Dubai Haberleri

Dubai haber, Dubai son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dubai 10.7.2020
BAE ile gıdada yeni iş birliklerinin temeli dijitalde atıldı
"Dünyanın üçüncü, bölgenin ise en önemli ticaret yani re-export merkezi olan Dubai, Körfez Bölgesi'nden, Uzak Doğu'ya ve Afrika'ya kadar açılan bir kapı konumunda.
Dubai 8.7.2020
TİM'in Milli Üretim Seferberliği kapsamında ABD'ye 100 bin maske
"100 milyar dolar hedefini TİM olarak stratejik bir hedef olarak görüyoruz" Açıklamada görüşlerine yer verilen TİM Başkanı İsmail Gülle, ABD'nin Maryland eyaletine tıbbi malzeme desteği sağlama sözünü tutabilmenin gururunu yaşadıklarını belirterek, şunları kaydetti: "Bugün ABD, önemli ticaret partnerlerimizden birisi olarak öne çıkmaktadır. 2019 yılında ABD, ülkemizin en çok ihracat gerçekleştirdiği 5'inci ülke oldu. Bilhassa, Kovid-19 küresel virüs salgınıyla mücadelede Türkiye-ABD ilişkilerinin güçlü iş birliğine dayalı yönü bir kez daha kendini kanıtlamıştır. Bu, iki ülke halkı için de oldukça kıymetli bir husus. İki ülke arasında ticaret hacminde gözlenen artış sevindirici olsa da Türkiye ve ABD'nin toplam ticaret hacimlerini düşündüğümüzde karşılıklı hedeflerimizin ne olması gerektiğinin de farkındayız. Sayın Büyükelçimizin de bildikleri üzere, ABD ile ikili ticarette 100 milyar dolar hedefini TİM olarak stratejik bir hedef olarak görüyoruz. Bu hedefe ulaşma noktasında Türkiye Lojistik Merkezlerimiz de büyük bir rol üstlenecektir. İngiltere, Dubai, ABD, Doğu ve Batı Afrika'da Lojistik Merkezlerini hızla açarak oluşturmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.
Dubai 7.7.2020
BAE'nin Hindistan'daki eski konsolosluk çalışanı, altın kaçakçılığından gözaltına alındı
BAE'den açıklama Hindustan Times gazetesindeki habere göre, BAE'nin Yeni Delhi Büyükelçisi Ahmed Abdulrahman el-Benna, Dubai'de basın mensuplarına yaptığı açıklamada, herhangi bir diplomatın olayın içerisinde yer almadığını ve söz konusu eski çalışanın (Sarith Kumar) konsolosluktaki işinden kovulduğunu belirtti.
Dubai 6.7.2020
BAE'den Brezilya'ya 12 tonluk tıbbi yardım
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında Brezilya'ya 12 ton tıbbi yardım malzemesi gönderdi.
Dubai 6.7.2020
Benevento'dan teklif alan Nagatomo, Al Nasr'dan gelen teklifi reddetti
TuttoSport'ta yer alan habere göre; Şu ana kadar sadece Al Nasr'dan teklif alan ve Dubai'den gelen teklifi bekleten Japon sol bek, Benevento'dan gelen teklif üzerine rotasını değiştirdi.
Dubai 5.7.2020
BAE, Kovid-19 nedeniyle kabinede geniş çaplı değişikliğe gitti
BAE Devlet Başkan Yardımcısı, Başbakanı ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid Al Maktum, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, devlet hizmet merkezlerinin yüzde 50'sinin iptal edilerek iki yıl içinde dijital platformlara dönüştürüleceğini, federal kurumların yüzde 50'sinin ya kendi içinde yahut bakanlıklarla birleştirileceğini, yeni devlet bakanlıkları ile gelecek dönemleri güçlü bir şekilde atlatmak için ihtiyaç duyulacak özel sektörlerde yöneticilere pozisyonlar oluşturulacağını belirtti.
Dubai 4.7.2020
Son dakika haberi | BAE'de kabine revizyonu Başbakan tarafından onaylandı
Gelen son dakika haberine göre ABU Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkan Yardımcısı, Başbakanı ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid Al Maktum, kabinede yapılacak revizyonu onayladığını, pazar günü yeni hükümetin açıklanacağını duyurdu.
