Vietnam Haberleri

Vietnam haber, Vietnam son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Vietnam 2.6.2020
Japonya 4 ülkeye sınırlarını açmaya hazırlanıyor
Korona virüs salgını nedeniyle uygulanan seyahat kısıtlamalarını kademeli olarak sona erdirmesi beklenen Japonya, Tayland, Vietnam, Avustralya ve Yeni Zelanda'dan iş seyahati nedeniyle gelenlerin ülkeye girişine izin vermeye hazırlanıyor.
Vietnam 30.5.2020
Vietnam'da altı haftadır yeni Kovid-19 vakası görülmedi
Vietnam'da altı haftadır yurt içi kaynaklı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası görülmediği bildirildi.
Vietnam 29.5.2020
Çin Genelkurmay Başkanı Li: "Tayvan'la birleşme olmazsa ayrılıkçı girişimleri ezeriz"
Li, Çin'in Vietnam ile savaşında da görev alan az sayıdaki savaş tecrübesi olan generalleri arasında bulunuyor.
Vietnam 28.5.2020
Pandeminin Çin-Batı ilişkilerine etkisi ve Türkiye
Uluslararası yatırımların Çin'den diğer gelişen ülkelere kayması ve Türkiye Bütün yumurtaları aynı sepete koymama prensibi ışığında jeopolitik riskleri azaltmayı düşünen uluslararası yatırımcıların, yatırımlarını Çin'den diğer gelişmekte olan ülkelere kaydırma eğiliminin pandemiyle birlikte hız kazanması bekleniyor. Özellikle emek-yoğun üretimde yatırımcıların coğrafi çeşitlenmeye gitmesi bekleniyor. Aslında Çin'de salgın öncesi teşviklerin azalması, sübvansiyonlarda yaşanması muhtemel azalmalar, hatta Pekin'in kendi iç pazarında yerli şirketlerin yabancı yatırımcıya göre daha avantajlı olmasını sağlama politikası ve ticaret savaşları nedeniyle bu yaklaşım zaten vardı. [6] Kovid-19 salgını nedeniyle, yabancı yatırımların, emek maliyetinin Çin'den daha ucuz olduğu Bangladeş, Vietnam gibi gelişmekte olan ülkelere kaymasında hızlanma bekleniyor.
Vietnam 28.5.2020
Japonya'ya heyecan verici bir yolculuk: "sakura"
Yaptığı projeler ve prodüksiyon tarzıyla dikkatleri üzerine çeken Karakter, yeni teklisi "Sakura"da Vietnam/Macaristan asıllı şarkıcı Hien ile bir araya geliyor.
Vietnam 27.5.2020
İngiltere'de tırda bulunan 39 cesetle ilgili Belçika ve Fransa'da 26 kişi tutuklandı
İngiltere'de geçtiğimiz yılın Ekim ayında 39 Vietnamlı göçmenin cansız bedeninin bulunduğu olayla ilgili Fransa ve Belçika'da 26 kişinin tutuklandığı bildirildi.
Vietnam 27.5.2020
Vietnamlı göçmenlerin ölümüyle ilgili operasyonda Belçika ve Fransa'da 26 kişi tutuklandı
İngiltere'deki bir tır konteynerinde ölü bulunan 39 Vietnamlı göçmenle ilgili soruşturma kapsamında Belçika ve Fransa'da 26 kişi tutuklandı.
Vietnam 27.5.2020
Trabzon'dan yapılan su ürünleri ve mamulleri ihracatı yüzde 93 arttı
Trabzon'dan 16 ülkeye ihracat Trabzon'da bu dönemde 16 ülkeye ihracat yapıldığını aktaran Gürdoğan, kentten en fazla Peru, Vietnam ve Danimarka'ya su ürünleri ve mamulleri ihraç edildiğini kaydetti.
Vietnam 25.5.2020
Sadakataşı 27 ülkeye ramazan yardımı ulaştırdı
Balkanlar'da; Arnavutluk, Bulgaristan, Macaristan ve Makedonya, Afrika'da; Burkina Faso, Çad, Kenya, Mali, Somali, Nijer, Sudan ve Tanzanya, Orta Doğu'da; Suriye, Irak, Yemen, Filistin (Gazze, Kudüs) ve Lübnan, Asya'da; Kırgızistan, Vietnam, Hindistan, Moğolistan, Sri Lanka, Filipinler (Moro), Bangladeş, Myanmar ve Afganistan'da yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.
