DOĞU TÜRKİSTAN HABERLERİ

Doğu Türkistan Haberleri

Doğu Türkistan haber, Doğu Türkistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Doğu Türkistan - 22.9.2020
BBP Genel Başkanı Destici, Doğu Akdeniz konusunda önemli açıklamalarda bulundu
"Türkiye güçlenirse, İsrail Gazze'de zulüm yapamaz" Türkiye'nin Doğu Akdeniz başta olmak üzere yaşadığı gerilimde neden yalnız kaldığının sorulması üzerine konuşan Destici, "Bunun birkaç sebebi var. Birincisi Türkiye'nin güçlenmesini istemiyorlar. Sadece emperyalistler değil, Doğu Akdeniz'e sınır olan diğer ülkelerde istemiyor. Meseleye İsrail açısından bakarsak Türkiye güçlenirse Filistin'de, Gazze'de zulüm yapamayacak. Meseleye Mısır açısından bakarsak bir darbe oldu ve Türkiye darbeci Sisi'yi tanımıyor. Herkes kendi menfaati açısından bakıyor. Libya ile neden bu kadar kolay anlaşabildik? Çünkü Libya zor durumda ve şu anda meşru hükümetinin de Libya'nın bölünmesine karşı Türkiye ile işbirliğini seçti çünkü burada tek samimi olan Türkiye. Fransa neden istemiyor. Çünkü Türkiye'nin bugün güçlü 3 tane sondaj gemimiz var. Türkiye tabiri caizse geçmişte etliye sütlüye karışmıyordu. Doğu Türkistan gündeme getirilmemiş, Musul gündeme getirilmemiş, Kerkük gündeme getirilmemiş, Türkmeneli bölgesi, Halep gündeme getirilmemiş.
Doğu Türkistan - 15.9.2020
ABD'den Uygur Özerk Bölgesi'nde zorla çalıştırılan işçiler tarafından üretilen ürünlere ithalat...
ABD Dışişleri Bakanlığının raporuna göre, Doğu Türkistan genelindeki toplama kamplarında Uygur, Kazak, Kırgız ve diğer Türk azınlıklara mensup 3 milyon civarında Müslüman bulunuyor.
Doğu Türkistan - 13.9.2020
BBP Genel Başkanı Destici, Ertuğrul Gazi Türbesi'ni ziyaret etti Açıklaması
BBP Genel Başkanı Destici, sözlerini şöyle tamamladı: "Doğu Akdeniz'den Ege'ye, Kafkaslar'dan sınırlarımızın ötesindeki Suriye, Irak içlerine kadar, tüm bu bölgelerde hem kendi hak ve menfaatlerimizi koruma, öbür taraftan da soydaş ve dindaş kardeşlerimizin hak ve menfaatlerini koruma noktasında bir mücadele veriyoruz. Bu mücadeleyi de nasıl Söğüt'te birlik ruhuyla, Osmanlı doğmuşsa, inşallah bugün de biz o ruhu yeniden canlandırarak, yaşatarak güçlü Türkiye'yi ve hem kendi menfaatlerini sonuna kadar koruyan hem de coğrafyasındaki soydaş ve dindaş kardeşlerinin hak ve menfaatlerini sonuna kadar koruyan, Doğu Türkistan'ın bağımsızlığını sağlayacak, öbür taraftan Kırım'ın kurtuluşunu sağlayacak, diğer taraftan Suriye ve Irak başta olmak üzere İslam coğrafyasındaki zulümleri, kan ve gözyaşını, sömürüyü sona erdirecek, Afrika'daki zulmü sona erdirecek ve dolayısıyla tüm milletimizin hak ve menfaatlerini koruyacak, güçlü bir Türkiye'yi inşallah yine birlikte inşa edeceğiz.
Doğu Türkistan - 10.9.2020
Son dakika haber! Saadet Partili Karaduman'dan "koronavirüs rakamları, gerçekleri yansıtmıyor" iddiası
Karaduman, Doğu Türkistan'daki Uygur Türkleri'nin durumuna ilişkin bir soru üzerine, Çin'in Uygur Türklerine çocuk ve yaşlı demeden sistemli işkenceler yaptığını söyledi.
