AYETULLAH ALİ HAMANEY HABERLERİ

AYETULLAH ALİ HAMANEY HABERLERİ

Ayetullah Ali Hamaney haber, Ayetullah Ali Hamaney son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ayetullah Ali Hamaney

Ayetullah Ali Hamaney

Doğum Yeri İran
Doğum Tarihi 17.7.1939 - ...

Ayetullah Ali Hamaney Kimdir ?

Ayetullah Ali Hamaney, 17 Temmuz 1939 tarihinde İran, Meşhed’de ailesinin ikinci erkek çocuğu olarak doğdu. Baba (Ayetullah Seyyid Cevat Hüseyni Hamaney) tarafı Azerbaycan Türkü ve anne (Seyyid Haşim Necefabadi'nin kızı) tarafı Yezdli'dir. 4 yaşındayken büyük kardeşi Seyyid Muhammed ile birlikte mektebe (dini eğitim veren ana okul) gönderildi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ayetullah Ali Hamaney - 24.11.2020
Son dakika haberleri: İran'ın Irak'taki milislere "Trump gidene kadar ABD'ye yönelik saldırıları durdurma talimatı verdiği" iddia edildi
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in, Washington yönetiminden gelen tehditler üzerine geçen ay Irak'taki ABD üslerine saldırıların durdurulması talimatı verdiği ancak geçen hafta Bağdat'taki Yeşil Bölge'ye düzenlenen füze saldırılarının İran'ı endişelendirdiği ileri sürüldü.
Ayetullah Ali Hamaney - 24.11.2020
İran lideri Hamaney: "Müzakereler sonuç vermedi, yaptırımları etkisiz hale getirebiliriz"
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, yaptırımların kaldırılması için bir kez müzakere etmeyi denediklerini ancak sonuç alamadıklarını bu nedenle müzakere yerine yaptırımları etkisiz hale getirmeye çalışacaklarını söyledi.
Ayetullah Ali Hamaney - 24.11.2020
Son dakika haberleri! Hamaney'in Askeri Danışmanı Dehkan, Cumhurbaşkanlığına aday
Edinilen son dakika haberine göre İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney'in askeri danışmanı ve eski Savunma Bakanı Hüseyin Dehkan, 2021 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağını duyurdu.
Ayetullah Ali Hamaney - 11.11.2020
Pakistan ve İran Avrupa'da yükselen İslamofobi eğiliminden endişeli
Kureyşi ayrıca İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'e de "baskı altındaki" Keşmirlilerin mücadelesine destek verdiği için teşekkür etti.
Ayetullah Ali Hamaney - 10.11.2020
İran'da 157'si rejime karşı işlenen suçlardan hüküm giyen 2 bin 301 mahkumun cezası affedildi
Yargı Erki Başkanı İbrahim Reisi'nin sunduğu, 3 bin 780 mahkumun cezalarında indirim ve af öngören teklifin, ülke lideri Ayetullah Ali Hamaney tarafından kabul edildiğini aktaran İsmaili, "Bu kapsamda önceki yıllardaki protesto gösterilerinde rejime karşı propaganda yapmak, komplo kurmak ve izinsiz gösterilere katılmak suçlarından hüküm giyen 157 kişi de dahil olmak üzere 2 bin 301 mahkum serbest bırakıldı.
Ayetullah Ali Hamaney - 5.11.2020
Hamaney'in Karabağ açıklaması nasıl okunmalı?
Hamaney neler dedi, neler demedi? İran'ın lideri, daha doğrusu ülkenin gerek iç gerekse dış politikasının birinci gücü Ayetullah Ali Hamaney, Karabağ konusundaki suskunluğunu 3 Kasım Salı günü bozdu.
Ayetullah Ali Hamaney - 3.11.2020
İran lideri Hamaney: "Azerbaycan'ın tüm toprakları işgalden kurtarılmalı, Ermenilerin güvenliği korunmalı"
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, "İki komşumuz arasındaki savaş acı bir hadisedir.
Ayetullah Ali Hamaney - 23.10.2020
Hamaney'in "ABD'nin Irak'taki çıkarlarına yönelik saldırıları durdurma talimatı verdiği" iddia edildi
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in, ABD yönetiminden gelen tehditler üzerine Irak'taki İran destekli silahlı Şii gruplara, "ABD üslerine yönelik saldırıları durdurma" talimatı verdiği iddia edildi.
Ayetullah Ali Hamaney - 21.10.2020
Son dakika haberi | İran Sağlık Bakanı, koronavirüse karşı yeterli destek alamamaktan yakındı
Nemeki, geçen ay sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında ise İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in talimatıyla koronavirüsle mücadele için tahsis edilen 1 milyar dolarlık fona bakanlığının erişemediğini belirterek, "Bu fonu hangi daha önemli iş için kullandıklarını bilmiyorum.
Ayetullah Ali Hamaney - 17.10.2020
Son dakika haberi: İran'da Cumhurbaşkanı Ruhani için "azil" çağrısı
Cumhurbaşkanı Ruhani'yi azletme girişimleri, temmuzda İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in onay vermemesi nedeniyle sonuçsuz kalmıştı.
