Tekirdağ Haberleri

Tekirdağ haber, Tekirdağ son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tekirdağ - Bugün
"Gönül Belediyeciliği Trakya Buluşması"
TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül, AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, bölge belediye başkanları ile il ve ilçe başkanları esnafı ziyaret etti.
Tekirdağ - Bugün
Ceviz ağaçlarının su kullanımı TÜBİTAK destekli projeyle analiz edilecek
Tekirdağ'da ceviz ağaçlarının su kullanımının belirlenmesi amacıyla TÜBİTAK destekli proje hazırlandı.
Tekirdağ - Bugün
Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri sokak hayvanlarını besledi
Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, soğuk havanın etkili olduğu Tekirdağ'da sokak hayvanları için barınma alanları oluşturdu ve hayvanları mamayla besledi.
Tekirdağ - Bugün
Tekirdağ'da kaçakçılık operasyonu: 2 gözaltı
Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde düzenlenen kaçakçılık operasyonunda 2 şüpheli gözaltına alındı.
Tekirdağ - Bugün
Trakya Belediyeler Birliğinden üye belediyelere "AB projeleri rehberliği" yapılacak
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Trakya Belediyeler Birliği, yerel yönetimlerin hizmet kalitesini artırmaya yönelik bir projeyi hayata geçirdi.
Tekirdağ - Bugün
Kara yollarında durum
Çanakkale-Lapseki yolunun 17-21. kilometrelerinde Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu kapsamındaki üst geçit çalışmaları nedeniyle ulaşım, bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü sürdürülüyor.
Tekirdağ - Bugün
Son dakika haberleri... TBMM Başkanı Şentop, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması
Liseye giriş sınavlarında gösterdiği başarı nedeniyle İstanbul'daki askeri okulların da aralarında yer aldığı bazı okullara davet edildiğini, bu evrakları sakladığını ifade eden Şentop, kendisinin de babası gibi ailesinden uzak kalmamak için Tekirdağ'da lise eğitimi aldığını dile getirdi.
Tekirdağ - Dün
Yaban hayvanları için yem bırakıldı
Çalışmalara katılan Tarım ve Orman Bakanlığı İstanbul 1. Bölge Müdürü Fahrettin Ulu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kışın şiddetli soğuktan, fırtınadan ve kardan yeteri kadar beslenemeyen yaban hayvanlarının yaşamlarını sürdürebilmesi için yemlerle desteklendiğini söyledi. İstanbul'da 1. Bölge Müdürlüğü olarak 6 ilde faaliyetlerin yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Ulu, "Ağır geçen kış şartları için de yaban hayvanlarını beslemek amacıyla program başlattık. Bugün İstanbul'da av hayvanlarının en yoğun olduğu noktalara yem bıraktık. Amacımız aç kalan yaban hayvanların beslenmelerini sağlayarak onların doğal ortamlarında kalmasını sağlamak, vatandaşlarımızı yerleşim yerlerine inerek rahatsız etmelerini engellemek." diye konuştu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin, yaban hayatının desteklenmesi ve sürdürülebilirliğin artırılması için bu yıl yemleme programını iki katına çıkardığını hatırlatan Ulu, şunları kaydetti: "Bugün Belgrad Ormanı'nda Polonezköy'de, Çatalca'da Şile'de Aydos'ta ve farklı iki noktada yemleme çalışmalarımız devam ediyor. Sadece arpa ve buğday değil diğer yırtıcılar için de yemlerimiz var. Bugün sadece İstanbul'da doğal ortamlara 1000 kilogram yem bıraktık. İstanbul'da yaban hayvanlarının popülasyonunun artmasını istiyoruz. Çalışmalarımız sadece yaban hayvanlarıyla sınırlı değil. Kedi ve köpeklere de mama dağıtıyoruz. Ağır geçen kış şartlarında gece-gündüz çalışmalara devam ediyoruz. Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürlüğünce 2021 yılında müdürlüğe bağlı Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya'ya beşer tondan toplamda 30 ton yem bırakılması planlandı.