Doğu Türkistan - 8.9.2020
Edirne'den kısa kısa
-Saadet Partisi'nden "Doğu Türkistan Meselesi" raporu Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, Türkiye'nin Doğu Türkistan'da Uygurlara yönelik her türlü insan hakkı ihlalinin son bulması için dünya ülkelerini harekete geçirmesi gerektiğini bildirdi.
Doğu Türkistan - 8.9.2020
İYİ Partili Özdağ: "Doğu Türkistan, 260 yıldır Çin işgali altındadır"
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Doğu Türkistan'ın, 260 yıldır Çin işgali altında olduğunu ifade ederek, "Çin, bölgeye büyük bir göç dalgası başlatmıştır.
Doğu Türkistan - 8.9.2020
Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde "Mulan" filmini çeken Disney'e tepki
Dünya Uygur Kurultayının (WUC), sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Disney'in yeni filminde Doğu Türkistan'daki gözaltı kamplarıyla alakası bulunan Turpan Kamu Güvenliği Ofisine teşekkür ettiği anımsatıldı.
Doğu Türkistan - 4.9.2020
Hukuk ve Fikir Platformundan açıklama
Hukuk ve Fikir Platformu tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Türk milletinin ve Türk devletinin en hayati müessesesi olarak gördüğümüz yargının savunma unsurunu temsil eden avukatlık mesleği ciddi bir temsil sorunuyla karşı karşıyadır. Uzun yıllardır avukatlık mesleğinin temsili noktasında girift sorunların odağı olan ve meslek mensuplarının fiili ve bürokratik hakları ve sorunları karşısında hassasiyet serdetmek yerine gayri milli mahfillerin cirit oynadığı park hüviyetine gelen bazı barolar, maalesef pek çok meslektaşımız gibi bizleri de ziyadesiyle huzursuz etmişlerdir. İdeolojik taassuplarını mesleki etik ve ahlak formasyonunun önüne geçirenler; Türk-İslam değerlerini ilkel ve iptidai unsurlar olarak görme gafletinden vazgeçmemişler, milletimizin kutsal değerlerini müdafaa etmek şöyle dursun, her fırsatta bu değerleri tahkir etmişler ve bu ucubeliği tüm meslektaşları temsil sıfatıyla icra etmişlerdir. Dolayısıyla Türk milletinin sosyolojik zemininde var olup, mensup olduğu milletin ve ülkenin değerlerine yabancılaşmayı marifet bilenlerle yol yürümek ve aynı çatıda yer almak hazmedilemez bir vakıa olarak karşımızda durmaktadır. Bu çerçevede Doğu Türkistan'dan Kudüs'e, Kırım'dan Batı Trakya'ya Türk-İslam coğrafyasında yaşanan hak ihlallerini ve hukuki durumları uluslararası hukuk mecralarına taşımanın mes'uliyetiyle bir araya gelmiş bir mesleki ve sosyal teşekkül olan Hukuk ve Fikir Platformu, mevcut ahval ve manzara karşısında yapmış olduğu istişareler neticesinde bir karara varmıştır.
Doğu Türkistan - 28.8.2020
Gazeteci Yazar Servet Kabaklı kabri başında anıldı
Kabaklı'nın Türk ve Doğu Türkistan bayrakları asılı kabrinin başında Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından başlayan anma törenine, edebiyat dünyasından yazar ve şairlerin yanı sıra Kabaklı'nın ailesi ve yakın dostları katıldı.
Doğu Türkistan - 27.8.2020
Hedef gösterildiğini belirten Uygur Türk'ü iş kadınından suç duyurusu
ÇİN vatandaşı Uygur Türkü asıllı iş kadını M.A., soysal medyada "Doğu Türkistanlılar'a ihanet ettiği, ajan olduğu" söylemleriyle hedef gösterildiğini belirterek, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
Doğu Türkistan - 19.8.2020
FATİH'TE MOTOSİKLETİ BİR BUÇUK DAKİKADA BÖYLE ÇALDILAR
Fatih'te yaşayan Doğu Türkistanlı Musa Abduhalil'in 10 gün önce aldığı motosikleti oturduğu apartmanın önünden bir buçuk dakika içerisinde çalındı.
