Belgrad Haberleri

Belgrad haber, Belgrad son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Belgrad - 27.9.2020
Gençler Avrupa Kürek Şampiyonası'nda bronz madalya
Türkiye Kürek Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da iki gün süren Gençler Avrupa Şampiyonası sona erdi.
Belgrad - 24.9.2020
Gençler Avrupa Kürek Şampiyonası, 26-27 Eylül'de Sırbistan'da yapılacak
Türkiye Kürek Federasyonundan yapılan açıklamaya göre milli sporcular, 26-27 Eylül tarihlerinde Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da gerçekleştirilecek şampiyonada mücadele edecek.
Belgrad - 18.9.2020
Kürekte Gençler Avrupa Şampiyonası kadrosu belli oldu
Sırbistan'da düzenlenecek Gençler Avrupa Kürek Şampiyonası'nda mücadele edecek milli sporcular belirlendi.
Belgrad - 17.9.2020
Balkanlar'da "normalleşme" gerekçesiyle siyasi süreçler kontrol altına alınıyor
Kosova ile Sırbistan arasındaki sorunun çözüm sürecini başlatmak amacıyla 2013 yılında Brüksel'de diyalog için müzakere süreci başladı. AB arabuluculuğunda devam eden Priştine ile Belgrad arasındaki diyalog, 2018 Kasım'ında Kosova'nın Sırbistan ve Bosna Hersek'ten ithal ettiği mallara yüzde 100 vergi koymasıyla birlikte yarıda kesilmiş, AB'nin önemli ülkeleri ve ABD'nin Kosovalı yetkililere yönelik büyük siyasi baskısı sonrasında vergi kaldırılmıştı.
Belgrad - 16.9.2020
"Acı Reçete #02" sergisi dijitalde sanatseverlerle buluşuyor
Sergiden toz toplamaya odaklı çalışan robotların, torbalarının çıkarılmasıyla glitterleri dışarı verdiklerini anlatan Baydar, şöyle devam etti: "Bu süre içinde aslında kendileri otonom bir resim üretmeye, desen üretmeye aynı zamanda da bir performans yapmaya başladılar. Doğal olarak birden çok robot bir arada çalıştıkları için otonom hareketleri de kesintiye uğradı. Aslında biz robotları bir alanda kesintiye uğratarak yaptıkları işleri işlevsizlik haline getirerek sürrealist bir yaklaşımla aynı zamanda da rastlantısallığa izin veren yani teknolojinin amacı dışında kullanılarak sanatın bize sağladığı imkanla hem bir oyun alanı üretmeye hem de teknolojinin bize verdiği ciddiyeti ve sorumluluğu kırmaya çalıştık." "Acı Reçete #02" sergisi Bir dizi olarak tasarlanan Acı Reçete (Bitter Medicine) projesinin ilk versiyonu, sağlık tedbirleri kapsamında kapalı olan Belgrad Güncel Sanat Müzesinin sergi mekanında kurularak, 6 Mayıs-7 Haziran'da müzenin kurumsal sitesi üzerinden canlı olarak yayınlanmıştı.
Belgrad - 16.9.2020
Kosova-Sırbistan "Anlaşması": Bol gürültü, bahse değmez muhteva
"Önce ekonomi, sonra siyaset" mantığı hatalı Gerek Kosova gerekse Sırbistan, iki ülke arasındaki demiryolu ve otoyol bağlantılarını artıracak ve bu altyapıyı Adriyatik'teki derin bir deniz limanına bağlayacak (daha önce 14 Şubat 2020'de imzalanan) bir dizi anlaşmayı uygulamaya koyma konusunda mutabık kaldılar. Dahası, her iki taraf da, küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ'ler) ve -herhangi birini açıkça belirtmeksizin- ek ikili projeler için gerekli kredilerin sağlanmasını "faaliyete geçirmeye" yönelik mutabakat anlaşmaları konusunda ABD ile birlikte çalışacakları taahhüdünde bulundular. Trump'ın Kosova ve Sırbistan Özel Elçisi ve 4 Eylül Cuma günü Washington'da imza edilen anlaşmanın mimarı olan Richard Grenell, bu adımların hayata geçirilecek olmasından uzun zamandır övgüyle bahsederek, bunun Belgrad ile Priştina arasındaki ekonomik normalleşmenin "belkemiğini" teşkil edeceğini söylüyordu.
