Batı Karadeniz Haberleri

Batı Karadeniz haber, Batı Karadeniz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Batı Karadeniz 9.7.2020
Gönüllü itfaiyeciler sahada ekiplere destek vermeye başladı
Teorik ve uygulamalı eğitimlerin ardından kursiyerlerin sınavdan geçeceklerini, başarılı olanlara ise düzenlenen törenle sertifikalarının teslim edildiğini anlatan Ateş, şöyle konuştu: "Gönüllü itfaiyeci adaylarımız arasında doktor, hemşire, öğretmen, öğrenci, özel güvenlikçi, ev hanımı, memur ve işçi de yer almaktadır. Adaylarımız, yangın çıkan bir binadan havalı atlama minderiyle mahsur kalanları tahliye etme şekilleri, teknik kurtarma malzemeleri kullanımı, ip ve düğüm atma becerisi, sedye bağlama teknikleri ve karabinalarla çift emniyetli iniş konularında aldıkları eğitimleri uygulama fırsatı buldular. Eğitimde kurtarmanın önemi, makara sistemleri, kurtarma esasında kişilerle diyalog, kazazedeye yaklaşım usulleri, sedye çeşitleri, kazazedenin sedyeye alınması ve taşınması, emniyet kemerinin önemi, ip düğümleri, teknik malzemelerin tanımı, yangın, yangından korunma ve söndürme şekilleri ile ilgili bilgiler verildi." - "Müdürlüğümüz Batı Karadeniz bölgesinin en modern itfaiye teşkilatıdır" Muhammet Ali Ateş, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ara vermek zorunda kaldıkları eğitimlerin son bölümünü tamamladıklarını ve yeni dönemde de eğitimlere ara vermeden başlayacaklarını belirtti.
Batı Karadeniz 9.7.2020
Düzce'deki tarihi Roma köprüsü gün yüzüne çıkarılıyor
"Batı Karadeniz'in Efes"i olarak adlandırılan Prusias ad Hypium Antik Kenti'nde kazı yapan arkeologlar tarafından çevre taraması sırasında rastlanan ve 2 bin yıllık olduğu tahmin edilen Roma köprüsünde kazılar yeniden başladı.
Batı Karadeniz 8.7.2020
Akçakoca'da sağanağın ardından denizin rengi kahverengiye büründü
Batı Karadeniz'in önemli turizm merkezlerinden Akçakoca ilçesinde etkili olan sağanağın etkisiyle denizin rengi değişti.
Batı Karadeniz 8.7.2020
Doğu Marmara ve Batı Karadeniz'de sağanak etkili oluyor
Sakarya, Kocaeli, Düzce, Zonguldak ve Bartın'da etkili olan sağanak, yaşamı olumsuz etkiliyor.
Batı Karadeniz 7.7.2020
Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz için "kuvvetli yağış" uyarısı
Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz'de yarın yerel olarak kuvvetli yağış bekleniyor.
Batı Karadeniz 6.7.2020
Meteorolojiden sağanak uyarısı
Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Bilecik, Sakarya, Kütahya, Eskişehir, Ankara ve Çankırı çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.
Batı Karadeniz 6.7.2020
Batı Karadeniz'de Kovid-19 tedbirleri
Bartın, Bolu, Karabük ve Zonguldak'ta yeni tip koronavirüse (Kovid-19) tedbirlerinin uygulanmasına devam ediliyor.
Batı Karadeniz: Safran üretiminde Türkiye'de ilkBatı Karadeniz 6.7.2020
Batı Karadeniz 5.7.2020
"Pusula Katamaran" ilk turuna çıktı
"Batı Karadeniz'in incisi" olarak adlandırılan Düzce'nin Akçakoca ilçesinde belediye tarafından deniz turizmine canlılık kazandırmak için hizmete sunulan "Pusula Katamaran" isimli gezi teknesi ilk turunu yaptı.
Batı Karadeniz 5.7.2020
"Batı Karadeniz'in incisi" Akçakoca'da hafta sonu yoğunluğu
"Batı Karadeniz'in incisi" olarak tabir edilen, İstanbul ve Ankara gibi iki metropol arasında yer alan Düzce'nin 35 kilometrelik sahil şeridine sahip Akçakoca ilçesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) normalleşme süreciyle hareketlilik yaşanıyor.
Batı Karadeniz 4.7.2020
Akçakoca'ya getirilen 400 kişilik "katamaran" gezi teknesi hizmete girdi
Düzce'nin Akçakoca ilçesinde turizmi canlandırmak için getirilen 40 metre uzunluğunda ve 400 kişilik katamaran gezi teknesinin açılışı gerçekleştirildi. Batı Karadeniz'in önemli turizm bölgelerinden olan Akçakoca'da, belediye tarafından turizme katkıda bulunmak ve gelen turistlere güzel hizmet verebilmek için alınan gezi teknesi yapılan törenle hizmete girdi.