Dubai 3.7.2020
DSÖ'den Irak'a tıbbi malzeme yardımı
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) korona virüs salgınında ihtiyaç sahibi ülkelere yardım etmeye devam ediyor. Irak'ta son dönemde korona virüs vakalarında büyük artışın yaşanması ve tıbbi malzeme eksikliğinin görülmesinin ardından DSÖ'den yardım geldi. DSÖ Irak Temsilcisi Ethem İsmail, yaptığı açıklamada Irak Sağlık Bakanlığı isteği üzerine solunum cihazları başta olmak üzere korona virüs ile mücadelede kullanılacak tıbbi malzemelerden oluşan yardımın bugün Irak'a ulaştığını duyurdu. İsmail, yardımların DSÖ'nün Dubai'deki depolarından sağlandığını belirtirken, Irak'ın bu yardımlara büyük ihtiyaç duyduğunu vurguladı.
Dubai 3.7.2020
(Nissan Eski CEO'sunun kaçırılması Davası'nda tüm sanıklar tahliye oldu
JAPONYA'da ev hapsinde tutulan Nissan'ın eski CEO'su Carlos Ghosn'un İstanbul üzerinden Beyrut'a kaçırılmasına ilişkin haklarında dava açılan 5'i tutuklu 7 sanık, ilk kez hakim karşısına çıkarak savunma yaptı. Savunmaların yapılmasının ardından ara kararını açıklayan mahkeme, 5 tutuklu sanığı da tahliye etti.  "YOLCULARLA HİÇ GÖRÜŞMEDİM" Bakırköy 17. Asliye Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmada verilen öğle arasından sonra savunma yapan tutuklu sanık Bahri Kutlu Sömek, uçuş sırasında ikinci kaptan olduğunu dile getirerek "Uçuşların her türlü organizasyonunu Müdür Okan Kösemen yapıp, bize bildirir. Biz uçuşu gerçekleştirmekle yükümlüyüz. Uçuşun nedenini istisnalar dışında sormayız, önemli devlet adamlarının uçuşunu bize bildirirler. Dubai'den yolcu alımı sırasında önce Dubai'deki yer hizmetleri personelleri kutuları getirdi.
Dubai 3.7.2020
Son dakika haberi: (NİSSAN ESKİ CEO'SUNUN KAÇIRILMASI DAVASI'NDA TÜM SANIKLAR TAHLİYE OLDU
Halil YILMAZ / İSTANBUL DHA Japonya'da ev hapsinde tutulan Nissan'ın eski CEO'su Carlos Ghosn'un İstanbul üzerinden Beyrut'a kaçırılmasına ilişkin haklarında dava açılan 5'i tutuklu 7 sanık, ilk kez hakim karşısına çıkarak savunma yaptı. Savunmaların yapılmasının ardından ara kararını açıklayan mahkeme, 5 tutuklu sanığı da tahliye etti.  "YOLCULARLA HİÇ GÖRÜŞMEDİM" Bakırköy 17. Asliye Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmada verilen öğle arasından sonra savunma yapan tutuklu sanık Bahri Kutlu Sömek, uçuş sırasında ikinci kaptan olduğunu dile getirerek "Uçuşların her türlü organizasyonunu Müdür Okan Kösemen yapıp, bize bildirir. Biz uçuşu gerçekleştirmekle yükümlüyüz. Uçuşun nedenini istisnalar dışında sormayız, önemli devlet adamlarının uçuşunu bize bildirirler. Dubai'den yolcu alımı sırasında önce Dubai'deki yer hizmetleri personelleri kutuları getirdi.
Dubai 3.7.2020
Eski Nissan Üst Yöneticisi Ghosn'un Lübnan'a kaçmasına ilişkin davada ara karar
Sömek, önemli devlet adamlarının uçuşlarının kendilerine bildirildiğini anlatarak, Dubai'den yolcu alımı sırasında, Dubai'deki yer hizmetlerindeki görevlilerin kutuları getirdiğini ve ufak kutunun kabine konulduğunu aktardı.
Dubai 3.7.2020
NİSSAN ESKİ CEO'SUNUN KAÇIRILMASI DAVASI.. SANIKLAR SAVUNMA YAPIYOR
KONTROL ETME YETKİMİZ YOKTUR Duruşma tutuklu sanık Noyan Pasin'in savunmasında olay tarihinde pilot olarak çalıştığını ifade ederek "23 Aralık tarihinde bana bir mail geldi. Uçuş olacağı belirtiliyordu. Bu program bana bildirildi. Okan Kösemen Operasyon Müdürlüğü'ndeydi. Ben Bahri Kutlu Sömek ve hostes Serpil ile birlikte 26 Aralık 2019 tarihinde Madagaskar Cumhurbaşkanı ve yanındaki 10 kişilik ekibi almak üzere Madagaskar'a gittik. Burada 2 gece kalıp Dubai'ye geçtik.