Vietnam 25.5.2020
GÜNDEM / 25 Mayıs 2020
6 Nisan 1920YASAMA YÜRÜTME SİYASET1- Siyasi partiler arasında video konferans yöntemiyle bayramlaşma programları düzenlenecek.
Vietnam 22.5.2020
Sentetik ve suni devamsız liflerden ipliklerin ithalatında damping önlemi
Çin, Hindistan, Endonezya, Malezya, Pakistan, Tayland ve Vietnam menşeli "sentetik ve suni devamsız liflerden iplikler" ithalatında dampinge karşı önlem uygulanmasına devam edilecek.
Vietnam 19.5.2020
Avrasya Ekonomik Birliği liderleri toplandı
Putin, AEB ile Çin, Vietnam, İran, Sırbistan ve Singapur arasında uluslararası anlaşmaların imzalandığını anımsatarak, "İsrail ve Mısır'la yapılan görüşmeler de ileri bir safhaya taşındı.
Vietnam 18.5.2020
Kudüs Araştırmaları Platformu'ndan İsrail-Filistin meselesi üzerine seminer
1967 Altı Gün Savaşı kırılma noktası oldu İsrail'in kurulduktan sonra Amerikan Yahudilerinin hayatında 1967'ye kadar bir etkisi olmadığını belirten Finkelstein, şöyle devam etti: "Haziran 1967'den sonra İsrail ABD için önemli bir siyasi araç haline geldi çünkü İsrail, radikal Arap milliyetçiliğini yenmişti. Mısır'ın lideri Cemal Abdünnasır, Müslüman Arapları birleştirerek Batı sömürgeciliğine karşı önemli bir rol oynuyordu. Nasır, Arapların yeraltı kaynaklarını korumak ve Arap milliyetlerini modernize etmek istedi. Bu durumda Batı elitlerini korkutmuştu. Bu nedenle de İsrail 6 gün savaşında Mısır'ı yenince Batı buna çok sevindi." Finkelstein, İsrail'in 6 gün savaşında sadece kendi düşmanını yenmiş olmadığını Batı'nın düşmanını da yenmiş olduğunu belirterek, "ABD, Vietnam savaşında 2-3 milyon Vietnamlı, 1 milyon Laoslu ve 750 bin Kamboçyalı öldürdü ancak buna rağmen savaşı geri kalmış gördükleri Vietnam'a karşı kaybetti.
Vietnam 17.5.2020
Haftanın tarihine bakış
2016- ABD Başkanı Obama, Vietnam'a uygulanan silah ambargosunun kaldırıldığını açıkladı.
Vietnam 17.5.2020
Doğu Karadeniz'den yapılan su ürünleri ve mamulleri ihracatı yüzde 93 arttı
"Rusya'ya ihracat değerde yüzde 77 arttı" Rusya Federasyonu, Peru ve Vietnam, bu dönemde en fazla ihracat gerçekleştirilen ülkeler oldu.
Vietnam 15.5.2020
Koç Topluluğu'nda koronavirüs seferberliği
Beko ise operasyonlarının olduğu Tayland, Vietnam ve İtalya gibi ülkelerde de benzer hizmetleri hayata geçirdi.
Vietnam 15.5.2020
Koç Topluluğu'nda koronavirüs seferberliği
Beko ise operasyonlarının olduğu Tayland, Vietnam ve İtalya gibi ülkelerde de benzer hizmetleri hayata geçirdi.
Vietnam 14.5.2020
Vietnam 14.5.2020
ANALİZ – Kovid-19 küresel turizm sektörünü ve Türkiye'yi nasıl etkileyecek?
