Maliye Haberleri

Maliye haber, Maliye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Maliye 2.6.2020
Bakan Albayrak, kamu katılım finans kuruluşlarının yeni finansman paketlerini değerlendirdi...
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kamu katılım finans kuruluşlarının, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı normalleşme sürecinde hayatın canlanması adına 4 yeni finansman paketini hayata geçirdiklerini belirterek, "Konuttan taşıta, yerli üretime destekten tatile kadar...
Maliye 2.6.2020
Bakan Albayrak'tan Siirt şehitleri için başsağlığı mesajı
HAZİNE ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Siirt'in Pervari ilçesinde zırhlı aracın kaza yapması sonucu şehit olan 2 asker için başsağlığı mesajı yayımladı.
Maliye 1.6.2020
Bakan Albayrak: Girişim ekosistemimiz güzel bir haberle parlıyor
HAZİNE ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Zynga'nın, Türk oyun şirketi Peak Games'i 1.8 milyar dolara satın almasına ilişkin, "Girişim ekosistemimiz güzel bir haberle parlıyor" dedi.
Maliye 1.6.2020
Son dakika haberi... Bakan Albayrak, Zynga'nın, Peak Games'i satın almasını değerlendirdi Açıklaması
Son dakika haberlerine göre Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türk oyun şirketi Peak Games'in, 1,8 milyar dolar değerlemeyle Zynga tarafından satın alınmasının Türk ekonomi tarihinin en büyük şirket satışlarından biri olduğunu bildirdi.
Maliye 1.6.2020
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti: (2)
Küresel gelişmeler paralelinde Türk lirasında gözlenen değer kaybına karşın, başta ham petrol ve metal fiyatları olmak üzere uluslararası emtia fiyatları enflasyon görünümünü olumlu etkilediği değerlendirmesinde bulunulan özette, "Üretim ve satışlardaki düşüşe bağlı birim maliyet artışları takip edilmekle birlikte toplam talep koşullarının enflasyonu sınırlayıcı etkisinin arttığı tahmin edilmektedir.
Maliye 1.6.2020
TCMB-Veriler daralmanın ikinci çeyrekte daha da derinleştiğine işaret ediyor
Kredi piyasasındaki gelişmelerin yakından izleneceği ve kredi kanalının sağlıklı işleyişini sağlamak için gerekli önlemlerin uygulanmasının devam edileceğine dikkat çekildi ve şöyle devam edildi: "Enflasyon beklentileri ve iç talep koşullarındaki gelişmelere bağlı olarak çekirdek enflasyon göstergelerinin eğilimleri ılımlı seyretmektedir.  "Küresel gelişmeler paralelinde Türk lirasında gözlenen değer kaybına karşın, başta ham petrol ve metal fiyatları olmak üzere uluslararası emtia fiyatları enflasyon görünümünü olumlu etkilemektedir.  "Üretim ve satışlardaki düşüşe bağlı birim maliyet artışları takip edilmekle birlikte toplam talep koşullarının enflasyonu sınırlayıcı etkisinin arttığı tahmin edilmektedir.
Maliye 1.6.2020
Bakan Albayrak: 4 ayrı finansman paketi hayırlı olsun
HAZİNE ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kamu bankalarının 4 yeni kredi paketini hayata geçirmesine ilişkin, "4 ayrı finansman paketi milletimize hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.
Maliye 1.6.2020
Bakan Albayrak'tan yeni finansman paketi değerlendirmesi Açıklaması
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kamu bankaları tarafından, normalleşme döneminde vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak, yerli üretimi desteklemek ve tüm sektörlerde hareketlenmeyi sağlamak amacıyla 4 ayrı finansman paketinin devreye alındığını bildirdi.
Maliye 1.6.2020
Suudi Arabistan'ın döviz rezervi son iki ayda yaklaşık 50 milyar dolar azaldı
Öte yandan, Suudi Arabistan Maliye Bakanı Muhammed el-Cedan geçen cuma yaptığı açıklamada, yatırımların finansı için Kraliyetin Kamu Yatırım Fonu'na 40 milyar dolar aktarıldığını, bunun istisnai bir durum olduğunu söylemişti.
Maliye 31.5.2020
Irak, nihai petrol anlaşmasına varılana kadar IKBY'ye bütçe ödemelerini dondurdu
Irak Maliye Bakanlığı, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bütçe ödemelerini durdurduklarını, ödemelerin yeniden başlaması için Bağdat ile Erbil arasında nihai petrol anlaşmasına varılması gerektiğini açıkladı.
Maliye 31.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
Açıklamada, şehitlere Allah'tan rahmet, aileleri, TSK ve Türk milletine başsağlığı dilekleri ile yaralı askere acil şifa dilekleri iletildi.  BAKAN AKAR'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hakkari'nin Çukurca bölgesinde keşif gözetleme faaliyeti yapan askerlere düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Uğur Bora ve Piyade Er Mehmet Günay için başsağlığı mesajı yayımladı. Bakan Akar mesajında, "Silah arkadaşlarımız, Hakkari Çukurca bölgesinde keşif gözetleme görevi esnasında teröristlerle yapılan saldırı sonucu şehit olmuşlardır. Kahraman şehitlerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet; kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim" ifadelerine yer verdi.  BAKAN ALBAYRAK'TAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Hakkari'nin Çukurca bölgesinde düzenlenen saldırıda şehit olan askerler için başsağlığı mesajı yayımladı.
