Genelkurmay Başkanlığı Haberleri

Genelkurmay Başkanlığı haber, Genelkurmay Başkanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Genelkurmay Başkanlığı - 27.07.2021
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Genelkurmay Başkanı Homçak'ı görevden aldı
Nikoforov, "Zelenskiy, Savunma Bakanlığı ile Genelkurmay Başkanlığı arasında sinerji görmek istiyor ancak maalesef bu sinerjiyi görmek yerine tartışmalar görüyoruz.
Genelkurmay Başkanlığı - 25.07.2021
Haftanın tarihine bakış
2010- Yüksek Askeri Şura çalışmalara başladı. 4 Ağustos'ta açıklanan kararda Genelkurmay Başkanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığına yapılacak atamalar yer almadı.
Genelkurmay Başkanlığı - 23.07.2021
Korgeneral Kerim Veliyev, Azerbaycan Genelkurmay Başkanı olarak atandı
Aliyev'in imzaladığı kararnameye göre, Korgeneral Veliyev, Savunma Bakanı Birinci Yardımcısı ve Personel Daire Başkanlığı görevinden azledildi. Aynı kararnameyle Veliyev, bir süredir boş olan Genelkurmay Başkanlığı görevine getirildi.
Genelkurmay Başkanlığı - 22.07.2021
MHP Gaziemir İlçe Başkanı Koç'tan, Belediye Başkanı Arda'ya "Rumca isim" tepkisi
MHP İl Başkanı Veysel Şahin önderliğinde bu zihniyetle mücadele ettiklerini vurgulayan Koç, şunları kaydetti: "Yunanistan'da veya Kıbrıs Rum Kesimi'nde herhangi bir yere Türk ismi veriliyor mu? Yüzyıllarca adaletle yönettiğimiz o topraklarda Türk hatırası yaşatılıyor mu? Sayın Halil Arda'nın Gaziemir'in kimliğine, şuuruna ve tarihine darbe vurmaya çalışan 'porta' zihniyetinin asıl amacı nedir? İzmir'de denize döktüğümüz emperyalizmin uşaklarının hatıralarını canlandırmaktan başka işi yok mudur? Sayın Halil Arda'nın bu büyük yanlıştan dönmesini bekliyoruz." Kurtuluş Savaşı'nda, Ege'de, İzmir'de, Seydiköy Gaziemir'de katliamlarla ilgili kayıtların Genelkurmay Başkanlığı arşivlerinde mevcut olduğunu hatırlatan Koç, şu ifadeleri kullandı: "İzmir Atatürk'ün şehri.
Genelkurmay Başkanlığı - 16.07.2021
15 Temmuz Şehitleri Mezarları Başında Anıldı
15 Temmuz Şehidi Yasin Naci Ağaroğlu Korkuteli'ndeki Kabrinde Anıldı 15 Temmuz Şehidi Muhammet Oğuz Kılınç'ın ailesini ziyaretin ardından Vali Yazıcı ve eşi Hanife Yazıcı, hain darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı önünde hainlerin açtığı ateşle şehit düşen Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi Yasin Naci Ağaroğlu'nun Korkuteli'nde bulunan kabrini ziyaret etti.
Genelkurmay Başkanlığı - 14.07.2021
Konyalı 15 Temmuz gazisi Halit Şener, o gece yaşadıklarını unutamıyor
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 2016'daki darbe girişimi sırasında, Genelkurmay Başkanlığı önünde açılan ateş sonucu bacağından yaralanarak gazi olan Konyalı Halit Şener, Genelkurmay Başkanlığı önünde, vatanı için canını siper etmenin gururunu yaşıyor.
Genelkurmay Başkanlığı - 13.07.2021
Darbeciler neden oldukları maddi hasarın da bedelini ödeyecek
Diğer davalılar ise Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı, Genelkurmay Başkanlığı karargahı, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Özel Kuvvetler Komutanlığındaki darbe girişimi eylemleriyle ilgili görülen davaların sanıklarından oluşuyor.
Genelkurmay Başkanlığı - 13.07.2021
OHAL Komisyonu, darbecilerin "mesleğe iade" başvurularını reddetti
Başvuranlar arasında eski tuğgeneral Ahmet Bican Kırker, darbe girişiminde Akıncı Üssündeki darbeci F-16 pilotlarını yönlendiren eski Harekat Komutanı Ahmet Özçetin, eski tuğgeneral Erhan Caha, Cumhurbaşkanına suikast timinin başındaki eski tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş, eski Akıncı Üs Komutanı tuğgeneral Hakan Evrim, eski korgeneral İlhan Talu, darbe girişimi öncesinde darbe bildirisini okuduğu görüntüleri ortaya çıkan eski tümgeneral Kubilay Selçuk, eski Polatlı 58. Topçu Tugay Komutanı Murat Aygün, eski Polatlı Füze Okul Komutanı tümgeneral Osman Ünlü, darbe toplantılarına katılan eski tuğamiral Ömer Faruk Harmancık, eski tuğgeneral Özkan Aydoğdu, darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığında darbeye karşı çıkan vatandaşlara ateş açan eski tuğamiral Sinan Sürer ve darbeci helikopter pilotlarının komutanı eski tuğgeneral Ünsal Coşkun da yer aldı.
