerek İsrail istihbarat servisi Mossad'ın ülkede aktif olduğunu söyledi.
Mossad - 30.11.2020
Fahrizade suikastı ve İran'ın kritik tercihi
Yıl sonuna yaklaşılırken çok benzer bir olay Tahran eyaletine bağlı Abserd bölgesinde yaşandı. İranlı ünlü nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade, uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetti. Fahrizade, İran nükleer programının kilit isimlerinden biriydi ve ABD'nin yaptırım listesinde yer alıyordu. İsrail Başbakanı Netanyahu da 2018 yılında yaptığı bir konuşmada açıkça Fahrizade'nin ismini vererek İsrail'in hedefleri arasında olduğuna işaret etmişti. Şimdiye dek olayın sorumluluğu üstlenen olmazken, tüm şüpheler Mossad üzerine yoğunlaşmış durumda.
Mossad - 28.11.2020
İranlı nükleer bilimci Fahrizade suikastı "İsrail'in İran'daki faaliyetlerini" yeniden gündeme getirdi
İran'ın nükleer programının mimarlarından nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade'nin öldürülmesi, İsrail istihbarat servisi Mossad'ın İran'da faaliyette bulunduğu iddialarını yeniden ülke gündemine taşıdı.
Mossad - 27.11.2020
İranlı yetkililer, nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade'ye suikastla ilgili İsrail'i suçladı
İsrailli kaynaklar, Mossad'ın 2018 yılında Tahran'daki atom reaktörlerden sorumlu Muhsin Fahrizade'ye suikast girişiminde bulunduğunu ancak başarılı olamadığını duyurmuştu.
Mossad - 27.11.2020
Biden'in seçilmesi Suud yönetimindeki çatlağı derinleştiriyor
Ancak hafta başında İsrailli yetkililer tarafından basına sızdırılan bir gelişme, Suudi Arabistan dış politikasının yönüne dair yeni bir kafa karışıklığına yol açtı. Geçtiğimiz Pazar günü ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun gözetiminde İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve MOSSAD Başkanı Yossi Cohen'in Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile Suudi Arabistan'ın NEOM projesi bölgesinde yaptıkları söylenen gizli görüşme Suudi iç siyasetine dair önemli mesajlar içeriyor.
Mossad - 27.11.2020
İsrail'le yakınlaşan BAE siber cephanesini güçlendiriyor
Anlaşma sonrası çeşitli kaynaklara yansıyan bilgilere göre İsrail'den özel bir uçakla Abu Dabi'ye giden siber teknoloji şirketleri temsilcileri, BAE istihbarat servisleri ve kolluk kuvvetleriyle yeni anlaşmalar yapmak niyetindeler. Son birkaç aydan beri, Unit8200 ve MOSSAD gibi çeşitli İsrail servislerinde daha önceleri yönetici pozisyonunda olan üst düzey isimlerin de katkısıyla, birçok siber teknoloji şirketinin BAE'ye ziyaretler gerçekleştirdiği konuşuluyor.
Mossad - 25.11.2020
Kudüs İslami Vakıflar Konseyi Başkanı Şeyh Selheb, Netanyahu'nun Suudi Arabistan ziyaretini kınadı
Kudüs İslami Vakıflar Konseyi Başkanı Şeyh Selheb, haber sitesi Filistin Enformasyon Merkezine yaptığı açıklamada, İsrail Başbakanı Netanyahu ile İsrail istihbarat servisi MOSSAD'ın Başkanı Yossi Cohen'in Suudi Arabistan'a gizli bir ziyarette bulunmasına tepki gösterdi.
Mossad - 23.11.2020
Filistinli yetkili: "Riyad'ın normalleşmeye karşılık vermesi, Arap tutumunda çatlağa yol açabilir"
Netanyahu'nun gizli Suudi Arabistan ziyareti İsrail basını, Netanyahu ve Mossad Başkanı Yossi Cohen'in dün gizlice Suudi Arabistan'ın Neom kentine giderek Veliaht Prens Muhammed bin Selman ile görüştüğünü yazmıştı.
Mossad - 23.11.2020
Netanyahu-Selman görüşmesinde İsrail ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi ele alındı
Görüşmeyle ilgili bilgi sahibi Suudi bir danışman, Wall Street Journal gazetesine yaptığı açıklamada, Netanyahu'nun İsrail istihbarat servisi Mossad'ın Başkanı Yossi Cohen ile dün akşam Suudi Arabistan'ın Neom kentinde Prens Selman ile İsrail ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi ve İran başta olmak üzere birçok meseleyi ele aldıklarını söyledi.
Mossad - 23.11.2020
Son dakika haberi! Suudi Arabistan, Netanyahu ile Bin Selman görüşmesini yalanladı
Haberlerde, Netanyahu'nun dün akşam İsrail istihbarat servisi Mossad'ın Başkanı Yossi Cohen ile birlikte Suudi Arabistan'ın Neom kentine gittiğine yer verilmişti.
Mossad - 23.11.2020
Son dakika haber | Netanyahu'nun danışmanından İsrail Başbakanı'nın Suudi Arabistan ziyaretine dolaylı doğrulama
Öte yandan İsrail basınında Netanyahu ve İsrail istihbarat servisi Mossad'ın Başkanı Yossi Cohen'in Suudi Arabistan'a seyahat için kullandığı uçağın rotası paylaşıldı.
Mossad - 23.11.2020
İsrail gazetesi: Netanyahu, dün Suudi Arabistan'a giderek Veliaht Prens Bin Selman'la görüştü
Haaretz gazetesinin son dakika olarak geçtiği haberde, Netanyahu'nun dün akşam İsrail istihbarat servisi Mossad'ın Başkanı Yossi Cohen ile birlikte Suudi Arabistan'ın Neom kentine gittiği belirtildi.
Mossad - 12.11.2020
İsrail'in Arafat'a Lübnan'da stadyumda suikast düzenlemeyi planladığı iddia edildi
Ben-Gal'in de İsrailli asker "Meir Dagan"dan yardım istediği bildirilen haberde, 2002 ile 2011 yılları arasında MOSSAD dış istihbarat teşkilatının başkanı olarak görev yapan Dagan'ın o dönemki görevine ilişkin bilgi verilmedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mossad Haberleri | Mossad Haber - Haberler - Mossad haberleri, son dakika mossad haber ve gelişmeleri burada. Eski Mossad Başkanı Yatom, İran'ın nükleer silahlanmasına karşı gerekirse askeri güç kullanılmasından yana (1).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.2.2021 04:05:22. #1.14#
title