KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI HABERLERİ

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Haberleri

Kara Kuvvetleri Komutanlığı haber, Kara Kuvvetleri Komutanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı - Bugün
Ankara'da, FETÖ'nün yeniden toparlanma ve yapılanma faaliyetine yönelik operasyon
Bu arada, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinden itibaren iki ayrı operasyon daha düzenlemiş, FETÖ'nün Kara Kuvvetleri Komutanlığı mahrem hizmetler yapılanması soruşturmasında 24, FETÖ'nün Jandarma Genel Komutanlığındaki mahrem hizmetler yapılanması soruşturmasında 44 gözaltı kararı verilmişti.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - Bugün
FETÖ'nün 'mahrem yapılanması' soruşturmalarında 68 gözaltı kararı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre; FETÖ/PDY'nin Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki 'mahrem hizmetler' olarak adlandırılan yapılanmasına yönelik soruşturmada, 1'i albay, 4'ü binbaşı, 2'si yüzbaşı, 3'ü üsteğmen ve 2 astsubay olmak üzere 12'si aktif görevde toplam 24 şüphelinin örgüt ile irtibatlı olduğu belirlendi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - Bugün
Son dakika haber | FETÖ'nün 'mahrem yapılanması' soruşturmalarında 68 gözaltı kararı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre; FETÖ/PDY'nin Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki 'mahrem hizmetler' olarak adlandırılan yapılanmasına yönelik soruşturmada, 1'i albay, 4'ü binbaşı, 2'si yüzbaşı, 3'ü üsteğmen ve 2 astsubay olmak üzere 12'si aktif görevde toplam 24 şüphelinin örgüt ile irtibatlı olduğu belirlendi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - Bugün
FETÖ'nün Kara Kuvvetleri Komutanlığı mahrem hizmetler yapılanması soruşturmasında 24 gözaltı kararı verildi
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Kara Kuvvetleri Komutanlığı "mahrem hizmetler" yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, 24 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - Bugün
FETÖ'nün Kara Kuvvetleri Komutanlığı mahrem hizmetler yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında biri albay 24 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.
FETÖ'nün Kara Kuvvetleri Komutanlığı mahrem hizmetler yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında biri albay 24 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 27.02.2021
FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik İzmir merkezli operasyonda 36 şüpheli tutuklandı
Hakkında yakalama verilen 148 şüphelinin 12'sinin Kara Kuvvetleri Komutanlığı, 47'sinin Hava Kuvvetleri Komutanlığı, 18'inin Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, 38'inin Jandarma Genel Komutanlığı, 19'unun Sahil Güvenlik Komutanlığına mensup olduğu, 14'ünün darbe girişimi sonrası ilişikleri kesilen askeri okul öğrencisi olduğu belirlenmişti.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 24.02.2021
Son dakika haberi! İzmir merkezli 47 ilde FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik operasyonda 135 kişi yakalandı
Hakkında yakalama verilen 148 şüphelinin 12'sinin Kara Kuvvetleri Komutanlığı, 47'sinin Hava Kuvvetleri Komutanlığı, 18'inin Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, 38'inin Jandarma Genel Komutanlığı, 19'unun Sahil Güvenlik Komutanlığına mensup olduğu, 14'ünün darbe girişimi sonrası ilişikleri kesilen askeri okul öğrencisi olduğu belirtildi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 24.02.2021
Son dakika haberi: İzmir merkezli 47 ilde FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik operasyonda 130 kişi yakalandı
Şüphelilerin 12'sinin Kara Kuvvetleri Komutanlığı, 47'sinin Hava Kuvvetleri Komutanlığı, 18'inin Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, 38'inin Jandarma Genel Komutanlığına, 19'unun Sahil Güvenlik Komutanlığına mensup olduğu öğrenildi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 22.02.2021
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
"Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan geçen hafta bir il kongresinde ABD'ye 'NATO müttefikimizseniz bizim yanımızda olmak zorundasınız' demiş, sert çıkmıştı. Dün ise üslubu daha yumuşaktı. 'İki ülke ilişkisinde kazan-kazan temelinde müttefiklik için Türkiye üzerine düşeni yapacaktır' dedi. Bu iki üslup arasındaki farkı siz nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna karşılık Öztrak, şunları söyledi: "Hayretle, biraz da gülerek değerlendiriyoruz. Sayın Erdoğan görebildiğimiz kadarıyla hala daha Büyük Ortadoğu Projesinin Eş Başkanı, bildiğimiz kadarıyla bu görevinden istifa etmedi. Hatırlarsanız bu görev çerçevesinde 'Bizim belirli görevlerimiz' var diyordu. Ama anlaşılan şimdi Beyaz Saray'dan BOP Eş Başkanı olarak bilgi almakta zorlanıyor, onun için de üslubunu yumuşatma ihtiyacı hissediyor." "Hala ordumuzun içinden FETÖ örgütünün unsurları temizlenememiş" FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınıp itirafçı olduktan sonra adli kontrolle serbest bırakılan eski tuğgeneral Serdar Atasoy'un YAŞ'ta nasıl yükseldiğine ilişkin soruya Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın "Terfi öncesinde bilgi, belgelerinde olumsuzluk yoktu, terfiye engel yoktu" yanıtı verdiği hatırlatılarak, "Bu cevabı yeterli buldunuz mu?" diye sorulması üzerine Öztrak, şunları kaydetti: "Nasıl yeterli bulalım? Yani bu FETÖ'cü albay hakkında belli tahkikatlar zaten daha önceden yapılmış. Kara Kuvvetleri Komutanımız da bu kişi hakkında gerekli uyarılarda bulunmuş. Buna rağmen önce Yüksek Askeri Şurada bu şahıs paşa yapılmış, ondan sonra daha da kötüsü Kara Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Daire Başkanlığı gibi son derece stratejik bir göreve atanmış.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 18.02.2021
Covid aşısı: ABD ordusunda on binlerce asker aşı olmak istemiyor
ABD ordusu, on binlerce askerin Covid-19 aşısı olmayı reddettiğini açıkladı. Amerikan CBS Televizyonu'nun haberine göre bazı birliklerde aşı yaptıranların oranı üçte bire kadar düştü. Genelkurmay Operasyonlar Dairesi Başkan Yardımcısı Tümgeneral Jeff Taliaferro dün Kongre'ye, "İlk veriler, askerlerin üçte ikisinin aşıyı kabul ettiğini gösteriyor" dedi. Kaiser Ailesi Vakfı'nın yakın bir zaman önce yayımlanan araştırması, ABD halkının yaklaşık 50'sinin aşıyı yaptırmayı kabul ettiğine işaret ediyor. Ancak Amerikalı askeri yetkililer, giderek daha fazla sayıda askerin, aşı yaptırmamasının kaygı verici olduğunu söylüyor. Askeri yetkililer, bunun iki nedenle endişe verici olduğunu belirtiyor. Bunlardan ilki çok sayıda askerin maske takmanın ve sosyal mesafe kurallarına uymanın zor olduğu ortamlarda görev yapması. İkinci neden ise ABD'deki bazı aşı merkezlerinde aşıların halka askerler tarafından yapılması. Askeri yetkililer, halka örnek olmasını istedikleri askerlerin kendilerinin aşı yaptırmamasının orduyu zor duruma sokacağını söylüyor. Bazı subaylar, askerlerin, aşıyla insanlara çip takılıp izleneceği gibi komplo teorilerinden etkilenerek aşı yaptırmak istemediklerini vurguluyor. 'Ordu bize seçenek sundu, ben de reddettim' ABD Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın sağlık hizmetleri sorumlusu Tuğgeneral Edward Bailey, bazı birliklerde aşı yaptıranların oranının yüzde 30 olduğunu bazı birliklerde de bu oranın yüzde 50 ile 70 oranında değiştiğini belirtti.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 15.02.2021
Son dakika haber! "Balyoz Planı" davasının son sanığı Ali Göznek de beraat etti
Sanık Ali Göznek'in yardımcı deniz subayı olduğu kaydedilen mütalaada, uzmanlığının lojistik ve ikmal konularında olduğu, 1 Ordu Komutanlığında icra edilen seminere katılmadığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı mensubu olmayıp, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı mensubu olduğu vurgulandı.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 11.02.2021
Son dakika haberleri... İran, ülkenin güneybatısında askeri tatbikat başlattı
Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı tugayların katılacağı tatbikata insansız hava araçları (İHA) ve helikopterlerin de destek vereceğini ifade eden Pakpur, "Bu tatbikat, Kara Kuvvetlerinin muharebe ve savunma teçhizatlarının operasyonel güç seviyesini test etmek amacıyla yapılmaktadır.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 10.02.2021
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, gündemi değerlendirdi Açıklaması
"Bir FETÖ'cünün Kara Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanı olarak atandığı" yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine Türkkan, şunları kaydetti: "Bu iktidarın FETÖ ile herhangi bir kavgası, sıkıntısı yok.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 07.02.2021
Haftanın tarihine bakış
2017- Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı için geliştirilen helikopterin motor ihtiyacının yerli olarak karşılanması amacıyla Turboşaft Motor Geliştirme Projesi'nin başlatıldığını duyurdu.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 04.02.2021
Mehmetçik Pakistan'daki "Atatürk Tatbikatı 2021" için yola çıktı