Dubai 3.7.2020
Nissan eski CEO'sunun kaçırılması davası.. Sanıklar savunma yapıyor
KONTROL ETME YETKİMİZ YOKTUR Duruşma tutuklu sanık Noyan Pasin'in savunmasında olay tarihinde pilot olarak çalıştığını ifade ederek "23 Aralık tarihinde bana bir mail geldi. Uçuş olacağı belirtiliyordu. Bu program bana bildirildi. Okan Kösemen Operasyon Müdürlüğü'ndeydi. Ben Bahri Kutlu Sömek ve hostes Serpil ile birlikte 26 Aralık 2019 tarihinde Madagaskar Cumhurbaşkanı ve yanındaki 10 kişilik ekibi almak üzere Madagaskar'a gittik. Burada 2 gece kalıp Dubai'ye geçtik.
Dubai 3.7.2020
Eski Nissan Üst Yöneticisi Ghosn'un Lübnan'a kaçmasına ilişkin dava
Pilot Bahri Kutlu Sömek ve hostes Serpil Kurnaz Kuyumcu ile 26 Aralık 2019'da Madagaskar Cumhurbaşkanı ve yanındaki 10 kişilik ekibi taşıdıklarını ve Madagaskar'da iki gece kaldıklarını anlatan Pasin, Madagaskar'dan sonra 28 Aralık'ta ekibiyle birlikte Dubai'ye geçtiklerini dile getirdi.
Dubai 3.7.2020
BAE, İsrail'le normalleşmeye giden yolun taşlarını döşüyor
BAE ordusu, 2016 yılında ABD'nin Nevada eyaletinde, Pakistan, İspanya ve İsrail hava kuvvetlerinin katılımıyla yapılan ortak askeri tatbikatta yer aldı. Mart 2017'de ise BAE ordusu, ABD, Yunanistan, İtalya ve İsrail hava kuvvetleriyle ortak askeri tatbikata katıldı. Kültür ve spor faaliyetleri BAE yönetimi, Uluslararası Judo Federasyonu tarafından Ekim 2018'de Abu Dabi'de düzenlenen Judo Grand Slam Turnuvası'na İsrailli sporcuların kendi bayrakları altında yarışmasına izin verdi. İsrailli bir judocunun final maçını kazanması sebebiyle 28 Ekim'de İsrail ulusal marşı, BAE'nin başkenti Abu Dabi'de ilk kez çalındı. Turnuvayı izlemek için milli takımla Abu Dabi'ye gelen İsrail Kültür ve Spor Bakanı Miri Regev, madalya töreninde ülkesinin ulusal marşının çalınması üzerine duygusal anlar yaşayarak, gözyaşı döktü. Eski İsrail İletişim Bakanı Eyüb Kara da 30 Ekim 2018'de BAE'nin Dubai kentinde düzenlenen telekomünikasyon konferansına katılarak, konuşma yaptı.
Dubai 3.7.2020
Nissan'ın eski CEO'sunun kaçışıyla ilgili duruşmanın görülmesine başlandı
İddianamenin okunmasının ardından mahkeme başkanının savunmasını sorduğu tutuklu sanık Noyan Pasin pilot olarak çalıştığını söyleyerek, "23 Aralık 2019 tarihinde bana operasyon müdürlüğünden mail geldi. Bir uçuş olacağı yazıyordu. Ben, Bahri Kutlu Sömek ve hostes Serpil Hanım ile birlikte Madagaskar Cumhurbaşkanı ve yanındaki 10 kişilik ekibini alarak Madagaskar'a gittik. Burada 2 gece kaldık. 28 Aralık'ta ekip ile birlikte Dubai'ye geçtik.
Dubai 3.7.2020
Eski Nissan Üst Yöneticisi Ghosn'un Lübnan'a kaçmasına ilişkin dava başladı
TC-TSR kuyruk numaralı uçağın 28 Aralık 2019'da Dubai'de bulunduğu, şüpheliler Micheal Taylor ve ve George Antonine Zayek'in 56-54-99 santimetre ebatında, içerisinde kolon ses sistemi bulunan ve 56-70-122 santimetre ebatında içi boş olan 2 müzik kutusuyla uçağa bindikleri, ertesi gün Osaka Havalimanına indikleri anlatılan iddianamede, uçuş personelinin de aynı gün saat 20.
