GENELKURMAY BAŞKANLIĞI HABERLERİ

Genelkurmay Başkanlığı Haberleri

Genelkurmay Başkanlığı haber, Genelkurmay Başkanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Genelkurmay Başkanlığı 30.7.2020
Başkentte şehit yakınları ve gazilerden şehitliğe bayram ziyareti
15 Temmuz gecesi Genelkurmay Başkanlığının önünde sırtından vurularak şehit olan Celalettin İbiş'in oğlu Yasin İbiş de ailesiyle Karşıyaka Mezarlığı'ndaki 15 Temmuz Demokrasi Şehitliği'ndeki babasını mezarı başında andı.
Genelkurmay Başkanlığı 28.7.2020
İran ve Ukrayna, düşürülen uçağın tazminat görüşmelerine başlıyor
İran Genelkurmay Başkanlığı, Ukrayna uçağının "hassas askeri bir noktanın" üzerinden geçerken "insani hata" sonucu hava savunma sistemince fırlatılan iki füzeyle yanlışlıkla düşürüldüğünü açıklamıştı.
Genelkurmay Başkanlığı 26.7.2020
Haftanın tarihine bakış
2010- Yüksek Askeri Şura çalışmalara başladı. 4 Ağustos'ta açıklanan kararda Genelkurmay Başkanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığına yapılacak atamalar yer almadı.
Genelkurmay Başkanlığı 25.7.2020
İzmir'de son 9 aydaki FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik operasyonlarda 551 kişi tutuklandı
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'nün sözde TSK yapılanmasına yönelik çalışmalarını Milli Savunma Bakanlığı, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Dairesi Başkanlığı ve İzmir Emniyet Müdürlüğü ile koordineli olarak sürdürüyor.
Genelkurmay Başkanlığı 23.7.2020
Fransa, okunması tamamlanan Ukrayna uçağının karakutusunu İran'a iade etti
İran Genelkurmay Başkanlığı, Ukrayna uçağının "hassas askeri bir noktanın" üzerinden geçerken, "insani hata" sonucu hava savunma sistemince fırlatılan 2 füzeyle yanlışlıkla düşürüldüğünü açıklamıştı.
Genelkurmay Başkanlığı 23.7.2020
Senegal'de Türkiye Maarif Vakfı ile ordu arasında eğitim iş birliği
Başkent Dakar'daki Genelkurmay Başkanlığı Merkez Kışlası'nda düzenlenen törende TMV adına Senegal Koordinatörü Ahmet Göcen, Genelkurmay adına İnsan Kaynakları Şube Müdürü Albay Papa Souleymane Sarr protokol metnini imzaladı.
Genelkurmay Başkanlığı 18.7.2020
İran'ın düşürdüğü yolcu uçağının karakutusu Fransa'ya gönderildi
İran Genelkurmay Başkanlığı, Ukrayna uçağının "hassas askeri bir noktanın" üzerinden geçerken, "insani hata" sonucu hava savunma sistemince fırlatılan 2 füzeyle yanlışlıkla düşürüldüğünü açıklamıştı.
Genelkurmay Başkanlığı 17.7.2020
İran Genelkurmay Başkanlığı: İsrail'in Suriye'deki saldırılarında bugüne kadar yalnızca 8 İran...
İran Genelkurmay Başkanlığı, İsrail'in son yıllarda Suriye'de düzenlediği hava saldırılarında şu ana kadar yüzlerce İran askerinin öldürüldüğüne dair iddiaların doğru olmadığını ve saldırılarda yalnızca 8 İranlı askeri personelin hayatını kaybettiğini söyledi.
Genelkurmay Başkanlığı 16.7.2020
Askeri alanda düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (2)
Genelkurmay Başkanlığının Milli Savunma Bakanı'na bağlanması nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetlerinde disiplin soruşturması ve yetkilere ilişkin uyum düzenlemesi de yapılıyor.
Genelkurmay Başkanlığı 16.7.2020
Askeri alanda düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM'de kabul edildi
DİSİPLİN KURULLARI  Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne uygun hale getiriliyor. Bu çerçevede TSK disiplin Genelkurmay Başkanlığının Milli Savunma Bakanına bağlanması nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetlerinde disiplin soruşturması ve yetkilere ilişkin uyum düzenlemesi de yapılıyor.
