Gambiya Haberleri

Gambiya haber, Gambiya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gambiya - 25.9.2020
Son dakika haberleri | Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Gambiya Devlet Başkanı Adama Barrow, uluslar arası toplumdan, salgın nedeniyle ekonomik durgunluk yaşayan az gelişmiş ülkelere yardım etmesini istedi.
Gambiya - 25.9.2020
Gambiya lideri, Kovid-19'dan etkilenen yoksul ülkeler için dünyadan destek istedi
Gambiya Devlet Başkanı Adama Barrow, uluslararası toplumdan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ekonomik durgunluk yaşayan az gelişmiş ülkelere yardım etmesini istedi.
Gambiya - 15.9.2020
ABD'den Sudanlı şirkete ve Gambiya'nın eski "First Lady"sine yaptırım
ABD yönetimi, Güney Sudan yönetimiyle yolsuzluk faaliyetlerinde bulunduğunu iddia ettiği Sudanlı iş adamı Eşref El Kardinal'e ait Nabah Ltd. şirketini yaptırım listesine ekledi.
Gambiya - 13.9.2020
Son dakika haberleri: Batı Afrika ülkelerindeki Kovid-19'la ilgili gelişmeler
Son dakika gündem haberi... Batı Afrika ülkelerinden Nijerya, Gana, Gambiya ve Sierra Leone'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını yayılmaya devam ediyor.
Gambiya - 9.9.2020
AA ve TİKA iş birliğiyle düzenlenen "Online Enerji Muhabirliği Eğitim Programı" bitti
Azerbaycan, Cezayir, Gambiya, Gürcistan, Irak, Kazakistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Mozambik ve Ukrayna'dan 30 kursiyerin katıldığı ve eğitim dilinin İngilizce olduğu program, 7 - 9 Eylül arasında yapıldı.
Gambiya - 7.9.2020
AA ve TİKA iş birliğiyle düzenlenen "Online Enerji Muhabirliği Eğitim Programı" başladı
Azerbaycan, Cezayir, Gambiya, Gürcistan, Irak, Kazakistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Mozambik ve Ukrayna'dan 30 kursiyerin katıldığı ve eğitim dilinin İngilizce olduğu program, 9 Eylül'e kadar devam edecek.
Gambiya - 2.9.2020
Son dakika haber | Hollanda ve Kanada, Myanmar'a karşı açılan soykırım davasına katılmak istiyor
Son dakika haberi... Hollanda ve Kanada, Myanmar'ın Arakanlı Müslümanlara yönelik soykırım işlediğine ilişkin Gambiya'nın Uluslararası Adalet Divanında (UAD) açtığı davaya müdahil olmak istediğini açıkladı.
Gambiya - 28.8.2020
Son dakika haberi... TİKA'dan Gambiya'nın Kovid-19'la mücadelesine destek
Gelen son dakika haberine göre Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Batı Afrika ülkesi Gambiya'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelesi için yeniden kullanılabilir 7 bin 500 maske hibe etti.
Gambiya - 28.8.2020
Malatya'dan 115 ülkeye kuru kayısı ihracatı gerçekleştirildi
İhracat rakamlarında Mozabik'e yapılan 20, Gambiya'ya yapılan 40 ve Gana'ya yapılan 50 kilogramlık satışlar da dikkati çekti.
Gambiya - 27.8.2020
Son dakika haber... Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Japonya, salgına karşı seyahat uyarısında bulunduğu ülke sayısını 159'a çıkardı. Listeye Butan, Trinidad ve Tobago, Belize, Etiyopya, Gambiya, Zambiya, Zimbabve, Tunus, Nijerya, Malavi, Güney Sudan, Ruanda ve Lesotho ilave edildi.
Gambiya - 27.8.2020
Japonya'nın Kovid-19'a karşı seyahat uyarısında bulunduğu ülke sayısı 159'a çıktı
Listeye Asya'dan Butan, Orta ve Güney Amerika'dan Trinidad ve Tobago ile Belize, Afrika'dan Etiyopya, Gambiya, Zambiya, Zimbabve, Tunus, Nijerya, Malavi, Güney Sudan, Ruanda, Lesotho ilave edildi.
Gambiya - 26.8.2020
Son dakika haberleri! UAD'de Myanmar'a karşı görülen davanın, Nepido yönetimine baskıları artırması bekleniyor
Son dakika haberlerine göre Gambiya'nın "Arakanlı Müslümanlara yönelik soykırımın incelenmesi" için Myanmar'a karşı açtığı ve Uluslararası Adalet Divanında (UAD) görülen davanın, Arakanlıların topraklarına dönüşünü hızlandırmak için Nepido yönetimine "güçlü" baskı yapmak açısından etkili bir araç olabileceği bildirildi.