2019 yılının son günlerinde Çin'in Hubey eyaletinin Vuhan kentinde ortaya çıkan ölümcül yeni tip koronavirüs (Kovid-19), küresel ulaşım ağı nedeniyle hızlı bir şekilde yayıldı. Bulaşma hızı nedeniyle hükümetleri çaresiz bırakan salgın, dünya ekonomisinde ani şokların yaşanmasına sebep oldu. FED'in faiz indirimlerini takip eden dünya merkez bankaları, piyasaya 2008 krizinden beri görülmemiş miktarlarda para enjekte ederken, ülkeler salgınla mücadele büyük ölçüde kendi başlarına kaldılar. Şehirlerin karantinaya alındığı, uluslararası panik nedeniyle ulusal para birimleri ve borsaların ani çöküşler yaşadığı, talebin azaldığı ve ekonomik aktivitenin zayıfladığı mevcut konjonktür, küresel bir krizin ayak seslerini andırıyor. Ticaret ve tedarik zincirini tehdit eder hale gelen panik ortamı ve kısıtlamalar ise yalnız kalan hükümetleri kendi ulusal kaynaklarıyla baş başa bırakmış durumda. Gerekli tıbbi malzeme ve gıda ürünlerinden yoksun kalan devletler çareyi kamu merkezli el koyma uygulamalarında arıyor. Ancak İtalya, Almanya, ABD ve Çekya gibi ülkeler tarafından başvurulan el koyma uygulamaları salgının yayılma hızını düşürmekten uzak. Güney Kore, Japonya, Singapur, Hong Kong ve Vietnam modelleri ise daha başarılı örnekler olarak ön plana çıktılar.
Vietnam 14.5.2020
Vietnam'da durumu kritik Kovid-19 hastasına akciğer nakli yapılacak
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında bugüne dek ölümün görülmediği Vietnam, sağlık durumu kritik Kovid-19 hastasını hayatta tutmak için seferber oldu.
Vietnam 14.5.2020
Asya Pasifik'te jeopolitik rekabet derinleşiyor
Bölgede rekabetin alevlenmesine neden olabilecek belli başlı problem unsurları olarak Doğu Çin Denizi'ndeki hegemonik mücadele geliyor. Doğu Çin Denizi'nde Sankaku adacıkları üzerinden sürdürülen tartışmalı bir egemenlik problemi bulunuyor. Bununla beraber Güney Çin Denizi'nde adalar üzerinden yaşanan egemenlik mücadelesi de bir başka önemli rekabet unsuru. Çin'in Güney Çin Denizi'nin tamamında egemenlik iddiasıyla bölge sularına komşu Filipinler, Vietnam, Malezya, Brunei, Tayvan, Endonezya gibi ülkelerle gerilimi giderek artıyor.
Vietnam 13.5.2020
Kovid-19 krizi ve istihbarat kurumları
Öte yandan, istihbaratın uzunca bir süre askeri alana hapsedildiği ve sivil niteliği haiz istihbarat kuruluşlarının özellikle İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra tesis edildiği göz önünde bulundurulmalı. Bu açıdan bakıldığında, medikal istihbarat teriminin ilk olarak askeri alanda kullanılmaya başlanması şaşırtıcı değil. Örneğin ABD'de Savunma İstihbaratı Teşkilatı (DIA) bünyesinde yer alan Ulusal Medikal İstihbarat Merkezi (NCMI), önceki adıyla Silahlı Kuvvetler Medikal İstihbarat Merkezi (AFMIC), birincil olarak medikal istihbarat faaliyetlerinden sorumlu olup, Savunma Bakanlığı'na bağlı tüm kurumlarla medikal istihbarat hususunda koordineli bir şekilde çalışıyor. Bu bağlamda Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan NCMI yönergesinde, medikal istihbarat; "dünya genelindeki sağlık tehditleri ve sorunları, yabancı medikal kapasiteleri, bulaşıcı hastalıkları, çevresel sağlık riskleri, ulusal ve askeri öneme sahip biyomedikal ve biyoteknolojik konulardaki gelişmelerin tam kaynaklı analizi, toplanması ve değerlendirilmesi" şeklinde tanımlanıyor.[2] Medikal istihbaratı ihmalin ağır bedeli Dünya tarihi SARS, Ebola, Avian Influenza (kuş gribi), H1N1 ve H3N2 gibi birçok pandemiye tanıklık etti. Örneğin 1968 pandemisi, dünya genelinde bir milyondan fazla insanın ölümüne yol açmışsa da o yıllara tekabül eden Vietnam Savaşı kadar sosyal bilimler literatüründe kendisine ilgi ve yer bulamadı.
