Irkçılık Haberleri

Irkçılık haber, Irkçılık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Irkçılık - Bugün
Fransa'da generallerden Macron'a "büyüyen kaosu engellemezsen iç savaş çıkar" uyarısı
Mektupta, ırkçılık karşıtı bir ayrımcılıkla vatan topraklarında huzursuzluk ve topluluklar arasında nefret oluşturulduğu belirtilerek "ırkçılık" ve "dekolonizasyon" gibi terimlerle ırkçı bir savaş istendiği ileri sürüldü.
Irkçılık - Bugün
Ertegün kardeşlerin öyküsünü anlatan "Kapıyı Açık Bırak" belgeseline Washington'da ödül
ABD'nin başkenti Washington'da 1930'lu ve 1940'lı yıllarda caz müziğinin yayılmasına destek olarak ırkçılıkla mücadele eden Ahmet Ertegün ile Nesuhi Ertegün'ün öykülerini anlatan "Kapıyı Açık Bırak" (Leave The Door Open) belgeseli, Washington DC Bağımsız Film Festivali'nde "En İyi Belgesel...
Irkçılık - Dün
Fransa'da siyahi müzisyeni darbeden polisin telefonunda ırkçı mesaj ve görsel ortaya çıktı
Ayrıca ağustos ayında bir akrabasıyla mesajlaşan polis, dava ile ilgili soru soran akrabasına, siyahiler hakkında küfür içeren mesaj gönderiyor. Akrabasının ırkçılık yapmaması için uyarması üzerine polis, bunun ırkçılık olmadığını iddia ediyor.
Irkçılık - Dün
Hollanda İnsan Hakları Enstitüsü 2020'de rekor sayıda "ırkçılık ve ayrımcılık" başvurusu yapıldığını açıkladı
Hollanda İnsan Hakları Enstitüsü, kurulduğundan bu yana en yüksek sayıda "ırkçılık ve ayrımcılık" başvurusunu 2020'de aldığını bildirdi.
Irkçılık - 21.04.2021
ABD'nin Columbus kentinde siyahi genç kızın öldürülmesi, polis şiddetini yeniden gündeme taşıdı
ABD'de George Floyd davasında kararın açıklandığı gün siyahi bir genç kızın polis tarafından vurularak hayatını kaybetmesi, ülkede ırkçılık ve polisin orantısız şiddeti ile ilgili tartışmaların fitilini yeniden ateşledi.
Irkçılık - 21.04.2021
Fransız komedyen Dieudonne M'Bala, Türkiye'den siyasi sığınma talep etmeye hazırlanıyor
Kamerunlu baba ve Fransız annenin çocuğu olarak 1966'da Fransa'da dünyaya gelen M'Bala, başta Afrikalı göçmenlerin sorunları olmak üzere toplumsal eleştiriye dayalı komedi gösterileriyle tanınıyor. Skeçlerinde kullandığı sözlerin ifade özgürlüğü kapsamında olmadığı gerekçesiyle hakkında birçok defa "hakaret ve ırkçılık" suçlamalarıyla dava açılan M'Bala, kendisine çifte standart uygulandığını ifade etti.
Irkçılık - 21.04.2021
Somali uyruklu vatandaşların ırkçı saldırılara uğramadığı tespit edildi
Ankara'da Somalili ve Türk vatandaşların arasında çıkan kavganın görüntüleri bazı haberlerde ve sosyal paylaşım sitelerinde Afrika kökenli vatandaşlara ırkçılık yapıldığı yönünde yansıtılmıştı.
Irkçılık - 21.04.2021
Son dakika! ABD Başkanı Biden: "George Floyd'un öldürülmesi, gündüz gözüyle işlenmiş bir cinayettir"
Floyd'un öldürülmesinin ülkede 1960'lardan bu yana en geniş kapsamlı protestolara yol açtığını belirten Biden, "Floyd'un öldürülmesi, gündüz gözüyle işlenmiş bir cinayettir. Bu olay, tüm dünyada sistematik ırkçılığa karşı at gözlüklerin çıkarılmasına yol açmıştır. Sistematik ırkçılık, ülkemizin ruhunda bir lekedir.
Irkçılık - 18.04.2021
Irak Başbakanı Kazımi, mezhepçiliğe karşı dini hitapta ılımlı olunması çağrısı yaptı
Programda konuşan Kazımi, mezhepçiliği, bölme ve ırkçılık üzerine kurulan Siyonizm'e benzetti.
