Ordu Haberleri

Ordu haber, Ordu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ordu - 2.12.2020
BM ve Etiyopya, Tigray eyaletine insani yardım sağlanması için anlaştı
Etiyopya'da ordu ile isyancı Tigray Halk Kurtuluş Cephesi (TPLF) arasında 1 aydır süren çatışmada yüzlerce kişi hayatını kaybetti.
Ordu - 2.12.2020
Ordu'da sağlık çalışanı anne, oğlunun geçici velayetini yeniden aldı
Ordu'da sağlık çalışanı Cemile Deniz, 5 yaşındaki oğlunun geçici velayetini tekrar aldı.
Ordu - 2.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 15
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------- -Cenazenin camiiye getirilmesi -Cenazeye katılanlar -Şehit Güler'in ailesi -Cenaze namazı -Mezarlığa götürülmesi -Havadan drone ile cenaze namazı Haber-Kamera: Tuna İŞLEYEN/TAVANLI(Kütahya), ================================== Cemile Hemşire, koronavirüs gerekçesiyle kendisinden alınan oğluna kavuştu (2) AVUKAT DEMİR ÇOK MUTLUYUZ Ordu'da itirazı üzerine mahkemece verilen ara kararla velayetini alarak çocuğuna kavuşan  hemşire Cemile Deniz'in avukatı İrfan Demir, kararın bu şekilde verilmesinden dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.
Ordu - 2.12.2020
Son dakika haberi! DHA YURT BÜLTENİ - 14
Edinilen son dakika haberine göre Cemile Hemşire, koronavirüs gerekçesiyle kendisinden alınan oğluna kavuştu ORDU'da Evde Sağlık Hizmetleri Servisi'nde çalışan hemşire Cemile Deniz (31), boşanma aşamasında olduğu eşi tarafından koronavirüs salgını gerekçe gösterilerek velayeti alınan 5 yaşındaki oğluna kavuştu.
Ordu - 2.12.2020
FLAŞ
Ordu'da boşanma sürecinde koronavirüs salgını gerekçe gösterilerek 5 yaşındaki çocuğunun velayeti alınan hemşire Cemile Deniz'in itiraz üzerine, Ordu 2'nci Aile Mahkemesi kararını verdi.
Ordu - 2.12.2020
Son dakika haber | FLAŞ
Edinilen son dakika haberine göre Ordu'da karşılık boşanma sürecinde koronavirüs salgını gerekçe gösterilerek 5 yaşındaki çocuğunun velayeti alınan hemşire Cemile Deniz'in itiraz üzerine Ordu 2'nci Aile Mahkemesi kararını verdi.
Ordu - 2.12.2020
BM ve Etiyopya, Tigray eyaletine insani yardım erişimi için anlaşmaya vardı
Tigray eyaletini yöneten isyancı Tigray Halk Kurtuluş Cephesi (TPLF) 3 Kasım'da ulusal ordu birliklerine saldırmış, Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed, 4 Kasım'da TPLF'ye karşı askeri harekat kararı aldıklarını duyurmuştu.
Ordu - 2.12.2020
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Kayseri'de muhtarlarla buluştu: (1)
Kılıçdaroğlu, Kayseri'de bir otelde muhtarlarla buluştuğu toplantıdaki konuşmasına, kendisinden önce kürsüye çıkan Türkiye Muhtarlar Derneği Kayseri İl Başkanı Yakup Er'in, CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun Güneydoğu'da terörist cenazesine katıldığını, Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın orduya yönelik sözlerinin maksadını aştığını belirttiği ifadelerini değerlendirerek başladı.
Ordu - 2.12.2020
Son dakika! Bakan Akar: Arifiye'deki fabrikanın mülkiyeti Bakanlığa ait
'BUNUN NERESİ YANLIŞ' Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Milli Savunma Bakanlığı'nda da yeni bir yapıya gidildiğini hatırlatan Bakan Akar, şunları kaydetti: "Milli Savunma Bakanlığı ve bünyesinde Türk Silahlı Kuvvetleri var. Bunlar ayrılmaz birer parça. Bakan ile Genelkurmay, Genelkurmay Başkanı ile Kuvvet Komutanları, ayrılık gayrılık yok. Biz çok şükür arkadaşlarımızla beraber gece-gündüz demeden, omuz omuza, tek yumruk halinde yapmamız gereken neyse onları yapıyoruz. Egemenliğimiz ve bağımsızlığımız, ülkemizin birliği ve bütünlüğü için gayret gösteriyoruz. Buraya fitne, fesat birtakım söz, değerlendirmelerle ayrıştırıcı dil kullanmak gerçekten çok yanlış. Bu siyasetin üzerinde olması gereken bir konu. Bunlara girmemek, bunlardan medet ummamak, bir şey beklememek lazım. Bir bütün halinde, anayasa çerçevesinde, Atatürkçü düşünce sistemi esasında, aklın ve bilimin ışığında, Cumhurbaşkanımızın talimatları ve sıralı komutanların emir ve komutasında, milletinin emrinde, görevinin başında bir ordu var.