Gambiya - 22.8.2020
Göztepe'nin ilk Nijeryalı oyuncusu: Brown Ideye
Toplam 5 Brezilyalı ismin forma giydiği Göztepe'de Fransa'dan 4, Gana'dan 3, Arjantin, Cezayir, Fas, Güney Afrika, Polonya, Portekiz ve Senegal'den 2 isim şans bulurken, Arnavutluk, Büyük Britanya, Çekya, Danimarka, Fildişi Sahili, Gabon, Gambiya, İtalya, Kongo, Kosta Rika, Macaristan, Kuzey Makedonya, Norveç, Paraguay, Sırbistan, Slovakya, Slovenya ve Yugoslavya'dan ise birer futbolcu mücadele etti.
Gambiya - 12.8.2020
Son dakika haber | TİKA'dan Gambiya'nın Kovid-19'la mücadelesine destek
Gelen son dakika haberine göre Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Batı Afrika ülkesi Gambiya'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelesine destek olmak amacıyla gıda ve hijyen malzemesi temin etti.
Gambiya - 6.8.2020
Senegalli alimin cenazesine 13 ülkeden katılım
Batı Afrika'nın en etkili dini hareketlerinden Ticani tarikatının önemli isimlerinden Niass'ın cenazesi, Gambiya sınırına yakın Kaolack kentindeki Ulu Cami'de ikindi namazına müteakip defnedildi.
Gambiya - 6.8.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Gambiya'da, artan Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında olağanüstü hal (OHAL) ilan edildi.
Gambiya - 6.8.2020
Gambiya'da Kadın, Çocuk ve Sosyal Refah Bakanı, Kovid-19'a yakalandı
Batı Afrika ülkelerinden Gambiya'da Kadın, Çocuk ve Sosyal Refah Bakanı Fatou Kinteh'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi.
Gambiya - 6.8.2020
Gambiya'da Kovid-19 salgını nedeniyle OHAL ilan edildi
Batı Afrika ülkesi Gambiya'da, artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında olağanüstü hal (OHAL) ilan edildi.
Gambiya - 5.8.2020
Gambiya'da Belediye Başkanı Bensouda'da Kovid-19'a yakalandı
Gambiya'nın en büyük belediyesi Kanifing Belediye Başkanı Talib Bensouda'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi.
Gambiya - 3.8.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Batı Afrika ülkesi Gambiya'da, Petrol ve Enerji, Maliye ile Tarım bakanlarında Kovid-19 tespit edildi.
Gambiya - 3.8.2020
Gambiya'da 3 bakan Kovid-19'a yakalandı
Batı Afrika ülkesi Gambiya'da, Petrol ve Enerji, Finans ile Tarım bakanlarında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi.
Gambiya - 29.7.2020
Gambiya'da Devlet Başkanı Yardımcısı, Kovid-19'a yakalandı
Batı Afrika ülkesi Gambiya'da Devlet Başkanı Yardımcısı Isatou Touray'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi.
Gambiya - 28.7.2020
Gambiya'da 97 sağlık çalışanı Kovid-19'a yakalandı
Batı Afrika ülkesi Gambiya'da 97 sağlık çalışanının yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandığı bildirildi.
Gambiya - 21.7.2020
Myanmar lideri Suu Çii, kasımda düzenlenecek seçimlerde yeniden aday olacak
Diğer yandan, Gambiya, 11 Kasım 2019'da, "Arakanlı Müslümanlara yönelik soykırımın soruşturulması" için Myanmar'a karşı Uluslararası Adalet Divanı'na (UAD) başvurmuştu.
Gambiya - 17.7.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Gambiya'da Kovid-19 nedeniyle ilan edilen OHAL bir hafta uzatıldı.
Gambiya - 17.7.2020
Gambiya'da Kovid-19 nedeniyle ilan edilen OHAL bir hafta uzatıldı
Batı Afrika ülkesi Gambiya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) bir hafta daha uzatıldı.
Gambiya - 3.7.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Diğer bir Batı Afrika ülkesi olan Gambiya'da ise salgınla mücadele kapsamında ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) bir hafta daha uzatıldı.
Gambiya - 3.7.2020
Gambiya'da Kovid-19 nedeniyle ilan edilen OHAL bir hafta uzatıldı
Batı Afrika ülkesi Gambiya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) bir hafta daha uzatıldı.
Gambiya - 26.6.2020
Gambiya Adalet Bakanı BM'de görev almak için istifa etti
Gambiya Adalet Bakanı Abubacarr Tambadou, Birleşmiş Milletler'de (BM) görev almak için istifa etti.
Gambiya - 17.6.2020
Arakan'da çatışmalar savaşa dönüşebilir
Raporda, Gambiya'nın Arakanlı Müslümanlara yönelik soykırımın soruşturulması için UAD'daki başvuru süreci devam ederken, Washington'da bölge mahkemesince görülen davada, Gambiya devleti adına alınan mahkeme kararı uyarınca Facebook'un yanlış bilgilendirmeler ve propaganda içeren belgeler ve görüntüleri paylaşması istendiği belirtildi.