Genelkurmay Başkanlığı 16.7.2020
Askeri alanda düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM'de kabul edildi
DİSİPLİN KURULLARI  Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne uygun hale getiriliyor. Bu çerçevede TSK disiplin Genelkurmay Başkanlığının Milli Savunma Bakanına bağlanması nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetlerinde disiplin soruşturması ve yetkilere ilişkin uyum düzenlemesi de yapılıyor.
Genelkurmay Başkanlığı 16.7.2020
Güney Kore'de Kim'in kız kardeşi ve Kuzey Kore Ordu Komutanı hakkında soruşturma başlatıldı
Kuzey Kore Genelkurmay Başkanlığı, 17 Haziran'da da Güney Kore sınırında turizm ve sanayi bölgelerine yeniden asker konuşlandıracağını ve 2018'de bölgede gerilimi düşüren anlaşmaları hükümsüz kılacak diğer adımları atacağını açıklamıştı.
Genelkurmay Başkanlığı 16.7.2020
İçişleri Bakanı Soylu: " 15 Temmuz'un arakasında kim varsa PKK terör örgütünün arkasında da o...
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Kızılay Meydanında Demokrasi nöbetinde bulunan vatandaşlara hitap etti. . Soylu, "Tam 4 yıl önce Ankara'da, İstanbul'da, eğer yapabilselerdi Türkiye'nin dört bir tarafında Cumhurbaşkanımızı hedef alarak ülkemizi, milletimizi karanlığa götürmek istediler. Burada ne konuşulur bilmiyorum ama 15 Temmuz 2016 gecesi asıl konuşmayı milletimiz yaptı. Biz milletimize minnettarız. Allah sizden razı olsun. Ankara'ya ve Ankaralılara minnettarız. Neden biliyor musunuz? Demokrasiyi, TBMM'yi Ankara ve Ankaralılar Gazi Meclisimizin namusunu kurtardığı için onu koruduğu için minnettarız. Canı pahasına Genelkurmay Başkanlığı'nın önünde, içinde kahramanlıklarını ortaya koydukları için minnettarız.
Genelkurmay Başkanlığı 16.7.2020
Darbecilerin öldürdüğü demokrasi şehidi Serhat Önder'in Almanya'daki kardeşi DHA'ya...
Darbecilerin öldürdüğü demokrasi şehidi Serhat Önder'in Almanya'daki kardeşi DHA'ya konuştu 15 Temmuz darbe girişimi sırasında eşi ve çocuklarını da yanına alıp Genelkurmay Başkanlığı'nın önüne giden ve darbe girişiminin ilk saatlerinde içinde bulunduğu gruba ateş açılması sonucu şehit olan...
Genelkurmay Başkanlığı 16.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 26
Haber-Kamera: ANKARA, ======================== Bakan Soylu: Aldıkları nefesi bile takip ediyoruz (3) 'ANKARA'YA VE ANKARALILARA MİNNETTARIZ' İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Ankara'da Kızılay Meydanında Demokrasi Nöbetinde bulunan vatandaşları ziyaret etti. Burada bulunan standa çıkarak vatandaşlara seslenen Bakan Soylu, "Tam 4 yıl önce Ankara'da, İstanbul'da, eğer yapabilselerdi Türkiye'nin dört bir tarafında Cumhurbaşkanımızı hedef alarak ülkemizi, milletimizi karanlığa götürmek istediler. Burada ne konuşulur bilmiyorum ama 15 Temmuz 2016 gecesi asıl konuşmayı milletimiz yaptı. Biz milletimize minnettarız. Allah sizden razı olsun. Ankara'ya ve Ankaralılara minnettarız. Neden biliyor musunuz? Demokrasiyi, TBMM'yi Ankara ve Ankaralılar Gazi Meclisimizin namusunu kurtardığı için onu koruduğu için minnettarız. Canı pahasına Genelkurmay Başkanlığı'nın önünde, içinde kahramanlıklarını ortaya koydukları için minnettarız.
