GENELKURMAY BAŞKANLIĞI HABERLERİ

Genelkurmay Başkanlığı Haberleri

Genelkurmay Başkanlığı haber, Genelkurmay Başkanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Genelkurmay Başkanlığı - Dün
Rusya: Casus uçaklarının Karadeniz'deki faaliyetleri yüzde 40 arttı
Rusya Genelkurmay Başkanlığı Ana Harekat Müdürlüğü, yabancı ülkelere ait gözetim uçaklarının Karadeniz üzerindeki varlığının geçen yıla oranla yüzde 40 arttığını duyurdu.
Genelkurmay Başkanlığı - Dün
İranlı komutandan "Ukrayna uçağı ABD'nin İran'ın radar sistemlerine müdahalesi sonucunda vuruldu"...
İran Genelkurmay Başkanlığı, Ukrayna uçağının "hassas askeri bir noktanın" üzerinden geçerken "insani hata" sonucu hava savunma sistemince fırlatılan iki füzeyle yanlışlıkla düşürüldüğünü açıklamıştı.
Genelkurmay Başkanlığı - Dün
Giresun alayları, Sakarya Meydan Muharebesi'ne 3 ay yürüyerek ulaşmış
Sakarya Meydan Muharebesi'nin tarihteki önemini ve zaferin imkansızlıklar içinde kazanıldığını belirten Kahraman, şöyle konuştu: "Sakarya Meydan Muharebesi kadını, erkeği ve çocuğuyla tüm Anadolu insanının başarısıdır. Haymana Mangal Dağı bölgesinde araştırma yaparken gönüllü Giresun alaylarını tespit ettik. Giresun 1920-1921'li yıllarda Trabzon'a bağlı küçük bir ilçe durumunda. 2 gönüllü alay, 42. Gönüllü Giresun Alayı ve 47. Gönüllü Giresun Alayı 3 ay yürüyerek Sakarya Meydan Muharebesi'ne katılıyor. Bölgenin Komutanı Fahrettin Altay Paşa, Gazi Mustafa Kemal Paşa'ya telgraf çeker Haymana Mangal Dağı'ndan 'Cephe düşüyor, geri çekilmek zorundayız.' der. Mustafa Kemal Paşa 'Çekilmeyin, gönüllü alay geliyor, orada mücadele edecek.' 42. Gönüllü Giresun Alayı Komutanı Hüseyin Avni Alparslan başkanlığında, 47. Gönüllü Giresun Alayı da Gazi Topal Osman Ağa başkanlığında bölgeye gelir. Cansiperane mücadele verilir. Turgut Özakman'ın Şu Çılgın Türkler kitabında da net anlatılır. Hüseyin Avni Alparslan 26 Ağustos-27 Ağustos'ta Haymana Mangal Dağı'nda yaralanır ve şehit olur." "Sakarya Meydan Muharebesi'ni her yönüyle gençlerin çok iyi bilmesi gerekir" Haymana Mangal Dağı ve Polatlı bölgesinde çok sayıda Giresunlu şehidin olduğunu ifade eden Kahraman, Genelkurmay Başkanlığı kayıtlarında en çok şehidin verildiği ilin Giresun olarak geçtiğini söyledi.
Genelkurmay Başkanlığı - 14.9.2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı Salıcı'dan MYK gündemine ilişkin açıklama Açıklaması
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın, Yunanistan'ın adaları silahlandırmasına yönelik açıklamasına ilişkin soru üzerine Salıcı, "Günaydın, Sayın Bakan'a günaydın. Kendisi Kara Kuvvetleri Komutanlığı yaptı mı? Genelkurmay Başkanlığı yaptı mı? Şimdi de Milli Savunma Bakanı.
Genelkurmay Başkanlığı - 14.9.2020
TEKNOFEST 2020'ye geri sayım başladı
Bununla birlikte festivale Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı, Savunma Sanayi Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Türkiye Uzay Ajansı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, TÜBA, Türk Hava Kurumu, Türk Patent ve Turkcell de destek veriyor.