Dubai 2.7.2020
Burc Halife camilerin yeniden açılması dolayısıyla ışıklandırıldı
Birleşik Arap Emirlikleri'nde korona virüsünün yayılmasını engellemek için camilerde namaz kılınması yasaklanmıştı. Camilerin yeniden açılmasını kutlamak için dünyanın en uzun gökdelenlerinden biri olan Dubai'deki Burc Halife rengarenk ışıklarla süslendi.
Dubai 2.7.2020
1 Temmuz 2020 Haberleri
1 Temmuz 2020 Manşet Haberleri.
Dubai 29.6.2020
İlk İslami bankanın kurucusu Nasır Lutah hayatını kaybetti
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkan Yardımcısı ve Başbakanı Şeyh Muhammed bin Raşid Al Maktum, Twitter hesabından, ilk İslami banka olan Dubai İslam Bankasının kurucusu Lutah için taziye mesajı yayımladı.
Dubai 27.6.2020
BAE'deki İngiliz göçmenler, elllerindekileri satarak İngiltere'ye dönüyor
Kovid-19 önlemleri nedeniyle işsiz kalan Dubai'deki göçmenler, arabadan spor salonu üyeliklerine kadar her şeylerini satışa çıkarıyor.
Dubai 26.6.2020
BAE ilk kez İsrail'le ortak proje başlattıklarını açıkladı
Eski İsrail İletişim Bakanı Eyüb Kara da 30 Ekim 2018'de BAE'nin Dubai kentinde düzenlenen telekomünikasyon konferansına katılarak, konuşma yapmıştı.
Dubai 25.6.2020
İsrail ile BAE Kovid-19'la mücadelede iş birliği yapacak
Eski İsrail İletişim Bakanı Eyüb Kara da 30 Ekim 2018'de BAE'nin Dubai kentinde düzenlenen telekomünikasyon konferansına katılarak, konuşma yapmıştı.
Dubai 25.6.2020
Bakan Varank: "İstanbul yükselen ekosistemler listesinde 16. sırada"
İstanbul'un yükselen ekosistemler listesinde Dubai, Moskova ve Brüksel gibi şehirleri geride bırakarak 16.
Dubai 24.6.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM - TEKRAR
'GEÇEN YIL 880 TON YAPRAK İHRAÇ ETTİK' Yaprak ihracatına 2003 yılında başladıklarını ifade eden Temiz "Önceden yurtiçi satışı vardı. 2003 yılında ihracata başladık. Her yıl kapasite ikiye katlandı. Bir TIR ile başladı. Sonraki yıl 2 TIR, 6 TIR derken şuanda yıllık 40 TIR'ın üzerinde ihracatımız var. En fazla ihracat yaptığımız yer Avrupa. Şirketimize ait Belçika'da depomuz var. Hollanda'da ofisimiz var. Avrupa'nın bütün ülkelerine oradan dağıtıyoruz. Bunun haricinde İngiltere'de bayimiz var. Dubai'de bayimiz var.
Dubai 24.6.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM
'GEÇEN YIL 880 TON YAPRAK İHRAÇ ETTİK' Yaprak ihracatına 2003 yılında başladıklarını ifade eden Temiz "Önceden yurtiçi satışı vardı. 2003 yılında ihracata başladık. Her yıl kapasite ikiye katlandı. Bir TIR ile başladı. Sonraki yıl 2 TIR, 6 TIR derken şuanda yıllık 40 TIR'ın üzerinde ihracatımız var. En fazla ihracat yaptığımız yer Avrupa. Şirketimize ait Belçika'da depomuz var. Hollanda'da ofisimiz var. Avrupa'nın bütün ülkelerine oradan dağıtıyoruz. Bunun haricinde İngiltere'de bayimiz var. Dubai'de bayimiz var.
Şu an buradasınız: Dubai Haberleri | Dubai Haber - Haberler - Dubai haberleri, son dakika dubai haber ve gelişmeleri burada. Türk gıda ihracatçıları 20 milyar dolarlık BAE pazarında.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.7.2020 13:12:09. #1.14#
title