Tekirdağ - Dün
BOTAŞ, Saros FSRU projesi kapsamında 100 bin fidan dikecek
BOTAŞ'tan yapılan açıklamada, Saros Körfezi'nde gerçekleştirilecek FSRU Gemi İskelesi projesinin Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin enerji güvenliği açısından önemli olduğu ifade edildi.
Tekirdağ - Dün
Tekirdağ'da hastanelerde görevli psikologlar Kovid-19 hastalarına moral veriyor
MUHAMMET MUTAF/MESUT KARADUMAN -Tekirdağ'daki hastanelerde görevli psikologlar, tedavileri devam eden Kovid-19 hastalarını her gün odalarında ziyaret ederek psikososyal destek veriyor.
Tekirdağ - Dün
Son dakika! Tekirdağ'da eşiyle tartışırken olay yerine gelen polise saldıran kişi gözaltına alındı
Son dakika haberleri: Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde bir kişi polise hakaret ettiği ve saldırdığı iddiasıyla gözaltına alındı.
Tekirdağ - Dün
Kara yollarında durum
Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, Keşan-Gelibolu yolunun 17-22'nci kilometrelerinde Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu Projesi kapsamındaki Kavakköy Kavşağı yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım her iki yönde tek şeritten sağlanıyor.
Tekirdağ - 16.01.2021
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin, Kovid-19 aşısı oldu
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, üniversite hastanesinde CoronaVac aşısı oldu.
Tekirdağ - 16.01.2021
Yağışlar Trakya'daki barajlara 67 milyon 392 bin metreküp su sağladı
Trakya'da bir süredir aralıklarla devam eden yağışlar Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'nde barajlardaki su seviyesini yükseltti.
Tekirdağ - 15.01.2021
Trakya'da sokağa çıkma kısıtlamasında cadde ve sokaklar boş kaldı
Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının başlaması ile cadde ve sokaklar sessizliğe büründü.
Tekirdağ - 15.01.2021
Tekirdağ'dan kısa kısa
Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin kar ve buzlanmayla mücadele için hazırlıklarını tamamladığı bildirildi.
Tekirdağ - 15.01.2021
TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan "aşı" açıklaması Açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, kendisinin ve siyasi parti genel başkanlarının aşı olmasının faydalı olacağını vurgulayan Şentop, şöyle devam etti: "Aşı konusunda sadece Türkiye'de değil bütün dünyada uyandırılmaya çalışılan biraz kafa karışıklıkları, tereddütler var, bunlar aslında doğru değil. Hem uzmanlarımız bunu açıklıyorlar, yapılan bütün çalışmalar gösteriyor ki koruyuculuk bakımından, salgının etkisini azaltma bakımından büyük faydaları olduğuna dair tespitler var. Çok az bir fayda olmuş olsa bile bunu bile dikkate almamız lazım. Bütün dünyada yaşanan salgının etkilerini hepimiz görüyoruz, (aşının) faydalı olduğu konusunda hiçbir tereddüt yok. Ha bu az mıdır, çok mudur onu zaman içerisinde göreceğiz. Zararı var mı? 'Zararı yok diyor' uzmanlarımız, doktorlarımız da söylüyor. Bunu bizzat fiilen göstermek için herkes bu konuda adım atmalı. Vatandaşlarımızı bu konuda yönlendirme, teşvik için bunun faydası olacağını düşünüyorum." "Keşan bizim memleketimiz" Şentop, bir gazetecinin sorusu üzerine, Tekirdağlı olduğunu belirterek şunları kaydetti: "Trakya'da Tekirdağ, Edirne, Malkara, Keşan farkları yok, biz hepimiz Trakya'nın çocuğuyuz.
Tekirdağ - 15.01.2021
Tekirdağ'da metruk binada çıkan yangın söndürüldü
Çerkezköy ilçesinde metruk binada çıkan yangın sonucu hasar oluştu.