Genelkurmay Başkanlığı - 9.9.2020
Akıncı TİHA'nın gözden geçirme toplantısına geniş katılım
Akıncı TİHA'nın kritik tasarım gözden geçirme toplantısı İçişleri Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Aselsan, Roketsan ve Tübitak görevlilerinin katılımıyla tamamlandı.
Genelkurmay Başkanlığı - 8.9.2020
Libya Genelkurmay Başkanı el-Haddad, birleşik düzenli bir ordu hedefliyor
Libya hükümetinin sosyal paylaşım sayfasında yapılan açıklamaya göre, başkent Trablus'taki Başkanlık Konseyi Merkezi'nde Başbakan Fayiz es-Serrac'ın da katıldığı Haddad'ın Genelkurmay Başkanlığı'na atanmasıyla ilgili askeri bir tören düzenlendi.
Genelkurmay Başkanlığı - 29.8.2020
Son dakika haberi! Libya Başbakanı Serrac, yeni Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı atadı
Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac, Albay Salahaddin Ali Abdullah en-Nemruş'u Savunma Bakanı, Korgeneral Muhammed Ali Ahmed el-Haddad'ı Genelkurmay Başkanı olarak atadı. Serrac'ın ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan'ın kararıyla Albay Salahaddin Ali Abdullah en-Nemruş Savunma Bakanlığı, General Muhammed Ali Ahmed el-Haddad da Genelkurmay Başkanlığı görevine getirildi.
Genelkurmay Başkanlığı - 27.8.2020
Son dakika haberleri... Milli Savunma Bakanı Akar, AA Editör Masası'na konuk oldu: (1)
Hiyerarşinin, Cumhurbaşkanı, Bakanlık, Genelkurmay Başkanlığı ve Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları şeklinde sıralandığını anlatan Akar, buna göre faaliyetleri yürüttüklerine işaret etti.
Genelkurmay Başkanlığı - 25.8.2020
ABD ve Yunanistan'dan ortak tatbikat
Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı (GEETHA), Girit Adası'nın güneyinde ABD-Yunanistan tarafından gerçekleştirilen ortak tatbikata ilişkin görüntüleri paylaştı.
Genelkurmay Başkanlığı - 25.8.2020
Son dakika... ABD ve Yunanistan Girit'in güneyinde ortak askeri tatbikat düzenledi
Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı, iki ülke arasındaki daimi askeri iş birliği çerçevesinde donanma ve hava unsurlarının katıldığı ortak tatbikat icra edildiğini açıkladı.
Genelkurmay Başkanlığı - 24.8.2020
Son dakika haber: Yolsuzlukla suçlanan Moritanya'nın eski Cumhurbaşkanı Abdulaziz serbest bırakıldı
Eski Cumhurbaşkanı'nın 17 Ağustos'ta gözaltındayken alınan pasaportunun iade edilmediği ve yurt dışına çıkışının yasaklandığı iddia edildi. 2019 Ağustos'a kadar cumhurbaşkanlığı görevini sürdürmüştü Muhammed Vild Abdulaziz, 2008'de askeri darbeyle başa geldikten sonra 2009 ve 2014'teki seçimleri kazanarak, 2019 Ağustos'a kadar cumhurbaşkanlığı görevini sürdürmüştü. Abdulaziz döneminde Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanlığı ve Ulusal Güvenlik Genel Müdürü görevlerini üstlenen mevcut Cumhurbaşkanı Muhammed Vild Gazvani, 2019 seçimlerini kazanarak göreve gelmişti.
Genelkurmay Başkanlığı - 23.8.2020
Haftanın tarihine bakış
2008- Orgeneral Yaşar Büyükanıt, genelkurmay başkanlığı görevini Orgeneral İlker Başbuğ'a devretti.