Irkçılık - 15.04.2021
ABD'de kölelik tazminatı için komisyon kurulmasına yönelik tasarı meclis komitesinde kabul edildi
ABD'de Temsilciler Meclisi Adalet Komitesi, tarihsel kölelik ve ırkçılık meselelerini incelemek ve kölelerin torunlarına tazminat ödenmesi için çalışma yürütmek üzere komisyon kurulmasını öneren tasarıyı oy çokluğuyla kabul etti.
Irkçılık - 14.04.2021
ABD'de siyahi genç Daunte Wright'ı öldüren polis, cinayetten yargılanacak
Wrigth'ın vurulduğu yere 15 kilometre uzaklıkta davası halen devam eden, Minneapolis kentinde 25 Mayıs 2020'de 46 yaşındaki siyahi George Floyd'u gözaltına alınırken öldürülmesi olayı da ülke genelinde polis şiddetini kınayan ırkçılık karşıtı şiddetli protestoların fitilini ateşlemişti.
Irkçılık - 14.04.2021
UEFA'dan ırkçılık gerekçesiyle Slavia Praglı futbolcu Kudela'ya 10 maç ceza
UEFA, Rangers'ta forma giyen Glen Kamara'ya ırkçı söylemde bulunduğu gerekçesiyle Slavia Praglı oyuncu Ondrej Kudela'ya 10 maç men cezası verdi.
Irkçılık - 14.04.2021
ABD'nin Minneapolis kentinde Daunte Wright'ın ölümünün ardından polise yönelik protestolar sürüyor
Minneapolis kentinde 25 Mayıs 2020'de 46 yaşındaki siyahi George Floyd'u gözaltına alınırken öldürülmesi ülke genelinde polis şiddetini kınayan ırkçılık karşıtı şiddetli protestoların fitilini ateşlemişti.
Irkçılık - 13.04.2021
Son dakika haber! ABD'de siyahi genç Daunte Wright'ın ölümüne sebep olan polis ve şefi istifa etti
Davası halen devam eden, Minneapolis kentinde 25 Mayıs 2020'de 46 yaşındaki siyahi George Floyd'u gözaltına alınırken öldürülmesi olayı da ülke genelinde polis şiddetini kınayan ırkçılık karşıtı şiddetli protestoların fitilini ateşlemişti.
Irkçılık - 13.04.2021
Son dakika haberleri | ABD'de Daunte Wright'ın ölümünü protesto eden 40 kişi gözaltına alındı
Davası halen devam eden, Minneapolis kentinde 25 Mayıs 2020'de 46 yaşındaki siyahi George Floyd'u gözaltına alınırken öldürülmesi olayı da ülke genelinde polis şiddetini kınayan ırkçılık karşıtı şiddetli protestoların fitilini ateşlemişti.
Irkçılık - 12.04.2021
Son dakika haber! Polise göre Minnesota'da dün öldürülen siyahi genç kaza sonucu hayatını kaybetti
Davası halen devam eden, Minneapolis kentinde 25 Mayıs 2020'de 46 yaşındaki siyahi George Floyd'u gözaltına alınırken öldürülmesi olayı da ülke genelinde polis şiddetini kınayan ırkçılık karşıtı şiddetli protestoların fitilini ateşlemişti.
Irkçılık - 12.04.2021
Minneapolis'te siyahi gencin polis kurşunuyla hayatını kaybetmesi protesto edildi
George Floyd'un ölümü Minneapolis kentinde 25 Mayıs 2020'de 46 yaşındaki Afro-Amerikalı George Floyd'u gözaltına alınırken boğularak öldürülmesi, ülke genelinde ırkçılık karşıtı, polis şiddetini kınayan protestoların fitilini ateşlemişti.
Irkçılık - 09.04.2021
La Liga, Cala'nın Diakhaby'a ırkçı söylemde bulunduğuna ilişkin delil olmadığını açıkladı
La Liga tarihinde ilk defa bir takım futbolda ırkçılıkla bağlantılı bir olaydan dolayı sahadan çekilse de, karşılaşma verilen 15 dakikalık aradan sonra kaldığı dakikadan devam etmiş ve ev sahibi takım maçı 2-1 kazanmıştı.
