Irkçılık Haberleri

Irkçılık haber, Irkçılık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Irkçılık - Dün
Olimpik Marsilya'dan Lazio tribünlerinden yapılan ırkçı tezahüratlara kınama
Öte yandan, taraftarlarının ve bazı kulüp çalışanlarının karıştığı ırkçılık ve faşizmi çağrıştıran imgeler İtalyan ekibi Lazio'nun başını ağrıtmaya devam ediyor.
Irkçılık - Dün
Düğünde saldırıya uğrayan müzisyen konuştu
"Çok üzüldüm" Olayın ardından yeni bir saz alarak, düğünlerde şarkı söylemeye devam eden Erdal Erdoğan, suskunluğunu ise İhlas Haber Ajansı'na konuşarak bozdu. Yaşanan olaydan dolayı büyük üzüntü duyduğunu ve saldırı olayının ırkçılıkla alakasının olmadığını dile getiren müzisyen Erdal Erdoğan, "Düğünler sanatını icra etmeye çalışan bir saz sanatçısıyım.
Irkçılık - 21.10.2021
Şantaj suçlamasıyla yargılanan Benzema hakkında 10 ay tecilli hapis cezası istemi
Söz konusu suçlamalarla ilgili Karim Benzema ve diğer sanıklar aleyhine 5 Kasım 2015'te dava açılmış, Fransa Milli Takımı Teknik Direktörü Didier Deschamps da bu nedenle Benzema'ya milli takım kapısını kapatmıştı. Deschamps, Cezayir asıllı Müslüman futbolcuyu kadroya dahil etmemesinden dolayı, ırkçılık yaptığı eleştirilerine de maruz kalmıştı.
Irkçılık - 21.10.2021
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Kars'ta kanaat önderleriyle buluştu: (2)
"Süleymanşah Türbesi'ni ana toprağına getireceğiz" İçini yakan bir durumun olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bayrağımızı indirdik ve Süleymanşah Türbesi'ni kaçırdık. İçimde uhdedir. Allah nasip eder, dostlarımızla iktidara gelirsek, göreceksiniz bir hafta içinde o şanlı bayrağımızı, Süleymanşah Türbesi'ni ana toprağına getireceğiz. O bayrak orada dalgalanacak. Mültecileri en geç 2 yıl içinde kendi ülkelerine göndereceğiz. İstanbul'da Suriyelilerle konuştum. Onlar 'bizi nasıl iki yıl içinde göndereceksiniz' diye sordular. Nasıl göndereceğimi anlattım. Onlar da 'valla bu şartlarda kendi toprağımıza gideriz' ifadesini kullandılar. Hiç merak etmeyin, onların altyapısını bu kardeşiniz halletti, ama ırkçılık yapmayacağız.
Irkçılık - 20.10.2021
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: "İslam karşıtlığına karşı mücadelede öncülük ediyoruz"
Bu yeni dönemin aşırı eşitsizlikler üzerine inşa edildiğini, ekonomik eşitsizlikler, doğal kaynaklar için rekabet ve çevresel zorluklardan beslendiğini kaydeden Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, şunları kaydetti: "Kovid-19 (yeni tip koronavirüs) salgını bu durumu daha kötü bir hale getirdi. Örneğin, BM'nin 2030 yılına kadar yoksulluğu sona erdirme hedefi sekteye uğradı. Geçen yıl, yoksulluk içinde yaşayan insan sayısı otuz yıldan beri ilk kez arttı. Bugün, dünya nüfusunun en zengin yüzde 1'inin geliri, en fakir yüzde 50'sinin gelirinden 140 kat daha fazla. Artan ekonomik eşitsizliğin sosyal uyum üzerinde olumsuz etkileri var. Sonuç olarak, etnik köken, din, kültür, milliyete dayalı ayrımlar toplumda bölünme yaratmak için kullanılıyor. Kutuplaşma kendini farklı şekillerde gösteriyor. İç siyasi çıkmazlara daha sık tanık oluyoruz. Devlet kurumları giderek zayıflıyor. Uluslararası kuruluşlar, yapısal yetersizliklerinin de etkisiyle kutuplaşan kamuoylarının kurbanı oluyor." Kıran, son 5 yılda veto edilen Güvenlik Konseyi kararlarının sayısının önceki 5 yıla göre iki kat arttığına, Suriye, Afganistan, Libya, Yemen ve Filistin'de uluslararası toplumun adım atamamasının acılara