Genelkurmay Başkanlığı - 12.07.2021
Sivil imamlar darbe gecesi Gülen'den aldıkları emir ve talimatları Akıncı'daki darbecilere iletti
Milli olmayan, gayri meşru bir iktidar oluşturmayı amaçladılar Sivil yöneticilerden Hakan Çiçek'in diğer yönetici sanıklarla elebaşı Gülen arasında irtibatı sağladığı, diğer darbe yöneticileriyle birlikte Akıncı, diğer hava üsleri ve askeri birliklerden savaş uçakları ve helikopterlerini darbe için yönlendirdikleri ifade edilen gerekçeli kararda, şu değerlendirmede bulunuldu: "Çekinmeden kendi devleti ve halkına karşı kanuna, ahlaka, adaba, evrensel hukuk kurallarına aykırı şekilde savaş uçakları ve helikopterleri kaldırıp TBMM'yi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yakınındaki köprülü kavşağı, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü binasını, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığını, Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığını, Gölbaşı ilçesinde bulunan TURKSAT tesislerini bombalattıkları, helikopter ile Milli İstihbarat Teşkilatını taradıkları, TRT'de yasadışı bildiri okuttukları, Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden yasa dışı bildiri yayınladıkları ve silahlı kuvvetlerin haberleşme sistemleri üzerinde yasa dışı atama ve görevden alma işlemleri gerçekleştirdikleri belirlenmiştir.
Genelkurmay Başkanlığı - 11.07.2021
Haftanın tarihine bakış
Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda, TSK içerisindeki FETÖ mensubu bir grup subay tarafından başlatılan darbe girişimi, tüm yurtta yaklaşık 21 saatte kontrol altına alındı.
Genelkurmay Başkanlığı - 30.06.2021
Son dakika haber: Askeri Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Resmi Gazete'de yayımlandı
Genelkurmay Başkanlığı, kuvvet komutanlıkları ve Milli Savunma Üniversitesi hariç, Milli Savunma Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı ile bağlı ve ilgili kurum ve kuruluşlarda görev yapan asker kişiler hakkında soruşturma izni, Milli Savunma Bakanı tarafından verilecek.
Genelkurmay Başkanlığı - 28.06.2021
Basın Açıklamaları
1. Anadolu-21 Birleşik Özel Kuvvetler Tatbikatı Türkiye, Arnavutluk, Azerbaycan, Katar, Kazakistan, Pakistan ve Özbekistan Özel Kuvvet unsurlarının fiili, Kosova ve Moğolistan temsilcilerinin gözlemci olarak katılımıyla 28 Haziran-08 Temmuz 2021 tarihleri arasında Genelkurmay Başkanlığı...
Genelkurmay Başkanlığı - 24.06.2021
Son dakika haberleri... Askeri Ceza Kanunu'nda değişiklik teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (1)
Genelkurmay Başkanlığı, kuvvet komutanlıkları ve Milli Savunma Üniversitesi hariç, Milli Savunma Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı ile bağlı ve ilgili kurum ve kuruluşlarda görev yapan asker kişiler hakkında soruşturma izni, Milli Savunma Bakanı tarafından verilecek.
Genelkurmay Başkanlığı - 24.06.2021
Son dakika! Askeri cezada düzenlemeler içeren teklifin birinci bölümü Genel Kurul'da kabul edildi (1)
Genelkurmay Başkanlığı, kuvvet komutanlıkları ve Milli Savunma Üniversitesi hariç, Milli Savunma Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı ile bağlı ve ilgili kurum ve kuruluşlarda görev yapan asker kişiler hakkında soruşturma izni, Milli Savunma Bakanı tarafından verilecek.
Genelkurmay Başkanlığı - 18.06.2021
Sahil Güvenlik Komutanlığı 39 Yaşında
Bunun üzerine, gerek gümrük hizmetlerinin daha iyi bir şekilde yürütülmesinin temini ve gerekse deniz yoluyla yapılan kaçakçılığın izlenmesi, araştırılması, önlenmesi ve karasularımızın güvenliğinin sağlanması amacıyla, 27 Temmuz 1931 tarihinde kabul edilen 1841 sayılı Kanunla güney sınırlarımızda, yarı askeri bir hüviyet gösteren "Gümrük Muhafaza Umum Kumandanlığı" kurulmuş ve 1932 yılından itibaren 1917 sayılı Kanunla, Genelkurmay Başkanlığı'na bağlı olarak görevine devam etmiştir.
Genelkurmay Başkanlığı - 15.06.2021
İran, düşürülen Ukrayna uçağıyla ilgili kendi belirlediği tazminatı ödeyecek
İranlı yetkililer önce uçağın vurulduğu iddialarını kabul etmemiş daha sonra Genelkurmay Başkanlığı, uçağın "hassas askeri bir noktanın" üzerinden geçerken "insani hata" sonucu hava savunma sistemince fırlatılan iki füzeyle yanlışlıkla düşürüldüğünü açıklamıştı.
Genelkurmay Başkanlığı - 11.06.2021
AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir'den Nişantaşı'nda kadın akademisyene saldırıya tepki Açıklaması
Aydemir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Genelkurmay Başkanlığı bünyesinde, 11 Haziran 1997'de Batı Çalışma Grubu oluşturulduğunu hatırlatarak "Bunlar, insanımızı inanca dönük fişlediler, insanlarımızın huzuruna kastettiler.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Genelkurmay Başkanlığı Haberleri | Genelkurmay Başkanlığı Haber - Haberler - Genelkurmay Başkanlığı haberleri, son dakika genelkurmay başkanlığı haber ve gelişmeleri burada. Şehrazat kimdir? Şarkıcı Şehrazat kaç yaşında, nereli? Şehrazat biyografisi!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 5.8.2021 07:29:34. #1.16#

title