MİLLİ PARKLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

Milli Parklar Genel Müdürlüğü Haberleri

Milli Parklar Genel Müdürlüğü haber, Milli Parklar Genel Müdürlüğü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Milli Parklar Genel Müdürlüğü - 21.04.2021
DSİ yaban hayatını unutmadı
Açıklamada, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin "ülkemizdeki yaban hayatı su ihtiyacının karşılanması için sondaj ve gölet yapılması talimatı" doğrultusunda Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen Konya'nın Karatay ilçesine bağlı Bozdağ'da ve Seydişehir ilçesine bağlı Gidengelmez Dağlarında su ihtiyacının ve potansiyelinin net bir şekilde belirlenmesi için etütler yapıldığı ifade edildi.
Milli Parklar Genel Müdürlüğü - 19.04.2021
MUĞLA'DA KARAKULAK FOTOKAPAN TARAFINDAN GÖRÜNTÜLENDİ
'3 KARAKULAK VE BİR VAŞAK AYNI NOKTADA ARAÇ ÇARPMASI SONUCU ÖLDÜ' Geçtiğimiz günlerde araç çarpması sonucu 3 karakulak ve vaşağın öldüğünü de belirten İlemin, Karakulaklar ve diğer etçillerimiz çok fazla tehdit ile karşılaşıyor. Doğal yaşam süreçlerinde bile zorlu koşullarda avlanıyorlar, ürüyorlar ve yavru büyütüyorlar. En doğal alanları bile insan tehdidi altında; maden ocakları gibi habitat tahribi, kaçak av, doğadaki başıboş köpekler bunların başlıcaları. Öte yandan, mevcut habitatlar karayolları ile parçalanmış durumda. Son örneğini geçtiğimiz günlerde yaşadık. Kısa zaman içinde 3 Karakulak ve bir Vaşak aynı noktada araç çarpması sonucu öldü. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ve Karayolları Genel Müdürlüğü ile geçen hafta yaptığımız görüşmelerde ilk önlemler için harekete geçtik.
Milli Parklar Genel Müdürlüğü - 16.04.2021
Eskişehir ormanlarında yaban hayvanlarının su ihtiyacı karşılandı
DSİ'den yapılan yazılı açıklamada görüşlerine yer verilen DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü sorumluluk sahasında yer alan korunan alanlarda yaban hayvanlarının su ihtiyacını karşılayabilmek ve o bölgelerde kaynak değeri oluşturan yaban hayvanlarını alanda tutabilmek için sulama alanları oluşturduklarını bildirdi.
Milli Parklar Genel Müdürlüğü - 09.04.2021
Su samuru avladığı balığı yerken görüntülendi
Milli Parklar Genel Müdürlüğü, nesli tükenme tehlikesinde olan su samurunu avladığı balığı yerken görüntüledi.
Milli Parklar Genel Müdürlüğü - 29.03.2021
Balıkesir'de vatandaşların bulduğu nesli tehlike altındaki ağaç yediuyuru doğal ortamına bırakıldı
Ayvatlar Mahallesi'ndeki vatandaşlar tarafından Değirmen Boğazı Tabiat Parkı mevkisinde bulunan ağaç yediuyuru, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Balıkesir Şubesi ekiplerine teslim edildi.
Milli Parklar Genel Müdürlüğü - 27.03.2021
Orta ve Doğu Karadeniz'de kış ortasında 186 bin 259 su kuşu sayıldı
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ornitoloji (kuş bilimi) Araştırma Merkezi ile Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü iş birliğinde Orta ve Doğu Karadeniz'de "Kış ortası su kuşu sayımı" gerçekleştirildi.
Milli Parklar Genel Müdürlüğü - 22.03.2021
Batı Akdeniz'deki yüksek gerilim hatlarındaki leylek yuvaları güvenli direklere taşınıyor
Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ'den (AEDAŞ) yapılan açıklamaya göre, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 6.
Milli Parklar Genel Müdürlüğü - 20.03.2021
Muş Ovası, Afrika'dan Sibirya'ya göç eden kuşlara ev sahipliği yapıyor
