Edirne Haberleri

Edirne haber, Edirne son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Edirne - 4.12.2020
Son dakika haberleri: Edirne Belediye Başkanı Gürkan: "Vatandaşlarımızın temizlik, maske ve mesafeye mutlak suretle uyması gerekiyor"
Bir son dakika haberine göre Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerin aksatılmadan sürdürüldüğünü bildirdi.
Edirne - 4.12.2020
5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü
Edirne Belediye Meclisi'nin kadın üyeleri Filiz Gencan Akın ve Nergiz İnce, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları günü dolayısıyla aralık ayı olağan meclis toplantısında birer konuşma yaptı.
Edirne - 4.12.2020
Edirne'de karantina ihlali yapan kişinin köpeklerini beslemeye gittiği tespit edildi
Edirne'de bir kişinin köpeklerini beslemek için, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uygulanan karantinayı ihlal ettiği belirlendi.
Edirne - 4.12.2020
65 yaş üstü vatandaşlar AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
"Sığınmacılara hiçbir ülkenin bizim gibi yaklaşımı yoktur" Oylamaya katılan 71 yaşındaki Kadir Oflaz, "Haber" kategorisinde Onur Çoban'ın "Edirne'de sığınmacı hareketliliği" fotoğrafını oyladı.
Edirne - 4.12.2020
Edirne'den kısa kısa
Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanı Salih Zileli, "Bilgi Ocakta" eğitim platformuyla öğrencilere yönelik eğitici içerikler hazırlandığını bildirdi.
Edirne - 4.12.2020
Son dakika haber... Selimiye Camisi cuma namazı öncesi dezenfekte edildi
Son dakika haberi: Edirne'de cuma namazında cemaatin en çok tercih ettiği ibadethanelerin başında gelen Selimiye Camisi dezenfekte edildi.
Edirne - 4.12.2020
Edirne'de uyuşturucu operasyonunda yakalanan zanlı tutuklandı
Edirne'de, düzenlenen uyuşturucu operasyonunda yakalanan zanlı tutuklandı.
Edirne - 4.12.2020
Kasım ayında yağışlar yüzde 49 azaldı
Normaline göre yağışlarda en fazla azalma ise yüzde 96 ile Edirne'de kayıtlara geçti.
Edirne - 4.12.2020
İnternette "iddaa kuponu" reklamı yapan şüphelilere 41 bin 189 lirasını kaptırdı
Edirne'de sosyal medyada "iddaa kuponu" için 41 bin 189 lira gönderdiği şüphelilere bir daha ulaşamayan kişi, polise şikayette bulundu.
Edirne - 4.12.2020
Edirne'de asayiş
Edirne'de bir kişi, sosyal medyadan oltalama yöntemi denilen dolandırıcılığa uğradığını iddia ederek şikayetçi oldu.
Edirne - 4.12.2020
Son dakika gündem: Edirne'de 1 fabrika ve 2 iş yeri karantinaya alındı
Son dakika haberlerine göre Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 1 fabrika ve 2 iş yeri karantinaya alındı.
Edirne - 3.12.2020
Edirne'de toplu ulaşım güzergahları ve çalışma saatlerine "kısıtlama" düzenlemesi
Edirne'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında uygulanacak sokağa kısıtlamaları nedeniyle toplu taşıma güzergahları ve minibüs saatlerinde düzenlemeye gidildi.
Edirne - 3.12.2020
Kırklareli'nde kan bağışında bulunanlar kısıtlamadan muaf tutulacak
Kırklareli Valiliğinden yapılan açıklamada, Edirne Kan Bağış Merkezi tarafından 4-5 Aralık'ta Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'nda kurulacak çadırda kan bağışlarının kabul edileceği belirtildi.
Edirne - 3.12.2020
AK Parti Edirne İl Başkanı İba: "Şu an sınır kapılarının kapanması söz konusu değil"
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Kovid-19 tedbirleri kapsamında şu an sınır kapılarının kapanmasının söz konusu olmadığını belirtti.
Edirne - 3.12.2020
Keşan'a "devlet tiyatrosu" kuruluyor
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Keşan'a "devlet tiyatrosu" kurulacağını bildirdi.
Edirne - 3.12.2020
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün bir farkındalık günü olduğunu bildirdi.
Edirne - 3.12.2020
Keşan'da 14 engelli vatandaşa akülü sandalye hediye edildi
Vakıf, siyaset üstü bir dernek olacak. Onlar yönetecekler. Mekanları, parkları, yaşam alanları, araçları, çalışanları olacak. Görev süremiz boyunca da onları yalnız bırakmayacak, hayatlarını kolaylaştıracak projeleri de himaye etmeye devam edeceğiz. Bu vakıf aynı zamanda istihdam da üretecek. Her kurum kuruluşta istihdam kaynaklı çalışmalar da yapacak. Birlikten rahmet olduğunu Keşan göstermeli." Törene, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, engelli derneklerinin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Edirne - 3.12.2020
Edirne Ticaret Borsası
Edirne Ticaret Borsası'nda Anadolu kırmızı sert buğdayın kilogramı en yüksek 2,13 liradan işlem gördü.
Edirne - 3.12.2020
AA'nın fotoğraf oylamasında Edirne'nin "tanıtım ve turizm elçisi", sığınmacı hareketliliği fotoğrafını seçti
Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katılarak, 3 kare için oy kullandı.
