Narenciye Haberleri

Narenciye haber, Narenciye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Narenciye - 20.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 14
Yağış, dolu ve fırtınanın vurduğu Kumluca'da yaralar sarılmaya çalışılıyor Antalya'nın Kumluca ilçesinde dün etkili olan şiddetli yağmur, dolu ve fırtınanın yerleşim yerleri ve tarım alanlarına verdiği zararın tespiti için çalışmalar sürerken, bölgedeki üreticiler de yaralarını sarmak için çalışmaya başladı. Yağış Finike ilçesinde de zarara neden oldu. Kumluca Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökce, afetin yaklaşık 6 bin dönüm narenciye ve sera alanında etkili olduğunu söyledi.
Narenciye - 19.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 23
Mersin'de meyve sebze halinde çıkan yangın kontrol altına alındıMERSİN Toptancı ve Sebze-Meyve Hal Kompleksi'nde çıkan yangında 3 narenciye deposu zarar gördü.
Narenciye - 19.10.2020
Son dakika... DHA YURT BÜLTENİ - 1
2013 yılında Mersin'den kaçırılan kardeşi Çetin için Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinden gelen Ahmet Kurt, şunları kaydetti: "7 senedir haber alamıyoruz. İşe gidiyorum diyerek evden çıktı. Bir daha geri gelmedi. Narenciye işinde çalışıyordu.
Narenciye - 18.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 12
2013 yılında Mersin'den kaçırılan kardeşi Çetin için Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinden gelen Ahmet Kurt, şunları kaydetti: "7 senedir haber alamıyoruz. İşe gidiyorum diyerek evden çıktı. Bir daha geri gelmedi. Narenciye işinde çalışıyordu.
Narenciye - 7.10.2020
TİGEM, Muğla'da 1885 ton narenciyeyi ihale ile satışa sundu
Muğla'da 1885 ton narenciye, ihale ile satışa çıkarıldı.
Narenciye - 6.10.2020
Niğdeli arıcıların yüzü güldü
Doğan açıklamasında şunları söyledi: "Bilindiği üzere 2020 yılı Tarım ve Orman Bakanlığı'nın arı kovanı destekleri ile ilgili duyuru gönderdi. Bu duyuru da Arıcılar bağlı bulundukları birliklere başvurarak AKS'den alınan destekleme başvuru dilekçesini üyesi oldukları yetiştirici, üretici örgütlerine bilgilerinin doğruluğunu beyan ederek onaylatmaları, onaylı başvuru dilekçelerini arılarının bulunduğu il, ilçe müdürlüklerine 30.10.2020 tarihine kadar başvurmaları gerektiğine vurgu yapılmasına rağmen bakanlık tarafından yetkilendirilmemiş bazı kurum ve kişiler tarafından bunun hilafına sosyal medya da yanlış bilgilendirmeler yapılmaktadır." Bu konu da arıcılarımızı uyanık olmaya ve bu şekilde ki beyanlara itibar etmemelerinin kendi menfaatine olduğunu düşünüyorum. Tarım Bakanlığının 5996 sayılı tarım kanuna göre arıcılık konusunda tek yetkili sivil toplum kuruluşu Türkiye Arı Yetiştiricileri Birliği ve ona bağlı il birlikleridir. Bunun haricinde başka yetkili yoktur. Bütün arıcılarımızın mağdur olmamaları için şöyle diyorum "Söz uçar, yazı kalır " düsturu doğrultusunda bakanlıkça verilen süre içerisinde arıcılarımızın mutlaka başvurularını yaparak ileriki dönemde mağdur olmamalarını istiyorum." "2019'a göre bu yıl Niğdeli arıcıların yüzü güldü" Bu yıl verim açısından arıcıların yüzünün güldüğünü ifade eden Doğan, Bakanlıktan bazı taleplerde bulundu. Doğan açıklamasında kovan başı desteğin en az 30 TL olmasını istediklerini söyleyerek, "Niğdemiz bu sene arı ve arı verimi konusunda kurak geçmesine rağmen ilkbahar da yağan yağmurlar dolayısı ile arıcılarımızın yüzü güldü. En azından 2019 yılında verimin çok düşük olmamasına rağmen 2020 yılı içerisinde ki Niğde arıcılarımız bölgesel olarak bazı bölgelerde yüzde 20 ile yüzde 50 arasında daha fazla verim aldıkları birliğimiz tarafından, üreticilerimiz tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. Bu konu da bu sene bal fiyatlarında gerek ayçiçeği balında gerek ise kır balında fiyat itibari ile ayçiçeği ve narenciye balı diğer ballar da fiyat itibari ile çok güzel olmasına rağmen kır balı fiyatında çok düşük olduğunu müşahede ettik.
Narenciye - 5.10.2020
Antalya'da beyaza bürünen tarlalarda pamuk hasadı heyecanı
Pamuk alımı yapan Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK), bu yıl da çiftçilerin ürünlerini tarladan alıp, satışa sunuyor.
Narenciye - 4.10.2020
Muğla'da otomobil takla attı: 2 yaralı
Münevver B'nin kullandığı 34 BUK 513 plakalı otomobil, Dalaman Havalimanı yolu Kapukargın Kavşağı'nda önce refüje çarptı, ardından takla atıp sürüklenerek narenciye bahçesine girdi.
Narenciye - 30.9.2020
Antalya Orman Çiftliği arazisine buğday ekilecek
Antalya Orman Çiftliği'nde ekim alanları, mandıra, ziraat meslek lisesi, meyve bahçeleri, köy sosyal yaşamı ve hobi bahçeleri olacak. Antalya'nın geleneksel köy mimarisinin yaşatılacağı çiftlikte pamuk, zeytin, narenciye, turfanda, üzüm, hububat ve susam üretimi de yapılacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Narenciye Haberleri | Narenciye Haber - Haberler - Narenciye haberleri, son dakika narenciye haber ve gelişmeleri burada. Mandalina ihracatında rekor beklentisi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 07:43:38. #1.14#
title