Genelkurmay Başkanlığı 16.7.2020
Bakan Soylu: Aldıkları nefesi bile takip ediyoruz (3)
'ANKARA'YA VE ANKARALILARA MİNNETTARIZ' İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Ankara'da Kızılay Meydanında Demokrasi Nöbetinde bulunan vatandaşları ziyaret etti. Burada bulunan standa çıkarak vatandaşlara seslenen Bakan Soylu, "Tam 4 yıl önce Ankara'da, İstanbul'da, eğer yapabilselerdi Türkiye'nin dört bir tarafında Cumhurbaşkanımızı hedef alarak ülkemizi, milletimizi karanlığa götürmek istediler. Burada ne konuşulur bilmiyorum ama 15 Temmuz 2016 gecesi asıl konuşmayı milletimiz yaptı. Biz milletimize minnettarız. Allah sizden razı olsun. Ankara'ya ve Ankaralılara minnettarız. Neden biliyor musunuz? Demokrasiyi, TBMM'yi Ankara ve Ankaralılar Gazi Meclisimizin namusunu kurtardığı için onu koruduğu için minnettarız. Canı pahasına Genelkurmay Başkanlığı'nın önünde, içinde kahramanlıklarını ortaya koydukları için minnettarız.
Genelkurmay Başkanlığı 16.7.2020
Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfından "Şehide Vefa, Gaziye Saygı Konvoyu"
İlk olarak Ankara Emniyet Müdürlüğü önüne gelen katılımcılar, daha sonra Genelkurmay Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gitti.
Genelkurmay Başkanlığı 15.7.2020
Bakan Soylu, 15 Temmuz anma programında konuştu Açıklaması
"Bu ülke 15 Temmuz'da gasbedilmeye çalışılmıştır" "Bu ülke, 15 Temmuz'da gasbedilmeye çalışılmıştır. Gasp ettirmediniz. Gasbedip bir meczuba teslim etmek istediler, milletçe buna da müsaade etmedik." diyen Soylu, konuşmasına şu sözlerle devam etti: "Bugün alelade bir maske için gelişmiş ülkelerin neredeyse korsanlık yaptığı bu dünyada benim ülkem, 5 kıtada 51 ülkeye yardım eden, mazlumun duasını alan bir ülkedir. Depremlerde, afetlerde her türlü imkanıyla vatandaşın yardımına koşan, en küçük bir acziyet göstermeyen bir ülkedir. Terörle mücadele ederken başkalarının ihsanına değil, kendi mühendisinin, kendi evladının yaptığı insansız hava aracına, helikoptere, teçhizata ve en önemlisi imanına güvenen, kimseye el avuç açmayan, eyvallah etmeyen bir ülkedir. Tırnak içinde söylüyorum, Türkiye bugün, vatandaşının hangi camiye, hangi müzeye gideceğine kendisi karar veren bir ülkedir. İşte bütün bu hali tesis eden, o gece bu gazi mekanda, Kızılay'da, Gölbaşı Özel Harekat'ta, Türksat'ta, İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde, Kahramankazan'da, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde, Genelkurmay Başkanlığı önünde, şehadete yürüyen gaza ehlinin ve onların emanetine sahip çıkan bu aziz milletin, sizlerin sayesindedir.
Genelkurmay Başkanlığı 15.7.2020
Darbecilerin öldürdüğü demokrasi şehidi Serhat Önder'in Almanya'daki kardeşi DHA'ya konuştu.
15 Temmuz darbe girişimi sırasında eşi ve çocuklarını da yanına alıp Genelkurmay Başkanlığı'nın önüne giden ve darbe girişiminin ilk saatlerinde içinde bulunduğu gruba ateş açılması sonucu şehit olan Serhat Önder'in Almanya'daki kardeşi Gökhan Önder Demirören Haber Ajansı'na konuştu.
Genelkurmay Başkanlığı 15.7.2020
15 Temmuz şehidinin babası: Allah o iblislerin şerrinden bizleri kurtarsın
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı önünde ateş açılması sonucu şehit düşen Yasin Naci Ağaroğlu'nun (22) babası Osman Ağaroğlu, "Allah o iblislerin şerrinden bizleri kurtarsın" dedi.
