ALİ ERBAŞ HABERLERİ

Ali Erbaş haber, Ali Erbaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Erbaş

Ali Erbaş

Doğum Yeri Ordu / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1961 - 0.0.0

Ali Erbaş Kimdir ?

1961 yılında Ordu’nun Kabadüz İlçesi Yeşilyurt Köyünde doğdu. İlkokulu Yeşilyurt Köyü İlkokulunda okudu. 1980’de Sakarya İmam-Hatip Lisesi’nden, 1984’de ise Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 1982-1993 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Fatih Müftülüğüne bağlı çeşitli camilerde din görevlisi olarak görev yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ali Erbaş 9.7.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Erbaş'tan "vatandaşları normalleşme süreciyle ilgili bilgilendirin" talimatı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, normalleşme süreciyle ilgili 81 il müftülüğüne gönderdiği talimatta, manevi destek ya da tebrik amaçlı törenlere katılan din görevlilerinden, vatandaşları Kovid-19 ile ilgili kurallara uygun davranmaları yönünde uyarmalarını istedi.
Ali Erbaş 9.7.2020
Ali Erbaş, din görevlilerinden koronavirüse karşı vatandaşları uyarmalarını istedi
DİYANET İşleri Başkanı Ali Erbaş, din görevlilerinden vatandaşları, manevi destek ya da tebrik amaçlı iştirak edilen törenlerde Covid-19 salgını ile ilgili kurallara uygun davranmaları yönünde uyarmalarını istedi.
Ali Erbaş 9.7.2020
Erbaş, görevlilerine "vatandaşları normalleşme süreciyle ilgili bilgilendirin" talimatı verdi
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, manevi destek ya da tebrik amaçlı törenlere katılan din görevlilerine, vatandaşları yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile ilgili kurallara uygun davranmaları konusunda uyarmalarını istedi.
Ali Erbaş 9.7.2020
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Covid-19 normalleşme süreciyle ilgili talimat
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Covid-19 normalleşme süreciyle ilgili 81 il müftülüğüne gönderdiği talimatla din görevlileri tarafından manevi destek ya da tebrik amaçlı iştirak edilen törenlerde vatandaşların kurallara uygun davranılması hususunda uyarılmasını istedi.
Ali Erbaş 9.7.2020
flaş
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kovid-19 normalleşme süreciyle ilgili 81 il müftülüğüne gönderdiği talimatla, din görevlileri tarafından manevi destek ya da tebrik amaçlı iştirak edilen törenlerde vatandaşların kurallara uygun davranılması hususunda uyarılmasını istedi.
Ali Erbaş 9.7.2020
flaş
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kovid-19 normalleşme süreciyle ilgili 81 il müftülüğüne gönderdiği talimatla, din görevlileri tarafından manevi destek ya da tebrik amaçlı iştirak edilen törenlerde vatandaşların kurallara uygun davranılması hususunda uyarılmasını istedi.
Ali Erbaş 9.7.2020
Barolara ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, "Barolar, meslektaşlarının sorunları için yürümediler.
Ali Erbaş 8.7.2020
Son dakika güncel: Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Ordu Valisi Sonel'i ziyaret etti
Son dakika gelişmesine göre Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ordu Valisi Tuncay Sonel'i makamında ziyaret etti.
Ali Erbaş 4.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
PATLAMADA HAYATINI KAYBEDEN SEBAHATTİN TEPEÇINAR VE HAVVA ÇELİK SON YOLCULUKLARINA UĞURLANDI 4 kişinin öldüğü havai fişek fabrikasındaki patlamada kayıplar aranıyor (9) SON YOLCULUKLARINA UĞURLANDILAR Hendek'te havai fişek fabrikasındaki patlamada hayatlarını kaybeden Sebahattin Tepeçınar ve Havva Çelik, Akyazı ilçesi Gazi Süleyman Paşa Camii'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası son yolculuklarına uğurlandı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından kıldırılan cenaze namazına Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Kenan Sofuoğlu, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Ali Erbaş 4.7.2020
Sakarya'da havai fişek fabrikasındaki patlamada hayatını kaybeden 2 kişinin cenazeleri defnedildi
Çelik ve Tepeçınar'ın naaşları, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından kıldırılan cenaze namazlarının ardından aile mezarlıklarına defnedildi.
Ali Erbaş 3.7.2020
Bakanlar Soylu, Koca ve Selçuk, Sakarya'daki patlamada yaralananları ziyaret etti
Soylu, Koca ve Selçuk'un hastane ziyaretine, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ve AK Parti Sakarya milletvekilleri de eşlik etti.
Ali Erbaş 3.7.2020
(Cumhurbaşkanı Erdoğan, Levent Camii temel atma törenine katıldı
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazının ardından Levent'te yapılacak olan Barbaraos Hayrettin Paşa Camii temel atma törenine katıldı. Törene Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da katıldı.
Ali Erbaş 3.7.2020
(CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, LEVENT CAMİİ TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazının ardından Levent'te yapılacak olan Barbaraos Hayrettin Paşa Camii temel atma törenine katıldı. Törene Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da katıldı.
Ali Erbaş 3.7.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Levent'teki Barbaros Hayrettin Paşa Camisi Temel Atma Töreni'nde konuştu: (2)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu ifadeleri kullandıktan sonra Arif Nihat Asya'yı anmamanın mümkün olmadığını belirterek, sözlerini şu dizelerle tamamladı: "Biz, kısık sesleriz / Minareleri sen, ezansız bırakma Allah'ım / ya çağır şurada bal yapanlarını / ya kovansız bırakma Allah'ım / Mahyasızdır minareler / Göğü de kehkeşansız bırakma Allah'ım / Müslümanlıkla yoğrulan yurdu / Müslümansız bırakma Allah'ım. Bize güç ver / Cihad meydanını, pehlivansız bırakma Allah'ım / Kahraman bekleyen yığınlarını / Kahramansız bırakma Allah'ım / Bilelim hasma karşı koymasını / Bizi cansız bırakma Allah'ım / Yarının yollarında yılları da / Ramazansız bırakma Allah'ım / ya dağıt kimsesiz kalan sürünü / ya çobansız bırakma Allah'ım / Bizi sen sevgisiz, susuz, havasız ve vatansız bırakma Allah'ım / Müslümanlıkla yoğrulan yurdu / Müslümansız bırakma Allah'ım." Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın okuduğu duanın ardından, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, Barbaros Hayrettin Paşa Camisi Dernek Başkanı Ergin Külünk, Yüklenici Firma Temsilcisi Abdülkadir Kart ve diğer yetkililerle inşaat alanına ilk betonu dökecek butona bastı.
Ali Erbaş 2.7.2020
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Sivas'ta bir yakınının cenaze namazını kıldırdı
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, vefat eden bir yakınının Sivas'ın Suşehri ilçesindeki cenaze törenine katıldı.
Ali Erbaş 2.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
Pandemi sürecinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın yatırımlarını ara vermeden sürdürdüğünü vurgulayan Karaismailoğlu, "Vatandaşlarımızın hizmetinde en güzel işleri yapıp, onların yaşam kalitesini artıracak projeleri yapmak için özveri ile çalışıyoruz. Bu pandemi sürecinde, salgın sürecinde bile çalışmalarımız hiçbir şekilde aksamadı. Bütün güvenlik tedbirlerimizi aldık. Şantiyelerimizi yeniledik. Çalışmalarımızda işçisinden mühendisine kadar bütün arkadaşlarımız büyük bir özveri ile bu salgın sürecini atlattılar. İnşallah bu yeni normal dediğimiz süreçte, eski normale dönüşümüzün çalışmalarını da hızlı bir şekilde atlatmak için elimizden geleni yapıyoruz. Büyük bir özveri ile maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet ederek arkadaşlarımız çalışmalarına devam ediyor" dedi.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Bakanın katıldığı toplantıdan görüntü Metro inşaatından görüntüler Bakanın şantiyeye gelmesi Bakan Karaismailoğlu'nun açıklaması Detay HABER-KAMERA: Dinçer AKBİR- Alişan KOYUNCU / GEBZE (Kocaeli) ======================= Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Sivas'ta cenaze namazı kıldırdı DİYANET İşleri Başkanı Ali Erbaş, hayatını kaybeden İçişleri Bakanlığı Eğitim Daire Başkanı Hüseyin Çakırtaş ve Sağlık Bakanı Özel Kalem Müdürü Mehmet Çakırtaş'ın ağabeyi iş insanı Göksal Çakırtaş'ın Sivas'ın Suşehri ilçesindeki cenaze namazına katıldı.
Ali Erbaş 2.7.2020
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu: (2)
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Baroları siyasallaştırmıyoruz tam tersine siyasallaşmış olan barolarda çok sesliliğin ortaya çıkmasının önünü açıyoruz.
Ali Erbaş 1.7.2020
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, görme engelli hafız Ravzanur'u ağırladı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kur'an-ı Kerim'i 12 ayda ezberleyen görme engelli imam hatip ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Ravzanur Koçaker ve ailesini makamında ağırladı.
Ali Erbaş 30.6.2020
Kayseri'de "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" toplantısı
Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Erbaş, "Diyanet İşleri Başkanlığı ve Diyanet Vakfı olarak ne kadar çok fakir fukara, garip gureba insanın sofralarına kurban eti ulaştırabilirsek o kadar güzel bir iş yapmış olacağız." dedi.
Ali Erbaş 29.6.2020
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: "Kudüs'e ihanet manası taşıyan söz ve eylemlerde bulunanlar bundan...
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "İslam dünyasında şahsi menfaatlerini düşünerek Kudüs'e ihanet manası taşıyan söz ve eylemlerde bulunan bazı kişi ve gruplar derhal bu hıyanetten vazgeçmelidir.
Şu an buradasınız: Ali Erbaş Haberleri | Ali Erbaş Kimdir - Haberler - Ali Erbaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Erbaş kimdir, hayatı ve biyografisi. Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.7.2020 01:29:15. #1.15#
title