Bakanlıktan yapılan açıklamada, Türkiye-Pakistan Ortak Komando ve Özel Kuvvetler Tatbikatı'nın 4-20 Şubat'ta Pakistan'da icra edileceği belirtilerek, şu bilgiler paylaşıldı: "Tatbikata katılacak Mehmetçiklerimiz Ankara'dan yola çıktı. Tatbikata Türkiye'den Genelkurmay Başkanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı birlik ve unsurları ile Pakistan Silahlı Kuvvetleri unsurları katılım sağlamaktadır.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 02.02.2021
Son dakika haberi: Azerbaycanlı askerler İzmir'deki Özel Mayın Arama Temizleme Kursunu başarıyla tamamladı
Açıklamada, kardeş Azerbaycan Ordusuna destek için bölgeye gönderilen Kara Kuvvetleri Komutanlığı personelinin bir yandan mayın ve el yapımı patlayıcı temizliği yaparken bir yandan da Azerbaycan askerlerine eğitim verdiği bildirildi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 02.02.2021
FETÖ'den gözaltına alınan 2 general adli kontrolle salıverildi, mahrem imam olduğu öne sürülen zanlı tutuklandı
Eski Kara Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanı olan ve örgütün 4 farklı mahrem imamıyla ankesörlü telefon üzerinden irtibat sağladığı tespit edilen Serdar Atasoy'un, etkin pişmanlıktan yararlandığı ve örgüte dair bildiklerini soruşturmayı yürüten savcıya anlattığı belirtildi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 02.02.2021
Eski korgeneral İyidil ve 2 eski generalin yargılandığı davada karar çıktı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı olan eski korgeneral Metin İyidil, EDOK Kurmay Başkanı olan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit ve EDOK...
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 29.01.2021
FETÖ'den gözaltına alınan tuğgeneralin 2006-2014 döneminde "mahrem imamlar"la görüştüğü ortaya çıktı
Piyade kurmay albay rütbesindeyken 30 Ağustos 2020 Yüksek Askeri Şura kararıyla tuğgeneralliğe terfi ettirilen Atasoy, ardından Kara Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığına atandı.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 27.01.2021
Ankara'daki FETÖ soruşturmasında 3'ü emekli tuğgeneral 4 kişi hakkında gözaltı kararı verildi
Ardından Kara Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığına atanan S.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 26.01.2021
Nijerya'da üst düzey ordu komutanları değiştirildi
Batı Afrika ülkelerinden Nijerya'da Devlet Başkanı Muhammed Buhari, Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığına yeni isimler atadığını duyurdu.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 26.01.2021
Türkiye'nin en doğusunda Mehmetçik yeni kamuflajı giymeye başladı
MEHMETÇİK için tasarımı 2019'da tamamlanan, tedarik işlemleri ise Milli Savunma Bakanlığınca 2020'de gerçekleştirilen yeni tip eğitim elbiseleri Türkiye'nin en doğusunda da ulaştırıldı. Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaz aylarında aşırı sıcak ve kışın ise karla kaplı sıfırın altındaki sıcaklıklarda terörle 7/24 mücadele veren Mehmetçik de yeni kamuflajını giymeye başladı.  HER TÜRLÜ HAVA VE ARAZİ ŞARTLARINDA ASKERİN HAREKET KABİLİYETİNİ ARTIRACAK Her türlü hava ve arazi şartlarında terör örgütüne yönelik mücadele eden Mehmetçik, huzur ve güven ortamının sağlanması için kış faaliyetlerini kararlılıkla sürdürüyor. Yerli ve milli imkanları kullanarak terör örgütünü bitirme noktasına getiren Mehmetçik için hazırlanan nano teknolojik kamuflaj ise ağır kış şartlarında mücadele veren doğu illerindeki askerlere ulaştırıldı. Yüksekova ilçesinde bulunan 3. Piyade Tümen Komutanlığı sorumluluk bölgesinde kar kalınlığının yer yer 1,5 metreyi bulduğu arazi koşullarında görev yapan mehmetçik de yeni kamuflajlarını giymeye başladı. Kamuoyunda 'kamuflaj' olarak adlandırılan elbiseler, Kara Kuvvetleri Komutanlığının eğitim elbisesi iyileştirme, geliştirme çalışmaları kapsamında yeniden düzenlendi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 24.01.2021
İsrail gazetesi: ABD, İsrail'den aldığı hava savunma sistemlerini Körfez'deki üslerine yerleştirecek
ABD Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Şubat 2019'da İsrail'den sınırlı sayıda Demir Kubbe hava savunma sistemi satın alınacağını açıklamıştı.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 19.01.2021
İzmir merkezli 62 ilde FETÖ operasyonu: 156 gözaltı
