BAŞBAKAN YARDIMCISI HABERLERİ

Başbakan Yardımcısı Haberleri

Başbakan Yardımcısı haber, Başbakan Yardımcısı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Başbakan Yardımcısı - 26.10.2020
Trakya Üniversitesi Rektörü Tabakoğlu, Kosova Başbakan Yardımcısı Halimaj'ı ziyaret etti
Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, "Biz Kosova'ya söz verdik.
Başbakan Yardımcısı - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2007- İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün oğlu, eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Prof.
Başbakan Yardımcısı - 25.10.2020
AK Parti Çubuk 7. Olağan İlçe Kongresi gerçekleştirildi
AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti Çubuk 7. Olağan İlçe Kongresine katıldı. Çubuk'ta bulunan açık hava bir salonda Covid-19 tedbirleri göz önünde bulundurularak gerçekleştirilen kongreye, Eski Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, AK Parti Ankara Milletvekilleri Orhan Yeğin ve Zeynep Yıldız, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Sincan Belediye Başkanı Murat Köse ve çok sayıda partili katıldı.
Başbakan Yardımcısı - 24.10.2020
Türkiye, Ukrayna'yla birlikte dünyanın en büyük kargo uçağı Mriya'nın ikincisini yapabilir
Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Stratejik Endüstrilerinden Sorumlu Bakanı Oleg Uruskiy, dünyanın en büyük kargo uçağı AN-225 Mriya'nın (Rüya) ikincisini Türkiye'yle tamamlayabileceklerini ifade etti.
Başbakan Yardımcısı - 23.10.2020
Bulgaristan Turizm Bakanı Nikolava, Türkiye'nin güvenli turizm uygulamalarını inceledi
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Turizm Bakanı Mariana Nikolova ile bir araya geldi.
Başbakan Yardımcısı - 22.10.2020
Son Dakika | Belçika Dışişleri Bakanı Wilmes yoğun bakımda
Belçika'da ekim başında göreve başlayan yeni hükümetin başbakan yardımcısı ve dışişleri bakanı olan Wilmes, önceki hükümetin başbakanı olarak görev yapmıştı.
Başbakan Yardımcısı - 20.10.2020
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: "Ukrayna ve Türkiye arasındaki ilişkiler benzeri görülmemiş bir seviyede"
Öte yandan, Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Stratejik Endüstrilerinden Sorumlu Bakanı Oleg Uruskiy'nin başkanlığında bir heyet ağustos ayında Türkiye'yi ziyaret etmişti.
Başbakan Yardımcısı - 20.10.2020
Çin ile Kanada arasında Hong Kong konusundaki gerginlik tırmanıyor
Sözcü Zao'nun açıklamasının ardından parlamentoda konuşan Kanada Başbakan Yardımcısı Chrystia Freeland, Büyükelçi Song'un açıklamalarının, "iki ülke arasındaki resmi diplomatik ilişkilerin ruhuna uygun olmadığını" belirtti.
Başbakan Yardımcısı - 16.10.2020
Son Dakika | FETÖ'nün "Kozmik Oda kumpası" davasında karar
İddianame İddianamede "Kozmik Oda" soruşturmasının, 19 Aralık 2009'da Ankara Emniyet Müdürlüğüne yapılan, "Çukurambar bölgesinde iki ayrı araçtaki kişilerin, Bülent Arınç'a saldırıda bulunabilecekleri" şeklindeki ihbar üzerine başlatıldığının öne sürüldüğü, ancak ihbarın sahte olduğu ifade edilmişti. Emniyet görevlilerince ihbara konu kişilerin çok önceden takip edildikleri ve bu kişilere kumpas kurulduğu aktarılan iddianamede, şunlar kaydedilmişti: "Kozmik Oda kumpas soruşturmasının esas itibarıyla eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a saldırı yapacağı iddia edilen kişilerin belirlenmesi amacıyla değil, Bülent Arınç'a saldırı iddiaları bahane edilerek, FETÖ hakkında, devletin mahrem bilgilerinin yer aldığı Seferberlik Tetkik Kurulu'nda ne tür araştırmaların yapıldığı, bu birimde hangi belgelerin bulunduğu ve birimin faaliyetlerinin ne olduğunun belirlenmesi ve devletin askeri sırlarının casusluk amacıyla temin edilmesi için yapıldığı anlaşılmıştır.
