Avusturya Haberleri

Avusturya haber, Avusturya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avusturya 26.5.2020
Türkiye'nin Viyana Büyükelçiliğinde "gurbetin ilk nesli" ile vefa buluşmaları
Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, Avusturya'ya çalışmak üzere gelen ilk neslin, karşı karşıya kaldığı çeşitli sıkıntılara rağmen hem bulundukları ülke hem de Türkiye'ye sağladıkları katkılar dolayısıyla bir vefa ve teşekkür buluşması düzenlediklerini söyledi.
Avusturya 26.5.2020
HAK'tan ICAS'a helal belgelendirme onayı
TSE'nin ardından ikinci onayı ICAS aldı Açıklamada, HAK'ın altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından, akreditasyon başvurularını işleme almaya resmi olarak Ekim 2019'da başladığı anımsatılarak, bu tarihten itibaren HAK'a 10'u yurt dışında (Avusturya, Avustralya, Etiyopya, Sırbistan, Bulgaristan, Tayvan, İsviçre, Hindistan, Azerbaycan ve Yunanistan) ve 13'ü de yurt içinden olmak üzere toplam 23 belgelendirme kuruluşundan akreditasyon talebi geldiği bildirildi.
Avusturya 26.5.2020
İtalya Dışişleri Bakanı Di Maio: "15 Haziran Avrupa'da turizm için kurtuluş günü"
Almanya'nın da 15 Haziran'da turizmde açılmanın üzerinde durduğunu ve vatandaşlarına başka ülkelere gitme tavsiyesi verdiğini dile getiren Di Maio, bir süredir bu konuda anlaşmazlık içinde oldukları Avusturya ile de çalışacaklarını kaydetti.
Avusturya 26.5.2020
Almanya, 31 ülke ile seyahat kısıtlamalarını kaldırmaya hazırlanıyor
Çekya, Avusturya ve Almanya sınırlarını açtı Korona saygını nedeniyle kapatılan Çekya'nın Almanya ve Avusturya'ya olan tüm sınır kapıları tekrar açıldı.
Avusturya 25.5.2020
Avrupa ülkeleri Kovid-19 tedbirlerini kaldırmaya devam ediyor
Avusturya ve İtalya arasında sınırların yeniden açılması tartışması Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg, İtalyan mevkidaşıyla iki ülke arasındaki sınırların yeniden açılmasına ilişkin bir görüşme gerçekleştirecek.
Avusturya 25.5.2020
Cengiz Holding'ten Hırvatistan'da 400 milyon euroluk dev proje
Krizevci-Koprivnica-Macaristan Sınırına uzanan demiryolu projesi geçtiğimiz Temmuz ayında ihaleye çıkmış 10 firma teklif vermişti. Projeye, Türkiye'den Slovenya'dan, İspanya'dan, Çin'den, Avusturya'da önemli şirketler teklif vermiş ama ihaleyi kazanan Cengiz Holding olmuştu.
Avusturya 25.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 7
Olumsuz hava şartlarının devam ettiği kentte Erzincan Valiliği tarafından yüksek kesimlerde yaylalarda bulunan hayvanlar için yem temin edileceği bildirildi.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Karla mücadele ekiplerinin çalışmasından görüntü -Yaylacılara ulaşmaları ve diyaloğu -Kar altında kalan yayla çadırlarından görüntü Haber-Kamera: Coşkun MENEK / ERZİNCAN, ================================= Manavgat'ta ölen yabancı çiftin kimlikleri belli oldu   ANTALYA'nın Manavgat ilçesinde birlikte yaşadıkları evde ölü bulunan çiftin kimlikleri tespit edildi. Alman uyruklu Helmut Werner Kriesten (70) ve Avusturya uyruklu Angelika Berger (49) olduğu belirlenen çiftin, intihar ettiği ortaya çıktı.