Batı Karadeniz 4.7.2020
"Batı Karadeniz'in incisi" eski günlerine dönüyor
"Batı Karadeniz'in incisi" olarak adlandırılan, İstanbul ve Ankara gibi iki metropol arasında yer alan Düzce'nin, 38 kilometrelik sahil şeridine sahip Akçakoca ilçesi, geçen yıl yaşanan sel felaketi, bu yıl ise yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında büründüğü sessizlikten...
Batı Karadeniz 4.7.2020
Son dakika haberleri! Akçakoca'ya 400 kişilik "katamaran" gezi teknesi getirildi
Son dakika kültür sanat haberi... Batı Karadeniz'in incisi Düzce'nin Akçakoca ilçesine, turizmi geliştirmek, yerli ve yabancı turistlere iyi hizmet verebilmek için 40 metre uzunluğunda 400 kişilik katamaran gezi teknesi getirildi.
Batı Karadeniz 3.7.2020
Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Aydemir'den fındık rekoltesi açıklaması
Bu yıl Batı Karadeniz fındık üretim bölgelerinde verimin düşük olduğuna dikkati çeken Aydemir, "Doğu Karadeniz bölgesinin yüksek kesimlerindeki fındık bahçelerimizin önceki aylarda don, fırtına ve doludan zarar görmesi nedeniyle bu yıl rekoltenin çok yüksek olmayacağını tahmin ediyorum.
Batı Karadeniz 2.7.2020
Sağlık Bakanlığı, "Kovid-19" raporunu yayımladı Açıklaması
Toplam vaka sayıları, Batı Marmara'da 2 bin 834, Ege'de 12 bin 926, Doğu Marmara'da 21 bin 626, Batı Anadolu'da 15 bin 181, Akdeniz'de 5 bin 184, Orta Anadolu'da 3 bin 10, Batı Karadeniz'de 4 bin 746, Doğu Karadeniz'de 1949, Kuzeydoğu Anadolu'da 2 bin 176, Ortadoğu Anadolu'da 3 bin 90, Güneydoğu Anadolu'da ise 16 bin 813 olarak belirlendi.
Batı Karadeniz 2.7.2020
Doğu Marmara ve Batı Karadeniz'de Kovid-19 tedbirleri
Sakarya, Kocaeli, Düzce, Karabük ve Zonguldak'ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin uygulanmasına devam ediliyor.
Batı Karadeniz 1.7.2020
Zonguldak'tan kısa kısa
Zonguldak BEÜ ile BAKKA arasında protokol imzalandı Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) arasında "Mesleki Eğitimin İyileştirilmesi"ne yönelik protokol imzalandığı bildirildi.
Batı Karadeniz 1.7.2020
Doğu Marmara ve Batı Karadeniz'de Kovid-19 tedbirleri
Sakarya, Kocaeli, Zonguldak, Karabük ve Düzce'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin uygulanmasına devam ediliyor.
Batı Karadeniz 1.7.2020
Horma Kanyonu'nun "Küçük Asyalı"sı korunacak
Batı Karadeniz'in biyoçeşitlilik açısından çok zengin olduğunu vurgulayan Başyiğit, şunları kaydetti: "Bölgede yeni bitki türlerinin tespiti konusunda çalışma yapacağız.
Batı Karadeniz 1.7.2020
Batı Karadeniz'de fındık üreticileri hasada hazırlanıyor
Türkiye'nin fındık üretiminin yüzde 27'sinin gerçekleştirildiği Batı Karadeniz'de geçen yıla oranla rekoltede düşüş beklentisine karşın üretici ümidini koruyor.
Batı Karadeniz 30.6.2020
Salyangoz Batı Karadenizli balıkçıların gelir kaynağı oldu
Batı Karadeniz'in en önemli limanlarından Akçakoca'da salyangoz avcılığı balıkçıların gelir kaynağı haline geldi.
Batı Karadeniz 29.6.2020
Fındıkta Amerikan beyaz kelebeği ile mücadele çalışmalarına başlandı
Batı Karadeniz'in önemli fındık üretim merkezlerinden Düzce'nin Akçakoca ilçesinde, Amerikan beyaz kelebeği tehdidine karşı özel olarak getirilen makineyle ilaçlama çalışmalarına başlandı.
Batı Karadeniz 29.6.2020
Son dakika haberleri! Doğu Marmara ve Batı Karadeniz'de Kovid-19 tedbirleri
Son dakika haberi... Sakarya, Karabük, Zonguldak ve Bolu'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin uygulanmasına devam ediliyor.
Batı Karadeniz 29.6.2020
Akçakoca'da sahil temizliği devam ediyor
Batı Karadeniz'in incisi Akçakoca'da sahiller, belediye ekiplerince temizleniyor.
Şu an buradasınız: Batı Karadeniz Haberleri | Batı Karadeniz Haber - Haberler - Batı Karadeniz haberleri, son dakika batı karadeniz haber ve gelişmeleri burada. Gönüllü itfaiyeciler sahada ekiplere destek vermeye başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.7.2020 19:01:55. #1.15#
title