Edirne - 3.12.2020
Sendikalı işçilere baskı yapan idareci hakkında soruşturma izni verilmemesi sendika hakkının ihlali sayıldı
Sendika, soruşturma izni verilmemesine ilişkin kararın iptali talebiyle Edirne Bölge İdare Mahkemesine itirazda bulundu.
Edirne - 3.12.2020
Edirne'de kurutulan bataklıkta "aromatik bitkiler bahçesi" oluşturuldu
Trakya Üniversitesi Havsa Meslek Yüksekokulu, bataklık halindeki arazileri kurutarak, biyolojik çeşitliliği korumak ve geliştirmek amacıyla lavanta, gül ve biberiye benzeri aromatik bitkilerin yetiştirildiği bahçe kurdu.
Edirne - 3.12.2020
Tekirdağ'da 10 kişi kök hücre nakliyle sağlığına kavuştu
NKÜ Hastanesi Kök Hücre Nakil Merkezi, Tekirdağ'ın yanı sıra Edirne ve Kırklareli'den gelen hastalara da hizmet veriyor.
Edirne - 3.12.2020
Keşan'da pazaryerinde Kovid-19 tedbirlerine uymayanlara "uyarı yapılmadan" ceza yazılacak
Edirne'nin Keşan ilçesinde kurulan halk pazarına HES kodu bulunmayan esnaf ve vatandaşların alınmayacağı, kurallara uymayanlara cezai işlem uygulanacağı bildirildi.
Edirne - 3.12.2020
Fiyat artışları (4)
Türkiye'de kasımda yıllık bazda tüketici fiyatlarının en fazla arttığı bölge, yüzde 16,61 ile "Şanlıurfa, Diyarbakır" olarak belirlendi.
Edirne - 3.12.2020
Edirne'de bir fabrika ve atölye karantinaya alındı
Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bir fabrika ve atölye karantinaya alındı.
Edirne - 3.12.2020
Edirne'den kısa kısa
Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Edirne - 3.12.2020
Kara yollarında durum
Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, TEM Otoyolu'nun Saray-Çorlu kavşakları 10. kilometresinde yapılacak alt geçit çalışmaları nedeniyle Edirne istikameti trafiğe kapatıldı.
Edirne - 2.12.2020
Son dakika haberleri! Çarşamba Sohbetleri'nde Kubbealtı Akademisi Kültür ve Sanat Vakfı konuşuldu
Uluant, son senelerde vakıf çatısı altında yüksek lisans ve doktora tez sunumları yapıldığına da değinerek, "Cumartesi sohbetlerimiz dışında cuma günleri tez sunumları oluyor. Çarşamba günleri kermes için hanımlar geliyor. Onun dışında vakfın diğer faaliyetleri arasında kurslarımız ve seminerlerimiz var. Bu ara çevrim içi yapılıyor ama devam ediyor. Osmanlı mimarisi, hat sanatı, kitabe okumaları gibi pek çok konu üzerine seminerler yapıldı. Bu seminerleri de salı günlerine koyuyorduk. Sohbet toplantıları 50 senedir devam ediyor, bunu hiç kesintiye uğratmadık. Sosyal faaliyetlerimiz arasında ramazan iftarlarımız var. İstanbul içinde, Bursa, Edirne, Bosna Hersek, Makedonya ve Batı Trakya'ya geziler yaptık.
Edirne - 2.12.2020
Başkonsolos Dimitrov, Vali Yıldırım'ı ziyaret etti
Bulgaristan Edirne Başkonsolosu Borislav Dimitrov, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım'ı ziyaret etti.
Edirne - 2.12.2020
Edirne'de boşanma aşamasındaki karısını öldüren kişi, "avlanma" bahanesiyle tüfek almış
Edirne'de boşanma aşamasındaki karısını av tüfeğiyle vurduktan sonra intihar girişiminde bulunan kişinin, "avda kullanacağım" diyerek ruhsatsız av tüfeği aldığı belirlendi.
Edirne - 2.12.2020
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Edirne - 2.12.2020
Edirne Ticaret Borsası
Edirne Ticaret Borsasında Anadolu kırmızı sert buğdayın kilogramı en yüksek 2,12 liradan işlem gördü.
İmsak06:45
Öğle13:09
İkindi15:29
Akşam17:51
Yatsı19:17
Marmara Bölgesi’nde yer alan Edirne, Yunanistan’a 6, Bulgaristan’a da 16 kilometre uzaklıktadır. 6.276 kilometre kare yüz ölçümüne sahip ve 18.yüzyılda Avrupa’nın en büyük 7 şehrinden biri olmuştur. Edirne, 100 yıldan fazla bir süre Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmıştır. Enez, Havsa, İpsala, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Merkez, Süloğlu, Uzunköprü olmak üzere 9 ilçesi vardır. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri bu şehirde düzenleniyor. Selimiye Cami gibi önemli yapılara sahip. Bu şehrimiz için özel olarak hazırladığımız Edirne haberleri sayfasında, şehre ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmeleri güncel olarak sizlere sunuyoruz. Ayrıca şehrin tüm ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Edirne son dakika haber sayfamızda günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Edirne Haber, Edirne Son Dakika Haberleri - Haberler - Edirne haber sayfamızda Edirne haberleri okuyabilir, Edirne son dakika haberleri ve güncel Edirne gelişmelerini görebilirsiniz. Vatandaşların bulduğu yaralı tilki, tedaviye alındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.12.2020 17:29:11. #1.15#
title