Ordu - 2.12.2020
Bakan Akar: "(Türk-Rus Ortak Merkezi) İnşaatı yapılıyor, çok kısa bir sürede arkadaşlarımız orada görev yapacak"
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Milli Savunma Bakanlığında da yeni bir yapıya gidildiğini aktaran Bakan Akar, şu açıklamalarda bulundu: "Milli Savunma Bakanlığı ve bünyesinde Türk Silahlı Kuvvetleri var. Bunlar ayrılmaz birer parça. Bakan ile Genelkurmay, Genelkurmay Başkanı ile Kuvvet Komutanları, ayrılık gayrılık yok. Biz çok şükür arkadaşlarımızla beraber gece gündüz demeden omuz omuza tek yumruk halinde yapmamız gereken neyse onları yapıyoruz. Egemenliğimiz ve bağımsızlığımız, ülkemizin birliği ve bütünlüğü için gayret gösteriyoruz. Buraya fitne, fesat bir takım söz, değerlendirmelerle ayrıştırıcı dil kullanmak gerçekten çok yanlış. Bu siyasetin üzerinde olması gereken bir konu. Bunlara girmemek, bunlardan medet ummamak, bir şey beklememek lazım. Bir bütün halinde anayasa çerçevesinde, Atatürkçü düşünce sistemi esasında, aklın ve bilimin ışığında, Cumhurbaşkanımızın talimatları ve sıralı komutanların emir ve komutasında milletinin emrinde, görevinin başında bir ordu var.
Ordu - 2.12.2020
Son dakika haber | Milli Savunma Bakanı Akar'dan gündeme ilişkin açıklamalar Açıklaması
Bunun anlaşılmasının gerekliliğini vurgulayan Akar, şunları söyledi: "Buradaki bir fabrikanın sermayesi, ekonomik durumu, ortakları bir tarafa bizim için bunun Türkiye'de üretilmesi esas. Artık dünyada hiçbir şekilde saf, sadece o ülkeye ait bir sermaye olur mu? Var mı böyle bir şey? Yok. Biz dışarıdan sermaye gelsin istemiyor muyuz? Dolayısıyla burada ABD'liler, Avrupalılar, Orta Doğu'dan Katar dahil herkes getiriyor. Biz kimseye muhtaç olmadan kendi harp araç ve silahlarımızı ve bunların mühimmatını yerli ve milli olarak burada yapmaya çalışıyoruz." Geçmişte Türkiye'nin ürettiği İHA ve SİHA'ların olmadığını, TSK'nın tank ve toplarının yabancı ülkelerde modernizasyonun yapıldığını hatırlatan Akar, şunları kaydetti: "Bunların ayrıntısının bilinmesi lazım. Ayrıca 'tank ve palet' değil, tank paleti fabrikası. Orada tank yapılmıyor, tank paleti yapılıyor. Şimdi Cumhurbaşkanımızın bizzat yaptığı teşebbüslerle tank yapar hale gelmeye çalışıyoruz. Türkiye olarak çalışıyoruz. Biz de TSK olarak hiçbir şekilde hakkımızdan, hukukumuzdan vazgeçmeden, MSB olarak mülkiyetimizden vazgeçmeden, özel sektörle beraber çalışmanın gereği neyse ona göre mevcut hukuk sistemi içinde destek sağlıyoruz. Arifiye'deki fabrikanın mülkiyeti Bakanlığa ait. Bu konuları herhangi bir şekilde siyasi konu, siyasi polemik malzemesi yapmamanın çok daha uygun olacağı kanaatindeyim." "Bunun neresi yanlış" Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Milli Savunma Bakanlığında da yeni bir yapıya gidildiğini hatırlatan Akar, şu açıklamalarda bulundu: "Milli Savunma Bakanlığı ve bünyesinde Türk Silahlı Kuvvetleri var. Bunlar ayrılmaz birer parça. Bakan ile Genelkurmay, Genelkurmay Başkanı ile Kuvvet Komutanları, ayrılık gayrılık yok. Biz çok şükür arkadaşlarımızla beraber gece-gündüz demeden, omuz omuza, tek yumruk halinde yapmamız gereken neyse onları yapıyoruz. Egemenliğimiz ve bağımsızlığımız, ülkemizin birliği ve bütünlüğü için gayret gösteriyoruz. Buraya fitne, fesat birtakım söz, değerlendirmelerle ayrıştırıcı dil kullanmak gerçekten çok yanlış. Bu siyasetin üzerinde olması gereken bir konu. Bunlara girmemek, bunlardan medet ummamak, bir şey beklememek lazım. Bir bütün halinde, anayasa çerçevesinde, Atatürkçü düşünce sistemi esasında, aklın ve bilimin ışığında, Cumhurbaşkanımızın talimatları ve sıralı komutanların emir ve komutasında, milletinin emrinde, görevinin başında bir ordu var.
