Yarbay Haberleri

Yarbay haber, Yarbay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yarbay - Bugün
FETÖ'nün TSK yapılanması soruşturmasında 18 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi
Büfe ve sabit hatlardan örgütsel iletişim modeline uygun arandıkları belirlenen Jandarma Genel Komutanlığından ihraç edilen albay, yarbay, binbaşı, 2 yüzbaşı, 6 üsteğmen, astsubay, 2 uzman jandarma ile Hava Kuvvetleri Komutanlığından ihraç edilen yarbay, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından ihraç edilen albay, Kara Kuvvetleri Komutanlığından ihraç edilen tuğgeneral ve yüzbaşı olmak üzere 18 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.
Yarbay - 21.10.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika ziyareti dönüşünde uçakta soruları yanıtladı: (1)
Kendisinin Refah Partisi İl Başkanı olduğu dönemde, Bayraktar'ın da il yönetim kurulunda bulunduğunu ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti: "Muhterem bir insandı, mütevazı bir insandı, işinin dört dörtlük ehli bir insandı. Evlatlarını da gerek Haluk gerek Selçuk gerek Ahmet olsun, hepsini bu vatan için çok çok iyi yetiştirdi. Sürekli büyüyen, gelişen bir yatırımın içerisinde oldular. İHA, SİHA alanına girişleri gerçekten çok daha farklıydı. Bir defa kararlı bir insandı. Bir şeye azmettiği zaman, üzerine giderek onu bitirme noktasında güçlü bir azmi vardı. Nitekim bu İHA,SİHA'ların geliştirilmesi de böyle oldu. İlk başbakan olduğumuz dönemde, malum Amerika, İHA olayında işi biraz gevşetti, uzattı. Çok uzun sürmedi, Özdemir Ağabey, İHA ile ilgili adımı çocuklarıyla beraber attı. Tabii o zaman küçük bir atölye gibi bir yerde işe başladı, ardından işi geliştirip büyüttü. En önemli yanı da bu adımları attıktan itibaren oğulları Haluk ve Selçuk'la beraber kah Güneydoğu kah Doğu Anadolu'da bizim askerlere bunların uçuştaki eğitimini veriyorlardı. Bunlardan bir tanesi de Yarbay'ımız Melih Gülova'ydı.
Yarbay - 20.10.2021
Vali Orhan Tavlı, Öğle Yemeğinde Muhtarlarla Bir Araya Geldi
Vali Orhan Tavlı, Öğle Yemeğinde Muhtarlarla Bir Araya Geldi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde düzenlenen yemek programına; Vali Orhan Tavlı, Vali Yardımcısı Ali Yılmaz, Menteşe Kaymakamı Mehmet Eriş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Gemalmaz, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanı Yarbay Süleyman Ercan, Muğla İli Muhtarlar Federasyonu Başkanı Hayrettin Akay, Muğla Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Gümüş ve mahalle muhtarları katıldı.
Yarbay - 20.10.2021
Yemen'de Husilerle çatışmalarda ordudan 4 yüksek rütbeli subay öldü
Ölen subayların Tuğgeneral Musad el-Sayyadi, Tuğgeneral Abdurrakib el-Nakkaş, Albay İbrahim Ali Naci el-Haceri ve Yarbay Tevfik Ali Şidiva olduğu kaydedildi.
Yarbay - 16.10.2021
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Sayın Arif Çetin Valiliğimizi Ziyaret Etti
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Sayın Arif Çetin Valiliğimizi Ziyaret EttiBir dizi temaslarda bulunmak üzere İlimize gelen Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Sayın Arif Çetin, Valimiz Ömer Faruk Coşkun'u makamında ziyaret etti. Vali Coşkun, Orgeneral Çetin ve beraberindeki heyet ile bir süre görüşerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Orgeneral Çetin ise nazik kabulü için Vali Coşkun'a teşekkürlerini iletti. Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Sayın Arif Çetin'e ziyaretleri esnasında, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral İbrahim Koyuer, Kriminal Daire Başkanı Tuğgeneral Sinan Şen, Şehit Gazi Şube Müdürü Yarbay İbrahim Erarslan, Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Özdurhan eşlik etti.
Yarbay - 15.10.2021
Faili meçhul cinayetler davasına devam edildi
'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım ve eski İçişleri Bakanı ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Ağar'ın aralarında bulunduğu 19 sanığın yargılanmasına Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesince devam edildi. Ankara Bölge Adliye Mahkemesi (BAM) 1. Dairesi, 5 Nisan'da eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, emekli Yarbay Korkut Eken ve eski özel harekat polisi Ayhan Çarkın'ın da aralarında bulunduğu 19 sanık hakkındaki beraat kararını bozmuştu.
Yarbay - 14.10.2021
ABD'nin Afganistan'dan çekilmesini eleştiren Amerikalı asker, hakim karşısına çıkacak
Avukat Tim Parlatore, yaptığı açıklamada, müvekkili Yarbay Stuart Scheller'in, Camp Lejeune'de bugün başlaması planlanan askeri mahkemede eylemlerinin sorumluluğunu kabul edeceğini söyledi.
