SELAHATTİN DEMİRTAŞ HABERLERİ

Selahattin Demirtaş haber, Selahattin Demirtaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Selahattin Demirtaş

Selahattin Demirtaş

Doğum Yeri Elazığ / Türkiye
Doğum Tarihi 10.4.1973 - ...

Selahattin Demirtaş Kimdir ?

10 Nisan 1973 tarihinde Elazığ'ın Palu ilçesinde doğdu. Zaza kökenli olup, babasının adı Tahir, annesinin adı Sadiye'dir. 3'ü erkek 7 kardeş olan Demirtaş kardeşlerden sadece Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılan DTP’nin eski Genel Başkanı Nurettin Demirtaş Üniversite eğitimini tamamlayamadı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Selahattin Demirtaş - 28.04.2021
Muş'ta çocukları dağa kaçırılan 2 aile, HDP binası önünde oturma eylemi yaptı
Çocuklarına kavuşuncaya kadar eylemlerini sürdüreceklerini ifade eden Özcan, şöyle konuştu: "Allah HDP'nın belasını versin. Bizim çocuklarımız aldılar. Bu Türk bayrağına kurban olsunlar. Bu bayrağın altında niye yaşıyorlar. Biz çocuklarımızı istiyoruz. Çocuklarımızı götürüp İsrail'e ve Amerika'ya teslim ediyorlar. Kendi çocuklarını Avrupa'da okutuyorlar. Burada Türk bayrağından başka bayrak geçerli değil. Anneler bu kadar mücadele ediyor kimse hakkımızı soruyor mu? İnsan Hakları Mahkemesi diyor Selahattin Demirtaş'ı serbest bırakın.
Selahattin Demirtaş - 27.04.2021
Son dakika: HDP'li Ersoy ve Gülüm, Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin davanın "kumpas" olduğunu ileri sürdü
Bir son dakika haberine göre HDP İstanbul milletvekilleri Oya Ersoy ve Züleyha Gülüm, Kobani bahanesiyle 6-8 Ekim 2014'te düzenlenen eylemlere ilişkin açılan, eski HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da aralarında bulunduğu 108 sanığın yargılandığı davayı, "kumpas" olarak nitelendirdi.
Selahattin Demirtaş - 27.04.2021
26 Nisan 2021 Haberleri
26 Nisan 2021 Manşet Haberleri.
Selahattin Demirtaş - 26.04.2021
Son dakika haberi... Kobani davası ileri bir tarihe ertelendi
Edinilen son dakika haberine göre Ankara'da görülen eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın yanı sıra silahlı terör örgütü PKK'nın sözde yöneticilerinin de aralarında olduğu 108 sanıklı Kobani davası ileri bir tarihe ertelendi.
Selahattin Demirtaş - 26.04.2021
Son dakika: Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin dava ertelendi
Son dakika haberler: Kobani bahanesiyle 6-8 Ekim 2014'te düzenlenen eylemlere ilişkin, aralarında PKK'nın sözde üst düzey yöneticilerinin yanı sıra eski HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 108 sanığın yargılandığı davanın ilk celsesi tamamlandı.
Selahattin Demirtaş - 26.04.2021
Son dakika haberleri: 'Kobani' davasında 108 sanığın yargılanmasına başlandı (3)
AVUKATLAR YİNE SALONU TERK ETTİ Daha sonra avukatların tamamı salona girdi. Sanık Selahattin Demirtaş'ın avukatı Mahsuni Karaman, müvekkilinin usül ve reddi hakim talebi ile ilgili söz istediğini belirtti.
Selahattin Demirtaş - 26.04.2021
Son dakika haberi | AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan Kobani davasına ilişkin açıklama Açıklaması
Son dakika haberi... AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Kobani bahanesiyle 6-8 Ekim 2014'te düzenlenen eylemlere ilişkin, aralarında PKK'nın sözde üst düzey yöneticilerinin yanı sıra eski HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 108 sanığın yargıladığı davayı,...
Selahattin Demirtaş - 26.04.2021
AK Parti'li Şahin: Şimdi hesap vakti
AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, aralarında eski HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 108 sanıklı Kobani olaylarına ilişkin davayla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı.
Selahattin Demirtaş - 25.04.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 26 Nisan 2021
(Ankara/10.00) GÜNCEL 1- Kobani bahanesiyle 6-8 Ekim 2014'te düzenlenen eylemlere ilişkin eski HDP Eş Genel başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın da arasında olduğu 108 sanıklı davanın görülmesine Ankara 22.
Selahattin Demirtaş - 25.04.2021
Son dakika haber: Ayn el-Arab (Kobani) davası yarın başlıyor
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırlamış olduğu iddianame 6 cilt ve 300 ek klasörden oluşuyor. 3 bin 530 sayfalık iddianamede HDP'nin eski Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da aralarında bulunduğu 27'si tutuklu, 6'sı adli kontrollü, 75'i firari olmak üzere 108 sanık yer alıyor.
Selahattin Demirtaş - 25.04.2021
Kobani olaylarının "azmettiricileri" hakim karşısına çıkıyor
Eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın yanı sıra silahlı terör örgütü PKK'nın sözde yöneticilerinin de aralarında olduğu 108 sanıklı Kobani davasına yarına başlanacak.
Selahattin Demirtaş - 15.04.2021
Anayasa Mahkemesinin, HDP'nin kapatılması istemli iddianamenin iadesine ilişkin kararının gerekçesi yazıldı: (2)
Kararda, söz konusu eylemlerin bir kısmına iddianamede yer verilirken büyük bir kısmına iddianamede açıkça yer verilmeksizin, sadece bu eylemleri konu alan soruşturma ve kovuşturmalara atıfta bulunulduğuna işaret edildi. Böylece cumhuriyet başsavcılıklarınca yürütülen soruşturmalara ve mahkemelerce görülmekte olan kamu davalarına ilişkin dosya numaralarına yer verilerek ilgililer hakkında hangi suçtan dolayı soruşturma veya kovuşturma yapıldığının belirtilmesi yoluna gidildiği aktarıldı. Karara şöyle devam edildi: "Soruşturma ve kovuşturmalara ilişkin bu bilgilere listeler halinde iddianamede yer verilmesi, söz konusu soruşturma ve kovuşturmalara konu eylemlerin neler olduğunun belirlenmesini mümkün kılmadığı gibi bu eylemlerin mahkemece değerlendirilmesine de imkan tanımamaktadır. İddianamede, bu kişilerin Anayasa'nın 69. maddesi kapsamında olduğu ileri sürülen eylemlerinin somut olarak ne olduğu belirtilmeksizin ve eylemlerine ilişkin açıklama yapılmaksızın 800 üzerinde kamu davasına ve 5 binin üzerinde soruşturmaya konu suçtan bahsedilmiştir." Belirtilen yöntemin, neredeyse iddianamede yer verilen tüm kişiler yönünden ve bu kişilerin eylemlerinin çoğunluğu yönünden kullanıldığına dikkat çekilen kararda, bu yöntemin uygulanmasının örnekleri olarak Selahattin Demirtaş, Pervin Buldan ve Ertuğrul Kürkçü'ye isnat edilen eylemler gösterildi.
Selahattin Demirtaş - 13.04.2021
Son dakika haberi | AİHM, Selahattin Demirtaş'ın "özel hayata saygı hakkının ihlali" başvurusunu kabul edilemez buldu
Son dakika gündem haberi: Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, "cezaevindeki 9 tutuklu ile sosyal faaliyetlerde bulunma talebinin gerekçesiz reddedildiği gerekçesiyle" yaptığı başvuruyu kabul edilemez buldu.
Selahattin Demirtaş - 12.04.2021
İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu'ndan, MHP Grup Başkanvekili Akçay'ın açıklamasına tepki Açıklaması
İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, "İYİ Parti'den 'HDP kapatılmasın, dokunulmazlıklar kalkmasın, Selahattin Demirtaş derhal serbest bırakılsın' şeklinde bir tek cümle kurulmuş değildir.
Selahattin Demirtaş - 10.04.2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
