Düğün Haberleri

Düğün haber, Düğün son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Düğün 5.8.2020
İçişleri Bakanlığından Kovid-19 tedbirlerine ilişkin denetim genelgesi
Denetimler, konaklama tesisi, alışveriş merkezi, pazar yeri, sosyete pazarı, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikah yeri, berber/kuaför/güzellik merkezi, internet kafe/salonu ve elektronik oyun yeri, park/piknik alanı, lunapark/tematik park ve taksi durakları ile şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları ve taksiler başta olmak üzere tüm yaşam alanlarını kapsayacak şekilde planlanacak.
Düğün 5.8.2020
Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine "Koronavirüs Denetimleri" konulu genelge gönderdi
Kapsamlı denetimlere bizzat valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, genel ve özel kolluk birimleri katılacak. Denetimler; konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, sosyete pazarları, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikah yapılan yerler, berber, kuaför, güzellik merkezleri, internet kafeler, şehirler arası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, piknik alanları ve bilumum yaşam alanlarını kapsayacak şekilde planlanacak.
Düğün 5.8.2020
İçişleri: 81 ilde en kapsamlı koronavirüs denetimi yapılacak
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, bakanlık 81 il valiliğine 'Koronavirüs Denetimleri' konulu genelge gönderdi. Genelgede, Covid-19 salgınının görüldüğü andan itibaren Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nun önerileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirildiği hatırlatıldı. İçinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulmasının salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem arz ettiği vurgulandı. Bu çerçevede farklı tarihlerde çıkarılan genelgelerle belirli aralıklarla veya belirli günlerde denetimler yapılması konusunda valiliklerin talimatlandırıldığı kaydedildi.  'SAĞLIK İÇİN, HEPİMİZ İÇİN' Gelinen aşamada, son günlerdeki vaka sayıları da göz önünde bulundurulduğunda, hayatın her alanında mevcut tedbirlere uyulmasının öneminin bir kez daha ortaya çıktığı vurgulanırken, bu nedenle ülke genelinde en kapsamlı koronavirüs tedbirleri denetiminin yapılacağı belirtildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bu kapsamda; 6 Ağustos 2020 Perşembe günü tüm il ve ilçelerde, bizzat valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, meslek odaları, genel kolluk birimleri (polis, jandarma, sahil güvenlik) ve özel kolluk birimlerinin (zabıta, özel güvenlik vb.) katılımıyla 'Sağlık için hepimiz için' mottosu ile bugüne kadarki en kapsamlı denetimin gerçekleştirilecek. Bu denetimler; konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, sosyete pazarları, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikah yapılan yerler, berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları, park/piknik alanları, lunapark/tematik parklar ve bilumum yaşam alanlarını kapsayacak şekilde planlanacak.
Düğün 5.8.2020
İçişleri Bakanlığı: "Denetimler; konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, sosyete...
İçişleri Bakanlığı: "Denetimler; konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, sosyete pazarları, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikah yapılan yerler, berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafeler, şehirler arası toplu ulaşım araçları,...
Düğün 5.8.2020
Eskişehir'de Kovid-19 teşhisi konulan cami imamı ve ailesi tedavi altına alındı
Eskişehir'de katıldığı bir düğün merasiminin ardından rahatsızlanan cami imamı, eşi ve 2 çocuğu yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısıyla hastanede tedavi altına alındı.
Düğün 5.8.2020
Gaziantep'te sosyal mesafe kuralı ihlal edilen düğünle ilgili yasal işlem yapıldı
Gaziantep'te, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uyulmadığı tespit edilen bir düğüne ilişkin yasal işlem uygulandı.
Düğün 5.8.2020
Çeyrek altın rekorlara koşuyor
Çeyrek altın rekorlara koşuyor Mersin'de 50 yıllık kuyumcu Ertaç İnanoğlu, dünyadaki tüm ülkelerin para basarak, altın rezervi aldığını söyledi İnanoğlu: "Yıl sonuna kadar altının gramının 535 ile 550 lira arasında, çeyrek altının da 950 ile bin lira arasında olmasını bekliyoruz" MERSİN - Mersin'de 50 yıllık kuyumcu Ertaç İnanoğlu, şu anda dünya ülkelerinin para bastığını belirterek, "Basılan bu paralarla altın rezevleri alıyorlar. Çin çok yüklü miktarda para basıyor ve dünyadaki altınları topluyor. Bugün yükselişin birinci nedeni budur. Bu yükseliş devam edecektir. Yıl sonuna kadar altının gramının 535 ile 550 lira arasında, çeyrek altının da 950 ile bin lira arasında olmasını bekliyoruz" dedi. Geçen yıldan bu yana doların yükselmesiyle birlikte fiyatları artan altında, yükselme sürüyor. Piyasada bu dönemde 1 gram altın 459, çeyrek altın ise 750 lira üzerinde satılırken, düğün için altın alacaklar yükselen fiyatlar karşısında arayışa girdi.
