Wall Street Haberleri

Wall Street haber, Wall Street son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Wall Street 3.4.2020
WSJ-OPEC+ üretimde 6 milyon varil kısıntıyı görüşecek
The Wall Street Journal'ın Cuma günü yayımladığı habere göre, OPEC üyeleri, bunun üzerinde kesinti yapılacaksa OPEC+ Grubu dışındaki üreticilerin de buna katılması gerektiğini belirtiyor.
Wall Street 3.4.2020
Pakistan'da ABD'li gazeteci cinayeti davasında sanıkların salıverilmesi ertelendi
Sindh Yüksek Mahkemesi, dün, Wall Street Journal gazetesi muhabiri Daniel Pearl cinayeti davasında 3 sanığa beraat, bir sanığa 7 yıl hapis cezası vererek, 18 yıldır hapiste olan sanıkların salıverilmesine hükmetmişti.
Wall Street 2.4.2020
Pakistan'da ABD'li gazeteci Daniel Pearl cinayeti davasında beraat kararı
Pakistan'da Yüksek Mahkeme, ülkede 2002'de öldürülen Wall Street Journal gazetesi muhabiri Daniel Pearl cinayeti davasında 3 sanığa beraat, bir sanığa 7 yıl hapis cezası kararı verdi.
Wall Street 31.3.2020
Husiler ve Suudi Arabistan, tansiyonu düşürmek için görüşmeler yapıyor
Uluslararası toplum tarafından tanınmayan Husi yönetimine bağlı Enformasyon Bakanı Dayfullah eş-Şami, Katar merkezli Al Jazeera kanalına yaptığı açıklamada, bölgede artan tansiyonun düşmesi için Husiler ile Suudi Arabistan arasında aracılar vasıtasıyla görüşmeler yapıldığını belirtti. Şami, tam anlamıyla bir çözüm sunan kapsamlı barış için ellerini uzattıklarını ileri sürdü. Suudi Arabistan'ın Yemen Büyükelçisi Muhammed Al Cabir de ABD'nin Wall Street Journal gazetesinde yer alan açıklamasında, ülkesinin Husiler ile askeri tırmanış istemediğini ve savaşın sona ermesi için günlük görüşmeler yürüttüğünü doğruladı.
Wall Street 27.3.2020
Mnuchin: En iyi seçenek piyasaları açık tutmak
The Wall Street Journal'ın haberine göre, sert tartışmaların ardından normalde ciddi karar ayrılıklarının yaşandığı Senato bu karar üzerinde uzlaştı ve öneri oybirliğiyle kabul edildi.
Wall Street 27.3.2020
BIST100 yüzde 0.33 artışla başladı, dolar 6.41 lirada
İş Yatırım'ın, "Dow Sanayi  boğa piyasasını deniyor" başlıklı günlük piyasa bülteninde şu değerlendirme yapıldı: "Dünya piyasalarındaki yükseliş güç kazanıyor. 2 trilyon dolarlık mali paketin onaylanacağı beklentisi ile Wall Street'ten başlayan yükseliş küresel bir alım dalgasına dönüştü.
Wall Street 26.3.2020
ABD Senatosu 2 trilyon dolarlık yardım paketini onayladı
The Wall Street Journal'ın haberine göre, sert tartışmaların ardından normalde ciddi karar  ayrılıklarının yaşandığı Senato bu karar üzerinde uzlaştı ve öneri oybirliğiyle kabul edildi.
Wall Street 24.3.2020
ABD'de üst düzey CEO'lar borsa çökmeden önce 9,2 milyarlık satış yaptı
The Wall Street Journal'ın (WSJ) haberine göre, 1 Şubat ile 19 Mart arasında ABD borsalarında işlem gören şirketlerin üst yöneticilerinin hisse satışlarıyla ilgili 4 binden fazla işlem hareketi incelendi.
