Edirne Haberleri

Edirne haber, Edirne son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Edirne - 3.12.2020
Edirne'de toplu ulaşım güzergahları ve çalışma saatlerine "kısıtlama" düzenlemesi
Edirne'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında uygulanacak sokağa kısıtlamaları nedeniyle toplu taşıma güzergahları ve minibüs saatlerinde düzenlemeye gidildi.
Edirne - 3.12.2020
Kırklareli'nde kan bağışında bulunanlar kısıtlamadan muaf tutulacak
Kırklareli Valiliğinden yapılan açıklamada, Edirne Kan Bağış Merkezi tarafından 4-5 Aralık'ta Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'nda kurulacak çadırda kan bağışlarının kabul edileceği belirtildi.
Edirne - 3.12.2020
AK Parti Edirne İl Başkanı İba: "Şu an sınır kapılarının kapanması söz konusu değil"
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Kovid-19 tedbirleri kapsamında şu an sınır kapılarının kapanmasının söz konusu olmadığını belirtti.
Edirne - 3.12.2020
Keşan'a "devlet tiyatrosu" kuruluyor
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Keşan'a "devlet tiyatrosu" kurulacağını bildirdi.
Edirne - 3.12.2020
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün bir farkındalık günü olduğunu bildirdi.
Edirne - 3.12.2020
Keşan'da 14 engelli vatandaşa akülü sandalye hediye edildi
Vakıf, siyaset üstü bir dernek olacak. Onlar yönetecekler. Mekanları, parkları, yaşam alanları, araçları, çalışanları olacak. Görev süremiz boyunca da onları yalnız bırakmayacak, hayatlarını kolaylaştıracak projeleri de himaye etmeye devam edeceğiz. Bu vakıf aynı zamanda istihdam da üretecek. Her kurum kuruluşta istihdam kaynaklı çalışmalar da yapacak. Birlikten rahmet olduğunu Keşan göstermeli." Törene, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, engelli derneklerinin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Edirne - 3.12.2020
Edirne Ticaret Borsası
Edirne Ticaret Borsası'nda Anadolu kırmızı sert buğdayın kilogramı en yüksek 2,13 liradan işlem gördü.
Edirne - 3.12.2020
AA'nın fotoğraf oylamasında Edirne'nin "tanıtım ve turizm elçisi", sığınmacı hareketliliği fotoğrafını seçti
Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katılarak, 3 kare için oy kullandı.
Edirne - 3.12.2020
Sendikalı işçilere baskı yapan idareci hakkında soruşturma izni verilmemesi sendika hakkının ihlali sayıldı
Sendika, soruşturma izni verilmemesine ilişkin kararın iptali talebiyle Edirne Bölge İdare Mahkemesine itirazda bulundu.
Edirne - 3.12.2020
Edirne'de kurutulan bataklıkta "aromatik bitkiler bahçesi" oluşturuldu
Trakya Üniversitesi Havsa Meslek Yüksekokulu, bataklık halindeki arazileri kurutarak, biyolojik çeşitliliği korumak ve geliştirmek amacıyla lavanta, gül ve biberiye benzeri aromatik bitkilerin yetiştirildiği bahçe kurdu.
Edirne - 3.12.2020
Tekirdağ'da 10 kişi kök hücre nakliyle sağlığına kavuştu
NKÜ Hastanesi Kök Hücre Nakil Merkezi, Tekirdağ'ın yanı sıra Edirne ve Kırklareli'den gelen hastalara da hizmet veriyor.
Edirne - 3.12.2020
Keşan'da pazaryerinde Kovid-19 tedbirlerine uymayanlara "uyarı yapılmadan" ceza yazılacak
Edirne'nin Keşan ilçesinde kurulan halk pazarına HES kodu bulunmayan esnaf ve vatandaşların alınmayacağı, kurallara uymayanlara cezai işlem uygulanacağı bildirildi.
Edirne - 3.12.2020
Fiyat artışları (4)
Türkiye'de kasımda yıllık bazda tüketici fiyatlarının en fazla arttığı bölge, yüzde 16,61 ile "Şanlıurfa, Diyarbakır" olarak belirlendi.
Edirne - 3.12.2020
Edirne'de bir fabrika ve atölye karantinaya alındı
Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bir fabrika ve atölye karantinaya alındı.
Edirne - 3.12.2020
Edirne'den kısa kısa
Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Edirne - 3.12.2020
Kara yollarında durum
Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, TEM Otoyolu'nun Saray-Çorlu kavşakları 10. kilometresinde yapılacak alt geçit çalışmaları nedeniyle Edirne istikameti trafiğe kapatıldı.
