KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI HABERLERİ

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Haberleri

Kara Kuvvetleri Komutanlığı haber, Kara Kuvvetleri Komutanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı - Dün
Son dakika haberi... FETÖ'nün TSK yapılanması soruşturmasında 31 gözaltı kararı
Savcılık, Jandarma Genel Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi mensubu olmak üzere aralarında muvazzaf albay, üsteğmen ve astsubayın da bulunduğu 31 şüpheli hakkında gözaltı kararı verdi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - Dün
14 ilde FETÖ'nün 'mahrem yapılanması'na operasyon:  34 gözaltı kararı
14 ilde FETÖ'nün 'mahrem yapılanması'na operasyon: 34 gözaltı kararıANKARA merkezli 14 ilde, FETÖ/PDY'nin Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki 'mahrem hizmetler yapılanması'na yönelik soruşturmada, 21'i aktif görevde 34 astsubay hakkında gözaltı kararı verildi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - Dün
14 ilde FETÖ'nün 'mahrem yapılanması'na operasyon:  34 gözaltı kararı
ANKARA merkezli 14 ilde, FETÖ/PDY'nin Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki 'mahrem hizmetler yapılanması'na yönelik soruşturmada, 21'i aktif görevde 34 astsubay hakkında gözaltı kararı verildi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 19.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 3
'EĞİTİLMİŞ KÖPEK İHTİYACI KARŞILANIYOR' Köpek Üretim ve Eğitim Tabur Komutanı Yarbay Melih Sayın, "Askeri Veteriner Okulu Eğitim Merkez Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Genel Kurmay Başkanlığı ve bağlısı birliklerin eğitilmiş köpek ihtiyacını karşılamaktadır.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 12.10.2020
KKK darbe davasında duruşmalar yarın tekrar başlayacak
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin ardından, Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahındaki eylemlere ilişkin açılan 132 sanıklı davanın görülmesine yarın yeniden başlanacak.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 11.10.2020
Eski korgeneral Metin İyidil yeniden hakim karşısına çıkacak
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı olan eski korgeneral Metin İyidil, EDOK Kurmay Başkanı olan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit ve EDOK Okullar Komutanı...
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 9.10.2020
Eski korgeneral Güvenç'in yargılandığı davaya devam edildi
Sanıklardan eski korgeneral Güvenç de Yargıtay 16. Ceza Dairesinin Kara Kuvvetleri Komutanlığı Eğitim ve Doktrin Komutanlığı darbe davasına ilişkin kararının ilamında, darbe girişimine karşı kendisinin yapmış olduğu eylemlerin anlatıldığını belirtti.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 2.10.2020
ABD, Irak ve Afganistan'da kullandığı asimetrik savaş gücünü feshediyor
ABD Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Irak ve Afganistan gibi ülkelerde terörle mücadelede kullandığı "Asimetrik Savaş Gücü" ve "İvedi Donatım Gücü"nü feshedeceğini açıkladı.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 30.9.2020
ABD'nin İsrail'den aldığı "Demir Kubbe" hava savunma sisteminde ilk teslimat yapıldı
ABD Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Şubat 2019'da İsrail'den sınırlı sayıda "Demir Kubbe" hava savunma sistemi satın alınacağını açıklamıştı.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 28.9.2020
Gazeteciler Yıldız, Dükel ve astsubay Baran hakkında hazırlanan iddianamenin detayları ortaya çıktı
GENELKURMAY:  BİLGİLER DOĞRU ANCAK GİZLİ İBARELİ  Yapılan takip sonucu TSK personeli Erdal Baran'ın, Suriye harekatı öncesi askeri harekatları tehlikeye sokacak devlet sırı niteliğindeki bilgileri gazetecilerle paylaştığının tespit edildiği aktarıldı. İddianamede her 3 ismin telefon konuşmalarının dökümlerine de yer verildi. Bu tutanaklarda Erdal Baran'ın 17 Aralık 2019'da Müyesser Yıldız'ı aradığı ve Suriye'deki faaliyetler hakkında bilgi verdiği yer aldı. Bu konuşmalarda Baran, Yıldız'a Suriye'deki faaliyetler hakkında bilgi veriyor ve kendisine bilgi aktaran kişinin, 'Ruslarla yaptığımız devriyelerin çoğu çakma. Hiç birisi gerçek anlamda tamamlanmadı' dediğini aktarıyor. Baran, Libya'ya gidecek birlik hakkında da detaylı bilgi veriyor. İddianamede bu tapelerle ilgili ise 'Devletin güvenliği ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıkladığı düşünülen Erdal Baran'ın, Libya'ya gönderilmesi muhtemel birlikler, Türk askerinin Suriye içerisindeki harekat tarzı hakkında edindiği bilgileri ODA TV haber sitesinden gazeteci Müyesser Yıldız'a aktardığı, Müyesser Yıldız'ın kendisine istihbarat raporlarını sorduğu, istihbarat raporlarının kesildiği bilgisini verdiği' değerlendirilmesi yapıldı. Erdal Baran'ın İsmail Dükel ile de konuşma dökümlerinin yer aldığı iddianamede, konuşma içeriklerinde yer alan bilgilerin Genel Kurmay Başkanlığı ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na sorulduğu, her iki kurumun da bilgileri doğruladığı ve bu bilgilerin gizli olduğu, kamuoyu ile paylaşılmadığı bilgisinin verildiği aktarıldı.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 28.9.2020
