İnsan Hakları Günü

İnsan Hakları Günü, İnsan Hakları Evrensel Bildirisi’nin kabul edildiği gün olan 10 Aralık 1948’den bu yana her 10 Aralık’ta kutlanmaktadır. İnsan Hakları, temel olarak her insanın eşit derecede yaşama hakkına sahip olduğu görüşünü savunmaktadır. İnsan Hakları günü her yıl 10 Aralık tarihinde çeşitli mesajlar ve şiirlerle kutlanmaktadır.

İNSAN HAKLARI GÜNÜ HABERLERİ

İnsan Hakları Günü - 14.12.2020
Boğaziçi Üniversitesi, engellilik çalışmalarını ödüllendirdi
Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Politika Forumu ve Research Worldwide İstanbul tarafından verilen Engellilik Çalışmaları Lisansüstü Tez Ödülü, üçüncü kez sahiplerini buldu.
İnsan Hakları Günü - 11.12.2020
KKTC'den Rum tarafına kınama
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Kıbrıs Türk Halkı'nı yaşamın her alanında evrensel insan haklarını çekinmeden çiğneyerek, izole etmeye çalışan bu anlayış asla emellerine ulaşamayacaktır" denildi.
İnsan Hakları Günü - 11.12.2020
Husilerden, ABD'nin Yemen'deki kişilere yönelik yaptırım kararına tepki
Yemen'de Husiler, ABD'nin, insan haklarını ihlal ettikleri gerekçesiyle 5 Yemenli hakkında yaptırım kararı almasına tepki gösterdi.
İnsan Hakları Günü - 11.12.2020
Erzurum Valisi Okay Memiş: "Dünya İnsan Hakları Günü kutlu olsun"
Erzurum Valisi Okay Memiş, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İnsan Hakları Günü - 11.12.2020
Son dakika haberi... Evlat nöbetindeki aileler dağa kaçırılan çocuklarını HDP'den istiyor
Son dakika habere göre Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlatılan evlat nöbeti eylemi 466'ncı gününe girdi.
İnsan Hakları Günü - 11.12.2020
İHH yardım tırı Suriye için yola çıktı
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından, "Rotamız İyilik, Yükümüz İnsanlık" sloganıyla düzenlenen kampanya kapsamında Bartın'da toplanan yardımları taşıyan tır dualar eşliğinde Suriye'ye uğurlandı.
İnsan Hakları Günü - 10.12.2020
ABD'den Rusya, Haiti ve Yemen'de insan hakları ihlalinde bulunan kişi ve kuruluşlara yaptırım
ABD yönetimi, Uluslararası İnsan Hakları Günü'nde çeşitli insan hakları ihlallerine karıştıkları gerekçesiyle Rusya'ya bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti'nin Devlet Başkanı Ramazan Kadirov da dahil olmak üzere Rusya, Yemen ve Haiti'deki 14 kişi ve 6 kuruluşu yaptırım listesine aldı.
İnsan Hakları Günü - 10.12.2020
İngiltere'den, Rus, Venezuelalı, Gambiyalı ve Pakistanlı bazı yetkililer hakkında "yaptırım" kararı
İngiltere, Rusya, Venezuela, Gambiya ve Pakistan'daki "ağır insan hakları ihlallerinden sorumlu olmakla" suçladığı 10 yetkili ve 1 kurum hakkında "yaptırım" kararı aldı.
İnsan Hakları Günü - 10.12.2020
Bağımsızlık yanlısı lider, Cammu Keşmir'deki hak ihlallerine sessiz kalınmasını eleştirdi
Hindistan kontrolündeki Cammu Keşmir'in bağımsızlık yanlısı siyasi liderlerinden, Eski Tüm Partiler Hürriyet Konferansı lideri Seyyid Ali Geylani, dünya liderlerini, Hindistan'ın bölgede işlediği insan hakları ihlallerine sessiz kaldığı gerekçesiyle eleştirdi.
İnsan Hakları Günü - 10.12.2020
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü
Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
İnsan Hakları Günü - 10.12.2020
Emine Erdoğan'dan, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nü mesajı Açıklaması
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Birbirimize Yaradan'ın eşsiz birer eseri olduğumuz idrakiyle bakabildiğimiz, 'öteki' yerine 'biz' diyebildiğimiz, her insanın haklarının eksiksiz ve 'ama' demeden korunduğu bir dünya düzeni dileğiyle 10 Aralık İnsan Hakları...
İnsan Hakları Günü - 10.12.2020
Mersin'de İnsan Hakları Koruluğu Anıtı açıldı
Mersin'in Mezitli ilçesinde 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla "İnsan Hakları Koruluğu Anıtı" açıldı.
İnsan Hakları Günü - 10.12.2020
CHP Grup Başkanvekili Altay, Tunus'a Kovid-19 nedeniyle yapılacak yardımı eleştirdi Açıklaması
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Tunus'a Kovid-19 nedeniyle 5 milyon dolar yardım yapılmasına ilişkin anlaşmayı eleştirirken, "İnsanlar akşam ne yiyeceklerini düşünürken, bu tablo bana, 'Eve lazım olan camiye haram.
İnsan Hakları Günü - 10.12.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü mesajı Açıklaması
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Irkçılığa, haksızlığa, zulme ve özgürlüklerden mahrum bırakılmalara karşı durmaya devam edeceğiz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
İnsan Hakları Günü Haberleri | İnsan Hakları Günü Haber - Haberler - İnsan Hakları Günü haberleri, son dakika insan hakları günü haber ve gelişmeleri burada. Karsan, ILO'nun Şiddete Sıfır Tolerans eğitimlerini alan ilk kuruluş oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 21:28:50. #1.16#

title