Düğün 5.8.2020
"Koronavirüs dedektifleri" yüksek nem ve sıcağa rağmen fedakarca çalışıyor
Çekirge, çok yoğun ve zor bir iş yaptıklarını belirterek, şöyle konuştu: "Sahada zaman zaman sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Sıcağın altında koruyucu ekipmanlarla astronot gibi geziyoruz. Zaman zaman derdimizi anlatmakta zorlanıyoruz. Çünkü gittiklerimiz vaka değil, vaka temaslıları. Ancak ifşa oluyormuş gibi hissediyorlar ve bu durum sahada bizi zorluyor. Ayrıca 'Evlere geliyorlar, dolandırıyorlar' diye sosyal medyada dolaşan mesajlar görüyoruz. Temaslıların dışında askerlerin, yurtta kalanların ve yurt dışına çıkacakların taramalarını da gerçekleştiriyoruz. Kovid-19'un tamamen bitmesi için belirtilen kurallara uyulması gerekiyor. Toplu törenlerimiz, cenazelerimiz, düğünlerimiz oluyor, birbirimizi özlüyoruz, görüşmek istiyoruz.
Düğün 5.8.2020
Sivas Valisi Ayhan'dan ev hanımları ve emeklilere Kovid-19 uyarısı
Sivas Valisi Salih Ayhan, kentte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının ev hanımları ve emeklilerde daha çok görüldüğüne dikkati çekerek, bu kişilere virüse karşı daha duyarlı olma çağrısında bulundu.
Düğün 5.8.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 18
Kaza, saat 22.30 sıralarında Anadolu Otoyolu'nun Ankara yönünde Kızılcahamam kavşağında meydana geldi. Düğün için İstanbul'dan Van'a giden ailenin bulunduğu İbrahim Teymur yönetimindeki 34 BC 82 plakalı minibüs, lastiğinin patlaması sonucu bariyere çarparak takla attı.
Düğün 4.8.2020
İçişleri Bakanlığı'ndan 'koronavirüs tedbirleri' genelgesi
TOPLU ORGANİZASYONLARDA, MASKE VE MESAFEDEN TAVİZ VERİLMEYECEK  Düğün, nişan, sünnet ve benzeri organizasyonlarda; maske kullanımı ile fiziki mesafeye aykırı durumlara müsaade edilmeyecek.
Düğün 4.8.2020
İçişleri Bakanlığı'ndan 'koronavirüs tedbirleri' genelgesi
TOPLU ORGANİZASYONLARDA, MASKE VE MESAFEDEN TAVİZ VERİLMEYECEK  Düğün, nişan, sünnet ve benzeri organizasyonlarda; maske kullanımı ile fiziki mesafeye aykırı durumlara müsaade edilmeyecek.
Düğün 4.8.2020
İçişleri Bakanlığınca valiliklere "Kovid-19 tedbirleri" konulu ek genelge gönderildi
Düğün, nişan ve sünnet organizasyonlarındaki önlemler Düğün, nişan, sünnet gibi organizasyonlarda, maske kullanımı ile fiziki mesafeye uyulması kurallarına aykırı durumlara müsaade edilmeyecek.
Düğün 4.8.2020
İçişleri Bakanlığından 81 il valiliğine genelde
Organizasyonlarda maske ve mesafe kurallarından taviz verilmeyecek Düğün, nişan, sünnet vb.
Düğün 4.8.2020
Yunanistan'da Kovid-19 vakalarındaki yükseliş nedeniyle tedbirler artırılıyor
Hardalias, gemi güverteleri dahil birçok alanda maske takma zorunluluğu, düğün ve vaftiz törenlerine 100 davetli sınırlaması gibi ek tedbirleri hayata geçirmeyi planladıklarını belirterek "Virüs aramızda ve hepimizin iş birliği halinde çok dikkatli olması gerekiyor.
Düğün 4.8.2020
Akıncı Üssü darbe girişimi davasına devam edildi
Darbe girişimi nedeniyle tuzağa düşürüldüğünü iddia eden Fatih Yarımbaş, olay tarihinde görevli olan komuta kademesini suçladı.
Düğün 4.8.2020
Son dakika haberleri: Kahramanmaraş'ta düğünde çocuğun vurulmasıyla ilgili 2 şüpheli tutuklandı
Gelen son dakika haberine göre Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde, düğünde açılan ateş sonucu 3 yaşındaki çocuğun hayatını kaybetmesine ilişkin gözaltına alınan 5 şüpheliden 2'si tutuklandı.
Şu an buradasınız: Düğün Haberleri | Düğün Haber - Haberler - Düğün haberleri, son dakika düğün haber ve gelişmeleri burada. Başkan Sadıkoğlu'ndan Covid-19 denetimleri yorumu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 17:23:36. #1.14#
title