Gambiya Haberleri

Gambiya haber, Gambiya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gambiya 5.8.2020
Gambiya'da Belediye Başkanı Bensouda'da Kovid-19'a yakalandı
Gambiya'nın en büyük belediyesi Kanifing Belediye Başkanı Talib Bensouda'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi.
Gambiya 3.8.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Batı Afrika ülkesi Gambiya'da, Petrol ve Enerji, Maliye ile Tarım bakanlarında Kovid-19 tespit edildi.
Gambiya 3.8.2020
Gambiya'da 3 bakan Kovid-19'a yakalandı
Batı Afrika ülkesi Gambiya'da, Petrol ve Enerji, Finans ile Tarım bakanlarında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi.
Gambiya 29.7.2020
Gambiya'da Devlet Başkanı Yardımcısı, Kovid-19'a yakalandı
Batı Afrika ülkesi Gambiya'da Devlet Başkanı Yardımcısı Isatou Touray'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi.
Gambiya 28.7.2020
Gambiya'da 97 sağlık çalışanı Kovid-19'a yakalandı
Batı Afrika ülkesi Gambiya'da 97 sağlık çalışanının yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandığı bildirildi.
Gambiya 21.7.2020
Myanmar lideri Suu Çii, kasımda düzenlenecek seçimlerde yeniden aday olacak
Diğer yandan, Gambiya, 11 Kasım 2019'da, "Arakanlı Müslümanlara yönelik soykırımın soruşturulması" için Myanmar'a karşı Uluslararası Adalet Divanı'na (UAD) başvurmuştu.
Gambiya 17.7.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Gambiya'da Kovid-19 nedeniyle ilan edilen OHAL bir hafta uzatıldı.
Gambiya 17.7.2020
Gambiya'da Kovid-19 nedeniyle ilan edilen OHAL bir hafta uzatıldı
Batı Afrika ülkesi Gambiya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) bir hafta daha uzatıldı.
Gambiya 3.7.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Diğer bir Batı Afrika ülkesi olan Gambiya'da ise salgınla mücadele kapsamında ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) bir hafta daha uzatıldı.
Gambiya 3.7.2020
Gambiya'da Kovid-19 nedeniyle ilan edilen OHAL bir hafta uzatıldı
Batı Afrika ülkesi Gambiya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) bir hafta daha uzatıldı.
Gambiya 26.6.2020
Gambiya Adalet Bakanı BM'de görev almak için istifa etti
Gambiya Adalet Bakanı Abubacarr Tambadou, Birleşmiş Milletler'de (BM) görev almak için istifa etti.
Gambiya 17.6.2020
Arakan'da çatışmalar savaşa dönüşebilir
Raporda, Gambiya'nın Arakanlı Müslümanlara yönelik soykırımın soruşturulması için UAD'daki başvuru süreci devam ederken, Washington'da bölge mahkemesince görülen davada, Gambiya devleti adına alınan mahkeme kararı uyarınca Facebook'un yanlış bilgilendirmeler ve propaganda içeren belgeler ve görüntüleri paylaşması istendiği belirtildi.
Gambiya 17.6.2020
Yeni nesil kriminal inceleme aracı "Kıraç" tanıtıldı
Aktaş, konuşmasına şöyle devam etti: "2019 yılında toplam 3 uzmanlık alanında 35 yurt içi eğitim düzenlenmiş ve bu eğitimlere toplam 724 personel katılmıştır. Aynı yıl Gambiya, Kosova, Azerbaycan ve Bangladeş polis teşkilatlarında görevli personele uluslararası eğitimler düzenlenmiştir.
Gambiya 11.6.2020
Arakan Rohingya Birliğinden Facebook'a "Myanmarlı yetkililerin nefret söylemlerini yayınla" çağrısı
Açıklamada Gambiya'nın Arakanlı Müslümanlara yönelik soykırımın soruşturulması için Uluslararası Adalet Divanındaki (UAD) başvuru süreci devam ederken, Washington'da bölge mahkemesince görülen davada, Gambiya devleti adına alınan mahkeme kararı uyarınca Facebook'un yanlış bilgilendirmeler ve propaganda içeren belgeler ve görüntüleri paylaşması istendiği belirtildi.
Gambiya 10.6.2020
ABD, 2019 "Uluslararası Dini Özgürlükler Raporunu" yayımladı
Diğer yandan 2019'da dünya genelinde işlenen dini özgürlük ihlallerinin 2018'e göre düşüş gösterdiğini ve bunun sevindirici bir gelişme olduğunu belirten Pompeo, özellikle Gambiya'nın Arakanlı Müslümanlara karşı işlenen suçlarla ilgili olarak Uluslararası Adalet Divanı'na dava açmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.