Wall Street 24.3.2020
ABD'li 3 yayın kuruluşundan çalışma izinlerinin iptaline ilişkin Çin'e açık mektup
New York Times, Washington Post ve Wall Street Journal gazetelerinin yayıncıları, internet üzerinden gönderdikleri açık mektupta Çin'den, ülkedeki birçok muhabirinin çalışma iznini iptal etme kararından vazgeçmesini talep etti ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına işaret ederek bu durumun en çok ihtiyaç duyulan zamanda bilgiye erişimi tehdit edeceği değerlendirmesinde bulundu.
Wall Street 24.3.2020
Kovid-19 salgını: ABD-Çin rekabeti propaganda savaşına dönüşüyor
İki ülke kısa süre önce medya alanında da karşı karşıya gelmiş ve ABD'nin beş Çinli medya kuruluşunu "yabancı misyon" olarak belirlemesinin ardından Çin; Washington Post, New York Times ve Wall Street Journal adına ülkede bulunan gazetecilere yasak getirmişti.
Wall Street 19.3.2020
KÜRESEL PİYASALAR-Asya borsaları düştü, Avrupa yükselişle açıldı
ABD New York Borsası (NYSE) Covid-19 salgınının yayılmasının yavaşlatılmasına ilişkin çalışmalar kapsamında, Pazartesi gününden itibaren seans salonlarını geçici olarak kapatma ve tamamen elektronik işleme geçme kararı aldı. The Wall Street Journal'ın haberine göre, NYSE Başkanı Stacey Cunningham, "Aldığımız koruyucu önlem kararı ile işlem salonlarını kapatıyoruz; ancak, piyasaların yatırımcıların işlem yapmalarını sağlayacak şekilde açık kalmaya devam edeceğine inanıyorum"dedi.
Wall Street 19.3.2020
Trump'ın seçim hesaplarına virüs darbesi
En büyük darbe ekonomiye Yeni tip koronavirüs salgını sadece insan sağlığı bakımından değil, ülkelerin ekonomileri açısından da büyük bir risk teşkil ediyor. Donald Trump'ın 2020 seçimlerine giderken en güvendiği alanlardan biri olan ekonominin çok ciddi hasar alacağıysa şimdiden belli oldu. Koronavirüs salgını korkusuyla yatırımcılar nakit güvenliğini sağlamak istediğinden, neredeyse bütün varlık türleri (hisse senetleri, tahviller, altın, petrol) satış baskısı altında kaldı. Haftalar süren panik sonucunda, hisse senetleri neredeyse Trump döneminde elde etmiş olduğu bütün kazançları kaybetti. Özellikle taşımacılık ve turizm hisseleri tarihi düşüşlere sahne oldu. Hazine Bakanı Steven Mnuchin Kovid-19'un yayılmasının havayolu endüstrisi için "11 Eylül'den daha kötü" olduğunu söyledi. Böylelikle Trump'ın, Wall Street'in kendi döneminde onun sayesinde yüksek performans sergilediği iddiası da ağır darbe aldı.
Wall Street 19.3.2020
New York Borsası tamamen elektronik işleme geçiyor
The Wall Street Journal'ın haberine göre, NYSE Başkanı Stacey Cunningham, "Aldığımız koruyucu önlem kararı ile işlem salonlarını kapatıyoruz; ancak, piyasaların yatırımcıların işlem yapmalarını sağlayacak şekilde açık kalmaya devam edeceğine inanıyorum" dedi.
Wall Street 19.3.2020
Ford, GM ve Fiat ABD'deki fabrikalarını geçici olarak kapatıyor
The Wall Street Journal'ın haberine göre, şirketlerin yaptıkları açıklamalara göre, Kanada ve Meksika'daki fabrikalar da kapatılacak.
Wall Street 18.3.2020
Çin'den ABD'ye medya misillemesi
ÇİN'DEN ABD'YE MEDYA MİSİLLEMESİ GELDİ. PEKİN YÖNETİMİ ABD BASININDAN NEW YORK TİMES, WALL STREET JOURNAL VE WASHİNGTON POST İÇİN ÇALIŞAN ABD'Lİ 3 GAZETECİYİ SINIRDIŞI ETTİĞİNİ DUYURDU.