Avusturya 24.5.2020
YTB'den Avusturya'daki öğrencilere bayram hediyesi
Avusturya'nın başkenti Viyana'da yardım kuruluşu WEFA ve Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) tarafından organize edilen ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) öncülüğünde düzenlenen etkinlikte, ihtiyaç sahibi öğrencilere bayram harçlığı ve çeşitli hediyeler dağıtıldı.
Avusturya 24.5.2020
Avusturya'daki Türk şehitlerinin kabrine bayram ziyareti
Avusturya'da Ramazan Bayramı'nın ilk gününde Türkiye'nin Viyana Büyükelçi Ozan Ceyhun, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Rauf Engin Soysal ve beraberindeki heyet Birinci Dünya Savaşı'nda Galiçya cephesinde şehit düşen Türk askerlerinin kabirlerini ziyaret etti.
Avusturya 24.5.2020
Alaşehir'den kiraz ihracatı başladı
Geçen yıla oranla bu sene ürün kalitesinin daha iyi olduğunu vurgulayan Uçak, Bu yıl yüzde 15-20 rekolte artışı bekliyoruz. Önümüzdeki haftadan itibaren kiraz ihracatında artış olacaktır. Türkiye kiraz ihracatının yaklaşık yüzde 60'ını Alaşehir Gümrüğü'nden gerçekleştiriyoruz. Adana'nın Toros Dağları'nda yetişen kirazımız geliyor, burada tesislerimizde işleniyor ve yine buradan gümrüklenip gideceği ülkeye doğru yola çıkıyor. Türkiye genelinde bu sezon 1 milyar doların üzerinde kiraz ihracatı hedefliyoruz. Ali Uçak, Alaşehir Gümrüğü'nden Almanya, İngiltere, Avusturya, Norveç, Hollanda, Danimarka, Singapur, Çin, Malezya gibi Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerin yanında Rusya'ya kiraz ihracatı yapıldığın ifade etti.
Avusturya 24.5.2020
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (7)
Çavuşoğlu, şöyle devam etti: "Türkiye aleyhine tasarılar sunan senatör kongre üyeleri, büyükelçimizle Türkiye'ye teşekkür mektupları gönderdi. Aynı şekilde, halktan, sahadan olumlu etkisini gördük. Bunu Avrupa'da da gördük. Örneğin bazı ülkelerde Fransa, Almanya olsun veya Avusturya değişik Avrupa ülkelerinde de orada yaşayan vatandaşlarımıza özellikle Fransa'da bazı medya kuruluşları hep aşağılayacak şekilde yaklaşıyorlardı.
Avusturya 22.5.2020
Yunanistan kapılarını turistlere açmaya hazırlanıyor
Skai televizyonunun haberine göre ise ilk etapta turist kabul edilecek ülkeler arasında Çin, Japonya, Avustralya, Norveç, Danimarka, Avusturya, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Bulgaristan, Sırbistan, Romanya, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Polonya, Macaristan, Slovakya ve Çekya yer alıyor.
Avusturya 22.5.2020
Avrupa ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Avusturya'da turizm sektöründe Kovid-19 hazırlığı Kovid-19 ile mücadelenin sürdüğü Avusturya'da ise turizm işletmeleri tatil sezonuna hazırlanıyor.
Avusturya 22.5.2020
UEFA eEURO 2020 maçları Coca-Cola Facebook hesabından yayınlanacak
Şampiyonada Türkiye, B grubunda Danimarka, Sırbistan ve İtalya ile eşleşti. Gruplarında ilk 2 sırayı alan ekipler, çeyrek finale yükselecek. eEURO 2020'de Türkiye'nin yanı sıra İtalya, Sırbistan, Romanya, Bosna Hersek, Yunanistan, İsrail, Lüksemburg, Hollanda, Almanya, Fransa, İspanya, Danimarka, Karadağ, Avusturya ve Hırvatistan mücadele edecek.
Avusturya 21.5.2020
Yabancı uyruklu 2 kişi, yaşadıkları evde ölü bulundu (2)
BİRLİKTE GÖMÜLMEK İSTEMİŞLERAntalya'nın Manavgat ilçesinde, yaşadıkları dairede ölü bulunan yabancı uyruklu 2 kişinin komşuları, erkek olanın 70 yaşlarında Alman uyruklu, kadının ise 50 yaşlarında Avusturya uyruklu olduğunu söyledi.