"Güvenli ve sağlıklı yaşam alanı olduğu için kuşlar Muş Ovası'nı tercih ediyor" "Muş Ovası kuş göçü için çok önemli. Muş'ta iz bırakmaya geldik. Muş Ovası'nda güzel çalışmalar yapacağız. Her yıl göç 14 Şubat'tan sonraki günlerde başlar." diyen Çulcuoğlu, şöyle devam etti: "Ovaya leylekler de gelmiş. Diğer kuşlar da gelecek. Ova haziranın sonuna kadar 350 kuş türüne ev sahipliği yapacak. Bu alanlara lütfen herkes sahip çıksın. Burada toy kuşları var. Bu kuşların, burada hem ürediklerini hem de kışladıklarını biliyoruz. Dünya üzerinde en az kalan kuşlardan biri. Bunun için Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tür eylem planı hazırladı.
Milli Parklar Genel Müdürlüğü - 19.03.2021
Sulak alanlardaki altyapı projelerine ve buralara tesis kurularak işletilmesine ilişkin düzenleme yapıldı
Sulak alanlarda, Bakanlığa tahsis edilen yerlerde koruma, yönetim, işletme, tanıtım, sportif, eğlenme, dinlenme ve benzeri hizmetler için gerekli altyapı, üstyapı ve diğer tesisler Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak veya yaptırılacak.
Milli Parklar Genel Müdürlüğü - 15.03.2021
Yozgat Belediyesi, sokak hayvanları için belirli noktalara otomatik beslenme odakları yerleştirdi
Tanışman, beslenme odaklarının, Yozgat Valiliği ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü katkılarıyla sağlandığını sözlerine ekledi.
Milli Parklar Genel Müdürlüğü - 06.03.2021
Yaban hayatı ve doğanın koruyucu bekçileri kaçak avcılıkla mücadele ediyor
Antalya'nın Akseki ilçesinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekipleri, yaban hayatı ve doğanın koruyucu bekçileri olarak etkin mücadele yürütüyor.
Milli Parklar Genel Müdürlüğü - 03.03.2021
Son dakika! Milli Mücadele Kahramanı Hüseyin Avni Alparslan'ın kabrinin yer aldığı şehitlik 30 Ağustos'ta tamamlanacak
Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmanın hızlı bir şekilde tamamlanmasının planlandığını aktaran Öztürk, şunları kaydetti: "Vefa borcumuzu yerine getirmek ve aziz hatırasını gelecek kuşaklara aktarmak için Hüseyin Avni Alparslan'nın mezarının bulunduğu Haymana Büyük Cami bahçesinin şehitlik olarak düzenlemesi amacıyla Tarım ve Orman Bakanı ve Milli Parklar Genel Müdürü ile daha önce görüşmelerimiz olmuş, bu alana şehitlik yapılması ve 2021 yılında tamamlanması kararı alındığı müjdesini Giresunlu hemşehrilerimizle paylaşmıştım.
Milli Parklar Genel Müdürlüğü - 03.02.2021
Antalya'da sokakta bulunan güvercinlere polis sahip çıktı
Polis, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 6.
Milli Parklar Genel Müdürlüğü - 01.02.2021
Antalya'da yasa dışı avlanan 3 kişiye para cezası uygulandı
Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 6.
Milli Parklar Genel Müdürlüğü - 28.01.2021
Göçmen kuşların uğrak durağı Çukurova Deltası, misafirleriyle "cıvıl cıvıl" oldu
Kasım-aralık aylarında gelip, kış mevsiminin ılık geçtiği Çukurova'da konaklayarak şubat sonunda giden göçmen kuşlar, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Doğa Araştırmaları Derneğince sayılıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Milli Parklar Genel Müdürlüğü Haberleri | Milli Parklar Genel Müdürlüğü Haber - Haberler - Milli Parklar Genel Müdürlüğü haberleri, son dakika milli parklar genel müdürlüğü haber ve gelişmeleri burada. DSİ yaban hayatını unutmadı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.4.2021 09:28:36. #1.14#

title