Avusturya Haberleri

Avusturya haber, Avusturya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avusturya - Dün
Avusturya'nın ikinci büyük kenti Graz'da yerel seçimleri Komünist Parti kazandı
Avusturya'nın Steiermark eyaletinin başkenti ve ülkenin ikinci büyük şehri Graz'da yapılan yerel seçimleri, resmi olmayan sonuçlara göre yaklaşık yüzde 29 oy oranıyla Komünist Parti (KPÖ) kazandı.
Avusturya - Dün
Macaristan, Rusya ile 15 yıllık doğal gaz satın alım anlaşması imzaladı
Gazprom ile imzalanan anlaşmayla ülkesinin doğal gaz güvenliğini uzun süreli olarak garanti altına aldıklarına dikkati çeken Szijjarto, "Anlaşma 10+5 yıl olarak yani 15 yıllığına imzalandı. 10 yıl sonra alınan gaz miktarında düzenleme yapılma, ihtiyaç halinde azaltma imkanı var. Anlaşma, yıllık 4,5 milyar metreküp doğal satın alınmasını içeriyor. Gazprom bu miktarı Macaristan'a iki yoldan tedarik edecek. 3,5 milyar metreküpü, 1 Ekim'den itibaren faaliyete geçecek olan Sırp-Macar hattından, 1 milyar metreküpünü ise Avusturya üzerinden ulaştıracak.
Avusturya - Dün
UEFA Şampiyonlar Ligi'nde heyecan 2. hafta maçlarıyla sürecek
UEFA Şampiyonlar Ligi'nde ikinci hafta maçlarının programı şöyle: Yarın: 19.45 Ajax (Hollanda) - Beşiktaş 19.45 Shakhtar Donetsk (Ukrayna) - Inter (İtalya) 22.00 Paris Saint-Germain (Fransa) - Manchester City (İngiltere) 22.00 Leipzig (Almanya) - Club Brugge (Belçika) 22.00 Porto (Portekiz) - Liverpool (İngiltere) 22.00 Milan (İtalya) - Atletico Madrid (İspanya) 22.00 Borussia Dortmund (Almanya) - Sporting Lizbon (Portekiz) 22.00 Real Madrid (İspanya) - Sheriff (Moldova) 29 Eylül Çarşamba: 19.45 Atalanta (İtalya) - Young Boys (İsviçre) 19.45 Zenit (Rusya) - Malmö (İsveç) 22.00 Bayern Münih (Almanya) - Dinamo Kiev (Ukrayna) 22.00 Benfica (Portekiz) - Barcelona (İspanya) 22.00 Manchester United (İngiltere) - Villarreal (İspanya) 22.00 Wolfsburg (Almanya) - Sevilla (İspanya) 22.00 Salzburg (Avusturya) - Lille (Fransa) 22.
Avusturya - 25.09.2021
İran Dışişleri Bakanı: "Ülkeyi nükleer anlaşmaya ve Viyana görüşmelerine bağlamayacağız"
İran devlet televizyonuna konuşan Abdullahiyan, İran nükleer anlaşmasının tam olarak uygulanması ve ABD'nin anlaşmaya dönüşünün ele alındığı Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapılan ancak haziranda ara verilen görüşmelerin geleceği ve Suudi Arabistan'la diyalog süreci hakkında bilgi verdi.
Avusturya - 24.09.2021
İran: Nükleer müzakereler çok yakında yeniden başlayacak
BİRLEŞMİŞ İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Avusturya'nın başkenti Viyana'daki nükleer görüşmelere çok yakında döneceklerini söyledi.
Avusturya - 24.09.2021
İran: "Çok yakında nükleer müzakereye döneceğiz"
Viyana'daki müzakerelerine ara verilmişti Eski ABD Başkanı Donald Trump 8 Mayıs 2018 tarihinde İran ile imzalanan nükleer anlaşmadan tek taraflı olarak ayrılmış ve İran'a yeni yaptırımlar uygulama kararı almıştı. Ocak ayında Joe Biden yönetiminin başa gelmesiyle birlikte 6 Nisan'da Avusturya'nın başkenti Viyana'da 4+1 ülkeleri arasında "nükleer anlaşmaya dönüş" görüşmeleri başlatılmıştı.
Avusturya - 24.09.2021
Son dakika haberi: İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan, nükleer görüşmelere "çok yakında" yeniden başlayacaklarını açıkladı Açıklaması
ABD'nin NBC News televizyonuna konuşan Abdullahiyan, yeni İran hükümetinin önceki açıklamalarını yineleyerek, İran nükleer anlaşmasının tam olarak uygulanması ve ABD'nin anlaşmaya dönüşünün ele alındığı Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapılan ancak haziranda ara verilen görüşmelerin tam olarak ne zaman başlayacağına dair bilgi vermedi.
Avusturya - 24.09.2021
Almanya seçimlerinde sosyal medyanın rolü
Almanya 26 Eylül'de pandemi şartları altında sandık başına gidiyor.
Avusturya - 23.09.2021
ABD, İran'ın nükleer anlaşmaya geri dönme isteğine ilişkin bir ipucu görmüyor
ABD'nin doğrudan müdahil olmadığı nükleer anlaşmaya geri dönüş müzakereleri, 6 Nisan'da Avusturya'nın başkenti Viyana'da başlamıştı.