Avusturya 21.5.2020
Avrupa ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Slovakya, Schengen sınır kontrollerini uzattı Slovakya'da ise hükümet, salgın dolayısıyla Avusturya, Macaristan, Çekya ve Polonya sınırlarında uyguladığı kontrolleri 26 Haziran'a kadar uzattı.
Avusturya 21.5.2020
Kırklareli'nde yurtta karantinada tutulan 98 kişi bayramı evlerinde geçirmeleri için tahliye edildi
"Yurt dışından planlı uçuşlarla gelen vatandaşların 14 günlük izolasyonlarının artık KYK yurtlarında yapılmayacağı, hava alanlarında muayeneleri sonrası evde izolasyonlarının ve izlemlerinin yapılacağı" belirtilen yazıda, halen yurtlarda kalan kişilerin 14 günlük karantina süreçlerini tamamlamasına bakılmaksızın PCR testi sonrası çıkışlarının 23 Mayıs'a kadar tamamlanması istendi. Bu kapsamda Bulgaristan, İngiltere, Romanya ve Avusturya'dan getirilerek Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Hundi Hatun Öğrenci Yurdu'nda karantinada tutulan 98 Türk vatandaşının memleketlerine uğurlanması için hazırlıklar yapıldı.
Avusturya 20.5.2020
Conte ve Von der Leyen "kurtarma fonu"nu görüştü
İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile telefonda görüştü. İtalya Başbakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Başbakan Conte ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, 27 Mayıs'ta Avrupa Komisyonunun yapacağı teklife yönelik, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomik sonuçlarıyla mücadele için iddialı bir perspektif ortaya koyan kurtarma fonuna ilişkin görüş alışverişinde bulundu." ifadesi kullanıldı. Conte, bugün "politico.eu"ya yaptığı değerlendirmede de Fransız - Alman teklifini "kayda değer" bulduğunu ancak daha fazlasına ihtiyaç olduğunu, bunun "ilk adım" olabileceğini ifade etti. Başbakan Conte, bu konuda dün de Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ile de birer telefon görüşmesi yapmıştı. Almanya ve Fransa, önceki gün salgının ekonomik sonuçlarına yönelik toplam 500 milyar avroluk kurtarma fonu kurulması teklifi yapmış, İtalyan hükümetinin de bunu "iyi bir başlangıç" olarak değerlendirdiği basına yansımıştı. Diğer yandan İtalyan basınında bugün çıkan haberlerde, AB içinde Avusturya, Hollanda, Danimarka ve İsveç'in bu kurtarma fonuna ilişkin plana karşı olduğu belirtildi.
Avusturya 20.5.2020
Koronavirüs nedeniyle kapalı olan sılayolu ülkelerinden sınır geçişlerine izin çıktı
Avrupa'da Türk nüfusunun yoğun bulunduğu ülkelerde seyahat kısıtlamaları yavaş yavaş kaldırılıyor. Avusturya ve Almanya'nın ardından Sırbistan, Bulgaristan ve Yunanistan ortak karar aldı.
Avusturya 20.5.2020
Avro Bölgesi'nde yıllık enflasyon yüzde 0,3'e indi
Enflasyon oranı, nisanda Almanya'da yüzde 0,8, Fransa'da yüzde 0,4, İtalya'da yüzde 0,1, Hollanda'da yüzde 1 ve Avusturya'da yüzde 1,5 oldu.
Avusturya 18.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Kovid-19 nedeniyle dünden itibaren can kaybının yaşanmadığı Avusturya'da, ilköğretim okulları kademeli olarak açıldı.
Avusturya 18.5.2020
AB üyesi 11 ülke, Birlik içinde seyahat ve dolaşım özgürlüğünü görüştü
Birlik üyesi, Almanya, Avusturya, Bulgaristan, İspanya, İtalya, Hırvatistan, Yunanistan, Malta, Portekiz, Slovenya ve Kıbrıs Rum kesimi dışişleri bakanları video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.