Gambiya - 17.6.2020
Yeni nesil kriminal inceleme aracı "Kıraç" tanıtıldı
Aktaş, konuşmasına şöyle devam etti: "2019 yılında toplam 3 uzmanlık alanında 35 yurt içi eğitim düzenlenmiş ve bu eğitimlere toplam 724 personel katılmıştır. Aynı yıl Gambiya, Kosova, Azerbaycan ve Bangladeş polis teşkilatlarında görevli personele uluslararası eğitimler düzenlenmiştir.
Gambiya - 11.6.2020
Arakan Rohingya Birliğinden Facebook'a "Myanmarlı yetkililerin nefret söylemlerini yayınla" çağrısı
Açıklamada Gambiya'nın Arakanlı Müslümanlara yönelik soykırımın soruşturulması için Uluslararası Adalet Divanındaki (UAD) başvuru süreci devam ederken, Washington'da bölge mahkemesince görülen davada, Gambiya devleti adına alınan mahkeme kararı uyarınca Facebook'un yanlış bilgilendirmeler ve propaganda içeren belgeler ve görüntüleri paylaşması istendiği belirtildi.
Gambiya - 10.6.2020
ABD, 2019 "Uluslararası Dini Özgürlükler Raporunu" yayımladı
Diğer yandan 2019'da dünya genelinde işlenen dini özgürlük ihlallerinin 2018'e göre düşüş gösterdiğini ve bunun sevindirici bir gelişme olduğunu belirten Pompeo, özellikle Gambiya'nın Arakanlı Müslümanlara karşı işlenen suçlarla ilgili olarak Uluslararası Adalet Divanı'na dava açmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.
Gambiya - 6.6.2020
Kovid-19'a karşı bitkisel ilaç geliştiren Madagaskar'da vaka sayısı 1000'i geçti
Sıtma tedavisinde etkili artemisia bitkisinden geliştirildi Kovid-19'a karşı "Covid Organics" isimli bitkisel ilaç geliştirdiğini duyuran Madagaskar, Afrika ülkeleri Komorlar Birliği, Senegal, Çad, Nijerya, Gambiya, Gine Bissau, Kongo Cumhuriyeti, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, Tanzanya ve Nijer'den sonra Karayipler'deki Haiti'ye de bu ilaçtan göndermişti.
Gambiya - 5.6.2020
Son dakika haberleri... Antalya'ya yabancı yatırımcı ilgisi salgın döneminde de arttı
"En çok ilgiyi İran, Rusya ve Alman ortaklı firmalar gösterdi" Çetin, Antalya'nın tarımın ve turizmin başkenti olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Yat üretiminde dünya markası olmuş bir serbest bölgemiz var. İnşaat sektörü, çevreci duyarlılığa sahip sanayi sektörü müthiş cazibe barındırıyor. Dolayısıyla bu kentin yatırımcıların ilgi odağı olmasını doğal karşılıyoruz. Bu dönemde Antalya'ya en çok ilgiyi İran, Rusya ve Alman ortaklı firmalar gösterdi. Verilerimize göre, pandemi sürecinde İran ve Rusya'dan 9'ar yeni şirket kuruluş kaydı yaptırırken, Almanya'dan 7 firma Antalya'da faaliyete başladı. Bu ülkeleri 4 firma ile Ukrayna, 3'er firma ile Kazakistan ve Hollanda, 2'şer firmayla da Ürdün ve Fransa takip etti. Ayrıca, Kolombiya, Nijerya, Katar, Filistin, ABD, Azerbaycan, Suriye, Pakistan, İsveç, Çin, Irak, İsviçre, Birleşik Arap Emirlikleri, Kırgızistan, Türkmenistan ve İtalya'dan da yeni yatırımcılar kentimizde ticari faaliyetlerini yürütmeye başladı." Antalya'nın bu yılın 5 aylık dönemine ilişkin yabancı yatırımcı verilerini de paylaşan Çetin, "Antalya, yılbaşından mayıs sonuna kadar uzanan dönemde 43 farklı ülkeden 183 yeni yabancı yatırımcıya ev sahipliği yapmaya başladı. Üyelerimizin dağılımına baktığımızda Gambiya'dan Peru'ya Nijerya'dan ABD'ye dünyanın dört bir yanından yatırımcıların Antalya'yı tercih ettiklerini görüyoruz.
Gambiya - 1.6.2020
İzmir Dikili'de, Türk kara sularına geri itilen 45 sığınmacı kurtarıldı
Yunan Sahil Güvenlik unsurları tarafından Türk kara sularına itilen, içlerinde kadın ve çocukların da bulunduğu 26 Suriye, 5 Somali, 4 Gambiya, 3 Kongo, 3 Eritre, 2 Senegal, Moritanya ve Gine uyruklu olmak üzere toplam 45 sığınmacı kurtarıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gambiya Haberleri | Gambiya Haber - Haberler - Gambiya haberleri, son dakika gambiya haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri | Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz..
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.9.2020 00:48:08. #1.15#
title