Belgrad - 15.9.2020
Balkan Kupası'nda şampiyon olan THY yurda döndü
2020 Balkan Kupası'nda şampiyon olan ve 2020 CEV Challenge Kupası'na katılma hakkı elde eden Türk Hava Yolları Kadın Voleybol Takımı, Belgrad'dan şampiyonluk kupası ile geldi.
Belgrad - 15.9.2020
Balkan şampiyonu Türk Hava Yolları Kadın Voleybol Takımı, yurda döndü
Sırbistan'ın başkenti Belgrad'dan kalkan THY'ye ait tarifeli uçakla İstanbul Havalimanı'na gelen Türk Hava Yolları Kadın Voleybol Takımı'nı arkadaşları, aileleri ve Turkish Ground Services Yer Hizmetleri çalışanları karşıladı.
Belgrad - 12.9.2020
Mezopotamya'da turizm yeniden hareketlenecek
"Seyahat acentelerini ve bloggerleri bölgemizde ağırladık" En son Belgrad'da katıldıkları fuarda acentelerle ikili görüşmeler yaptıklarını belirten Akyılmaz, şunları kaydetti: "Onun akabinde Türk Hava Yolları ile iş birliği yaparak Balkan ülkelerindeki seyahat acentelerini ve bloggerleri geçtiğimiz günlerde bölgemizde ağırladık.
Belgrad - 10.9.2020
Putin ve Vucic telefonda görüştü
İki liderin Kosova konusundaki son gelişmeleri ele aldıkları bilgisine yer verilen açıklamada, "Vucic, Washington ve Brüksel'de gerçekleştirdiği görüşmeler hakkında bilgi verdi. Putin, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi tarafından onaylanmış ve Belgrad tarafından da kabul görecek dengeli bir çözüm konusunda Rusya'nın değişmez yaklaşımını teyit etti.
Belgrad - 10.9.2020
Seçimin ardından Karadağ'da 'hükümet' krizi; siyasi analistler DHA'ya değerlendirmede bulundu
Seçim sonuçlarıyla ilgili DHA' ya değerlendirmelerde bulunan siyasi  analistler "Yeni hükümette, Belgrad ve Moskova siyasetinin doğrudan doğruya kontrolü altında olan birtakım insanlar oldukça, hayati ulusal çıkarlarımız da bir o kadar tehlike altında olacaktır" dedi.
Belgrad - 10.9.2020
Sırbistan, Belarus'ta yapılacak olan Slav Kardeşliği tatbikatından çekildi
Sırbistan Savunma Bakanı Aleksandar Vulin, Belarus'ta Sırbistan ve Rusya'nın katılacağı duyurulan Slav Kardeşliği-2020 tatbikatına Avrupa Birliği'nin baskısı nedeniyle ülkesinin katılmayacağını açıkladı.
Belgrad - 9.9.2020
İsrail gazetesi: İsrail Kosova'yı tanırsa Sırbistan, büyükelçiliğini Kudüs'e taşımayacak
Sırp yetkili, İsrail'in Kosova'yı tanımasının Belgrad ile Tel Aviv arasındaki ilişkilere zarar verebileceğini belirterek, "İsrail, Kosova'yı bağımsız bir devlet olarak tanırsa Sırbistan, büyükelçiliğini Kudüs'e taşımayacak.
Belgrad - 9.9.2020
Malatya Büyükşehir'den Mega Şehir Parkı
Ormanlık alanı yoğun olacak Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, şu açıklamada bulundu: "Yaklaşık 300 dönümlük alanı kapsayan mega parkı, Cumhuriyetimizin 100'üncü yılına hazırlayın diye ilgili arkadaşlara talimat verdik. Parkta yapılan çalışmaları, yerinde görmek maksadıyla buraya geldik. Buranın en az 200 dönümünü ormanlık alan olarak ihdas edeceğiz. Ormanın içinde 10 dönüme yakın alan su havuzu olup diğer yerler yürüyüş yolu, dinlenme yerleri olacak. İnsanlarımızın rahatlıkla dinlenebileceği bir Hyde Park, Central Park, Belgrad Ormanları gibi olacak.
