MAHMUD ABBAS HABERLERİ

Mahmud Abbas haber, Mahmud Abbas son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mahmud Abbas

Mahmud Abbas

Doğum Yeri Filistin
Doğum Tarihi 26.3.1935

Mahmud Abbas Kimdir ?

Mahmud Abbas 26 Mart 1935, Safed; takma adı: Ebu Mazen), Filistin Kurtuluş Örgütü kurucularından ve Filistin devlet başkanı. 1935 yılında İngiliz manda yönetimi altındaki Filistin'in kuzeyinde Safed şehrinde doğdu. 1948 yılında İsrail kurulunca mülteci durumuna düştü. İlk İsrail-Arap Savaşı sırasında ailesiyle birlikte Suriye'ye göç etti.
Biyografinin devamı için tıklayın
Mahmud Abbas - Dün
Son dakika! Filistin Alimler Birliği: Muhalif aktivist Benat'ın ölümünden Mahmud Abbas ve güvenlik güçleri sorumlu
Son dakika haber... Filistin Alimler Birliği, muhalif aktivist Nizar Benat'ın gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybetmesinden Filistin yönetimi ve güvenlik güçlerini sorumlu tuttu.
Mahmud Abbas - Dün
Son dakika haberi | Filistinli muhalif Nizar Benat, Filistin makamlarınca gözaltına alınmasının ardından hayatını kaybetti
Benat'ın ölümünün tüm sorumluluğunun Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'a ait olduğu belirtilen açıklamada, "Bu, Filistin Yönetimi ve Filistin güvenlik servisinin halkımızın ve muhalif aktivistlere karşı tutumunu yansıtan önceden tasarlanmış organize bir suçtur.
Mahmud Abbas - 21.06.2021
Filistin Devlet Başkanı Abbas, Filistinli grupları yeniden "ciddi diyaloğa" dönmeye çağırdı
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistinli gruplara yeniden "ciddi diyaloğa" dönme çağrısında bulundu.
Mahmud Abbas - 11.06.2021
Hamas: Ateşkesin devam etmesi için Gazze bir an önce imar edilmeli
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın, Hamas Hareketi ile ikili görüşmeler yürütme çabası içinde olduğunu belirten söz konusu kaynak, bu görüşmelerin, öncelikli görevi Gazze'nin imarı olacak bir ulusal uzlaşı hükümeti kurulmasını hedeflediğini söylemişti.
Mahmud Abbas - 02.06.2021
Filistin, 4 Avrupalı Büyükelçiyi Dışişleri Bakanlığı'na çağırdı
Filistin Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Amal Jadou yaptığı açıklamada, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın talimatı ve Filistin Dışişleri Bakanı Riyad El-Maliki'nin direktifleri üzerine İngiltere, Avusturya, Çekya ve Bulgaristan Büyükelçilerini, ülkelerinin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) ve Dünya Sağlık Örgütü'nde (DSÖ) Filistin davasıyla ilgili kararlara ilişkin son olumsuz oyları üzerine Dışişleri Bakanlığı'na toplantıya çağırdı.
Mahmud Abbas - 01.06.2021
Mısır, Filistinli gruplara gelecek hafta Kahire'de toplanmak üzere davet gönderdi
Devlete ait El-Ahram gazetesinin haberine göre, Filistinli grupların başkanlarına Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın himayelerinde gelecek hafta Kahire'de bir araya gelmelerine ilişkin davet gönderildi.
Mahmud Abbas - 31.05.2021
Ürdün Başbakanı Hasavne: "Ürdün'ün önceliği Filistin'de ateşkesin sağlamlaştırılmasıdır"
Ürdün, İsrail ile 1994'te imzaladığı Vadi Arabe Anlaşması ile Kudüs'teki dini işleri yürütme hakkını korumuştu. Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Ürdün Kralı 2.
Mahmud Abbas - 30.05.2021
FKÖ yetkililerinden Ahmed, Mısır'ın davetiyle Gazze'nin imarı için uluslararası konferans düzenleneceğini açıkladı
Mısır İstihbarat Başkanı Abbas Kamil'in Ramallah'ta Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'la gerçekleştirdiği görüşmeye de değinen Ahmed, ele alınan konular arasında, ateşkesin kalıcı ve Batı Şeria ile Kudüs'ü de içine alacak şekilde kapsamlı hale getirilmesi ve Gazze'nin imarının yer aldığını belirtti.
Mahmud Abbas - 30.05.2021