Irkçılık - 08.04.2021
İskoç kulübü Rangers, ırkçılık nedeniyle sosyal medyayı boykot edecek
İskoçya Premiership ekibi Rangers, artan ırkçılık olayları sebebiyle bir hafta boyunca sosyal medyayı boykot edecek.
Irkçılık - 08.04.2021
Son dakika haber | Amnesty Genel Sekreteri Callamard: "Fransa, sattığı silahlarla işlenen suçlarda sorumluluk sahibi"
Söz konusu yasa tasarılarıyla dayanışma, saygı, eşitlik ve ırkçılık karşıtlığı gibi değerleri hedef aldığına işaret eden Callamard, Fransız polisinin ölümcül olmayan ancak çok ağır yaralanmalara yol açan silahlar kullanmasını da kınadıklarını kaydetti.
Irkçılık - 08.04.2021
D-8 ülkeleri, Dakka bildirisiyle ırkçılık, ayrımcılık, yabancı düşmanlığı ve Müslüman karşıtlığı ile mücadele etme iradesini teyit etti.
8 ülkeleri, Dakka bildirisiyle ırkçılık, ayrımcılık, yabancı düşmanlığı ve Müslüman karşıtlığı ile mücadele etme iradesini teyit etti.
Irkçılık - 08.04.2021
Floyd davasının 8. gününde güç kullanma uzmanı dinlendi
Dünya çapında protestolara neden olmuştu Floyd'un polis tarafından öldürülmesinin ardından önce olayın gerçekleştiği Minneapolis kentinde başlayan protestolar ABD geneline yayılmış, ardından tüm dünyada polis şiddeti ve ırkçılık protestoları patlak vermişti.
Irkçılık - 07.04.2021
Dışişleri Bakanlığı, Ruanda katliamında ölenleri andı
Dışişleri Bakanlığı, 27 yıl önce Ruanda'da Tutsilere yönelik gerçekleştirilen soykırımın yıl dönümünde, "Her türlü insanlık karşıtı suçun, ırkçılık, yabancı düşmanlığı ve aşırıcı ideolojilerin karşısında yer alan Türkiye, aynı değerleri benimseyen ülkelerle dayanışma içinde benzer...
Irkçılık - 06.04.2021
UEFA, Slavia Praglı Kudela'yı "ırkçı söylem" iddiasıyla yargılayacak
UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulundan yapılan açıklamaya göre, Rangers ile Slavia Prag arasında 18 Mart'ta oynanan UEFA Avrupa Ligi son 16 turu rövanş maçındaki ırkçılık iddiasına ilişkin başlatılan soruşturma tamamlandı.
Irkçılık - 05.04.2021
4 Nisan 2021 Haberleri
4 Nisan 2021 Manşet Haberleri.
Irkçılık - 04.04.2021
La Liga'da Cadiz-Valencia maçına Diakhaby'nin maruz kaldığı ırkçı söylem damgasını vurdu
La Liga tarihinde ilk defa bir takım futbolda ırkçılıkla bağlantılı bir olaydan dolayı sahadan çekildi.
Irkçılık - 04.04.2021
YTB'den yurt dışında yaşayan üniversite öğrencilerine yönelik 'İnsan Hakları Online Eğitim Programı'
Yurt dışında yaşayan ve sayıları 7 milyona ulaşan vatandaşlar için önemli çalışmalara imza atan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), 9 ülkeden üniversiteli gençlere yönelik online olarak "İnsan Hakları Eğitim Programı" düzenledi. Bu yıl 5'incisi düzenlenen İnsan Hakları Eğitim Programında alanında uzman akademisyenler ve kamu kurum temsilcileri, insan hakları felsefesi ve temel kavramlara yönelik sunumlar yaptı. Eğitimlerde ayrıca katılımcılar, yurt dışında yaşayan vatandaşların günlük yaşamlarında artan bir sorun haline gelen İslam karşıtlığı, ırkçılık, nefret söylemi, nefret suçları, eğitim, istihdam ve toplumsal hayatta ayrımcılık gibi konuları insan hakları temelinde inceleme fırsatı buldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Irkçılık Haberleri | Irkçılık Haber - Haberler - Irkçılık haberleri, son dakika ırkçılık haber ve gelişmeleri burada. Fransa'da generallerden Macron'a büyüyen kaosu engellemezsen iç savaş çıkar uyarısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.4.2021 15:32:30. #1.15#

title