Pekin Haberleri

Pekin haber, Pekin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Pekin - Dün
Microsoft, Çin'i "ABD'deki kurumların elektronik postalarına siber saldırı düzenlemekle" suçladı
Çin'den Microsoft'a "sorumluluk" çağrısı Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Vang Vınbin, başkent Pekin'de düzenlediği olağan basın toplantısında, Microsoft'un suçlamasına ilişkin siber saldırıların izini sürmenin teknik ve karmaşık bir konu olduğunu belirtti.
Pekin - Dün
Hong Kong'da 47 muhalifin yargılandığı dava üçüncü gününde sürüyor
ABD, İngiltere, Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, dün ve önceki gün Çin hükümetine, yargılanan muhaliflerin serbest bırakılması çağrısında bulunurken, Pekin yönetimi ise iç işlerine karışılmaması gerektiğini savunarak, Hong Kong yerel hükümetini kararlılıkla desteklediğini belirtiyor.
Pekin - 02.03.2021
Koç Holding, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi'nin "Nesiller Boyu Eşitlik Forumu"nda
"Nesiller Boyu Eşitlik Forumu", Birleşmiş Milletler Kadın Birimi koordinatörlüğünde, Meksika ve Fransa hükümetlerinin ortak ev sahipliğinde toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik küresel ve çok paydaşlı bir girişim konumunda bulunuyor. Birleşmiş Milletler Kadın Birimi, "Nesiller Boyu Eşitlik Forumu" ile Pekin Deklarasyonu ve Eylem Planı'yla ortaya konan vizyon doğrultusunda, 2030'dan önce cinsiyet eşitliğine dair kazanımları hızlandırmayı amaçlıyor.
Pekin - 02.03.2021
Tokyo hükümetinden Pekin'e "Japon vatandaşlarına anal Kovid-19 testi uygulanmasın" talebi
Japonya, Çin'de anal yolla yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testlerinin, bu ülkeyi ziyaret eden vatandaşlarına uygulanmamasını talep etti.
Pekin - 01.03.2021
Altın maymunlar Çin'de yol kapattı
Çin'de yiyecek aramak için dağdan inen altın maymunlar, yol kapattı.
Pekin - 27.02.2021
Huawei, Yasağı Hafifletmek İçin ABD ile Pazarlık Yapmak İstiyor
Huawei, ABD Başkanı Joe Biden yönetimi ile mevcut ticaret yasağı konusunda görüşme yapmak istediği bildirildi. Şirket, Amerikan parçalarının tedarikine ilişkin yasağı kaldırmak için Pekin'den ayrı pazarlık yapmak istiyor.
Pekin - 27.02.2021
Anadol'un Türkiye yollarına çıkmasının üzerinden 54 yıl geçti
Ayrıca 2010 yılında ise Moğolistan ve Gobi Çölü gibi zorlu bölümler de dahil olmak üzere 14 bin kilometreyi geride bırakarak Paris'e ulaşan Anadol, Pekin-Paris Klasik Otomobil Rallisi'ni ikinci sırada tamamlamıştı.
Pekin - 26.02.2021
Çin ve Hindistan ihtilaflı sınırda gerginliği azaltmak için çalışacak
Pekin yönetimi, "Güney Tibet" olarak adlandırdığı Hindistan'ın Arunaçal Pradeş eyaletindeki 90 bin kilometrekarelik toprakta hak iddia ederken Yeni Delhi ise Aksay Çin platolarını kapsayan 38 bin kilometrekarelik alanın Pekin yönetimince işgal edildiğini savunuyor.
Pekin - 26.02.2021
Çin, Güney Çin Denizi'nde Singapur ile ortak tatbikat düzenliyor
Pekin yönetiminin Güney Çin Denizi'ndeki adalara üs inşa ederek egemenlik hakkı iddiasına, bölge ülkelerinin yanı sıra ABD de karşı çıkıyor.
Pekin - 25.02.2021
Fas, Çin'in ürettiği Sinopharm aşısından bir milyon doz daha teslim aldı
Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Çin'in başkenti Pekin'den kalkan bir milyon doz Sinopharm aşısının bulunduğu Fas Kraliyet Hava Yollarına ait "Dreamliner" tipi uçak Kazablanka'daki 5.