Filistin Devlet Başkanı Abbas, Mısır İstihbarat Başkanı'yla "Gazze'nin imarı ve ateşkesi" görüştü
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Mısır İstihbarat Başkanı Abbas Kamil ile "Gazze'nin yeniden imarı ve İsrail'le kapsamlı ateşkes çabalarındaki son gelişmeleri" değerlendirdi.
Mahmud Abbas - 26.05.2021
ABD, Filistin'e 360 milyon dolarlık yardım paketi hazırlıyor
4 günlük Orta Doğu turuna çıkan ve dün Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşmesinde Filistin'e ekonomik destek sözü veren Blinken, bugün konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
Mahmud Abbas - 26.05.2021
İngiltere Dışişleri Bakanı Raab Ramallah'ta
Ramallah'a gelen İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab'ın Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşmesi başladı.
Mahmud Abbas - 26.05.2021
Gazze ateşkesinin ardından Orta Doğu turuna çıkan ABD Dışişleri Bakanı Blinken Kahire'de
Blinken, Orta Doğu turunun ilk durağı İsrail'de İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile bir araya gelmiş sonrasında Ramallah'a geçerek Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşmüştü.
Mahmud Abbas - 26.05.2021
İsrail'den ABD'nin Filistin ile ilişkiler için Kudüs'teki konsolosluğu yeniden açma kararına itiraz
İsrail'in Washington Büyükelçisi ve Birleşmiş Milletler (BM) nezdindeki Daimi Temsilcisi Gilad Erdan, İsrail Kamu Yayın Kuruluşu KAN'a yaptığı açıklamada, "Biden yönetiminin Ebu Mazin'i (Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas) güçlendirme arzusuyla ilgilenmiyorum, ancak Kudüs bölgesinde konsolosluğun yeniden açılmasına şiddetle karşı çıktık.
Mahmud Abbas - 25.05.2021
Beyaz Saray, Biden-Putin Zirvesi için hiçbir ön koşul koymadıklarını bildirdi
ABD'nin Kudüs'teki konsolosluğu yeniden açma kararı ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın, Ramallah'ta Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşmesi esnasında ABD'nin Filistin ile ilişkilerine bakan Kudüs'teki konsolosluğun yeniden açılacağını duyurmasını da değerlendiren Psaki, "Bu, bizim birkaç yıl önce Filistinli liderleri ile kesilen ilişkilerimizin devam etmesi bakımından önemli bir adım.
Mahmud Abbas - 25.05.2021
ABD, Filistin ile ilişkilerine bakan Kudüs'teki konsolosluğu yeniden açıyor
İşgal altındaki Filistin'e resmi ziyarette bulunan Blinken, Ramallah'ta Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile bir araya geldi.
Mahmud Abbas - 25.05.2021
Filistin Devlet Başkanı Abbas ile ABD Dışişleri Bakanı Blinken'ın Ramallah'taki görüşmesi başladı
Gazze'de sağlanan ateşkesin ardından Orta Doğu turuna çıkan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinde Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile bir araya geldi.
Mahmud Abbas - 25.05.2021
Biden yönetimi ancak katliamın ardından harekete geçebildi
İsrail-Filistin sorununun çözümü için görev yapacak özel temsilci olarak George Mitchell'ı görevlendiren Obama, görevinin ilk gününde Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'la görüştü.
Mahmud Abbas - 25.05.2021
ABD'li Bakan Blinken, Alman ve BAE'li mevkidaşları ile ateşkesi ve Gazze'nin yeniden inşasını görüştü
İlk durağı olan Kudüs'te İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile görüşecek olan Blinken, daha sonra Ramallah'a geçerek Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye ile bir araya gelecek.
Mahmud Abbas - 24.05.2021
Son dakika haberi... ABD Dışişleri Bakanı Blinken, 4 günlük Orta Doğu turuna çıktı
Daha sonra Ramallah'a geçecek Blinken, burada Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye ve diğer yetkililerle bir araya gelecek.
Mahmud Abbas - 24.05.2021
Filistin, fanatik Yahudi örgütlerin Mescid-i Aksa'yı yıkma çağrılarına karşı uyardı