Maliye 31.5.2020
Son Dakika | Hakkari'de, keşif gözetleme faaliyetine saldırı; 2 şehit, 1 yaralı (3)
Gelen son dakika haberine göre BAKAN ALBAYRAK'TAN BAŞSAĞLIĞI MESAJIHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Hakkari'nin Çukurca bölgesinde düzenlenen saldırıda şehit olan askerler için başsağlığı mesajı yayımladı.
Maliye 30.5.2020
Avrupa ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Öte yandan, Maliye Bakanı Gernold Blümel, Avrupa Birliği (AB) tarafından salgın hastalığın ekonomik sonuçlarıyla mücadele için 750 milyar avroluk kurtarma paketi teklifine karşı çıktı.
Maliye 30.5.2020
İBB Başkanı İmamoğlu, Başkan Göksu'yu doğruladı
Esenler Belediye Meclisi'nin son toplantısında ilçedeki bir dini tesis alanının Maliye Hazinesi'ne devretme yetkisi alması, bazı basın kuruluşları tarafından çarpıtılmış ve "Göksu belediye borcunu cami ile ödeyecek" diye yalan haberler yapılmıştı.
Maliye 30.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 2
'MESLEK HASTALIĞI SAYILSIN' Toplantıda konuşan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar da, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın sözlerini hatırlatarak yerli üretime destek istedi.
Maliye 29.5.2020
İngiltere'de Kovid-19 ölümleri 38 bini geçti
Maliye Bakanı Rishi Sunak'ın günlük basın toplantısında verdiği bilgiye göre 2 bin 95 yeni vaka tespit edilirken, toplam vaka sayısı da 271 bin 22'ye yükseldi.
Maliye 29.5.2020
Bakan Albayrak: "2020'yi pozitif büyüme performansı ile tamamlayacağımızı tahmin ediyorum"
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Ekonomik aktivitenin yılın son çeyreğinde potansiyel seviyesine döneceğini ve 2020'yi pozitif büyüme performansı ile tamamlayacağımızı tahmin ediyorum" dedi.
Maliye 29.5.2020
Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi açıldı
CUMHURBAŞKANI  Recep Tayyip Erdoğan, 45 günde yapımı tamamlanan Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi'nin açılışını gerçekleştirdi. Açılış törenine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Çalışma Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak, hastane çalışanları ve sağlık personeli de katıldı.
Maliye 29.5.2020
SANCAKTEPE PROF. DR. FERİHA ÖZ ACİL DURUM HASTANESİ AÇILDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 45 günde yapımı tamamlanan Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi'nin açılışını gerçekleştirdi. Açılış törenine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Çalışma Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak, hastane çalışanları ve sağlık personeli de katıldı.
Maliye 29.5.2020
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak büyüme rakamlarını değerlendirdi Açıklaması
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Ekonomik aktivitenin yılın son çeyreğinde potansiyel seviyesine döneceğini ve 2020'yi pozitif büyüme performansıyla tamamlayacağımızı tahmin ediyorum.
Maliye 29.5.2020
Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi hizmete açıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da konuşma yaptığı törene, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ile Prof.
Maliye 29.5.2020
Bakan Albayrak: Türkiye, salgın sonrası yıldızı parlayacak ülkelerin başında gelecek
HAZİNE ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Türkiye, önümüzdeki dönemde de büyüme performansı açısından dünyadan pozitif ayrışan ülke olmayı sürdürecek, salgın sonrası dönemde de yıldızı parlayacak ülkelerin başında gelecektir" dedi.
Maliye 29.5.2020
Bakan Albayrak: Türkiye, salgın sonrası yıldızı parlayacak ülkelerin başında gelecek
HAZİNE ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Türkiye, önümüzdeki dönemde de büyüme performansı açısından dünyadan pozitif ayrışan ülke olmayı sürdürecek, salgın sonrası dönemde de yıldızı parlayacak ülkelerin başında gelecektir" dedi.
Maliye 29.5.2020
Albayrak: "Para ve maliye politikalarının eş güdümü ile cari denge, potansiyel büyüme ve düşük...
Albayrak: "Para ve maliye politikalarının eş güdümü ile cari denge, potansiyel büyüme ve düşük enflasyon hedeflerimize eş zamanlı ulaşacağız."
Maliye 29.5.2020
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak: "Ekonomik aktivite, yılın son çeyreğinde potansiyel seviyesine...
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak: "Ekonomik aktivite, yılın son çeyreğinde potansiyel seviyesine dönecek, yılı pozitif büyüme ile tamamlayacağız."
Maliye 29.5.2020
Egeli iş dünyasından büyüme değerlendirmesi
Kestelli, şunları kaydetti: "Alınan önlemlerin etkisiyle salgın kısıtlamalarından Avrupa ile birlikte çıkıyor olmamız önemli. Beklenen durgunluğa karşı bütün önemli pazarlarda finansal önlemlerin devreye alınması, bu dönemi tahmin edilenden daha yumuşak geçirmemize neden olabilir. Hazine ve Maliye Bakanımızın 2020 için pozitif büyüme öngörüsünün arkasında da sanırım bu beklenti var.
Maliye 29.5.2020
Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi açıldı (1)
CUMHURBAŞKANI  Recep Tayyip Erdoğan, 45 günde yapımı tamamlanan Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi'nin açılışını gerçekleştirdi. Açılış törenine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Çalışma Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak, hastane çalışanları ve sağlık personeli de katıldı.
Şu an buradasınız: Maliye Haberleri | Maliye Haber - Haberler - Maliye haberleri, son dakika maliye haber ve gelişmeleri burada. Atina camisiz başkent, tarihi Fethiye Camisi ise sergi salonu - ATİNA.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.6.2020 12:27:33. #1.14#
title