Vietnam 13.5.2020
Çimento ihracatı yılın ilk 4 ayında yüzde 37 arttı
Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB), Türk çimento sektörünün yılın 4 aylık ihracatı ile yılın ocak-şubat ayı üretim ve satış rakamlarını açıkladı. Ocak-şubat döneminde Türk çimento sektörünün üretimi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15,5'lik artışla 7,3 milyon tona çıktı. Yılın ilk iki ayında çimento sektörünün iç satışları ise geçen yılın aynı dönemine göre 3,1'lik artışla 5 milyon tona yükseldi. Yılın ilk 4 ayında ise sektörün toplam ihracat miktarı yüzde 37 artarak 10,2 milyon ton gerçekleşti. İhracat geliri ise yüzde 20 artışla 352 milyon dolar oldu. Aynı dönemde çimento ihracatı yüzde 41,4 artarak 4,9 milyon tona, klinker ihracatı ise yüzde 33,2 artarak 5,3 milyon tona yükseldi. Çimento ve klinker ihracatı miktar bazında en çok ihracat yapılan ilk iki ülke ABD ve Gana olurken, ihracat miktarı en çok artan ülke Ukrayna oldu. Bu ülkeyi Togo ve Romanya izledi. Geçen yıl Vietnam'dan sonra dünyanın en büyük ikinci çimento ve klinker ihracatçısı olan Türk çimento sektörü Avrupa'nın birinci, dünyanın 6'ncı büyük üreticisi konumunda.
Vietnam 13.5.2020
Çimento ihracati yılın ilk 4 ayında %37 arttı
2019 yılında Vietnam'dan sonra dünyanın en büyük ikinci çimento ve klinker ihracatçısı olan Türk çimento sektörü Avrupa'nın birinci, dünyanın 6'ncı büyük üreticisi konumunda.
Vietnam 11.5.2020
Hindistan'da mahsur kalan Alman, 54 gündür havalimanında yaşıyor
Hindustan Times gazetesinin haberine göre, Ziebat, 18 Mart'ta Vietnam'ın başkenti Hanoi'den İstanbul'a Yeni Delhi üzerinden aktarmalı uçuş ile seyahat ediyordu.
Vietnam 10.5.2020
Haftanın tarihine bakış
1966- Washington'da Vietnam Savaşı'nı protesto eden 8 bin kişi, 2 saat boyunca Beyaz Saray çevresinde gösteri yaptı.
Vietnam 9.5.2020
Türkiye ile Vietnam, Engelliler Haftası'nda satrançta dostluk maçı yapacak
Engelliler Haftası'nda Türkiye ile Vietnam satrançta online olarak dostluk maçı yapacak.
Vietnam 6.5.2020
Fildişi Sahili'nde Kovid-19 nedeniyle ihracat zararı
Coulibaly, en çok Vietnam ve Hindistan'a ihraç edilen kaju fıstığının ton fiyatının 1400'den 900 dolara düştüğünü, bu nedenle 600 bin ton kajudan 300 milyon dolar zarar ettiklerini aktardı.
Vietnam 6.5.2020
Trump'tan Macaristan ve Vietnam başbakanlarıyla Kovid-19 görüşmesi
ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile ilgili, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve Vietnam Başbakanı Nguyen Xuan Phuc ile telefon görüşmesi yaptı.
Vietnam 6.5.2020
APEC ticaret bakanlarından Kovid-19'a dair ortak açıklama Açıklaması
Çin, Hong Kong ve Tayvan'ı 1991'de, Meksika ve Papua Yeni Gine'yi 1993'te, Şili'yi 1994'te ve Peru, Rusya ile Vietnam'ı 1998'de üyeliğe kabul eden APEC'in bünyesinde 21 ekonomi bulunuyor.
Vietnam 4.5.2020
Vietnam'da Kovid-19 nedeniyle kapanan okullar yeniden açıldı
Vietnam'da yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasına engel olmak için 3 aydır kapalı olan okullar yeniden açılmaya başladı.
Vietnam 4.5.2020
Vietnam'da okullar 3 ay sonra yeniden açıldı
Vietnam'da korona virüs salgını nedeniyle eğitime ara verilmesinden 3 ay sonra öğrenciler bugün yeniden ders başı yaptı.
Vietnam 3.5.2020
Vietnam'da 9 gün sonra ilk korona virüs vakası tespit edildi
Vietnam'da 9 gün sonra ilk kez korona virüs vakası tespit edildi.
Şu an buradasınız: Vietnam Haberleri | Vietnam Haber - Haberler - Vietnam haberleri, son dakika vietnam haber ve gelişmeleri burada. Japonya 4 ülkeye sınırlarını açmaya hazırlanıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.6.2020 11:38:49. #1.15#
title