Tüsiad Haberleri

Tüsiad haber, Tüsiad son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tüsiad - Dün
"Plastik Taahhütleri Rehberi" tanıtıldı
Global Compact Türkiye, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) ve Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nin (TÜSİAD) iş birliğiyle plastik kirliliğini önleme hedefiyle hayata geçirilen İş Dünyası Plastik Girişimi'nin (İPG) "Plastik Taahhütleri Rehberi" çevrim...
Tüsiad - 11.09.2021
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI ERSOY MARMARİS'TE TURİZMCİLERLE TOPLANTI YAPTI
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Marmarisli turizmcilerle bir araya geldi.
Tüsiad - 09.09.2021
"Kovid-19 Etkisinde Türkiye'de Eğitim" raporu tanıtıldı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının dünyada ve Türkiye'de eğitim üzerindeki çok boyutlu yansımalarına yönelik durum tespiti yapmak amacıyla hazırlanan "Kovid-19 Etkisinde Türkiye'de Eğitim" Raporu tanıtıldı.
Tüsiad - 16.08.2021
Depreme hazırlık için iş dünyasından iş birliği
??????? TÜSİAD, TÜRKONFED, SEDEFED ve Hedefler için İş Dünyası (B4G), UPS Foundation'ın finansal desteği ile 17 Ağustos depreminin yıl dönümünde "İstanbul Depremi Senaryosu İş Dünyası Hazırlık Raporu" yayımlandı.
Tüsiad - 05.08.2021
Steven Young, Dalgakıran Grubu'nun icra kurulu başkanı ve yönetim kurulu üyesi oldu
Bosch Grubu bünyesinde 25 yıllık kariyerinin ardından, çalışma hayatına farklı açılımlarla devam etme kararı alan, iş dünyasının öncü isimlerinden Steven Young, Dalgakıran Grubu'nun İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi oldu.
Tüsiad - 25.07.2021
Haftanın tarihine bakış
Milli Savunma Üniversitesi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından 31 Temmuz 2016'da kuruldu.
Tüsiad - 14.07.2021
Hain darbe girişiminin 5. yılında iş dünyasından "milli birlik ve beraberlik" mesajı: (2)
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi kapsamında yaptığı hainliği unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını belirterek, "Türk halkının, 15 Temmuz gecesi ortaya koyduğu güçlü demokrasi...
Tüsiad - 09.07.2021
TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var! 2021'in finalistleri belli oldu
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) tarafından gerçekleştirilen 10'uncu yılını kutlayan erken aşama girişimcilik programı TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!'ın 2021 dönemi finalistleri belli oldu.
Tüsiad - 08.07.2021
Kadına Şiddet Komisyonu, kadın girişimcileri dinledi
Kadına Şiddet Komisyonu, kadın girişimcileri dinlediTBMM Kadına Şiddetin Araştırılması Komisyonu üyeleri, kadın girişimcileri dinledi.
Tüsiad - 08.07.2021
Birleşik Krallık-Türkiye Sıfır Karbon Yarışı Zirvesi
Birleşik Krallık Ticaret Bakanı Graham Stuart, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının sonrasında ülkelerin ekonomilerini daha güçlü bir şekilde yeniden inşa etmeye çalıştığını belirterek, "2021 yılı iklim için belirleyici bir yıl.
Tüsiad - 02.07.2021
BOSİAD'da Rasim Çağan güven tazeledi
Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nin 6. Olağan Genel Kurulu'nda Rasim Çağan yeniden başkanlığa seçildi. Çağan, kendilerini 2 yıllığına göreve getiren tüm üyelere teşekkür etti.
Tüsiad - 30.06.2021
MHP'li Büyükataman: "Vatan sathında kaos ve kargaşa ikliminin hakim kılınmasına müsaade etmeyeceğiz"
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Vatan sathında kaos ve kargaşa ikliminin hakim kılınmasına Türk milletinin desteğiyle evelallah müsaade etmeyeceğiz.
Tüsiad - 22.06.2021
TÜSİAD Digitalks Toplantısı'nda "5G teknolojisinin hayata ve iş yapış biçimlerine etkisi" ele alındı
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Dijital Türkiye Yuvarlak Masası faaliyetleri kapsamında düzenlenen Digitalks etkinliğinde, 5G teknolojisinin hayata ve iş yapış biçimlerine etkisi ele alındı.
Tüsiad - 21.06.2021
KÜN Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, Rekabet Forumu İnteraktif Etkinlikleri'ne katıldı
TÜSİAD ve Sabancı Üniversitesi tarafından kurulan Rekabet Forumu'nun (REF) düzenlediği İnteraktif Etkinliklerin ikincisinde, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan'ın katılımı ile "Turizmde Sürdürülebilirlik ve Rekabetçilik" konusu ele alındı.
Tüsiad - 19.06.2021
Antalya Diplomasi Forumu'nda iş dünyası ve ekonomi diplomasisi ele alındı
Antalya Diplomasi Forumu'nun (ADF) "İş Dünyası ve Ekonomi Diplomasisi" başlıklı panelinde konuşmacılar, ticari ilişkiler kurmada ve bu ilişkileri ilerletmede diplomasinin önemini vurguladı.
Tüsiad - 17.06.2021
YÖK'ten 'Uygulamalı Eğitimler Çerçeve Yönetmeliği'
YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu'nca (YÖK) yükseköğretim mezunlarının istihdam oranını artırmak ve mevzuat boşluğundan kaynaklanan sorunları çözmek amacıyla 'Yükseköğretimde Uygulamalı Eğitimler Çerçeve Yönetmeliği' hazırlandı.
Tüsiad - 17.06.2021
YÖK'ten, yükseköğretimde uygulamalı eğitimlerin çerçevesini çizen düzenleme
Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) üniversite mezunlarının istihdam edilebilirliğine katkı sağlamak üzere yükseköğretimde öğrenim gören öğrencilerin uygulama eğitimlerine ilişkin mevzuatta düzenleme yapıldı.
Tüsiad - 17.06.2021
TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Tuncay Özilhan, "Yaygın aşılamada mesafe katetmiş ülkelerde normal yaşama dönüş başladı.
Tüsiad - 17.06.2021
İzmir Tarımı kuraklık ve yoksullukla mücadeleyi odağına alıyor
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Tarımı ve kooperatifçiliğin geliştirilmesine yönelik çalışmalarını ekonomi gazetecilerine anlattı.
Tüsiad - 14.06.2021
Ticaret Bakanı Muş, AB Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Dombrovskis ile görüştü
Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis ile bir araya geldi.
Tüsiad - 11.06.2021
"Avrupa Yeşil Mutabakatı-Döngüsel Ekonomi Eylem Planı Türk İş Dünyası'na Neler Getirecek?" raporu tanıtıldı
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, "Daha az atığın ve daha fazla değerin yaratıldığı, ürün yaşam döngüsünün uzaması hedefi Ar-Ge ve inovasyon altyapısının güçlendirilmesine yönelik mekanizmaları şekillendiriyor.
Tüsiad - 11.06.2021
Binali Yıldırım, TÜSİAD heyetini kabul etti
AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.
Tüsiad - 10.06.2021
İstinyeli Girişimci Dijital İletişimin Sınırlarını Zorluyor
İstinye Üniversitesi Dijital Oyun Tasarımı öğrencisi Tolga Ünlü, kendi tasarladığı ve yazılımını gerçekleştirdiği Magfi adlı mobil uygulamayı hayata geçirdi.
title