FETULLAHÇI Terör Örgütü'nün Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki yapılanmasına yönelik İzmir merkezli 62 ilde operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda, hakkında gözaltı kararı bulunan 238 şüpheliden 156'sının gözaltına alındığı öğrenildi.  İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında, örgüt içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren mahrem imamların, örgütsel faaliyetler ile ilgili olarak TSK içerisindeki örgüt mensupları ile ankesörlü sabit hatlardan ya da büfelerde kurulu bulunan kontörlü telefon hatlarından iletişime geçerek aralarında önceden belirledikleri şifrelerle kısa görüşmeler yaparak örgütsel faaliyetlerinin yerini ve zamanını bildirdikleri tespit edildi. Bu kapsamda, aralarında Albay, Yarbay, Binbaşı, Yüzbaşı, Üsteğmen ve Teğmen olmak üzere farklı rütbelerden 218'i muvazzaf, 20'si ihraç toplamda 238 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Bu kapsamda, İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekipleri, İzmir merkezli 62 ilde eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Hakkında gözaltı kararı verilen 238 şüpheliden 156'sı gözaltına alındığı öğrenildi. Öte yandan, hakkında gözaltı kararı verilen 65 şüphelinin Jandarma Genel Komutanlığı'nda, 133 şüphelinin Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda, 40 şüphelinin ise Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan görev yaptığı öğrenildi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 19.01.2021
İzmir merkezli 60 ilde FETÖ'nün TSK yapılanmasına operasyon
Şüphelilerin 133'ünün Kara Kuvvetleri Komutanlığı, 40'ının Hava Kuvvetleri Komutanlığı, 65'inin Jandarma Genel Komutanlığı'na mensup olduğu öğrenildi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 18.01.2021
Korgeneral Sinan Yayla'nın vefat eden babası son yolculuğuna uğurlandı
Kara Kuvvetleri Komutanlığı Eğitim ve Doktrin Komutanı (EDOK) Korgeneral Sinan Yayla'nın vefat eden babası Temel Yayla'nın cenazesi, Giresun'un Görele ilçesinde toprağa verildi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 15.01.2021
Kırmızı bültenle aranan DEAŞ'lı terörist yakalandı
Milli Savunma Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Kilis'teki Alsancak Hudut Karakol sorumluluk sahasında Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollarla girmeye çalışan bir kişi tespit edildi.Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı hudut birlikleri, Özbekistan uyruklu A.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 15.01.2021
Kırmızı bültenle aranan DEAŞ'lı terörist yakalandı
Milli Savunma Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Kilis'teki Alsancak Hudut Karakol sorumluluk sahasında Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollarla girmeye çalışan bir kişi tespit edildi.Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı hudut birlikleri, Özbekistan uyruklu A.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 12.01.2021
Ankara'da iki FETÖ/PDY soruşturmasında 30 gözaltı kararı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na yönelik 'mahrem hizmetler' olarak adlandırılan yapılanmasına ilişkin iltisakı ve irtibatı olduğu anlaşılanlara yönelik çalışma başlatıldı.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 08.01.2021
Son dakika haberi: Eski korgeneral İyidil ve 2 eski generalin yargılanmasına devam edildi
Son dakika gelişmesine göre Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında, Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı olan eski korgeneral Metin İyidil, EDOK Kurmay Başkanı olan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit ve...
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 08.01.2021
MSB: Yunanistan'a kaçmaya çalışan 6 FETÖ şüphelisi yakaladı
Bakanlıktan yapılan bilgilendirmeye göre; Edirne'nin İpsala ilçesine bağlı Türkükoru Hudut Karakolu sorumluluk sahasında yasa dışı yollarla Yunanistan'a geçmeye çalışan 6 kişilik grup tespit edildi. Söz konusu kişiler Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı hudut birlikleri tarafından sınır hattından kaçmaya çalışırken yakalandı.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 05.01.2021
Eski korgeneral İyidil ve 2 eski generalin yargılanmasına devam edildi
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında, Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı olan eski korgeneral Metin İyidil, EDOK Kurmay Başkanı olan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit ve...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kara Kuvvetleri Komutanlığı Haberleri | Kara Kuvvetleri Komutanlığı Haber - Haberler - Kara Kuvvetleri Komutanlığı haberleri, son dakika kara kuvvetleri komutanlığı haber ve gelişmeleri burada. Ankara'da FETÖ'ye 3 ayrı operasyon: 56 gözaltı (2) - Yeniden.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 18:10:25. #1.15#
title