Doğu Türkistan - 12.8.2020
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici gündemi değerlendirdi Açıklaması
Taşeron terör örgütleri ve onların arkasındaki güçlerin Türkiye'yi güçsüz duruma düşürmek istediğinin altını çizen Destici, şöyle devam etti: "Türkiye güçlü olduğu zaman Suriye ve Filistin'deki kardeşlerimiz de güçlü olur. Türkiye güçlü olduğu zaman Yemen'de çocuklar açlıktan ölmez, Arakanlı Müslümanlar sahipsiz olmaz, Doğu Türkistan'da Çin zulmü devam etmez ve Rusya Kırım'ı rahat bir şekilde ilhak etmez.
Doğu Türkistan - 7.8.2020
İngiltere'de 44 milletvekilinden "Uygur Türklerine otomatik mülteci statüsü verilmesi" çağrısı
Haberde görüşlerine yer verilen, Dünya Uygur Kongresi İngiltere Şubesi Başkanı Rahima Mahmut, "Doğu Türkistan'da ortaya çıkan kanıtlar Uygur halkına karşı bir 'soykırım' uygulandığına işaret ediyor.
Doğu Türkistan - 5.8.2020
İsveçli ünlü şarkıcı Larsson, Çin'e tepki olarak Huawei ile anlaşmasını sonlandırdı
İsveçli ünlü şarkıcı Zara Larsson, Çin'in Doğu Türkistan politikalarına tepki olarak Çin teknoloji şirketi Huawei ile reklam anlaşmasını iptal ettiğini duyurdu.
Doğu Türkistan - 2.8.2020
İHH, yaklaşık 4 milyon ihtiyaç sahibine kurban yardımı yaptı
İHH ekiplerinin, ihtiyaç sahiplerine sadece kurban eti götürerek değil, hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek olduğu anlatılan açıklamada, kurban organizasyonunda önceliğin mülteci kampları, savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluk bölgeleri ile yaşlılar, kimsesizler, dullar, yetimhaneler, okullar ve hastanelere verildiği kaydedildi. Açıklamada, bu kapsamda Suriye, Irak, Filistin, Somali, Yemen, Bangladeş, Arakan ve Doğu Türkistan'ın ön planda tutulduğu aktarıldı.
Doğu Türkistan - 1.8.2020
Siyasi partiler videokonferans aracılığıyla bayramlaştı
Cesur, "Şehitlerimiz var. Doğu Türkistan başta olmak üzere dünyanın her yerinde sıkıntı yaşayan kardeşlerimiz, Kovid-19 nedeniyle kaybettiğimiz vatandaşlarımız, işsizlik nedeniyle karamsar ve umutsuz günlere inanan vatandaşlarımız var.
Doğu Türkistan - 30.7.2020
BBP Genel Başkanı Destici, Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrini ve şehitliği ziyaret etti
Hac ibadetini yapanların sayısının az olduğunu ama bugün de Arafat'ta ellerin semaya açılarak bütün yer yüzündeki mazlumlar ve Müslümanlar için dua edileceğini dile getiren Destici, Doğu Türkistan'dan Filistin'e, Kırım'dan Arakan'a kadar birçok coğrafyada hala zulüm gören soydaşların bulunduğunu söyledi.