Avusturya - 23.09.2021
AB, savunma ve güvenlik alanında ABD ile diyalog istiyor
ABD ile AB arasındaki "güçlü ittifakın" teyit edildiği görüşmeye ilişkin açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Borrell ile Blinken, Hint-Pasifik bölgesindeki istikrar dahil olmak üzere küresel sınamalar konusunda ilişkilerin derinleştirilmesi konusunda taahhütte bulundu ve NATO'nun daha güçlü olmasını sağlayacak AB'nin savunma konusundaki çabalarının altını çizdi. Bu kapsamda Borrell, güvenlik ve savunma konusunda kapsamlı yapısal bir diyalog başlatılmasına duyulan ihtiyacı hatırlattı." Borrell, Afganistan ve İran ile yapılan nükleer anlaşmanın da ele alındığı görüşmede, ABD'nin anlaşmaya dönmesi için Avusturya'nın başkenti Viyana'da daha önce yapılan müzakerelerin devam etmesinin önemini vurguladı.
Avusturya - 23.09.2021
AB Yüksek Temsilcisi Borrell: "Avrupa ne kadar güçlü olursa NATO da o kadar güçlü olur"
İran Borrell, İran'daki yeni yönetimle ilgili, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile bir araya geldiğini belirterek, "Kendisiyle dün bizzat tanışma, uzun bir tartışma fırsatı buldum. Avusturya'da Viyana'daki müzakere masalarına geri döneceklerine dair beni temin etti.
Avusturya - 23.09.2021
Son dakika haberi... Avusturya Başbakanı Kurz, yalan ifade soruşturmasında saatlerce sorgulandı
Son dakika haber... Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, kendisinin bir meclis komisyonuna yalan ifade verip vermediğine ilişkin yürütülen soruşturmanın bir parçası olarak bu ay bir yargıç tarafından saatlerce sorguladığını kaydetti.
Avusturya - 22.09.2021
İsrail basını: ABD ile İsrail, İran hakkındaki "B planını" gizlice görüştü
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, yeni tur nükleer müzakerelerin gelecek "birkaç hafta" içinde Avusturya'nın başkenti Viyana'da yeniden başlayacağını duyurmuştu.
Avusturya - 22.09.2021
Avrupalıların çoğu ABD ile Çin ve Rusya arasında yeni bir soğuk savaşın başladığına inanıyor
Ancak Macaristan'daki katılımcıların yüzde 91'i, Bulgaristan'dakilerin yüzde 80'i, Portekiz'dekilerin yüzde 79'u ve Avusturya'dakilerin yüzde 78'i kendi ülkelerinin de soğuk savaşın parçası olduğuna inanıyor.
Avusturya - 21.09.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Avusturya'nın başkenti Viyana'da futbol müsabakası, konser, tiyatro gibi büyük etkinliklerin yanı sıra gece hizmet veren eğlence merkezlerine, Kovid-19 aşısı yaptırmış ya da hastalıktan iyileşmiş kişilerin girmesine izin verilecek.
Avusturya - 21.09.2021
Viyana'da Kovid-19 aşısı yaptırmayanlara yönelik kısıtlamalar hayata geçirilecek
Avusturya'nın başkenti Viyana'da futbol müsabakası, konser, tiyatro gibi büyük etkinliklerin yanı sıra gece hizmet veren eğlence merkezlerine, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yaptırmış ya da hastalıktan iyileşmiş kişilerin girmesine izin verilecek.
Avusturya - 21.09.2021
İSFANBUL Tema Park HADO Avrupa Şampiyonası, 25 Eylül'de gerçekleştirilecek
Gün boyu büyük bir heyecanla sürecek İSFANBUL Tema Park HADO Avrupa Şampiyonası 2021'de Türkiye'nin yanı sıra Yunanistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Avusturya, Hollanda, Fransa, İspanya, İngiltere, Galler ve Türkiye özel konuk takımları İSFANBUL Tema Park'ta yarışacak.
Avusturya - 21.09.2021
İstanbul'dan Paris'e karikatürleriyle köprü kuran çizer: Sedat Nuri İleri
Avusturya'da Künstlerhaus galerisinde 1932'de açılan uluslararası karikatür sergisine katılan İleri, 1939'da II.
Avusturya - 21.09.2021
Gaziantep'te "Avrupa Hareketlilik Haftası" kutlanıyor
Dünyadaki bütün belediyelerden en fazla başvuruyu Türkiye'nin yaptığını belirten Şahin,"612 belediyemiz bu hafta bisiklete, tramvaya biniyor, yürüyor. Karbondioksit salınımını, hava kirliliğini azaltacak faaliyetler yapıyor. 112 belediyemiz altın kurala uydu, bütün şartları sağladığını söyledi. Şu anda dünyada İspanya ve Avusturya Türkiye'yi takip ediyor.
Avusturya - 20.09.2021
UAEA 65. Genel Kurul Toplantısına İran'ın nükleer faaliyetleri damgasını vurdu
Avusturya'nın başkenti Viyana'da düzenlenen Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) 65. Genel Kurul Toplantısında, İran'ın nükleer faaliyetlerine yönelik değerlendirmeler öne çıktı.
Avusturya - 20.09.2021
Suudi Arabistan, nükleer enerjinin "barışçıl kullanımına bağlılığını" vurguladı
Suudi Bakan, Avusturya'nın başkenti Viyana'da düzenlenen Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı'nın (UAEA) 65.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avusturya Haberleri | Avusturya Haber - Haberler - Avusturya haberleri, son dakika avusturya haber ve gelişmeleri burada. Şansölye ne demek? TDK'ya göre Şansölye nedir, ne demektir? Şansölye ne anlama geliyor? Şansölye hangi dilde?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.9.2021 04:24:00. #1.15#

title