Ordu - 2.12.2020
Doğu Karadeniz'in coğrafi işaretli ürünleri e-satış portalında buluşuyor
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Trabzon, Rize, Ordu, Giresun, Artvin ve Gümüşhane'deki coğrafi işaretli ürünlerin, "Dijital Denetleme ve Satış Portalı Projesi" ile yurt içi ve yurt dışına pazarlanacağını bildirdi.
Ordu - 2.12.2020
Bakan Akar: Ordu ile 'satılmış' kelimesini yan yana koymaları akla ziyan
TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığındaki, sivil toplum meslek kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan heyet, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile TSK komuta kademesini ziyaret etti.
Ordu - 2.12.2020
Giresun'da hırsızlık zanlısı 2 kişi tutuklandı
Giresun ve Ordu Jandarma Komutanlıklarının ortak çalışmaları sonucu söz konusu olaylarla ilgili S.
Ordu - 1.12.2020
Sudan ve Etiyopya sığınmacılar ve sınır güvenliğini görüştü
TPLF güçleri, 3 Kasım'da ulusal ordu birliklerine saldırmış, Etiyopya Başbakanı Ahmed, 4 Kasım'da TPLF'ye karşı askeri harekat kararı aldıklarını duyurmuştu.
Ordu - 1.12.2020
Etiyopya'da hükümet güçleriyle çatışan TPLF'nin liderlerinden biri Sudan'da yakalandı
Sudan güvenlik güçlerinin, Etiyopya'da orduyla çatışan, Tigray eyaletini yöneten isyancı Tigray Halk Kurtuluş Cephesi (TPLF) güçleri mensubu üst düzey bir ismi, aile üyeleri ve beraberinde yüklü miktarda para ve altınla yakaladığı bildirildi.
Ordu - 1.12.2020
Damadının ölümüne kalbi dayanmadı
Ordu'nun Ünye ilçesinde Terziler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Yardımcısı İrfan Şentepe Covid-19'dan hayatını kaybederken, acı haberi alan kayınvalidesi de kalp krizinden vefat etti.
Ordu - 1.12.2020
BM'den Etiyopya'ya "Eritreli mültecilere erişim sağlayın" çağrısı
Baloch, Etiyopya'da Tigray eyaletini yöneten isyancı Tigray Halk Kurtuluş Cephesi (TPLF) güçlerine karşı ulusal ordunun başlattığı operasyon sonrasında 46 binden fazla sivilin Sudan'a geçtiğini, gelecek 6 ayda 100 bin mültecinin temel ihtiyaçlarını karşılamak için 147 milyon dolar fona ihtiyaç duyduklarını kaydetti.
Ordu - 1.12.2020
TBMM Genel Kurulu
Başarır'ın "Ordu Katar'a satılmış" ifadelerine karşılık "Ordu'ya satılmış mı diyorsunuz" sorusuna "Orduya der miyim, tank palet fabrikasını söylüyorum; o ordu değil mi" karşılığını verdiğini anımsatan Özel, şöyle konuştu: "Tank, palet sizin yumuşak karnınız.
Ordu - 1.12.2020
Mozambik Devlet Başkanı Filipe Nyusi, terörle mücadelede birlik çağrısı yaptı
400 bin kişi evini terk etti Doğal gaz ve değerli maden kaynaklarının bulunduğu 2,3 milyon nüfuslu Mozambik'in Tanzanya sınırındaki Cabo Delgado vilayetinde, 3 yıl önce ortaya çıkan Ensar'ul Sunna'ya karşı ordu operasyonlar düzenliyor.
Ordu - 1.12.2020
Öğrenciler okul öncesinde uzaktan eğitimle dijital kodlama öğreniyor
Proje, Konya'da Ülkü Çakmak idaresinde, Ankara, Aydın, Sinop, Niğde, Sakarya, Ordu, Erzurum gibi illerdeki okullarda uzaktan eğitim vasıtasıyla uygulanmaya başlandı.
İmsak05:57
Öğle12:23
İkindi14:46
Akşam17:08
Yatsı18:33
Doğu Karadeniz’de bulunan Ordu, yeşili ve mavisiyle yerli yabancı birçok insanın dikkatini çekiyor. 5.861 kilometre kare yüz ölçümü vardır. Kıyı şeridi tahrip edilen Karadeniz’in diğer illerine kıyasla sahil şeridi deformasyona uğramayan tek Karadeniz ilidir. Ordu ilinde toplam 19 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Akkuş, Altınordu, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey, Ünye'dir. Bu şehrimiz için özel olarak hazırladığımız Ordu haberleri sayfasında, şehre ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmeleri güncel olarak sizlere sunuyoruz. Ayrıca şehrin tüm ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Ordu son dakika haber sayfamızda günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ordu Haber, Ordu Son Dakika Haberleri - Haberler - Ordu haber sayfamızda Ordu haberleri okuyabilir, Ordu son dakika haberleri ve güncel Ordu gelişmelerini görebilirsiniz. BM ve Etiyopya, Tigray eyaletine insani yardım sağlanması için anlaştı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 22:39:23. #1.15#
title