Belgrad - 8.9.2020
Kosova Başbakanı Hoti, NATO'yu ziyaret etti
Stoltenberg, Sırbistan ile Kosova arasındaki ilişkilerin normalleşmesini hedefleyen Belgrad-Priştine Diyalog Süreci'nin yeniden başlamasından duyulan memnuniyeti ifade etti.
Belgrad - 7.9.2020
Son dakika haber | Belgrad-Priştine diyaloğunda ilerleme
Son dakika haberine göre Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ile Kosova Başbakanı Avdullah Hoti'nin Brüksel'de AB yetkilileriyle devam ettirdiği Belgrad-Priştine Diyalog Sürecinde bazı konularda "tam ilerleme" kaydettikleri bildirildi.
Belgrad - 7.9.2020
Son dakika... Belgrad Priştine Diyaloğu Brüksel'de devam ediyor
Son dakika haberi: Belçika'nın başkenti Brüksel'de AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell başkanlığında Belgrad-Priştine Diyaloğu devam ediyor.
Belgrad - 7.9.2020
Sırp ve Kosovalı liderler Belgrad-Priştine Diyaloğu için bir araya geldi
Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ile Kosova Başbakanı Avdullah Hoti, Avrupa Birliği (AB) entegrasyonuna bağlılıklarını vurguladı.
Belgrad - 7.9.2020
Osmanlı'yı cihan imparatorluğu haline getiren hükümdar: Kanuni Sultan Süleyman
Kanuni Sultan Süleyman, Batı'ya karşı gaza siyasetini canlandırırken iki ana hedefi ön plana aldı. Bunlardan ilki Orta Avrupa'nın kilidi durumunda bulunan Belgrad, diğeri Akdeniz hakimiyeti bakımından son derece önemli olan Rodos'tu.
Belgrad - 7.9.2020
Sırbistan-Türkiye maçının ardından
Tumbakovic, UEFA Uluslar B Ligi 3. Grup'taki ikinci maçta Türkiye ile 0-0 berabere kaldıkları maçın ardından Belgrad'daki Rajko Mitic Stadı'nda basın toplantısı düzenledi.
Belgrad - 7.9.2020
Sırbistan-Türkiye maçının ardından
Güneş, UEFA Uluslar B Ligi 3. Grup'taki ikinci maçta Sırbistan ile 0-0 berabere kaldıkları maçın ardından Belgrad'daki Rajko Mitic Stadı'nda basın toplantısı düzenledi.
Belgrad - 6.9.2020
Sırbistan-Türkiye maçından notlar
Bakan Kasapoğlu da maçı statta izledi Belgrad'daki Rajko Mitic Stadı'nda oynanan maçı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir de izledi.
Belgrad - 6.9.2020
6 Eylül Pazar DHA Spor Gündemi
UEFA ULUSLAR LİGİ 21.45 Ay-Yıldızlılar, UEFA Uluslar B Ligi 3'üncü Grup'taki ikinci maçında Belgrad'da Sırbistan ile karşılaşacak.
Belgrad - 6.9.2020
Belgrad - 5.9.2020
Belgrad - 5.9.2020
A Milli Futbol Takımı, Sırbistan maçına hazır
Teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde, karşılaşmanın oynanacağı başkent Belgrad'daki Rajko Mitic Stadı'nda gerçekleştirilen antrenmana aday kadroda yer alan tüm futbolcular katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Belgrad Haberleri | Belgrad Haber - Haberler - Belgrad haberleri, son dakika belgrad haber ve gelişmeleri burada. Naran Akkay ile Ruken Ülgey'den Başkan Mustafa Cengiz'e ziyaret.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.9.2020 18:38:10. #1.14#
title