Genelkurmay Başkanlığı - 22.8.2020
İran Havacılık Kurumu Müdürü: Ukrayna uçağının tazminatını görüşmeye hazırız
İran Genelkurmay Başkanlığı, Ukrayna uçağının "hassas askeri bir noktanın" üzerinden geçerken "insani hata" sonucu hava savunma sistemince fırlatılan iki füzeyle yanlışlıkla düşürüldüğünü açıklamıştı.
Genelkurmay Başkanlığı - 19.8.2020
Son dakika gündem: Yolsuzlukla suçlanan Moritanya'nın eski Cumhurbaşkanı Abdulaziz nezarette tutuluyor
Abdulaziz döneminde Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanlığı ve Ulusal Güvenlik Genel Müdürü görevlerini üstlenen mevcut Cumhurbaşkanı Muhammed Vild Gazvani, 2019 seçimlerini kazanarak göreve gelmişti.
Genelkurmay Başkanlığı - 17.8.2020
İran Genelkurmay Başkanlığı: Siber saldırılara sert karşılık vereceğiz
İran Genelkurmay Başkanlığı, siber alanda çatışma başlatma niyeti taşımadığını ancak herhangi bir devlet, grup veya kişilerden yöneltilen siber tehdide de sert karşılık vereceğini açıkladı.
Genelkurmay Başkanlığı - 16.8.2020
İran Genelkurmay Başkanı Bakıri: "İran'ın BAE politikası değişecek"
İran Genelkurmay Başkanı Tuğgeneral Muhammed Bakiri, başkent Tahran'da Genelkurmay Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıda konuştu.
Genelkurmay Başkanlığı - 13.8.2020
Son dakika haberi | Yunanistan ve Fransa Doğu Akdeniz'de ortak askeri tatbikat düzenledi
Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı, iki ülkenin daimi askeri iş birliği çerçevesinde Türkiye'nin NAVTEX (denizcilere duyuru) ilan ettiği sahayı da kapsayan bölgede bugün ortak askeri tatbikat icra ettiği açıklamasını yaptı.
Genelkurmay Başkanlığı - 11.8.2020
İran ile Ukrayna arasında düşürülen yolcu uçağının tazminatı konusunda anlaşmazlık
İran Genelkurmay Başkanlığı, Ukrayna uçağının "hassas askeri bir noktanın" üzerinden geçerken "insani hata" sonucu hava savunma sistemince fırlatılan iki füzeyle yanlışlıkla düşürüldüğünü açıklamıştı.
Genelkurmay Başkanlığı - 30.7.2020
Başkentte şehit yakınları ve gazilerden şehitliğe bayram ziyareti
15 Temmuz gecesi Genelkurmay Başkanlığının önünde sırtından vurularak şehit olan Celalettin İbiş'in oğlu Yasin İbiş de ailesiyle Karşıyaka Mezarlığı'ndaki 15 Temmuz Demokrasi Şehitliği'ndeki babasını mezarı başında andı.
Genelkurmay Başkanlığı - 28.7.2020
İran ve Ukrayna, düşürülen uçağın tazminat görüşmelerine başlıyor
İran Genelkurmay Başkanlığı, Ukrayna uçağının "hassas askeri bir noktanın" üzerinden geçerken "insani hata" sonucu hava savunma sistemince fırlatılan iki füzeyle yanlışlıkla düşürüldüğünü açıklamıştı.
Genelkurmay Başkanlığı - 26.7.2020
Haftanın tarihine bakış
2010- Yüksek Askeri Şura çalışmalara başladı. 4 Ağustos'ta açıklanan kararda Genelkurmay Başkanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığına yapılacak atamalar yer almadı.
Genelkurmay Başkanlığı - 25.7.2020
İzmir'de son 9 aydaki FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik operasyonlarda 551 kişi tutuklandı
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'nün sözde TSK yapılanmasına yönelik çalışmalarını Milli Savunma Bakanlığı, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Dairesi Başkanlığı ve İzmir Emniyet Müdürlüğü ile koordineli olarak sürdürüyor.