Söz konusu anlaşma gereği Ürdün, Kudüs'teki dini işlerden sorumlu ülke olarak kabul edildi. Yine 2013'te Ürdün Kralı Abdullah ile Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas arasında imzalanan anlaşmaya göre Kudüs ve oradaki kutsal mekanların savunulması ve vesayet hakkı Ürdün'e verildi.
Mahmud Abbas - 23.05.2021
Son dakika haberi... Ürdün Kralı 2. Abdullah'tan, "Filistin'de siyasi çözüme götürecek kalıcı ateşkes için çalışılmalı" vurgusu
İsrail ile Ürdün arasında 26 Ekim 1994'te imzalanan Vadi Arabe Barış Antlaşması ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile Ürdün Kralı 2.
Mahmud Abbas - 22.05.2021
Katar, İsrail'in Filistin halkına ve Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını durdurma çabalarını sürdürüyor
Katar resmi ajansı QNA'nın haberine göre, Katar Emiri Temim, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile telefonda görüştü.
Mahmud Abbas - 22.05.2021
Filistin Devlet Başkanı Abbas ile Suudi Arabistan Kralı Selman, Filistin'deki son gelişmeleri görüştü
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Filistin'deki son gelişmeleri değerlendirdi.
Mahmud Abbas - 22.05.2021
Son dakika: ABD Dışişleri Bakanı Blinken'dan Filistin Devlet Başkanı Abbas'a "Gazze'nin yeniden inşasına" katkı vaadi
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile telefon görüşmesi yapan ABD Dışişleri Bakanı Blinken, bölgedeki son durumu ele aldı.
Mahmud Abbas - 21.05.2021
Son dakika haber... Filistin Devlet Başkanı Abbas ile ABD Dışişleri Bakanı Blinken Filistin-İsrail ateşkesini görüştü
Son dakika haberlerine göre Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken ile İsrail ve Hamas arasında varılan ateşkes anlaşmasını değerlendirdi.
Mahmud Abbas - 20.05.2021
Son dakika... Almanya Başbakanı Merkel, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüştü
Son dakika gündem haberi... Almanya Başbakanı Angela Merkel'in, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile telefonda görüştüğü bildirildi.
Mahmud Abbas - 19.05.2021
Mahmud Abbas: "İsrail'in gerginliği tırmandırmayı sürdürmesi, siyasi bir çözüm başlatılmasını gerektiriyor"
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail'in Filistinlilere karşı gerginliği tırmandırmayı sürdürmesinin, uluslararası meşru kararlar zemininde siyasi bir çözüm için adım atmayı gerektirdiğini ifade etti.
Mahmud Abbas - 18.05.2021
Filistin'in Erbil Başkonsolosu, Türkiye'nin Kudüs meselesinde öncü tutum sergilediğini söyledi
Hazuri, "Türkiye, Kudüs meselesinde Arap ve Arap olmayan ülkeler arasında her zaman öncü bir tutum sergilemiştir. Özellikle Yüzyılın Anlaşması'nın duyurulmasından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açık bir şekilde bu anlaşmaya karşı olduklarını belirtti. Erdoğan'ın çağrısı üzerine İslam İşbirliği Teşkilatı, Mahmud Abbas ve Ürdün Kralı 2.
Mahmud Abbas - 18.05.2021
Son Dakika | Borrell ile Blinken, İsrail-Filistin meselesini görüştü
Borrell, daha önceki diplomatik girişimleri çerçevesinde Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail Dışişleri Bakanı Gabi Aşkenazi'nin yanı sıra Mısır Dışişleri Bakanı Semih Şükri, Ürdün Dışişleri Bakanı Ayman Safadi, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AB ülkelerinin dışişleri bakanlarıyla görüşmeler yapmıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mahmud Abbas Haberleri | Mahmud Abbas Kimdir - Haberler - Mahmud Abbas haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mahmud Abbas kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika! Filistin Alimler Birliği: Muhalif aktivist Benat'ın ölümünden Mahmud Abbas v
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.6.2021 12:37:18. #1.14#

title