Başbakan Yardımcısı - 16.10.2020
FETÖ'nün 'Kozmik Oda' davasında 28 sanığa hapis cezası
ESKİ Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik suikast iddialarıyla başlatılan ve Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığının 'kozmik odaları'nda günlerce süren aramalarla devam eden soruşturmada görev alan çoğu eski istihbaratçı polis, 3'ü tutuklu 82 sanığın yargılandığı davada karar çıktı.
Başbakan Yardımcısı - 16.10.2020
Son dakika: AGİT Minsk Grubu nasıl oluştu, ne işe yaradı?
27 Eylül sabahı Ermenistan'ın provokasyonu sonrasında Azerbaycan ile Ermenistan arasında yeniden başlayan savaş hemen akıllara Karabağ sorununun çözümü için yürütülen arabuluculuk çalışmalarını, özellikle de Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Minsk Grubunu ve eşbaşkanlarını getirdi. Azerbaycan ve Türkiye özellikle son yıllarda eşbaşkanlara yönelik eleştirilerini artırarak sürdürüyordu. 14 Ekim itibarıyla eşbaşkanları eleştirenler arasına Ermenistan da (biraz daha kontrollü olsa da) katıldı. Peki Minsk Grubu ve eşbaşkanlık nasıl oluştu, sorunun çözümü açısından ne işe yaradı? Aslında Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik toprak iddiaları sonrasında başlattığı işgalci saldırıların sona erdirilmesine ilişkin ilk arabuluculuk çalışmaları 1991 sonbaharında başlamış ve kısa sürede başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Eylül 1991'de dönemin Rusya Devlet Başkanı Boris Yeltsin ve Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev'in bölgeyi ziyareti sonrasında, 23 Eylül 1991'de Rusya'nın güneyindeki Jeleznovodsk kentinde barış görüşmeleri başlamış, 24 Eylül 1991'de Azerbaycan ve Ermenistan, Yeltsin ve Nazarbayev'in garantörlüğünde anlaşmaya varmıştı. Jeleznovodsk Anlaşması Karabağ sorunundaki ilk ateşkes anlaşmasıydı. Fakat buna dayanılarak ek adımların da atılması gerekiyordu. Ermenistan bu adımları atmayınca Azerbaycan tarafı, ateşkese uyulmadığını göstermek üzere bölgeye Rusya ve Kazakistan'dan gözlemciler davet etti. 20 Kasım 1991'de Azerbaycan hükümetinin üyelerini (Devlet Sekreteri Tofig İsmayılov, Başbakan Yardımcısı Zülfü Hacıyev, İçişleri Bakanı Mehemmed Esedov, Başsavcı İsmet Qayıbov), adalet ve güvenlik yetkililerini, iki Rus generali, Kazak ve Rus gözlemcileri (Kazakistan İçişleri Bakan Yardımcısı Sanlal Dasumoviç Serikov ve diğerlerini), ayrıca ünlü gazetecileri taşıyan helikopter Ermenilerin kontrolündeki bölgeden açılan ateş ile düşürüldü.
Başbakan Yardımcısı - 16.10.2020
Ukrayna ile Türkiye stratejik ortaklığı pekiştirecek
Öte yandan, Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Stratejik Endüstrilerinden Sorumlu Bakanı Oleg Uruskiy'nin başkanlığında bir heyet ağustos ayında Türkiye'yi ziyaret etmişti.