Gazeteciler Yıldız ve Dükel hakkındaki iddianame kabul edildi
İhbarın ardından Kara Kuvvetleri Komutanlığı 1.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 25.9.2020
FETÖ'nün sözde 2. Ordu Komutanlığı mahrem imamına hapis
Eşinin 2010'da Gaziantep'e tayini çıktığını, o dönem Kara Kuvvetleri Komutanlığı imamlığı yapan "Hacı Murat" kod adlı Ali Semerci'nin talimatıyla örgütsel faaliyetlerine burada da devam ettiğini anlatan Oral, daha sonra 2.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 24.9.2020
Son dakika haber... Eksi askeri hakimlere FETÖ üyeliğinden hapis cezası
Eksi askeri hakimlere FETÖ üyeliğinden hapis cezası FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimden sonra ortaya çıkan sözde atama listelerinde isimleri yer aldığı gerekçesiyle yargılanan eski Hakim Albay Yunus Yılmaz'a örgüt üyeliğinden 8 yıl 9 ay, eski Hakim Yüzbaşı Hasan Eraslan'a da aynı suçtan 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi.  Ankara 25'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına, tutuksuz sanıklar Yunus Yılmaz ve Hasan Eraslan ile avukatları katıldı. Mahkeme Başkanı, Cumhuriyet savcısına esas hakkındaki mütalaasında bir değişiklik olup olmadığını sordu. Savcı, mütalaasını tekrarlayarak, Yurtta Sulh Konseyi tarafından hazırlandığı belirtilen sıkıyönetim direktifinin ekinde bulunan atama listesine göre 84 askerin 'sıkıyönetim komutanı' olarak görevlendirildiğini, 413 kişinin ise sıkıyönetim mahkemelerine atanmasının planlandığını, kritik önemdeki askeri ve sivil makamlar için de 450 kişilik atama listesi hazırlandığını belirtti. Savcı, sanık Yılmaz'ın olay tarihinde Milli Savunma Bakanlığında görevliyken sıkıyönetim atama listesinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Mahkemesi ve Ankara 2 Nolu Sıkıyönetim Mahkemesi Askeri Hakimi olarak görevlendirilmesinin yapıldığını ifade etti.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 21.9.2020
Son Dakika: Kara Kuvvetleri Komutanlığı darbe girişimi davasına devam edildi
Son dakika haberlerine göre Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 142 sanıklı davaya, eski Yarbay Sinan Şimşek'in esasa ilişkin savunmasıyla devam edildi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 15.9.2020
Son dakika haberi: İzmir merkezli 28 ilde FETÖ operasyonu: 55 gözaltı (2)
GÖZALTI SAYISI 55 OLDU İzmir merkezli 28 ilde, FETÖ/PDY'nin TSK içindeki yapılanmasına yönelik olarak, 48'i muvazzaf asker olan 66 şüpheliye yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan şüphelilerin sayısı 55 oldu. Gözaltına alınanlar arasında, muvazzaf yüzbaşı olan ve Foça İlçe Jandarma Komutanlığı görevini yürüten Ç.E.'nin de olduğu bildirildi. Ayrıca haklarında gözaltı kararı verilen şüphelilerin 18'inin Hava Kuvvetleri Komutanlığı, 24'ünün Jandarma Genel Komutanlığı, 19'unun Kara Kuvvetleri Komutanlığı, 3'ünün Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve 2'sinin ise Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde görev yaptığı öğrenildi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 14.9.2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı Salıcı'dan MYK gündemine ilişkin açıklama Açıklaması
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın, Yunanistan'ın adaları silahlandırmasına yönelik açıklamasına ilişkin soru üzerine Salıcı, "Günaydın, Sayın Bakan'a günaydın. Kendisi Kara Kuvvetleri Komutanlığı yaptı mı? Genelkurmay Başkanlığı yaptı mı? Şimdi de Milli Savunma Bakanı.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 1.9.2020
FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturma
FETÖ'nün TSK yapılanması soruşturması kapsamında, istifa eden Hava Kuvvetleri Komutanlığı mensubu bir binbaşı ile ihraç edilen Kara Kuvvetleri Komutanlığı mensubu bir üsteğmenin de aralarında bulunduğu 47 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi, 31 kişi yakalandı.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 31.8.2020
Son dakika haberleri! Kara Kuvvetleri Komutanlığı darbe girişimi davasına esas hakkındaki savunmalarla devam edildi
Son dakika haberine göre Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin davaya devam edildi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 25.8.2020
Son dakika haber... FETÖ'nün Kara Kuvvetleri Komutanlığı mahrem yapılanması davasında karar açıklandı
Son dakika haberleri... Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına ilişkin açılan davada mahkeme, 24 sanığın 1 yıl 6 ay 22 gün ile 15 yıl arasında değişen miktarlarda hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 25.8.2020
Son dakika haber: FETÖ'nün Kara Kuvvetleri Komutanlığı mahrem yapılanması davasında karar açıklandı
Son dakika haberine göre Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına ilişkin aralarında askerlerin de bulunduğu 33 sanık hakkında hüküm verildi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 25.8.2020
Son dakika gündem: FETÖ'nün Kara Kuvvetleri Komutanlığı mahrem yapılanması davasında 24 sanık, 1 yıl 6 ay 22 günden 15...