Genelkurmay Başkanlığı 15.7.2020
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı önünde ateş açılması sonucu şehit düşen Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi Yasin Naci Ağaroğlu, mezarı başında anıldı.
Genelkurmay Başkanlığı 15.7.2020
15 Temmuz şehitleri kabirleri başında anıldı
"4 yıl değil 40 yıl da geçse acı aynı" Genelkurmay Başkanlığı önünde şehit olan Celalettin İbiş'in oğlu Yasin İbiş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babasının Altındağ Belediyesinde çalıştığını, o gece darbe girişimi haberini aldıktan sonra AK Parti Altındağ İlçe Başkanlığına gittiğini söyledi.
Genelkurmay Başkanlığı 15.7.2020
15 Temmuz şehitleri, 'Demokrasi Şehitliği'nde anıldı
Şehit Fazıl Gürs'ün babası Zafer Gürs ise oğlunun 15 Temmuz gecesi dünürüyle beraber Genelkurmay Başkanlığı önünde tanktan açılan ateşle şehit olduğunu söyleyerek, "Allah bizi bu duruma düşürenleri kahretsin.
Genelkurmay Başkanlığı 15.7.2020
Bakan Selçuk, 15 Temmuz şehidi öğretmenin eşi ve gazi öğretmenle görüştü
Tarih öğretmeni Muhammet Fatih Zengin ise, 15 Temmuz gecesi Ankara'da Genelkurmay Başkanlığı önünde darbecilere karşı mücadele verdiğini belirterek, "Tarih öğretmeni olarak, genç nesillere 15 Temmuz'u anlatmayı bir vazife biliyorum" diye konuştu.
Genelkurmay Başkanlığı 15.7.2020
15 Temmuz gazisi Ferhat Gökmen yaşadıklarını unutamıyor
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı önünde tankın altında kalarak gazi olan Ferhat Gökmen, darbe gecesi yaşadıklarını hafızasından silemiyor.
Genelkurmay Başkanlığı 15.7.2020
15 Temmuz şehitleri, 'Demokrasi Şehitliği'nde anıldı
Şehit Fazıl Gürs'ün babası Zafer Gürs ise oğlunun 15 Temmuz gecesi dünürüyle beraber Genelkurmay Başkanlığı önünde tanktan açılan ateşle şehit olduğunu söyleyerek, "Allah bizi bu duruma düşürenleri kahretsin.
Genelkurmay Başkanlığı 15.7.2020
Hak-İş, 15 Temmuz şehidini kabri başında andı
Hak-İş Konfederasyonu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı direnirken Genelkurmay Başkanlığı önünde şehit olan üyesi Celalettin İbiş'i kabri başında andı.
Genelkurmay Başkanlığı 14.7.2020
15 Temmuz Şehidi Emniyet Müdürü Ufuk Baysan'ın adına mevlit düzenlendi
-15 Temmuz Gazisi unutulmadı Akçakoca ilçesinde yaşayan ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı önünde tankın altında kalarak gazi olan Ferhat Gökmen'e, Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Ünsal, Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu ziyarette bulundu.
Genelkurmay Başkanlığı 14.7.2020
15 Temmuz gazisi: Bu ülkenin dışında bir hizmetçiliği kabul etmeyiz
15 Temmuz gazisi: Bu ülkenin dışında bir hizmetçiliği kabul etmeyiz15 TEMMUZ darbe girişimi gecesinde Genelkurmay Başkanlığı önünde açılan ateş sonucu gazi olan tarih öğretmeni Muhammet Fatih Zengin, "Farklı düşünmek ayrıdır; ama birilerinin hizmetçisi olmak çok farklıdır.
Şu an buradasınız: Genelkurmay Başkanlığı Haberleri | Genelkurmay Başkanlığı Haber - Haberler - Genelkurmay Başkanlığı haberleri, son dakika genelkurmay başkanlığı haber ve gelişmeleri burada. Başkentte şehit yakınları ve gazilerden şehitliğe bayram ziyareti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.8.2020 15:00:56. #1.15#
title