Ayetullah Ali Hamaney - 9.10.2020
İran'da Kovid-19'dan hayatını kaybedenlerin sayısı 28 bini geçti
Hastanelerdeki yoğunluğu önlemek için askeri hastanelerin de pandemi hastanelerine dönüştürüleceğini aktaran Herirçi, "Büyük Devrim Rehberi'nin (İran lideri Ayetullah Ali Hamaney) talimatı üzerine Silahlı Kuvvetler'e ait hastaneler de tüm imkanlarıyla koronavirüs hastalarına hizmet için tahsis edilecek.
Ayetullah Ali Hamaney - 23.9.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
İran Sağlık Bakanı Said Nemeki, salgınla mücadelede yalnız bırakıldığını ve ülke lideri Ayetullah Ali Hamaney'in talimatıyla virüsle mücadele için tahsis edilen 1 milyar dolarlık fonun kendilerine ulaşmadığını söyledi.
Ayetullah Ali Hamaney - 23.9.2020
İran Sağlık Bakanı Said Nemeki'den yönetime "korona bütçesi" eleştirisi
İran Sağlık Bakanı Said Nemeki, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede yalnız bırakıldığını ve ülke lideri Ayetullah Ali Hamaney'in talimatıyla virüsle mücadele için tahsis edilen 1 milyar dolarlık fonun kendilerine ulaşmadığını söyledi.
Ayetullah Ali Hamaney - 16.9.2020
İran'dan ABD Başkanı Trump'a "Saddamlı" yanıt
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, olayın ardından yaptığı açıklamada, "Onun gidişiyle onun yaptığı iş durdurulmayacak ve yolu kapanmayacak.
Ayetullah Ali Hamaney - 15.9.2020
İran Hükümet Sözcüsü'nden Trump'ın saldırı tehdidine tepki Açıklaması
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, olayın ardından yaptığı açıklamada, "Onun gidişiyle onun yaptığı iş durdurulmayacak ve yolu kapanmayacak.
Ayetullah Ali Hamaney - 15.9.2020
Trump, İran'ı olası saldırılarına yıkıcı yanıt vermekle tehdit etti
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, olayın ardından yaptığı açıklamada, "Onun gidişiyle onun yaptığı iş durdurulmayacak ve yolu kapanmayacak.
Ayetullah Ali Hamaney - 14.9.2020
İran, "ABD'nin Güney Afrika Büyükelçisine suikast planladığı iddiası"nı reddetti
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, olayın ardından yaptığı açıklamada, "Onun gidişiyle onun yaptığı iş durdurulmayacak ve yolu kapanmayacak.
Ayetullah Ali Hamaney - 14.9.2020
İran'ın Süleymani'nin intikamı için ABD'nin Güney Afrika Büyükelçisine suikast planladığı iddiası
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, olayın ardından yaptığı açıklamada, "Onun gidişiyle onun yaptığı iş durdurulmayacak ve yolu kapanmayacak.
Ayetullah Ali Hamaney - 12.9.2020
Eski İran Yargı Erki Başkan Yardımcısı yolsuzluktan 31 yıl hapis cezası aldı
Yargıda yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalar Eski Yargı Erki Başkanı ve ülkenin son yıllardaki en nüfuzlu ailesinin üyelerinden Sadık Amuli Laricani'nin odak noktasında olduğu yolsuzluk soruşturmaları, geçen yıl mart ayında İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in, Laricani'yi görevden alması, Hamaney'den sonra ülkenin lideri olarak gösterilen isimlerden biri olan İbrahim Reisi'nin Yargı Erki Başkanı olarak atanmasıyla başlamıştı.
Ayetullah Ali Hamaney - 8.9.2020
İran, nükleer tesisine yönelik sabotajla gelişmiş santrifüjlerin hedef alındığını açıkladı
Tahran yönetimi, ABD'nin 2018'de nükleer anlaşmadan tek taraflı çekilerek, yaptırımları geri getirmesinin ardından sonraki süreçlerde anlaşmadaki taahhütlerini durdurmuş ve İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in talimatıyla uranyum zenginleştirme kapasitesini artırmak için gelişmiş santrifüjler üretimine başlamıştı.
Ayetullah Ali Hamaney - 8.9.2020
İran Dini Lideri Hamaney'den Fransa'ya Charlie Hebdo kınaması
İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, Fransa'nın Charlie Hebdo dergisine İslam peygamberine hakaret karikatürünü yayınlanmasına izin vermesini ihanet ve fitne şeklinde adlandırdı.
Ayetullah Ali Hamaney - 1.9.2020
İran lideri Hamaney: "BAE, İslam dünyasına ve Filistin'e ihanet etti"
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, İsrail ile normalleşme anlaşması imzalayan Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) İslam dünyasına, bölgeye ve Filistin'e ihanet ettiğini söyledi.
Ayetullah Ali Hamaney - 22.8.2020