Son dakika gündem haberi... FETÖ'nün Kara Kuvvetleri Komutanlığı mahrem yapılanması davasında 24 sanık, 1 yıl 6 ay 22 günden 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 19.8.2020
Son dakika haber: Kara Kuvvetleri Komutanlığı darbe girişimi davasında ara karar
Son dakika haberlerine göre Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki eylemlere ilişkin 142 sanıklı davada ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan birinin tahliyesine, firari 12 sanığın ise dosyalarının ayrılmasına karar verdi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 18.8.2020
Son Dakika: İzmir merkezli 40 ilde FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik operasyon
Tamamı astsubay olan şüphelilerin, 24'ünün Hava Kuvvetleri Komutanlığı, 13'ünün Jandarma Genel Komutanlığı, 10'unun Kara Kuvvetleri Komutanlığı, 7'sinin de Deniz Kuvvetleri Komutanlığına mensup olduğu ifade edildi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 15.8.2020
Son dakika haber... Yakıtı biten 'sahte gazeteci' yolu trafiğe kapattı, polise zor anlar yaşatt
Yakıtı biten 'sahte gazeteci' yolu trafiğe kapattı, polise zor anlar yaşattı ANKARA'da, otomobilinin yakıtı bitince yolu kapatan sürücü Enes A., edindiği sahte gazeteci kimliğini göstererek polise zor anlar yaşattı. Gözaltına alınan Enes A. hakkında yolu kapatmak, polise mukavemet, sahte kimlik göstermek ve maske takmamaktan işlem başlatıldı. Olay, akşam saatlerinde Çankaya ilçesi İnönü Bulvarı Kara Kuvvetleri Komutanlığı önünde meydana geldi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 5.8.2020
54. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığına Tuğgeneral Cihanoğlu atandı
Kara Kuvvetleri Komutanlığı genel atamaları Resmi Gazetede yayımlandı.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 5.8.2020
Türk Silahlı Kuvvetlerinde 127 general ve amirale yeni görev
Kararla Kara Kuvvetleri Komutanlığından 74 general, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından 36 amiral, Hava Kuvvetleri Komutanlığından 17 generalin ataması yapıldı.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 24.7.2020
Yüksek Askeri Şura kararları Resmi Gazete'de
Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına mensup 13 general, 4 amiral ve 51 albay, 30 Ağustos 2020 tarihinden geçerli olarak bir üst rütbeye terfi ettirildi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 23.7.2020
Yüksek Askeri Şura kararları açıklandı (2)
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Yüksek Askeri Şura'da (YAŞ) 35 general ve amiralin görev sürelerinin 1 yıl, 294 albayın görev sürelerinin ise 2 yıl uzatımasına karar verildi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 23.7.2020
Yüksek Askeri Şura kararları açıklandı (1)
Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları kapsamında Orgeneral İsmail Metin Temel ile Korgeneral Zekai Aksakallı kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kara Kuvvetleri Komutanlığı Haberleri | Kara Kuvvetleri Komutanlığı Haber - Haberler - Kara Kuvvetleri Komutanlığı haberleri, son dakika kara kuvvetleri komutanlığı haber ve gelişmeleri burada. FETÖ/PDY soruşturmasında 31 şüpheli hakkında gözaltı kararı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 12:02:05. #1.15#
title