Wall Street 17.3.2020
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'dan İdlib açıklaması Açıklaması
Çin'e "ABD'li gazetecilerle ilgili kararını yeniden değerlendirme" çağrısı Diğer yandan Pompeo, Washington Post, New York Times ve Wall Street Journal için Çin'de çalışan Amerikan vatandaşlarının çalışma izinlerinin iptal edileceğini açıklayan Pekin yönetimine tepki gösterdi.
Wall Street 17.3.2020
Çin, ABD'li 3 medya kuruluşuna çalışan ABD vatandaşlarının çalışma iznini iptal ediyor
Çin Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Çin, New York Times, Wall Street Journal ve Washington Post için çalışan ve çalışma izinleri 2020 sonundan önce dolan ABD'li gazetecilerin basın kartlarını 10 gün içinde iade etmelerini istedi.
Wall Street 12.3.2020
Trump: "Yeni vakaların bizim topraklarımıza girmesini önlemek için cuma gecesinden geçerli olmak...
Trump ayrıca virüsten etkilenen firmalara maddi yardımda bulunulması ile ilgili kararlarını da açıkladı. ABD'de aralarında Google, UBER gibi büyük firmalarında bulunduğu birçok şirket çalışanlarını ofise gelmek yerine evden çalışmalarını teklif ederken, Wall Street borsası son on bir yılın en büyük düşüşünü yaşayarak yaklaşık bin beş yüz puan düşüş yaşadı.
Wall Street 10.3.2020
Trump, Kovid-19'un ekonomik etkilerini Kongre üyeleriyle masaya yatıracak
Kovid-19 ABD borsalarını vurdu ABD basınında yer alan haberlerde, borsada yaşanan sert düşüşlerin ardından üst düzey Wall Street yöneticilerinin çarşamba günü Beyaz Saray'da Kovid-19 salgınına ilişkin yapılacak toplantıya davet edildiği, toplantıya Başkan Trump'ın da katılmasının beklendiği ifade edildi.
Wall Street 9.3.2020
New York borsası sert düşüşle kapandı
ABD basınında yer alan haberlere göre, borsada yaşanan sert düşüşlerin ardından üst düzey Wall Street yöneticilerinin çarşamba günü Beyaz Saray'da Kovid-19 salgınına ilişkin yapılacak toplantıya davet edildiği, toplantıya Başkan Trump'ın da katılmasının beklendiği ifade edildi.
Wall Street 9.3.2020
Trump'tan korona virüsü iddiası: "Önemli ölçüde azalıyor, yükselmiyor"
Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı sansasyonel paylaşımlarla dikkatleri çeken ABD Başkanı Donald Trump, bu kez de Wall Street'te yaşanan çöküşü korona virüsle ilgili yapılan yalan haberlerin neden olduğu korkuya bağladı.
Wall Street 8.3.2020
Suudi Arabistan Kralı Selman, öldüğü iddialarının ardından ilk defa görüntülendi
Wall Street Journal gazetesi de dün Kral Selman bin Abdülaziz'in kardeşi Ahmed bin Abdulaziz (Prens Ahmed) ile ev hapsinde tutulan eski veliaht prens Muhammed bin Nayif'in, Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın emri ile tutuklandıklarını duyurmuştu.
Wall Street 7.3.2020
ABD Başkanlık Seçimleri: Joe Biden, Donald Trump'ın rakibi olursa başkan seçilebilir mi?
Demokrat Parti'nin seçkinleri ve kurumsal yapısı, Sanders'ın ABD seçmeninden oy almakta zorlanacağına, Cumhuriyetçi Başkan Trump karşısında başarılı olamayacağına inanıyor. Bu nedenle, Obama ve Clintonlar Sanders'e karşı cephe aldılar. Yarışı terk eden diğer adaylar Amy Klobucher, Pete Buttigieg ve Michael Bloomberg ılımlı çizgiyi temsil eden Biden'i destelediklerini açıkladılar. Elizabeth Warren da yarıştan çekildi ancak kime destek verdiğini açıklamadı. Biden etrafında bir birliktelik oluşmasıyla, Sanders'in, Warren'ın desteğini alsa bile, Demokrat Parti'nin başkan adayı olma şansı, olağandışı bir durum oluşmazsa kalmıyor. Wall Street Journal gazetesinin aktardıklarından, bu gelişmelerin mali piyasalarda, "Demokrat Parti, Trump'a karşı destekleyebileceğimiz bir aday çıkaracak" algısıyla olumlu karşılandığı anlaşılıyor.
