Balıkçılık Haberleri

Balıkçılık haber, Balıkçılık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Balıkçılık - 1.12.2020
Son dakika haberi! Türkiye ile Angola arasında iş birliği fırsatları değerlendirildi
Patrico, "Angola, kalkınma gündeminde petrole aşırı bağımlılığını azaltmak için ekonomiyi çeşitlendirme iddiasına sahip. Bu çeşitlendirme, diğer sektörlerin yanı sıra balıkçılık, enerji ve su, ulaşım ve lojistik, inşaat sektörünün yanı sıra tam olarak tarımsal hayvancılık ve madencilik ve imalat sanayilerinin geliştirilmesini içerir.
Balıkçılık - 28.11.2020
Canlı tıbbi sülükte 2021 yılı ihracat kotası 2 ton olarak belirlendi
Bu kapsamda 2021 yılı için yurt dışına tıbbi sülük ihraç etmek isteyenler, 15 gün içerisinde Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğüne müracaat ederek ihracat kotası talebinde bulunabilecek.
Balıkçılık - 27.11.2020
AB-İngiltere müzakerelerinde fikir ayrılıkları sürüyor
Taraflar arasında balıkçılık, kamu desteklemeleri ve gelecekte yaşanabilecek uzlaşmazlıkların çözümü konusunda henüz anlaşma sağlanamadığına işaret eden Barnier, "Önemli fikir ayrılıkları devam ediyor.
Balıkçılık - 25.11.2020
"Anlaşmasız ayrılık" İngiliz otomotiv sektörüne ek maliyet getirecek
Müzakerelerde ticaretin yanı sıra balıkçılık, havacılık, ilaç ve güvenliğe kadar çeşitli konular ele alınıyor.
Balıkçılık - 24.11.2020
BoE Başkanı "anlaşmasız ayrılık ihtimaline" karşı uyardı
Müzakerelerde ticaretin yanı sıra balıkçılık, havacılık, ilaç ve güvenliğe kadar çeşitli konular ele alınıyor.
Balıkçılık - 23.11.2020
İngiltere ve Kanada ticaretin AB esaslarına göre devamı konusunda anlaştı
Müzakerelerde ticaretin yanı sıra balıkçılık, havacılık, ilaç ve güvenliğe kadar çeşitli konular ele alınıyor.
Balıkçılık - 22.11.2020
Talebe yetişemeyen İzmirli balıkçılar vites yükseltti
İzmir Balıkçı İş Adamları Derneği Başkanı Şahin Çakan, bu sene balıkçılıkta çok daha iyi bir seviyede olduklarını belirterek, "Pandemiden dolayı inanılmaz bir tüketim var. Taleplere yetişemiyoruz.
Balıkçılık - 20.11.2020
İngiltere, AB ile "en kısa zamanda" anlaşma sağlanmasını istiyor
Müzakerelerde ticaretin yanı sıra balıkçılık, havacılık, ilaç ve güvenliğe kadar çeşitli konular ele alınıyor.
Balıkçılık - 19.11.2020
Brexit müzakerelerine Kovid-19 nedeniyle zorunlu ara
AB ile İngiltere arasındaki müzakerelerde "adil rekabetin sağlanması", "ticari anlaşmazlıkların nasıl çözüleceği" ve "balıkçılık" sorunlu konuları oluşturuyor.
Balıkçılık - 19.11.2020
Senegal'de denizdeki kimyasal maddeden etkilendiğinden şüphelenilen 700 kişi karantinaya alındı
Mbour, Saint-Louis, Mbao, Touba Dialaw, Rufisque et Yene kentlerinde de benzer semptomlar gösterenlerin tamamının deniz suyuyla temas ettiği ve büyük kısmının balıkçılık yaptığı kaydedildi.
Balıkçılık - 18.11.2020
Balıkçı teknesi sahiplerine destek
Balıkçı teknesi sahiplerine yapılacak desteklemeye ilişkin iş ve işlemlerle ilgili bilgi veren Sağlam, "Bu tebliğ kapsamında geleneksel balıkçılık yöntemleri ile avcılık yapan 10 metreden küçük boylardaki ruhsatlı balıkçı tekne sahiplerine 2020 yılında 750 ila 1250 TL arasında destekleme ödemesi yapılacak.
Balıkçılık - 17.11.2020
Trabzon'da 50 ton hamsiye el konuldu
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri, balıkların belirlenen ölçü limitlerinin altında avlanmasının önüne geçmek, avlananların ise satışını engellemek için denetimlerini sürdürüyor.
Balıkçılık - 17.11.2020
"İklim Değişikliği Uyum Hibe Projesi"ne başvurular başladı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütülen ve Avrupa Birliğince finanse edilen Türkiye'de İklim Değişikliği Uyum Eyleminin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında 6 milyon 800 bin avro bütçeli hibe paketi için başvurular başladı.
Balıkçılık - 17.11.2020
AB Eşleştirme Projesi semineri
Seminere katılan AB Projesi Yerleşik Eşleştirme Danışmanı Diego Herrero de Egaña, İspanya Tarım, Balıkçılık ve Gıda Bakanlığı Balıkçılık Eski Genel Sekreteri Andrés Hermida Trastoy, Galiçya Bölgesel Denizcilik Bakanlığı Kabine Şefi Proje Lideri Antonio Basanta Fernández, Galiçya Bölgesel Denizcilik Bakanlığı AB İşleri Delegesi Isabel Vázquez Conde ve Galiçya Bölgesel Denizcilik Bakanlığı Araştırma ve Bilimsel-Teknik Destek Yardımcı Direktörü Alberto Otero Peña katılımcılara denizcilik ve balıkçılık hakkında detaylı bilgi verdi.
Balıkçılık - 17.11.2020
Tarihteki ilk İzmirliler balık seviyormuş
Buluntuların, dönemin beslenme ve ekonomik faaliyetlerine dair önemli bilgiler verdiğini ifade eden Yeşilova Höyüğü Kazı Başkanı Doç. Dr. Zafer Derin, "Elde ettiğimiz bulgularla ilk İzmirlilerin çevrelerindeki derelerde ya da dereler yardımıyla denize ulaştığı sığ kıyılarda ağ atarak balıkçılık yaptığını söyleyebiliriz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Balıkçılık Haberleri | Balıkçılık Haber - Haberler - Balıkçılık haberleri, son dakika balıkçılık haber ve gelişmeleri burada. TİKA'dan Güney Sudanlı balıkçılara destek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 20:08:13. #1.15#
title