Edirne - 2.12.2020
Son dakika haberleri! Çarşamba Sohbetleri'nde Kubbealtı Akademisi Kültür ve Sanat Vakfı konuşuldu
Uluant, son senelerde vakıf çatısı altında yüksek lisans ve doktora tez sunumları yapıldığına da değinerek, "Cumartesi sohbetlerimiz dışında cuma günleri tez sunumları oluyor. Çarşamba günleri kermes için hanımlar geliyor. Onun dışında vakfın diğer faaliyetleri arasında kurslarımız ve seminerlerimiz var. Bu ara çevrim içi yapılıyor ama devam ediyor. Osmanlı mimarisi, hat sanatı, kitabe okumaları gibi pek çok konu üzerine seminerler yapıldı. Bu seminerleri de salı günlerine koyuyorduk. Sohbet toplantıları 50 senedir devam ediyor, bunu hiç kesintiye uğratmadık. Sosyal faaliyetlerimiz arasında ramazan iftarlarımız var. İstanbul içinde, Bursa, Edirne, Bosna Hersek, Makedonya ve Batı Trakya'ya geziler yaptık.
Edirne - 2.12.2020
Başkonsolos Dimitrov, Vali Yıldırım'ı ziyaret etti
Bulgaristan Edirne Başkonsolosu Borislav Dimitrov, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım'ı ziyaret etti.
Edirne - 2.12.2020
Edirne'de boşanma aşamasındaki karısını öldüren kişi, "avlanma" bahanesiyle tüfek almış
Edirne'de boşanma aşamasındaki karısını av tüfeğiyle vurduktan sonra intihar girişiminde bulunan kişinin, "avda kullanacağım" diyerek ruhsatsız av tüfeği aldığı belirlendi.
Edirne - 2.12.2020
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Edirne - 2.12.2020
Edirne Ticaret Borsası
Edirne Ticaret Borsasında Anadolu kırmızı sert buğdayın kilogramı en yüksek 2,12 liradan işlem gördü.
Edirne - 2.12.2020
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Edirne İl Engelli Meclisi Başkanı Nilüfer Sivrikaya Tokgöz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün engellilerin, anayasal haklara erişilebilirlik ve bağımsız yaşama dair taleplerinin, gerçekçi ve sürdürülebilir bir engelli politikasının seslendirildiği evrensel bir mücadele günü olduğunu bildirdi.
Edirne - 2.12.2020
Edirne Valisi Canalp ev ziyaretlerinin yapılmaması uyarısını yineledi
Edirne Valisi Ekrem Canalp, tüm uyarılara rağmen komşu, akraba ve arkadaş ziyaretlerine devam edenleri bir kez daha uyardı.
Edirne - 2.12.2020
Edirne'de yoğun caddelere kişi sınırlaması getirildi
Edirne'de Kovid-19 tedbirleri kapsamında işlek caddelere kişi sınırlaması getirildi.
Edirne - 2.12.2020
Kırklareli'nde hafta sonu kurulan pazar, tedbirler kapsamında cuma günü kurulacak
Kırklareli'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle cumartesi kurulan halk pazarı, aynı yerde cuma günleri kurulacak.
Edirne - 2.12.2020
Son dakika gündem: Edirne'de geçen ay salgın tedbirlerine uymayanlara 216 bin lira ceza uygulandı
Son dakika haber: Edirne'de geçen ay yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uymayan 170 kişiye 216 bin lira ceza uygulandı.
Edirne - 2.12.2020
Edirne'den kısa kısa
Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, ilçede yol ve kaldırım yapım çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.
Edirne - 2.12.2020
Edirne Vergi Dairesi Başkanı Aslan: "Vatandaşlarımızın kamuya olan borç yükü azalacak"
Edirne Vergi Dairesi Başkanı Ergün Aslan, vergi borçlarında yapılandırma başvurularının başladığını ve son başvuru tarihinin 31 Aralık 2020 olduğunu bildirdi.
Edirne - 2.12.2020
Edirne'de 78 bin dekar tarım arazisi daha modern sulama sistemine kavuşuyor
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) arasında hayata geçirilecek "Edirne Meriç Sulaması" projesiyle kentte 78 bin dekar tarım arazisinin daha modern sulama şebekesine kavuşacağı belirtildi.
İmsak06:44
Öğle13:09
İkindi15:29
Akşam17:51
Yatsı19:18
Marmara Bölgesi’nde yer alan Edirne, Yunanistan’a 6, Bulgaristan’a da 16 kilometre uzaklıktadır. 6.276 kilometre kare yüz ölçümüne sahip ve 18.yüzyılda Avrupa’nın en büyük 7 şehrinden biri olmuştur. Edirne, 100 yıldan fazla bir süre Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmıştır. Enez, Havsa, İpsala, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Merkez, Süloğlu, Uzunköprü olmak üzere 9 ilçesi vardır. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri bu şehirde düzenleniyor. Selimiye Cami gibi önemli yapılara sahip. Bu şehrimiz için özel olarak hazırladığımız Edirne haberleri sayfasında, şehre ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmeleri güncel olarak sizlere sunuyoruz. Ayrıca şehrin tüm ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Edirne son dakika haber sayfamızda günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Edirne Haber, Edirne Son Dakika Haberleri - Haberler - Edirne haber sayfamızda Edirne haberleri okuyabilir, Edirne son dakika haberleri ve güncel Edirne gelişmelerini görebilirsiniz. Edirne'de toplu ulaşım güzergahları ve çalışma saatlerine kısıtlama düze
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.12.2020 19:54:45. #1.15#
title