Doğu Türkistan Haberleri

Doğu Türkistan haber, Doğu Türkistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Doğu Türkistan - 06.09.2021
Yetim Vakfı'ndan çocuklara destek
Türkiye başta olmak üzere Bosna Hersek, Doğu Türkistan, Filistin, Suriye, Somali, Sri Lanka, Yemen ve Arakan'da korumasız kalan 3 bin yetim çocuğun aylık eğitim, sağlık, gıda, barınma gibi ihtiyaçlarına katkı sağlanıyor.
Doğu Türkistan - 23.08.2021
Afganistan Çin'in Kuşak ve Yol Projesi'nde yeni bir dönemeç olabilir mi?
???????Bloomberg'de yer alan bir makaleye göre, The China-Pakistan Axis kitabının yazarı ve German Marshall Fund'da Transatlantik Araştırmacısı Andrew Small, Pekin'in Afganistan'ı "çok yüksek riskli bir ortam" olarak gördüğünü ve yaşanan gelişmeleri herhangi bir fırsata dönüştürme arzusunun ikincil bir düşünce olduğunu söylüyor. [1] Ayrıca, Çin yönetiminin Afganistan'daki temel endişesi, istikrarsızlığın yanında Doğu Türkistan'daki baskıdan kaçan Uygurların bölgedeki varlığı.
Doğu Türkistan - 17.08.2021
Çin, Güvenlik Konseyi toplantısında, "Afganistan, yeniden terör örgütlerinin sığınağı haline gelmemeli" mesajı verdi
Xinhua'nın haberine göre, Çin'in BM Daimi Temsilcisi Yardımcısı Gıng Şuang, toplantıdaki konuşmasında, son 20 yılda DEAŞ, El Kaide ve Pekin'in terör örgütü saydığı Doğu Türkistan Bağımsızlık Hareketi (ETIM) gibi örgütlerin, Afganistan'da toplanıp gelişerek uluslararası güvenliğe tehdit oluşturduğuna dikkat çekti.
Doğu Türkistan - 02.08.2021
Boğulan genç kızdan geriye kalanlar yürek burktu
İlçede serinlemek için girdikleri Sarımsaklı Barajı'nda kaybolan Doğu Türkistan uyruklu T.
Doğu Türkistan - 12.07.2021
Taliban, Çin'in Afganistan'ın yeniden inşası için yatırımlarını memnuniyetle karşılıyor
Afganistan'ın başka ülkelere saldırılarda üs olmasına izin verilmeyecek Şahin, Taliban'ın Doğu Türkistan İslami Hareketi gibi grupların Afganistan'da faaliyet göstermesine izin vermeyeceğini aktardı.
Doğu Türkistan - 08.07.2021
Seyit Tümtürk, Doğu Perinçek'e hakaretten 3 bin 270 lira adli para cezasına çarptırıldı
Saraçhane Parkı'nda yaptığı basın açıklaması sırasında Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e hakaret ettiği iddiasıyla hakkında dava açılan Doğu Türkistan Milli Meclisi Başkanı Seyit Tümtürk'ün yargılandığı dava, karara bağlandı.
Doğu Türkistan - 05.07.2021
Son dakika haberi! BBP Genel Başkanı Destici: "Çin yönetimi hiçbir kural tanımadan Doğu Türkistan'da Türkleri öldürüyor, hapsediyor"
Son dakika haber: Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Çin hükümetinin Doğu Türkistan'da Türk kimliğini yok etmeyi amaçladığını belirterek, "Çin yönetimi hiçbir kural tanımadan Doğu Türkistan'da Türk kimliğini yok etmek amacıyla, Türkleri öldürüyor, hapsediyor" dediBBP Genel Başkanı...
Doğu Türkistan - 05.07.2021
ABD-Çin rekabetinde istihbarat cephesi de kızışıyor
Ekonomik büyüklüğü şu an için 16,6 trilyon dolar olan Çin'in, Kovid-19 krizinden de güçlenerek çıkacağı ve 2028 yılında ABD'yi geçerek dünyanın en büyük ekonomisi olacağı öngörülüyor. Öte yandan Çin, ekonomik kapasitesinin hızla artmasının yanı sıra dış politikada da etkin olma gayretinde. Bu kapsamda Rusya ile birlikte Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) ve BRICS (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin, Güney Afrika) gibi yapılara öncülük ediyor. Ayrıca Kuşak ve Yol İnisiyatifi, Asya Altyapı Yatırım Bankası gibi küresel ölçekli projeleri de destekliyor. Askeri gücünü de sürekli geliştiren Çin'in, Tayvan özelinde yürüttüğü tek Çin politikası, Hong Kong kapsamında Batı ile yaşadığı gerginlik, Hindistan'la yaşanan sınır çatışmaları, Doğu Türkistan'da uyguladığı baskıcı politikalar, Tibet sorunu ile ilgili tutumu Batı'da, Çin'in gelecek dönemde daha saldırgan politikalar izleyebileceği endişesine neden oluyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Doğu Türkistan Haberleri | Doğu Türkistan Haber - Haberler - Doğu Türkistan haberleri, son dakika doğu türkistan haber ve gelişmeleri burada. Çin'in soykırımını anlatmak için Anadolu seferine çıktılar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 07:46:55. #1.16#

title