Tekirdağ - 15.01.2021
Tekirdağ'da otomobilde 1 kilogram uyuşturucu ele geçirildi, 3 kişi yakalandı
Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde, otomobilde 1 kilogram sentetik uyuşturucu ele geçirildi.
Tekirdağ - 15.01.2021
Tekirdağ Kültür ve Turizm Müdürü Hacıoğlu'na ziyaret
Tekirdağ Basın İlan Kurumu Müdürü Sabri Karakaya, Tekirdağ Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu'nu ziyaret etti.
Tekirdağ - 15.01.2021
İstanbul çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor
Marmara Bölgesi'nin doğusu, Tekirdağ ve İstanbul çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı öngörülüyor.
Tekirdağ - 14.01.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 15 Ocak 2021
(İstanbul/14.00/15.00) 2- TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Keşan Kent Müzesi, Keşan Belediyesi ve Tekirdağ Valiliği'ni ziyaret edecek.
Tekirdağ - 14.01.2021
Prof. Dr. Nabi Avcı çevrimiçi, "Dünden Bugüne Öğretmenlik" seminerine katıldı
Avcı, Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen çevrimiçi "Dünden Bugüne Öğretmenlik" seminerinde yaptığı konuşmada, öğretmenliğin çok önemli bir meslek olduğunu belirtti.
Tekirdağ - 14.01.2021
Tekirdağ'da kışa hazırlık için 250 ton tuz ve 9 ton solüsyon stoklandı
Süleymanpaşa Belediyesi, kar küreme araçları ile yollarda buzlanmayı önlemek için tuz ve özel solüsyon stoklarını yaparak olası kar yağışında yaşanacak olumsuzluklara karşı hazırlıklarını tamamladı.
Tekirdağ - 14.01.2021
Sağanak ve fırtına nedeniyle düşen kaya parçalarının kapattığı yol ulaşıma açıldı
Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde sağanak ve fırtına nedeniyle düşen toprak ve kaya parçalarının ulaşımı engellediği Gaziköy-Uçmakdere yolu trafiğe açıldı.
Tekirdağ - 14.01.2021
Tekirdağ'dan kısa kısa
Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Turgut Bolat, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Kemalettin ve Nusratiye mahallelerinde uygulanan imar planlarıyla ilgili açıklama yaptı.
İmsak06:55
Öğle13:25
İkindi15:54
Akşam18:16
Yatsı19:41
Marmara Bölgesi'nin Trakya yakasındadır. Türkiye'nin en kalabalık yirmi ikinci şehridir. Türkiye’de iki denize kıyısı olan 6 şehirden biridir. Tekirdağ’ın; Çerkezköy, Çorlu, Ergene, Hayrabolu, Kapaklı, Malkara, Marmaraereğlisi, Muratlı, Saray, Şarköy, Süleymanpaşa olmak üzere 11 ilçesi vardır ve 6.339 kilometrekare yüz ölçümüne sahiptir. Anadolu ve Avrupa’nın her türlü ilişkisi Tekirdağ üzerinden gelişir. Bu durum Tekirdağ’ın köklü bir kültürel mirasa sahip olmasını sağlar. İlk olarak ‘Resito’ adıyla anılan şehir, Osmanlıyla beraber ‘Rodoscuk’ olmuş ve çeşitli isimlerin ardından Cumhuriyetle beraber Tekirdağ adını almıştır. Bu şehrimiz için özel olarak hazırladığımız Tekirdağ haberleri sayfasında, şehre ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika haber sayfamızda günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tekirdağ Haber, Tekirdağ Son Dakika Haberleri - Haberler - Tekirdağ haber sayfamızda Tekirdağ haberleri okuyabilir, Tekirdağ son dakika haberleri ve güncel Tekirdağ gelişmelerini görebilirsiniz. Gönül Belediyeciliği Trakya Buluşması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 18.1.2021 23:25:44. #1.14#
title