Selahattin Demirtaş'ın, savcılıktan iyi hal kağıdı almasına ve YSK'nin "cumhurbaşkanı adayı olabilir" demesine karşın içeride tutulduğu görüşünü savunan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "Ne oldu cumhurbaşkanı adayı oldu, seçime girecek, 'Sen hapiste kalacaksın.
Selahattin Demirtaş - 09.04.2021
Demirtaş'ın, başsavcılığı döneminde Yüksel Kocaman'a yönelik tehdit suçlamasıyla yargılanmasına devam edildi
Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı döneminde Yüksel Kocaman'a yönelik "tehdit" ve "terörle mücadelede görev alan kamu görevlilerini hedef göstermek" suçlamasıyla yargılanmasına devam edildi.
Selahattin Demirtaş - 08.04.2021
Terör örgütü YPG/PKK'nın hücre evinde yakalanan 6 sanığın eylemleri iddianamede
Kaçak yollarla ???????2013 yılında Türkiye'ye geldiğini, bir süre Mersin ve Ordu'da bulunduğunu anlatan F.F, Adana'daki hücre evinde örgütsel toplantılar yapıldığını kaydetti. Tanık F.F, şu bilgileri verdi: "Bu toplantılara örgütün sözde üst yönetiminde yer alan A.A, G.A, M.M.S.C, H.Y. ve M.A. katılıyordu. Bu hücre evine, sözde üst düzey örgüt mensubu olmayan hiç kimse alınmazdı. Hücre evinde yol kapatma, yollarda lastik yakma veya örgüt adına yapılacak diğer faaliyetlerin kararı alınırdı. Hücre evinde eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş tutuklandığında eylem yapılması planlanmıştı.
Selahattin Demirtaş - 07.04.2021
HDP Grup Başkanvekili Beştaş, gündemi değerlendirdi Açıklaması
HDP'nin hiçbir partiye ihtiyacının olmadığını dile getiren Beştaş, "Sayın Selahattin Demirtaş, görüşlerini kamuoyuyla paylaşıyor.
Selahattin Demirtaş - 03.04.2021
Son dakika haberi: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ: "Selahattin Demirtaş, CHP ve İYİ Parti'ye resmen ültimatom verdi"
Gelen son dakika haberine göre AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "üçüncü ittifak" açıklamasıyla CHP ve İYİ Parti'ye ültimatom verdiğini ifade etti.
Selahattin Demirtaş - 02.04.2021
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Öztrak, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın üçüncü ittifak önerisine ilişkin de, "Aslında bugün Genel Başkanımız bu konudaki gerekli açıklamayı yapmış.
Selahattin Demirtaş - 31.03.2021
Anayasa Mahkemesi HDP'nin kapatılmasına ilişkin iddianamenin oy birliğiyle iadesi kararı verdi
HDP'li yöneticilerin PKK elebaşı Abdullah Öcalan'dan bahsederken "önder ve başkan" şeklinde ifadelerin kullanılması ve hiçbir HDP'linin "PKK terör örgütüdür" diyemediği de heyetin önüne konulan iddianamede hatırlatıldı. Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, HDP ile ilgili ön inceleme raporunu kurula sundu. Sunulan raporun yanı sıra iddianamede yer alan 47 ek klasör de yine üyelerin önünde yer aldı. İddianamede göze çarpan en önemli ifadelerden birisi de aralarında Selahattin Demirtaş, Sırrı Süreyya Önder, Sabahat Tuncel, Figen Yüksekdağ, Pervin Buldan, Sezai Temelli, Mithat Sancar, Meral Danış Beştaş, Nursel Aydoğan, Selma Irmak, Ertuğrul Kürkçü, Ayhan Bilgen, Leyla Zana ve Ahmet Türk'ün de aralarında bulunduğu 686 HDP'li için beş yıl süreyle siyaset yasağı talep edilmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Selahattin Demirtaş Haberleri | Selahattin Demirtaş Kimdir - Haberler - Selahattin Demirtaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Selahattin Demirtaş kimdir, hayatı ve biyografisi. 2013'teki konuşması nedeniyle 4 yıl 8 ay ceza almıştı! Avukatları itiraz e
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 6.5.2021 19:35:24. #1.16#

title