Doğu Türkistan - 30.7.2020
Son dakika haberleri: MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı'dan Kurban Bayramı mesajı
Avcı, şunları kaydetti: "Bir bayramı daha milletçe birlikte karşılamanın, manevi havasını birlikte solumanın, sevincini birlikte paylaşmanın engin mutluluğu içindeyiz. Cenab-ı Allah, bayramları aynı zamanda sosyal barışın tesisi için birer ikram olarak sunmuştur. O yüzden bizler, her bayramı ülkemizin, milletimizin birliği yolunda altın fırsat olarak kabul ede geldik. Türkiye'mizin güçlenmesi için dargınlıkları, küskünlükleri sona erdirmeye, bayramın gereklerine uyup bu fırsatı kullanmaya mecburuz. Buna sadece kendimiz için değil, bize umut bağlayanlar için de mecburuz. Çünkü Doğu Türkistan'da, Arakan'da, Kırım'da, Kerkük'te soykırıma uğrayan, Keşmir'de, Suriye'de, Filistin'de, Karabağ'da, Kırım'da, Yemen'de, Libya'da kanları akıtılan, kimlikleri yok edilen milyonlarca mazlumun tek umudu Türkiye'dir.
Doğu Türkistan - 27.7.2020
Son dakika haberi! BEYAZIT'TA UYGUR TÜRKLERİ EYLEM YAPTI
Bir son dakika haberine göre İstanbul'da yaşayan 50'ye yakın Uygur Türkü, Çin'in Doğu Türkistan'a uyguladığı politikayı protesto etti.
Doğu Türkistan - 26.7.2020
Belçika'da Uygur Türkleri, Çin'i, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'de uyguladığı politika nedeniyle...
Yaklaşık 300 kişi, "Uygurlara özgürlük", "soykırımı durdurun", "toplama kamplarını kapatın" yazılı pankartlar açtı. Gösteride Fransızca, İngilizce ve Flemenkçe yapılan konuşmalarda, yaklaşık 3 milyon Uygur Türkünün Çin tarafından toplama kamplarına kapatıldığı, Çin'in bu gerçeklerin dünya tarafından bilinmesini istemediği ifade edilirken, toplama kampları kurmanın insan hakları ihlali olduğu vurgulandı. Belçika Uygurlar Derneği Başkanı Abdulmuttalip Omerov, yaptığı konuşmada, şunları söyledi: "Doğu Türkistan'da 11 sene önce yaşananlar adeta bir katliamdır.
Doğu Türkistan - 23.7.2020
Türk dünyasından Azerbaycan'a destek
Göktürk, Doğu Türkistan'da Çin'in tarihin en büyük soykırımlarından birini gerçekleştirdiğini ifade ederek, "Dünyayla bağlarımız koptu, telefon bağlantımız dahi yok.
Doğu Türkistan - 23.7.2020
TBMM Genel Kurulu
Hatay'da ve Ankara'da iki köpeğe yönelik şiddet ve tecavüz olaylarında zanlıların serbest bırakıldıklarını belirten Türkkan, şöyle devam etti: "Bu iki cani elini kolunu sallayarak aramızda dolaşıyor. İnsan vicdanının kabul etmediği, böyle bir yargı kararını vicdanların kabul etmesi mümkün mü? Böyle yargı olur mu? Hayvana şiddet Kabahatler Kanunu kapsamından çıkartılıp Ceza Kanunu'na alınmalı ki bu dilsiz, masum canları katleden caniler hak ettikleri cezaları alsınlar. Milletimizin beklentisi budur. Her türlü kanunu Meclise getiren iktidar, hayvanlar konusundaki sessizliğini bir an önce bozup bu kanunu Meclise bir an önce indirmelidir." İYİ Partili Türkkan, Çin'in Doğu Türkistan'daki Uygur Türklerine karşı işlediği insanlık suçlarına birçok ülkenin tepki gösterdiğini ancak Türkiye'nin bu konuda ses çıkarmadığını söyleyerek, iktidarı eleştirdi.
Doğu Türkistan - 23.7.2020
İYİ Parti Grup Başkanvekili Türkkan, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Türkkan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında Doğu Türkistanlı Türklerin durumuna değindi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Doğu Türkistan Haberleri | Doğu Türkistan Haber - Haberler - Doğu Türkistan haberleri, son dakika doğu türkistan haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi! İtfaiyeciler için konser düzenlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.9.2020 20:03:35. #1.15#
title