Pekin - 25.02.2021
Çin, ABD'li diplomatlara rektal sürüntü ile Kovid-19 testi uygulandığı iddiasını reddetti
Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Cao Lician, Pekin'de olağan basın toplantısında gazetecilerin konuyla ilgili sorusuna yanıt verdi.
Pekin - 25.02.2021
Çin lideri Şi, ülkede "aşırı yoksulluğun" bitirildiğini açıkladı
Xinhua ajansının haberine göre Şi, başkent Pekin'de yaptığı açıklamada "aşırı yoksulluğun kökünün kazındığını" duyurdu.
Pekin - 25.02.2021
ABD'de Joe Biden dönemi ve yeni küresel denklem
Biden hükümetinin dış politika konusunda küresel desteğe ihtiyacı olduğu görülüyor. Biden'ın yeni bir dünya düzenini şekillendirmek için ittifaklar kurması gerekiyor. Çin bu noktada ABD'nin en büyük rakibi. Biden da bunu dış politikaya ilişkin konuşmasında teyit etti. Çin Halk Cumhuriyeti bir yandan Asya, Afrika ve Avrupa'da 60'tan fazla ülkede devasa ticaret ve altyapı projesi olan Kuşak ve Yol Girişimi'yle ekonomik etkisini dünya çapında genişletiyor, diğer yandan özellikle Güney Çin denizinde askeri güç ve teknolojik üstünlük sağlamaya çalışıyor. Orta Avrupa ülkeleri ve Balkanlar da giderek ekonomik ve jeopolitik açıdan daha fazla Çin etkisi altına giriyor. Bütün bu gelişmeler Amerikalıları rahatsız eden unsurlar olarak duruyor. Biden Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile yaptığı ilk telefon görüşmesinde "Pekin'in zorunlu ve haksız ekonomik uygulamalarını, Hong Kong'daki baskıyı, Sincan'daki insan hakları ihlallerini ve Tayvan'a karşı olanı da dahil olmak üzere bölgede giderek artan meydan okuyucu eylemlerini" sert bir dille eleştirdi.
Pekin - 24.02.2021
Biden'ın CIA Direktörü adayı Burns, Senatodaki adaylık oturumunda Çin ve Rusya'yı hedef aldı
Özellikle Pekin ile başta siber güvenlik olmak üzere teknoloji ve telekomünikasyon alanlarında ciddi bir mücadele halinde olduklarını vurgulayan Burns, CIA'in özellikle "teknolojik üstünlüğü" sağlamak için önemli yatırımlar yaptığının altını çizdi.
Pekin - 24.02.2021
Çin, BM İnsan Hakları Yüksek Komiserini Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ni ziyaret etmeye çağırdı
Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Vang Vınbin, Pekin'de düzenlediği basın toplantısında, BM İnsan Hakları Yüksek Komiserine Çin'i ve Sincan'ı ziyaret etmesi için davet ettiklerini söyledi.
Pekin - 24.02.2021
Son dakika haberleri! Çin: İran nükleer meselesine ilişkin gelişmeler kritik bir noktada
Bakanlık Sözcüsü Vang Vınbin, başkent Pekin'de düzenlediği olağan basın toplantısında, İran nükleer meselesinin mevcut durumda kritik bir noktada bulunduğunu ve fırsatlar ve meydan okumaların bir arada olduğunu belirtti.
Pekin - 24.02.2021
Çin'de boşanma davasında, ev işlerine yardım etmeyen koca tazminata mahkum edildi
Çin'in başkenti Pekin'de görülen boşanma davasında, 5 yıl süren evlilikte ev işleri ve çocuk bakımında karısına yardımcı olmayan kişinin 7 bin 739 dolar tazminat ödemesine karar verildi.
Pekin - 24.02.2021
Çin'deki boşanma davasında kocanın eşine ev işleri için 55 bin TL'lik tazminat ödemesi
Çin'in başkenti Pekin'de bir boşanma davasında mahkeme, bir adamın beş yıl boyunca ev işleri yapan eşine 55 bin TL tazminat ödemesine karar verdi.
Pekin - 22.02.2021
Son dakika haberi | Çin, 2020'de Latin Amerika ülkelerine kredi vermedi
Öte yandan Pekin yönetimi, 2020'de bölge ülkelerinden, soya fasulyesi, demir cevheri, gıda ürünleri başta olmak üzere 136 milyar dolarlık ithalat yaparken, Latin Amerika şirketlerine de 7 milyar dolarlık doğrudan yatırım gerçekleştirdi.