Yarbay - 11.10.2021
Son dakika haberi: Cammu Keşmir'deki silahlı çatışmada 5 Hindistan askeri öldü
Hindistan Ordu Sözcüsü Yarbay Devender Anand, saldırıyı gerçekleştiren direnişçilerin, bölgede bulunduğu yönündeki istihbaratın ardından güney Surankote'deki ormanlık alanın kordona alındığı bilgisini paylaştı.
Yarbay - 08.10.2021
FOÇA BELEDİYESİ'NDEN EĞİTİME DESTEK - 8 Ekim 2021
Bu kapsamda, Bağarası Cemil Midilli İlkokulu binasına, yeni 2 ek derslik ve tuvalet ilave edildi. Yanı sıra, Yeni Bağarası Nadire Sanlı İlkokulunun dış cephesi de Şehit Yarbay Mesut Kuru İlkokulu dış cephesinde olduğu gibi sıva tamiratlarının ardından renklendirilecek.
Yarbay - 05.10.2021
Mühendis Mehmet Akcan'ın ölümüne ilişkin davada yargılamaya devam edildi
Mühendis Mehmet Akcan (30), 23 Ağustos 2017'de Demirışık köyü Şimşek Hudut Karakolu sorumluluk alanındaki sınır hattında yapımı süren duvar inşaatını kontrol ettiği esnada PKK/YPG tarafından döşenen mayının üzerine basması sonucu hayatını kaybetmişti. Akcan'ın ölümüne ilişkin dönemin 2. Hudut Tabur Komutanı eski Kurmay Yarbay Mehmet Okan Arıkan hakkında "olası kastla bombalayarak adam öldürme", M.
Yarbay - 04.10.2021
Kilis'teki mayın patlamasıyla ilgili 8 sanığın yargılanmasına devam edildi
Kilis'te 2017'de mühendis Mehmet Akcan'ın hayatını kaybettiği sınır hattındaki mayın patlamasıyla ilgili, FETÖ'den ihraç edilen dönemin 2. Hudut Tabur Komutanı eski kurmay yarbay M.O.A. ile diğer 7 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü.
Yarbay - 01.10.2021
Kars'ta "FETÖ ana davası"ndaki 16 sanığın yargılanmasına devam edildi
Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde "ana komuta kademesi"nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde "sıkıyönetim komutanı" ve dönemin 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Avcı ile aynı komutanlığın eski kurmay başkanı yarbay Serkan Polat ve eski 2.
Yarbay - 30.09.2021
Son dakika haberi... Gine'de askeri cunta lideri Doumbouya, Cumhurbaşkanı olarak yemin edecek
Son dakika haberler... Gine'de 5 Eylül'deki darbeyi gerçekleştiren askeri cuntanın lideri Yarbay Mamady Doumbouya'nın Cumhurbaşkanı olarak yemin edeceği açıklandı.
Yarbay - 30.09.2021
Bandolar Festivali çok sesli kortejle başladı
Azerbaycan Yüksek Harp Okulu Bandosu Şefi Yarbay Faris Muhammetzade ise Bursa'da olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, "Azerbaycan Bandosu olarak burada bulunmak bizim için çok şerefli.
Yarbay - 30.09.2021
Son Dakika | ABD ve Çinli yetkililer askeri diyalog görüşmeleri yaptı
ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Yarbay Martin Meiners, "açık iletişim hatlarını" sürdürmek için yapılan görüşmelerin, rekabeti sorumlu şekilde yönetmeyi amaçladığına işaret etti.
Yarbay - 29.09.2021
Gine'de cunta, Senegal ve Gine Bissau sınırlarını yeniden açtı
Darbenin arkasındaki isim Yarbay Mamady Doumbouya'nın 8 Eylül'de destek almak için Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall ve Gine Bissau Devlet Başkanı Umar Sissoko Embalo ile görüştüğü öne sürülmüştü.
Yarbay - 28.09.2021
Gine'de askeri cunta üyeleri genel ve yerel seçimlerde aday olamayacak
Askeri cuntanın açıkladığı kararlarda, darbenin lideri Özel Kuvvetler Birliklerinin (GFS) başındaki Yarbay Mamady Doumbouya'nın seçimlere kadar geçiş döneminde Cumhurbaşkanı olarak kalacağı kaydedildi.
Yarbay - 28.09.2021
AUKUS İttifakı dünyanın merkezini mi değiştirdi?
Zamanını bekleyen silah: Avustralya ABD Başkanı Richard Nixon ve Ulusal Güvenlik Danışmanı Henry Kissinger'ın 1972'de Çin Halk Cumhuriyeti'ne yaptıkları ziyaret, Pekin açısından Soğuk Savaş'ın sona ermesi anlamına geliyordu. Bu yumuşama adımı esnasında Nixon yönetiminin Tayvan'a verdiği desteği sınırlayıp, Ada'yı bir anlamda 40 yıl süreyle Pekin'in insafına terk etti. Ancak bu dönemde dahi Pentagon, Asya-Pasifik bölgesinden gözünü ayırmadı. 1983 yılında ABD Ordusu Harp Akademisi mensubu Yarbay Terrence M.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yarbay Haberleri | Yarbay Haber - Haberler - Yarbay haberleri, son dakika yarbay haber ve gelişmeleri burada. FETÖ'nün TSK yapılanması soruşturmasında 18 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.10.2021 22:14:16. #1.15#

title