Wall Street 7.3.2020
Wall Street Journal: Suudi kraliyet ailesinde yeni tutuklamalar oldu
NEW Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz'in kardeşi Ahmed bin Abdulaziz (Prens Ahmed) ile ev hapsinde tutulan eski veliaht prens Muhammed bin Nayef'in Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın emri ile tutuklandıkları belirtildi.
Wall Street 5.3.2020
BİST100 yüzde 1.55 artışla açıldı, dolar 6.07 lirada
İş Yatırım'ın, "Bardağın dolu tarafı… "başlıklı günlük piyasa bülteninde şu değerlendirme yapıldı: "Küresel piyasalar bardağın dolu tarafını görmeye devam ediyor. Fed, ECB, BOJ ve PBC'nin eşanlı olarak genişleyici para politikası yapacağı vaadi ve G10 maliye bakanlarının harcamaları artıracağı vaadi ile Wall Street'ten başlayarak dünya borsalarına yayılan bir alım dalgası görüyoruz.
Wall Street 4.3.2020
Wall Street 2.3.2020
ABD'den Çinli medya kuruluşlarına "yeni" kısıtlama
Pompeo, söz konusu kuruluşlara uygulanan kısıtlamanın üretilen içerikle ilgili olmadığına, kuruluşların ABD'de yaptıkları yayın konusunda herhangi bir engelleme yapılmayacağına dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Amacımız karşılık vermektir. ABD-Çin ilişkisinin diğer alanlarında da yaptığımız gibi, gecikmiş bir eşitlik alanı kurmaya çalışıyoruz. Bu eylemin, Pekin'i, ABD'ye ve Çin'deki diğer yabancı basına daha adil ve mütekabil bir yaklaşım benimsemeye teşvik edeceğini umuyoruz." WSJ muhabirlerine kısıtlamaya tepki Çin hükümeti, geçen haftalarda başkent Pekin'de bulunan 3 Wall Street Journal (WSJ) muhabirinin basın kartlarını iptal etmiş, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo ise karara sert tepki göstermişti.
Wall Street 27.2.2020
Rusya Enerji Bakanı: "OPEC anlaşmasında Suudi Arabistan'la görüş ayrılığımız olmadı"
ABD merkezli The Wall Street Journal'de yer alan bir haberde, Suudi Arabistan'ın Rusya ile petrol piyasalarına yönelik yürüttüğü iş birliğini sonlandırmak istediği öne sürülmüştü.
Wall Street 26.2.2020
Fed / Kaplan : Faiz değişikliğiyle ilgili konuşmak için çok erken
Wall Street Journal'a konuşan Kaplan,  Covid-19 salgının ABD'nin para politikasını nasıl etkileyeceği sorularına yönelik ise "çok fazla belirsizlik var" dedi ve durum daha fazla netliğe kavuşana kadar para politikasında değişiklik düşünmeye meyilli olmayacağının da altını çizdi.
Wall Street 25.2.2020
"Çin'e 'hasta adam' diyenler şimdi hastalıkla uğraşıyor"
Çin, Wall Street Journal'ın 3 Şubat'ta "Çin, Asya'nın gerçek hasta adamı" başlıklı makaleye büyük tepki gösterdi.
Wall Street 25.2.2020
ABD, WSJ muhabirlerinin basın kartını iptal eden Çin'e karşılık verecek
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü John Ullyot, 3 Wall Street Journal (WSJ) muhabirinin basın kartlarını iptal eden Çin'e karşılık vereceklerini söyledi.
Şu an buradasınız: Wall Street Haberleri | Wall Street Haber - Haberler - Wall Street haberleri, son dakika wall street haber ve gelişmeleri burada. WSJ-OPEC+ üretimde 6 milyon varil kısıntıyı görüşecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.4.2020 06:02:05. #1.15#
title