Son dakika... İran'da Kovid-19 salgınında 164 sağlık çalışanı hayatını kaybetti
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in onayıyla yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının "görev şehidi" sayılacağı bildirilmişti.
Ayetullah Ali Hamaney - 22.8.2020
Son dakika haber! İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Kovid-19 salgınındaki durumu İran-Irak savaşına benzetti
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in onayıyla hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının "görev şehidi" sayılacağı bildirilmişti.
Ayetullah Ali Hamaney - 20.8.2020
İran, 190 bin uranyum ayrıştırma birimi üretmek için ilerleme kaydettiğini açıkladı
İran Atom Enerjisi Kurumu, ülke lideri Ayetullah Ali Hamaney'in 190 bin uranyum ayrıştırma birimi (SWU) kapasitesine ulaşma talimatları doğrultusunda önemli adımlar atıldığını açıkladı.
Ayetullah Ali Hamaney - 5.8.2020
İran lideri Hamaney'den Lübnan'a taziye mesajı
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta dün meydana gelen patlamaya ilişkin taziye mesajı yayımladı.
Ayetullah Ali Hamaney - 2.8.2020
Son dakika haberleri! İran'dan ABD'ye Ayasofya tepkisi
Son dakika politika haberi: İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in Uluslararası İlişkiler Danışmanı Ali Ekber Velayeti, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin müze olarak kalması çağrısına, "500 yıllık bir tarihe sahip olan Ayasofya, kıyamete kadar cami olarak kalacaktır" sözleriyle tepki verdi.
Ayetullah Ali Hamaney - 1.8.2020
İranlı Sünni din adamından hükümete ayrımcılık eleştirisi
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in ülkenin karar alıcı noktalarında Ehli Sünnet mensubu İranlıların görevlendirilmesine karşı olmadığını vurgulayan İsmailzehi, "Anayasa'nın hiçbir yerinde Ehli Sünnet'in bakan, bakan yardımcısı, cumhurbaşkanı yardımcısı olmayacağına dair bir madde bulunmuyor ancak maalesef ülkede liyakat sahibi Ehli Sünnet mensuplarından şimdiye kadar faydalanılmamıştır.
Ayetullah Ali Hamaney - 31.7.2020
İran lideri Hamaney: "ABD'nin uzun vadeli hedefi İran ekonomisini çökertmek"
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, ABD'nin yaptırım politikasıyla kısa vadede halkı rejimle karşı karşıya getirmeyi hedeflediğini uzun vadede ise ülke ekonomisini çökerterek "direniş cephesi" adı verilen İran'ın bölgedeki vekil güçleriyle ilişkisini kesmek istediğini söyledi.
Ayetullah Ali Hamaney - 29.7.2020
İran dini lideri Hamaney: "Siyonist İsrail rejimi ile iş birliği yapanları uyarıyoruz"
İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney bazı İslam ülkelerinin önde gelen isimlerini uyararak, "Siyonist İsrail rejimi ile açık ve gizli iş birliğine giren devlet yöneticilerini, bunun doğuracağı vahim sonuçları nedeniyle uyarıyoruz" dedi.
Ayetullah Ali Hamaney - 26.7.2020
İran'daki İslami Uyanış Kurultayı: "Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi takdir edilecek bir adım"
Genel Sekreterliğini İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in Uluslararası İlişkiler Danışmanı Ali Ekber Velayeti'nin yaptığı İran merkezli Dünya İslami Uyanış Kurultayı, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin yeniden ibadete açılması nedeniyle bir bildiri yayımladı.
Ayetullah Ali Hamaney - 22.7.2020
İran'da Kovid-19 nedeniyle 138 sağlık personeli hayatını kaybetti
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in onayıyla hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının "görev şehidi" sayılacağı bildirilmişti.
Ayetullah Ali Hamaney - 21.7.2020
İran dini lideri Hamaney: "Irak'tan beklentimiz, ABD güçlerinin Irak'tan çıkartılmasıdır"
İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi ile gerçekleştirdiği görüşmede, "Irak Meclisi ve hükümetinden beklentimiz, ABD güçlerinin Irak topraklarından çıkartılmasıdır" dedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ayetullah Ali Hamaney Haberleri | Ayetullah Ali Hamaney Kimdir - Haberler - Ayetullah Ali Hamaney haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ayetullah Ali Hamaney kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberleri: İran'ın Irak'taki milislere Trump gidene kadar A
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 22:30:00. #1.14#
title