Başbakan Yardımcısı - 15.10.2020
Yemen'de hükümet ile Husilerin takas ettiği esir sayısı 710'a çıktı
Serbest bırakılan esirler, Yemen Başbakan Yardımcısı Salim el-Hanbeşi başkanlığındaki yetkililer tarafından karşılandı.
Başbakan Yardımcısı - 15.10.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Rus mevkidaşı Lavrov ile telefonda görüştü
Bakan Çavuşoğlu, ayrıca Çekya Dışişleri Bakanı Tomas Petricek ve Letonya Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Artis Pabriks'le de telefonda görüştü.
Başbakan Yardımcısı - 15.10.2020
Eski Irak Başbakan Yardımcısı: "İsrail'le normalleşme için ortam uygun"
Eski Irak Başbakan Yardımcısı Baha Araci, İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesi için ortamın uygun olduğunu ve bu karara ilişkin önceliklerin Şii dini merci tarafından belirleneceğini söyledi.
Başbakan Yardımcısı - 14.10.2020
KKTC'de siyasi partiler Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için kimi destekleyeceklerini...
HP, seçimin ilk turunda, aynı zamanda HP Milletvekili olan Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı ve Bağımsız Aday Kudret Özersay'ı desteklemişti.
Başbakan Yardımcısı - 13.10.2020
ABD Bulgaristan'da 2 bin 500 daimi askeri personel bulunduracak
Bulgaristan Genelkurmay Başkanı Amiral Emil Eftimov, Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Krasimir Karakaçanov'un geçen hafta yaptığı Washington ziyareti sırasında ABD Savunma Bakanı Mark Esper ile imzaladığı belgenin içeriği konusunda basını bilgilendirdi.
Başbakan Yardımcısı - 12.10.2020
Son Dakika | Ürdün'de yeni hükümet yemin ederek göreve başladı
Hasavne, selefi Rezzaz döneminde 2'den 1'e düşürülen başbakan yardımcısı sayısını yeniden artırarak 3'e çıkardı.
Başbakan Yardımcısı - 12.10.2020
Viyana'da yerel seçimlerde aşırı sağcılar hezimete uğradı
FPÖ resmi olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 7,7'sini aldı. Aşırı sağcı partinin eski Genel Başkanı ve eski Başbakan Yardımcısı Heinz Christian Strache'nin 2019'da yaşanan "İbiza skandalı" sonrasında kurduğu Liste Strache adındaki yeni oluşumla girdiği seçimde yüzde 3,6 oranında oy alabildi.
Başbakan Yardımcısı - 12.10.2020
Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Özersay, seçim sonuçlarını değerlendirdi
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, seçim sonuçlarını sosyal medya hesabından değerlendirdi.
Başbakan Yardımcısı - 11.10.2020
KKTC'de cumhurbaşkanlığı için ikinci turda Başbakan Tatar ve Cumhurbaşkanı Akıncı yarışacak
Türk Ajansı Kıbrıs'ın aktardığı henüz resmi olmayan YSK sonuçlarına göre, geçerli oyların yüzdelik dağılımı şöyle: UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar: 32,34 Bağımsız aday Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı: 29,84 Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman: 21,67 Bağımsız aday Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay: 5,74 Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı: 5,36 Demokrat Parti Lefkoşa Milletvekili Serdar Denktaş: 4,20 Milliyetçi Demokrasi Partasi adayı Fuat Çiner : 0,30 Bağımsız aday Arif Salih Kırdağ: 0,25 Bağımsız aday Alpan Uz: 0,14 Bağımsız aday Mustafa Ulaş: 0,06 Bağımsız aday Ahmet Boran: 0,07 YSK verilerine göre, seçimlerde 198 bin 957 seçmenin 115 bin 806'sı 738 sandıkta oy kullandı.