ve kitlesel göçe neden olduğu değerlendirmesinde bulunarak, şu ifadeleri kullandı: "Bu güç boşluğu, terör örgütleri ve aşırılık yanlıları gibi kötü niyetli gruplara daha fazla alan oluşturuyor. Kutuplaşmayı besleyerek daha fazla insan çekmeye çalışıyorlar. Batı'daki bazı radikal sağ gruplar da bu durumdan faydalanıyor." Popülist politikacılar ve medyanın, bu gruplara olanak sağladığını, isteyerek veya istemeyerek, ayrımcılığı ve ırkçılığı körüklediklerine işaret eden Kıran, şunları söyledi: "ABD ve Avrupa'da bu yönde alarm verici gelişmelere şahit oluyoruz. Ne yazık ki ifade özgürlüğünü savunanların başkalarına karşı bu özgürlüğü kolaylıkla kısıtlayabildiğini görüyoruz. İslam karşıtlığı, günümüzde ırkçılığın ve yabancı düşmanlığının en yaygın tezahürlerinden biri. BM ve Avrupa Konseyi raporları, İslam karşıtlığının küresel ölçekte yaygın bir tehdit haline geldiğini teyit ediyor. İslam karşıtlığı bir süredir yükselişte, özellikle Avrupa'da. Kuran-ı Kerim'i yakmak, yırtıp atmak, basın özgürlüğü adı altında Peygamberimize hakaret eden karikatürler çizmek değerlerimize yönelik saldırılardan sadece bir kaçı." Kıran, Avrupa ve ABD'de ırkçı ve İslam karşıtı saldırıların son beş yılda iki buçuk kat arttığını, bu saldırılarda ölenlerin sayısının yedi kat arttığına dikkati çekerek, ırkçılık, popülizm ve İslam karşıtlığının, Müslümanların Avrupa'ya entegrasyonunun önündeki başlıca engeller haline geldiğini dile getirdi.
Irkçılık - 18.10.2021
HDP'li Beştaş, Kılıçdaroğlu'nun bürokratlarla ilgili sözlerini değerlendirdi Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, bürokratlara yönelik sözleriyle ilgili, "Sandıkta bu iktidar gönderilecek ama bu suçu işleyenlerin bunun farkında olması yönünde bir çağrıdır.
Irkçılık - 18.10.2021
Türkiye Triatlon Federasyonundan Esra Nur Gökcek açıklaması Açıklaması
Türkiye Triatlon Federasyonu, milli sporcu Esra Nur Gökcek'in proje antrenörleriyle çalışmak istemeyerek olimpik sporcu hedefi ve olimpizm ruhuna aykırı davrandığını savundu.
Irkçılık - 17.10.2021
Hamas, İsrail'in Afrika Birliği gözlemciliği kararının, liderler zirvesine ertelenmesinden memnun
Naim, liderler zirvesinde, Afrika kıtasının ırkçılık ve sömürgeyle mücadele geçmişiyle uyumlu olacak şekilde, İsrail'e gözlemci üye statüsü verilmemesi yönünde karar alınarak bu meselenin nihai şekilde çözülmesini temenni ettiklerini aktardı.
Irkçılık - 16.10.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Şansölyesi Merkel ile ortak basın toplantısı düzenledi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Şansölyesi Merkel ile gerçekleştirdiği ortak basın toplantısında yaptığı açıklamada, "Sayın Merkel'le yakın diyaloğumuz yalnızca ikili konularda değil, bölgesel meselelere çözümler geliştirilmesine de ciddi katkılar sağladı.
Irkçılık - 16.10.2021
Erdoğan ile Merkel'den ortak basın toplantısı
"TÜRKİYE NATO'NUN BİR MÜTTEFİKİ OLARAK BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR PARTNER" Angela Merkel basın toplantısındaki konuşmasına şöyle devam etti: "Türkiye NATO'nun bir müttefiki olarak bizim için önemli bir partner. Ben tabi ki insan hakları konusunda, bireysel özgürlükler konusunda eleştirdim her zaman. Bunu da dile getirdim. Tabi ki çözüm aradık, farklı bakış açılarımız olabilir. Jeostratejik açıdan birbirimize bağlıyız. Almanya'da din özgürlüğü var. Biz insan düşmanlığı, ırkçılık ve başka dinlere karşı düşmanlık konusunda çok kararlı bir tutum sergiliyoruz.