Gambiya 6.6.2020
Kovid-19'a karşı bitkisel ilaç geliştiren Madagaskar'da vaka sayısı 1000'i geçti
Sıtma tedavisinde etkili artemisia bitkisinden geliştirildi Kovid-19'a karşı "Covid Organics" isimli bitkisel ilaç geliştirdiğini duyuran Madagaskar, Afrika ülkeleri Komorlar Birliği, Senegal, Çad, Nijerya, Gambiya, Gine Bissau, Kongo Cumhuriyeti, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, Tanzanya ve Nijer'den sonra Karayipler'deki Haiti'ye de bu ilaçtan göndermişti.
Gambiya 5.6.2020
Son dakika haberleri... Antalya'ya yabancı yatırımcı ilgisi salgın döneminde de arttı
"En çok ilgiyi İran, Rusya ve Alman ortaklı firmalar gösterdi" Çetin, Antalya'nın tarımın ve turizmin başkenti olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Yat üretiminde dünya markası olmuş bir serbest bölgemiz var. İnşaat sektörü, çevreci duyarlılığa sahip sanayi sektörü müthiş cazibe barındırıyor. Dolayısıyla bu kentin yatırımcıların ilgi odağı olmasını doğal karşılıyoruz. Bu dönemde Antalya'ya en çok ilgiyi İran, Rusya ve Alman ortaklı firmalar gösterdi. Verilerimize göre, pandemi sürecinde İran ve Rusya'dan 9'ar yeni şirket kuruluş kaydı yaptırırken, Almanya'dan 7 firma Antalya'da faaliyete başladı. Bu ülkeleri 4 firma ile Ukrayna, 3'er firma ile Kazakistan ve Hollanda, 2'şer firmayla da Ürdün ve Fransa takip etti. Ayrıca, Kolombiya, Nijerya, Katar, Filistin, ABD, Azerbaycan, Suriye, Pakistan, İsveç, Çin, Irak, İsviçre, Birleşik Arap Emirlikleri, Kırgızistan, Türkmenistan ve İtalya'dan da yeni yatırımcılar kentimizde ticari faaliyetlerini yürütmeye başladı." Antalya'nın bu yılın 5 aylık dönemine ilişkin yabancı yatırımcı verilerini de paylaşan Çetin, "Antalya, yılbaşından mayıs sonuna kadar uzanan dönemde 43 farklı ülkeden 183 yeni yabancı yatırımcıya ev sahipliği yapmaya başladı. Üyelerimizin dağılımına baktığımızda Gambiya'dan Peru'ya Nijerya'dan ABD'ye dünyanın dört bir yanından yatırımcıların Antalya'yı tercih ettiklerini görüyoruz.
Gambiya 1.6.2020
İzmir Dikili'de, Türk kara sularına geri itilen 45 sığınmacı kurtarıldı
Yunan Sahil Güvenlik unsurları tarafından Türk kara sularına itilen, içlerinde kadın ve çocukların da bulunduğu 26 Suriye, 5 Somali, 4 Gambiya, 3 Kongo, 3 Eritre, 2 Senegal, Moritanya ve Gine uyruklu olmak üzere toplam 45 sığınmacı kurtarıldı.
Gambiya 31.5.2020
Yunan sahil güvenliğince Türk kara sularına itildikleri iddia edilen sığınmacılar kurtarıldı
Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Yunan sahil güvenlik unsurlarınca Türk kara sularına dönmeye zorlandıkları iddia edilen lastik bottaki 31 sığınmacı kurtarıldı. Alınan bilgiye göre, yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek isteyen grup, Ayvacık sahilinden denize açıldı. Lastik botla ilerledikleri sırada Yunan sahil güvenlik ekiplerince tespit edilen Afganistan, Kongo ve Gambiya uyruklu 31 kişinin, Türk kara sularına geri itildikleri öne sürüldü.
Gambiya 27.5.2020
Madagaskar'dan geliştirdiği Kovid-19 bitkisel ilacından sonra yeni adımlar
Böylece Haiti ile birlikte Afrika ülkeleri Komorlar Birliği, Senegal, Çad, Nijerya, Gambiya, Gine Bissau, Kongo Cumhuriyeti, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, Tanzanya ve Nijer CVO gönderilen ülkeler oldu.