Başbakan Yardımcısı - 11.10.2020
Son dakika: KKTC'de cumhurbaşkanı adaylarından açıklamalar
"Oy oranı beklentimin çok altındadır" Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı ve bağımsız cumhurbaşkanı aday Kudret Özersay, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde ilk sonuçlara göre aldığım oy oranı beklentimin çok altındadır ve benim açımdan siyasi hayatımı da gözden geçirmemi gerektirecek düzeydedir.
Başbakan Yardımcısı - 11.10.2020
Viyana Belediye Başkanlığı seçimlerini Sosyal Demokratlar kazandı
Ayrıca "İbiza skandalı" nedeniyle aşırı sağcı FPÖ'den ayrılmak zorunda kalan eski Başbakan Yardımcısı ve FPÖ'nün eski Genel Başkanı Heinz Christian Strache de kurduğu yeni oluşumla girdiği Viyana seçimlerinde yüzde 5'lik seçim barajına takılarak eyalet meclisine girmeyi başaramadı.
Başbakan Yardımcısı - 11.10.2020
KKTC'de cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakan Ersin Tatar yarışı önde götürüyor
Diğer adayların oy dağılımı ise şöyle: Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı yüzde 5,36; Demokrat Parti Lefkoşa Milletvekili Serdar Denktaş yüzde 4,27; bağımsız adaylar Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay yüzde 5,73; Alpan Uz yüzde 0,06; Mustafa Ulaş yüzde 0,14; Ahmet Boran yüzde 0,07; Arif Salih Kırdağ yüzde 0,25; Milliyetçi Demokrasi Partisi adayı olarak yarışan Fuat Çiner yüzde 0,30.
Başbakan Yardımcısı - 11.10.2020
Son dakika! KKTC'de cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakan Ersin Tatar yarışı önde götürüyor
Diğer adayların oy dağılımı ise şöyle: Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı yüzde 5,37; Demokrat Parti Lefkoşa Milletvekili Serdar Denktaş yüzde 4,37; bağımsız adaylar Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay yüzde 5,73; Alpan Uz yüzde 0,07; Mustafa Ulaş yüzde 0,13; Ahmet Boran yüzde 0,07; Arif Salih Kırdağ yüzde 0,27; Milliyetçi Demokrasi Partisi adayı olarak yarışan Fuat Çiner yüzde 0,30.
Başbakan Yardımcısı - 11.10.2020
Son dakika haberleri... KKTC'de cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakan Ersin Tatar yarışı önde götürüyor
Diğer adayların oy dağılımı ise şöyle: Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı yüzde 5,21; Demokrat Parti Lefkoşa Milletvekili Serdar Denktaş yüzde 4,43; bağımsız adaylar Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay yüzde 5,68; Alpan Uz yüzde 0,07; Mustafa Ulaş yüzde 0,13; Ahmet Boran yüzde 0,07; Arif Salih Kırdağ yüzde 0,29; Milliyetçi Demokrasi Partisi adayı olarak yarışan Fuat Çiner yüzde 0,32.
Başbakan Yardımcısı - 11.10.2020
KKTC'de oy verme işlemi sona erdi
Seçimde Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar'ın yanı sıra Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı'nın yanı sıra bağımsız aday olarak Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ve Demokrat Parti (DP) Lefkoşa Milletvekili Serdar Denktaş yarıştı.
Başbakan Yardımcısı - 11.10.2020
KKTC'de cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakan Ersin Tatar önde gidiyor
Oyların yüzde 27,82'sini Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, yüzde 21,75'ini ana muhalefetteki Cumhuriyetçi Türk Partisi Başkanı Tufan Erhürman, yüzde 5,65'ini bağımsız aday Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay aldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Başbakan Yardımcısı Haberleri | Başbakan Yardımcısı Haber - Haberler - Başbakan Yardımcısı haberleri, son dakika başbakan yardımcısı haber ve gelişmeleri burada. Avusturalya'nın Queensland eyaleti Başbakan Yardımcısı canlı yayında sinek yuttu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 19:29:11. #1.14#
title