Irkçılık - 16.10.2021
Almanya Başbakanı Merkel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ortak basın toplantısında konuştu: (2)
Yabancı düşmanlığı, ırkçılık, başka dinlere karşı düşmanlık gibi konularda kararlı tutum sergilediklerini dile getiren Merkel, şunları kaydetti: "Hiçbir şekilde hoşgörüyle karşılamıyoruz.
Irkçılık - 16.10.2021
ERDOĞAN İLE MERKEL'DEN ORTAK BASIN TOPLANTISI
"TÜRKİYE NATO'NUN BİR MÜTTEFİKİ OLARAK BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR PARTNER" Angela Merkel basın toplantısındaki konuşmasına şöyle devam etti: "Türkiye NATO'nun bir müttefiki olarak bizim için önemli bir partner. Ben tabi ki insan hakları konusunda, bireysel özgürlükler konusunda eleştirdim her zaman. Bunu da dile getirdim. Tabi ki çözüm aradık, farklı bakış açılarımız olabilir. Jeostratejik açıdan birbirimize bağlıyız. Almanya'da din özgürlüğü var. Biz insan düşmanlığı, ırkçılık ve başka dinlere karşı düşmanlık konusunda çok kararlı bir tutum sergiliyoruz.
Irkçılık - 16.10.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Irkçılık, İslam ve yabancı düşmanlığıyla ayrımcılık ne yazık ki Avrupa'daki Türk toplumunun başlıca sorunları olmaya devam...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Irkçılık, İslam ve yabancı düşmanlığıyla ayrımcılık ne yazık ki Avrupa'daki Türk toplumunun başlıca sorunları olmaya devam ediyor.
Irkçılık - 14.10.2021
ABD'de konfederasyon anıtlarıyla ırkçı saldırılar arasında bağlantı bulundu
NEW ABD'de yayınlanan araştırma, ülkede konfederasyon dönemiyle ilişkili anıtlarla ırkçılık arasındaki bağlantıyı gözler önüne serdi.
Irkçılık - 14.10.2021
Adalet Bakanı Gül, uluslararası adli iş birliğinin önemine işaret etti Açıklaması
"Avrupa değerlerini de zehirlemektedir" Dünya barışını tehdit eden ırkçılık ve yabancı düşmanlığına karşı ortak ses yükseltmeyi, tek vücut olmayı da adli iş birliğinin kapsamı içerisinde gördüklerine dikkati çeken Gül, şöyle devam etti: "Özellikle Avrupa'da yükselmeye başlayan yabancı, İslam ve Türk düşmanlığı, Batı demokrasisini, Avrupa değerlerini de zehirlemektedir.
Irkçılık - 12.10.2021
İsrail parlamentosunda "yerleşimci şiddeti" tartışması
Aşırı sağcı milletvekili Itamar Ben-Gvir, yerleşimcilere karşı "ırkçılık" olduğunu söyledi.
Irkçılık - 09.10.2021
Son dakika haberi... Dünya Müslüman Alimler Birliğinden Afganistan'da camiye düzenlenen terör saldırısına kınama
Açıklamada, uluslararası topluma İslam'a ve diğer dinlere karşı ırkçılık ile nefretin önlenmesi ve toplumsal barışın sağlanması için samimi ve yapıcı iş birliği çağrısında bulunuldu.
Irkçılık - 08.10.2021
ABD'de Müslüman kız öğrencinin sınıfta zorla başörtüsünün çıkarıldığı iddiası tepki çekti
Yetkililerin aranarak bu ayrımcılık ve önyargının protesto edilmesi çağrısında bulunan Muhammed, "Toplumumuzun tüm katmanlarında hala var olan ırkçılığı ve bağnazlığı ayıklayana kadar ırkçılık sonrası bir Amerika'ya doğru ilerleyemeyiz.
Irkçılık - 05.10.2021
Tesla, ırkçılık davasında 137 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum edildi
NEW Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, siyahi bir çalışanına, iş yerinde ırkçı ayrımcılığa uğradığı gerekçesiyle yaklaşık 137 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Irkçılık Haberleri | Irkçılık Haber - Haberler - Irkçılık haberleri, son dakika ırkçılık haber ve gelişmeleri burada. Olimpik Marsilya'dan Lazio tribünlerinden yapılan ırkçı tezahüratlara kınama.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.10.2021 15:29:53. #1.14#

title