Avusturya 18.5.2020
Macron: "Avrupa salgının yol açtığı krizin başında hatalar yaptı"
"Açık söylemek gerekiyor. Avrupa salgının yol açtığı krizin başında hatalar yaptı. Schengen Bölgesi içinde sınırların yönetimi konusunda milliyetçi tavırlar alan ülkeler oldu. Dolayısıyla çıkarmamız gereken dersler var." ifadesini kullanan Macron, Almanya, İsviçre ve Avusturya'nın yaklaşık 200 Fransız Kovid-19 hastasını hastanelerine kabul ettiğini söyledi.
Avusturya 18.5.2020
Filistin Dışişleri Bakanlığı, Avusturya temsilcisini bakanlığa çağırdı
Avusturya'nın Filistin temsilcisi Astrid Wein, ülkesinin Uluslararası Ceza Mahkemesine (UCM) sunduğu "UCM'nin Filistin devleti toprakları üzerindeki yargı yetkisini sorgulayan yasal gözlemler" nedeniyle Filistin Dışişleri Bakanlığına çağırıldı.
Avusturya 18.5.2020
TÜBA'dan bayram hediyesi "Tarihi ve Etimolojik Türkiye Türkçesi Lugati"
Projenin tamamlanmasıyla, hem Türkiye'de hem de Viyana Büyükelçiliği ev sahipliğinde Avusturya'da uluslararası düzeyde tanıtım toplantıları yapmayı planladıklarını, ancak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını koşul ve tedbirleri nedeniyle programın ileri tarihe ertelendiğini aktaran Şeker, Lugatin bilim dünyasına kazandırılması konusundaki bağış, iş birliği ve katkıları için Tietze ve ailesi ile emeği geçen, katkı sağlayan herkese teşekkür etti.
Avusturya 18.5.2020
Avrupa ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Kovid-19 nedeniyle dünden itibaren can kaybının yaşanmadığı Avusturya'da ilköğretim okulları kademeli olarak açıldı.
Avusturya 18.5.2020
Katar'da bankacılık lisansı alan ilk Türk bankası VakıfBank
Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, Banka Yönetim Kurulunun almış olduğu kararlar çerçevesinde, yurtdışı faaliyetlerinin genişletilmesini amaçladıklarına dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu kararımız doğrultusunda daha önce Çin ve Katar'da temsilcilik ofisi açmayı planladığımızı duyurmuştuk. Katar'da temsilcilik açılması ile ilgili gerek ülkemizde gerekse Katar'da yapılan tüm başvurular olumlu sonuçlanmış ve Bankamız Katar'da bankacılık lisansına sahip ilk ve tek Türk bankası olmuştur. Amacımız pandemi sonrası Çin'de de gerekli başvuruları hızlandırmak ve en kısa sürede orada da faaliyete geçmektir." Yurtdışı şube ağında New York, Erbil ve Bahreyn Şubeleri aracılığı ile hizmet verdiklerine vurgu yapan Üstünsalih, bu şubelere ek olarak Genel Müdürlüğü Viyana'da bulunan 'VakıfBank International AG' isimli ayrı bir iştiraklerinin de bulunduğunun altını çizdi. "Bu iştirakimiz de Almanya ve Avusturya'daki şubeleri aracılığıyla hizmet veriyor" diyen Üstünsalih, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ülkemizin milli menfaatleri ile uyumlu bir şekilde yurtdışında faaliyet gösteren Türk müteşebbisininin ve iş adamının"yanındaki güç" olarak yurtdışı faaliyetlerimizi artırıyoruz.
Şu an buradasınız: Avusturya Haberleri | Avusturya Haber - Haberler - Avusturya haberleri, son dakika avusturya haber ve gelişmeleri burada. Türkiye'nin Viyana Büyükelçiliğinde gurbetin ilk nesli ile vefa buluşmaları.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.5.2020 19:40:33. #1.15#
title