Gambiya 24.5.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, mevkidaşlarıyla bayramlaştı
Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Çavuşoğlu, Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsudi, Angola Dışişleri Bakanı Tete Antonio, Bulgaristan Dışişleri Bakanı Ekaterina Zaharieva, Gambiya Dışişleri Bakanı Mamadou Tangara, Maldivler Dışişleri Bakanı Abdullah Shahid, Zambiya Dışişleri Bakanı Joseph Malanji ve KKTC Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ile bayramlaştı.
Gambiya 24.5.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan mevkidaşlarına bayram tebriği
Dışişleri Bakanlığından yapılan bilgilendirmede, "Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ramazan Bayramı vesilesiyle KKTC, Katar, İran, Endonezya, Angola, Bulgaristan, Gambiya, Azerbaycan, Maldivler, Zambiya'daki mevkidaşlarını tebrik etti" denildi.
Gambiya 23.5.2020
Myanmar, Uluslararası Adalet Divanına Arakanlılara soykırımın engellenmesi tedbirleriyle ilgili...
UAD, Gambiya'nın açtığı davada 23 Ocak'ta verdiği kararla Myanmar'ın, Arakanlı Müslümanlara yönelik soykırımın engellenmesi için gerekli tedbirleri almasına, bununla ilgili raporu da 4 ayda sunmasına hükmetmişti.
Gambiya 22.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Gambiya'da, Kovid-19 salgını nedeniyle bu yılki futbol ligi geçersiz sayıldı.
Gambiya 22.5.2020
Myanmar, Uluslararası Adalet Divanına Arakanlılara soykırımın engellenmesi tedbirleriyle ilgili...
UAD, Gambiya'nın açtığı davada 23 Ocak'ta verdiği kararla Myanmar'ın Arakanlı Müslümanlara yönelik soykırımın engellenmesi için gerekli tedbirleri almasına, bununla ilgili raporu da 4 ay içinde sunmasına hükmetmişti.
Gambiya 22.5.2020
Gambiya'da Kovid-19 nedeniyle bu yılki futbol ligi geçersiz sayıldı
Batı Afrika ülkesi Gambiya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bu yılki futbol ligi geçersiz sayıldı.
Gambiya 20.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Gambiya'da, salgınla mücadele kapsamında ilan edilen OHAL 3 hafta uzatıldı.
Gambiya 20.5.2020
Madagaskar, Karayipler'e Kovid-19 bitkisel ilacını gönderiyor
Madagaskar, daha önce da Afrika ülkeleri Komorlar Birliği, Senegal, Çad, Nijerya, Gambiya, Gine Bissau, Kongo Cumhuriyeti, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, Tanzanya ve Nijer'e "Covid Organics" ilacını göndermişti.
Gambiya 20.5.2020
Gambiya'da Kovid-19 nedeniyle ilan edilen OHAL 3 hafta uzatıldı
Batı Afrika ülkesi Gambiya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) 3 hafta uzatıldı.
Gambiya 19.5.2020
TİKA'dan Gambiya'daki ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Gambiyalılara ramazan dolayısıyla gıda paketleri dağıttı.
Gambiya 14.5.2020
Madagaskar Kovid-19 bitkisel ilacını bir Afrika ülkesine daha ulaştırdı
Böylece Komorlar Birliği'nin yanı sıra Senegal, Çad, Nijerya, Gambiya, Gine Bissau, Kongo Cumhuriyeti, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, Tanzanya ve Nijer, "Covid Organics" isimli ilaca sahip Afrika ülkeleri oldu.
Gambiya 12.5.2020
Madagaskar, geliştirdiği Kovid-19 bitkisel ilacını Gambiya'ya gönderdi
Madagaskar'ın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği bitkisel ilaç "Covid Organics"i Batı Afrika ülkesi Gambiya'ya gönderdiği bildirildi.
Gambiya 9.5.2020
Afrika ülkesi Cibuti IMF'den borç alacak
Cibuti'den başka IMF'den borç alan Afrika ülkeleri arasında Kenya, Uganda, Malavi, Benin, Burkina Faso, Orta Afrika Cumhuriyeti, Çad, Komor Adaları, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Gambiya, Gine, Gine-Bissau, Liberya, Madagaskar, Mali, Mozambik, Nijer, Ruanda, Sao Tome ve Principe, Sierra Leone ve Togo da yer alıyor.
Şu an buradasınız: Gambiya Haberleri | Gambiya Haber - Haberler - Gambiya haberleri, son dakika gambiya haber ve gelişmeleri burada. Gambiya'da Belediye Başkanı Bensouda'da Kovid-19'a yakalandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 06:05:02. #1.14#
title