KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ HABERLERİ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Haberleri

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti haber, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti - Dün
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "Güçlü kadın, güçlü toplum"
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için yayınladığı mesajında, "Güçlü kadın, güçlü toplum" dedi.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti - Dün
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "Dünden bugüne nasıl geldik iyi bilmeliyiz, anavatan Türkiye ile yürümeye devam etmeliyiz"
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye'den KKTC'ye deniz altından askı borularla su temin edilmesi projesinin en önemli adımı olan Anamur'daki Alaköprü Barajı'nın temelinin atılışının 10'ncu yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti - Dün
Haftanın tarihine bakış
2019- Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) eski başbakanlarından İrsen Küçük vefat etti.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti - 06.03.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı: (2)
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin, insansız hava araçlarında dünyanın en iyi 3-4 ülkesinden biri olduğunu belirterek, "Savunma ihracatımız 248 milyon dolardan 3 milyar dolar seviyesine geldi.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti - 06.03.2021
Son dakika haber! ERDOĞAN: MİLLETİMİZİN VE KIBRIS TÜRKLERİ'NİN DOĞU AKDENİZ'DEKİ HAKLARI GASBEDİLMEYE ÇALIŞILMIŞTIR
Son dakika haber... CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Milletimizin ve Kıbrıs Türkleri'nin Doğu Akdeniz'deki hakları gasbedilemeye çalışılmıştır.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti - 06.03.2021
AB: "Kıbrıs sorununa kolay olmasa da çözüm bulunabilir"
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Güney Kıbrıs Rum yönetimi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde liderlerle gerçekleştirdiği ayrı ayrı görüşmelerden sonra yaptığı açıklamada, Kıbrıs sorununa kolay olmasa da çözüm bulunabileceğini ifade etti.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti - 05.03.2021
Son dakika haberleri! KKTC Başbakanı Saner'den Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'a taziye telefonu
Son dakika haberi: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner, Tatvan'da askeri helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu 11 askerin şehit olması dolayısıyla Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ı telefonla arayıp, taziyelerini iletti.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti - 05.03.2021
AB Yüksek Temsilcisi Borrell'den KKTC'ye ziyaret
Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı, Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell'in Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ı ziyaret etti.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti - 05.03.2021
Türk Kızılaydan KKTC'deki 50 çocuğa tablet desteği
Türk Kızılay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki (KKTC) 50 öğrenciye tablet hediye etti.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti - 04.03.2021
Arnavutluk ve KKTC'li bakanlardan Tatvan'daki helikopter kazasında şehit olanlar için taziye
Arnavutluk Avrupa ve Dışişleri Bakanı Olta Xhaçka ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Bitlis'in Tatvan ilçesinde meydana gelen helikopter kazasında şehit olan askerler için Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na taziyelerini iletti.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti - 04.03.2021
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç ve beraberindeki heyetle görüştü
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç ile Dışişleri Komisyonu heyetini kabul etti.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti - 04.03.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 14. Liderler Zirvesi'ne canlı bağlantıyla katıldı Açıklaması
Halkın iradesini hiçe sayan antidemokratik müdahaleleri asla tasvip etmeyeceklerini vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti: "Asya'nın kalbinde bulunan Afganistan da çatışmaların sonlandırılması ve barışın tesisi noktasında tarihi bir dönemece girmiştir. İran'a uygulanan tek taraflı yaptırımların son bulması ve tüm tarafların Kapsamlı Ortak Eylem Planı'na geri dönerek plan çerçevesindeki yükümlülüklerini yeniden üstlenmeleri, bölgemizin ekonomik refah ve istikrarına katkı sağlayacaktır. Bu vesileyle tüm üyelerimizi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'yle ilişkileri her alanda geliştirerek, maruz kaldığı haksızlıkların üstesinden gelmesine yardımcı olmaya davet ediyorum.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti - 04.03.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'na üye ülkelere seslendi
Ortak hedeflere ulaşılması bakımından Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 2025 Vizyon Belgesi'nin uygulanmasının çok mühim olduğunun altını çizen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: "Bu belgede öngörülen proje ve programların finansmanında kullanılmak üzere Vizyon Fonu'nun kurulmasını destekliyoruz. Teşkilatımızı hem sonuç odaklı bir yapıya dönüştürmek hem de salgından kaynaklanan yeni imtihan ve imkanlara karşı etkin kılmak için daha çok sahiplenmeli ve reform sürecini devam ettirmeliyiz. Teşkilatı güçlü bir bütçe olmadan etkin kılmamızın ne yazık ki mümkün olmadığını akılda bulundurmalıyız." Ekonomik ve ticari ilişkilerin güvenlik ve istikrara yönelik tehditleri bertaraf ederek güçlendirilebileceğini söyleyen Erdoğan, kardeş Azerbaycan'ın Ermeni işgali altındaki topraklarını destansı bir zaferle azad kılarak bölgede yeni bir dönemin kapılarını açtığını kaydetti. Erdoğan, "Bundan sonra önceliğimiz Karabağ'da güvenlik ve istikrarın tesisini yardımcı olmak, 30 yıllık işgalin bıraktığı tahribatı birlikte gidermektir. Bu süreçte Teşkilat olarak Azerbaycan ile tam dayanışma içinde olacağımıza inanıyorum. Ermenistan'ın da atacağı barışçıl adımlarla bölgesel istikrarın parçası olmasını ümit ediyoruz. Halkın iradesini hiçe sayan antidemokratik müdahaleleri asla tasvip etmediğimizi ve etmeyeceğimizi burada tekrarlamak istiyorum. Asya'nın kalbinde bulunan Afganistan'da çatışmaların sonlandırılması ve barışın tesisi noktasında tarihi bir dönemece girmiştir. İran'a uygulanan tek taraflı yaptırımların son bulması ve tüm tarafların kapsamlı ortak eylem planına geri dönerek plan çerçevesindeki yükümlülüklerini yeniden üstlenmeleri bölgemizin ekonomik refah ve istikrarına katkı sağlayacaktır. Tüm üyelerimizi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile ilişkileri her alanda geliştirerek maruz kaldığı haksızlıkların üstesinden gelmesine yardımcı olmaya davet ediyorum.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti - 04.03.2021
Hak-İş Genel Başkanı Arslan'dan sendikal mücadele vurgusu Açıklaması
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, biri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) olmak üzere 21 sendikayla Türkiye'de her iş kolunda büyük mücadele içinde olduklarını bildirdi.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti - 04.03.2021
KKTC Başbakanı Saner: "Ana vatan Türkiye ile tam bir uyum içindeyiz"
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner, Türkiye ile tam bir uyum içinde olduklarını bildirdi.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti - 04.03.2021
Son dakika haber! KKTC'deki St. Hilarion Kalesi'ndeki yangın 5 saatte söndürüldü
Gelen son dakika haberlerine göre Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Girne kentindeki St. Hilarion bölgesinde yıldırım düşmesi çıkan yangın 5 saatlik müdahalenin ardından söndürüldü.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti - 03.03.2021
Liderler, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'nın 14. Zirvesi'ne çevrimiçi katılacak
Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'nın 14'üncü Zirvesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında 4 Mart'ta çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. Zirveye, üye ülkelerin devlet ve hükümet başkanları, gözlemci ülke sıfatıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve Türk Konseyi ile Enerji Şartı'nın Genel Sekreterleri iştirak edecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Haberleri | Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Haber - Haberler - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti haberleri, son dakika kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti haber ve gelişmeleri burada. KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Güçlü kadın, güçlü toplum.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.3.2021 03:24:57. #1.14#
title