Genelkurmay Başkanlığı - 23.7.2020
Fransa, okunması tamamlanan Ukrayna uçağının karakutusunu İran'a iade etti
İran Genelkurmay Başkanlığı, Ukrayna uçağının "hassas askeri bir noktanın" üzerinden geçerken, "insani hata" sonucu hava savunma sistemince fırlatılan 2 füzeyle yanlışlıkla düşürüldüğünü açıklamıştı.
Genelkurmay Başkanlığı - 23.7.2020
Senegal'de Türkiye Maarif Vakfı ile ordu arasında eğitim iş birliği
Başkent Dakar'daki Genelkurmay Başkanlığı Merkez Kışlası'nda düzenlenen törende TMV adına Senegal Koordinatörü Ahmet Göcen, Genelkurmay adına İnsan Kaynakları Şube Müdürü Albay Papa Souleymane Sarr protokol metnini imzaladı.
Genelkurmay Başkanlığı - 18.7.2020
İran'ın düşürdüğü yolcu uçağının karakutusu Fransa'ya gönderildi
İran Genelkurmay Başkanlığı, Ukrayna uçağının "hassas askeri bir noktanın" üzerinden geçerken, "insani hata" sonucu hava savunma sistemince fırlatılan 2 füzeyle yanlışlıkla düşürüldüğünü açıklamıştı.
Genelkurmay Başkanlığı - 17.7.2020
İran Genelkurmay Başkanlığı: İsrail'in Suriye'deki saldırılarında bugüne kadar yalnızca 8 İran...
İran Genelkurmay Başkanlığı, İsrail'in son yıllarda Suriye'de düzenlediği hava saldırılarında şu ana kadar yüzlerce İran askerinin öldürüldüğüne dair iddiaların doğru olmadığını ve saldırılarda yalnızca 8 İranlı askeri personelin hayatını kaybettiğini söyledi.
Genelkurmay Başkanlığı - 16.7.2020
Askeri alanda düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (2)
Genelkurmay Başkanlığının Milli Savunma Bakanı'na bağlanması nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetlerinde disiplin soruşturması ve yetkilere ilişkin uyum düzenlemesi de yapılıyor.
Genelkurmay Başkanlığı - 16.7.2020
Askeri alanda düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM'de kabul edildi
DİSİPLİN KURULLARI  Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne uygun hale getiriliyor. Bu çerçevede TSK disiplin Genelkurmay Başkanlığının Milli Savunma Bakanına bağlanması nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetlerinde disiplin soruşturması ve yetkilere ilişkin uyum düzenlemesi de yapılıyor.
Genelkurmay Başkanlığı - 16.7.2020
Askeri alanda düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM'de kabul edildi
DİSİPLİN KURULLARI  Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne uygun hale getiriliyor. Bu çerçevede TSK disiplin Genelkurmay Başkanlığının Milli Savunma Bakanına bağlanması nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetlerinde disiplin soruşturması ve yetkilere ilişkin uyum düzenlemesi de yapılıyor.
Genelkurmay Başkanlığı - 16.7.2020
Güney Kore'de Kim'in kız kardeşi ve Kuzey Kore Ordu Komutanı hakkında soruşturma başlatıldı
Kuzey Kore Genelkurmay Başkanlığı, 17 Haziran'da da Güney Kore sınırında turizm ve sanayi bölgelerine yeniden asker konuşlandıracağını ve 2018'de bölgede gerilimi düşüren anlaşmaları hükümsüz kılacak diğer adımları atacağını açıklamıştı.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Genelkurmay Başkanlığı Haberleri | Genelkurmay Başkanlığı Haber - Haberler - Genelkurmay Başkanlığı haberleri, son dakika genelkurmay başkanlığı haber ve gelişmeleri burada. ABD ve Yunanistan, Türkiye sınırında tatbikat yaptı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.9.2020 23:02:04. #1.14#
title