Pekin - 22.02.2021
Çin'den ABD'ye "ticaret kısıtlamalarını kaldırma ve iç işlerine karışmama" çağrısı
Pekin'de düzenlenen Lanting Forumu'nda konuşan Bakan Vang, ABD'nin yeni yönetimle dış politikasında bir değerlendirme ve gözden geçirme sürecinde olduğunu anımsattı.
Pekin - 21.02.2021
Son dakika haberleri: Çin ve Hint askerleri, sınır ihtilafının yaşandığı bölgeden geri çekilme sürecini tamamladı
Pekin yönetimi, "Güney Tibet" olarak adlandırdığı Hindistan'ın Arunaçal Pradeş eyaletindeki 90 bin kilometrekarelik toprakta hak iddia ederken Yeni Delhi ise Aksay Çin platolarını kapsayan 38 bin kilometrekarelik alanın Pekin yönetimince işgal edildiğini savunuyor.
Pekin - 20.02.2021
Çin, Myanmar'da demokratik sürece geçişte ASEAN ile çalışmaya hazır
Pekin yönetimi, Myanmar'daki askeri darbe sonrası demokrasinin tesis edilmesinde Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) ile çalışmaya hazır olduğunu belirtti.
Pekin - 19.02.2021
Biden'dan "transatlantik ittifakı geri döndü" mesajı ile Çin ve Rusya'ya "gözdağı" Açıklaması
Biden, Pekin'in insan hakları ve demokrasi alanındaki ihlalleri ile uluslararası ekonomide "haksız rekabet" yaratan adımlarını yakından takip ettiklerini ve bu konuları gündeme getirmeye devam edeceklerini vurguladı.
Pekin - 19.02.2021
Hırvat atlet Blanka Vlasic sporu bıraktı
2008 Pekin Olimpiyatları'nın gümüş madalyalı ismi, aşil tendonundan olduğu ameliyat sonrası 2012 Londra Olimpiyatları'nı kaçırmasına rağmen 2013 yazında sahalara geri döndü.
Pekin - 19.02.2021
Tayvan'da savunma, istihbarat ve ana kara işlerinde görevli yetkililer değiştirildi
Bu girişim, Çin tarafından kabul edilmese de Tayvan temsilcileri, 1971'e kadar Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda Çin'i temsil etmişti. 1950'ler ve 1960'larda çok sayıda ülkenin diplomatik ilişki tercihini Çin Cumhuriyeti'nden Çin Halk Cumhuriyeti'ne çevirmesinin ardından 1971'de BM Genel Kurulunda yapılan oylamada, Pekin hükümetinin "Çin'in tek meşru temsilcisi" kabul edilmesiyle Tayvan'ın uluslararası örgütlerdeki konumu belirsiz hale gelmişti.
Pekin - 19.02.2021
Çin, Hindistan ile 2020'de yaşadığı sınır çatışmasında 4 askerinin öldüğünü açıkladı
Pekin yönetimi, "Güney Tibet" olarak adlandırdığı Hindistan'ın Arunaçal Pradeş eyaletindeki 90 bin kilometrekarelik toprakta hak iddia ederken Yeni Delhi ise Aksay Çin platolarını kapsayan 38 bin kilometrekarelik alanın Pekin yönetimince işgal edildiğini savunuyor.
Pekin - 18.02.2021
Son dakika haber! Çin hükümeti: Kovid-19 konusunda ülkede yasaklı olan Facebook ve Twitter'ı kullanmak Çin'in de hakkı
Hua, başkent Pekin'de düzenlediği olağan basın toplantısında, Çin'de yasaklı olan Twitter ve Facebook üzerinden hükümet yetkililerinin Kovid-19'un kaynağı hakkında dezenformasyon yaydığını iddia eden ilgili raporun "abartılı" olduğunu savunarak, "ABD ve Batı'da bazı kişilerin, Çin'in tarafsız ve doğru sesini duymak istemediği" değerlendirmesinde bulundu.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Pekin Haber, Pekin Son Dakika Haberleri - Haberler - Pekin haber sayfamızda Pekin haberleri okuyabilir, Pekin son dakika haberleri ve güncel Pekin gelişmelerini görebilirsiniz. Çin, dünyada en fazla milyardere sahip ülke oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.3.2021 12:48:17. #1.14#
title