Avrupa Komisyonu Haberleri

Avrupa Komisyonu haber, Avrupa Komisyonu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Komisyonu - Bugün
Yükseköğretimde uluslararasılaşma
Türkiye uluslararası öğrenci kabul eden ülkeler arasında son beş yılda en hızlı büyüyen ülkelerden biri. 2021 yılında bugün, yükseköğretim kurumlarımızda 182 farklı ülkeden uluslararası öğrencimiz bulunuyor. 2014 yılında 48 binlerde olan uluslararası öğrenci sayımız 2021'de 207 bine ulaştı. Bu sayı ile dünyada uluslararası öğrenci kabul eden ilk 10 ülkeden biriyiz ve Avrupa yükseköğretim alanında ise İngiltere, Almanya, Fransa ve Rusya'dan sonra beşinci sırada yer almaktayız. [4] Uluslararası öğrenciler dışında 2019-2020 verilerine göre, 216'sı profesör, 210'u doçent olmak üzere toplam 3 bin 325 uluslararası öğretim elemanı da üniversitelerimizde görev yapmakta. Bir diğer önemli bilgi, Avrupa Komisyonu 2020 raporuna göre, AB ülkeleri arasında Erasmus+ öğrencilerinin en çok tercih ettiği beşinci ülkeyiz.
Avrupa Komisyonu - Dün
Tacikistan ile Afganistan arasındaki Pyanj Irmağı'nda bir köprü daha kurulacak
16 milyon avroya mal olması beklenen proje, Pakistan-Afganistan-Tacikistan Bölgesel Entegrasyon Programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilecek.
Avrupa Komisyonu - Dün
Altın ve petrol fiyatları yükseldi
"Avrupa Komisyonu Perşembe günü, 2021 / 22'de Avrupa Birliği'nin 27 üye ülkesinde kullanılabilir ekmeklik buğday üretimi tahminini 124.
Avrupa Komisyonu - 06.05.2021
Son dakika haber! Petrol ve altın fiyatları yükseldi
"Avrupa Komisyonu Perşembe günü, 2021 / 22'de Avrupa Birliği'nin 27 üye ülkesinde kullanılabilir ekmeklik buğday üretimi tahminini 124.
Avrupa Komisyonu - 05.05.2021
Londra'da AB Büyükelçiliği açılacak
Avrupa Birliği Dış Eylem Servisi tarafından yapılan açıklamada, İngiltere ile AB arasında İngiltere'nin başkenti Londra'da bir AB Büyükelçiliği açılması konusunda anlaşmaya varıldığı ifade edildi. AB Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell ve İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab tarafından Londra'da AB Büyükelçiliği açılması konusunda yapılan ortak açıklamaya yer verilen EEAS'ın açıklamasında, "İyi niyet ve pragmatizme dayalı, AB İngiltere Delegasyonunu kurmak üzerinde bir anlaşmaya varmaktan memnuniyet duyuyoruz.
Avrupa Komisyonu - 05.05.2021
Petrol fiyatları yükseldi, altın geriledi
"Avrupa Komisyonu Perşembe günü, 2021/22 sezonunda Avrupa Birliği'nin 27 üye ülkesinde kullanılabilir ekmeklik buğday üretimi tahminini 124.
Avrupa Komisyonu - 04.05.2021
Son dakika haberleri! Fransa Dışişleri Bakanlığı, Rusya'nın Paris Büyükelçisini bakanlığa çağırdı
Fransa Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Rusya'nın Paris Büyükelçisi Alexei Mechkov'un, Rusya'nın 8 Avrupalı yetkililere uyguladığı yaptırımlar nedeniyle bakanlığa çağrıldığı duyuruldu. Açıklamada, "Avrupa Parlamentosu Başkanı, Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Bayan Jourova ve Fransız Milletvekili Jacques Maire dahil olmak üzere birçok Avrupalı yetkiliye karşı 30 Nisan Cuma günü Rus yetkililer tarafından açıklanan yaptırımları şiddetle kınıyoruz.
Avrupa Komisyonu - 04.05.2021
LG, Sıfır Karbon girişimi için çalışmalarını sürdürüyor
Buzdolabı satın alırken ise, tüm saklama bölmelerinin toplam hacmi ile ilgili enerji tüketimi ve gürültü seviyeleri dikkat edilmesi gereken temel faktörler arasında yer alırken, yeni e-etiket, tüm bu temel bilgileri açıkça gösteriyor ve tüketicilerin Avrupa Komisyonu'nun veri tabanından ek ürün verilerine erişmesini sağlayan yerleşik bir QR kodu içeriyor.
Avrupa Komisyonu - 03.05.2021
Alman hükümeti, "yeşil üretimde" çelik sektörünü destekleyecek
Öte yandan, Avrupalı çelik üreticiler uzun zamandır, Çin'in başını çektiği yurt dışı çelik üretiminin kendilerini rekabet edemez hale getireceğinden endişe ederken, Avrupa Komisyonu, çevreye zararlı bir şekilde üretilen ithal çelik üzerinde bir vergi fikrini gündeme getirmişti.
Avrupa Komisyonu - 03.05.2021
AB Komisyon'undan seyahatlere ilişkin teklif
Avrupa Komisyonu tarafından yapılan yazılı açıklamada, yalnızca epidemiyolojik durumu iyi olan ülkelerden gelen tüm kişilere ve önerilen dozda Avrupa Birliği'nin (AB) onayladığı aşıları yaptırmış kişilerin en az 14 gün sonra AB'ye seyahat edebilmesi için öneride bulunduğu kaydedildi.
Avrupa Komisyonu - 30.04.2021
Rusya, AB yetkilisi 8 vatandaşa yaptırım uygulayacak
Avrupa Birliği'nin (AB), 2 ve 22 Mart tarihinde toplam 6 Rus vatandaşına yaptırım uygulamasına tepki gösteren Rusya, aralarında Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli'nin de yer aldığı toplam 8 AB yetkisi için yaptırım kararı geldi. Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, AP Başkanı David Sassoli, Avrupa Komisyonu Değerler ve Şeffaflıktan Sorumlu Başkan Yardımcısı Vera Jourova, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Fransız Grubu üyesi Jacques Maire, Almanya Berlin Savcılığı Başkanı Jorg Raupach, Letonya Ulusal Elektronik Medya Konseyi (NEPLP) Başkanı İvars Abolins, Letonya Devlet Dili Merkezi Direktörü Maris Baltins, İsveç Savunma Araştırma Enstitüsü Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif ve Nükleer Güvenlik Laboratuvarı Başkanı Asa Scott ve Estonya Dil İdaresi Başkanı İlmar Tomusk'a yönelik alınan yaptırım kararı kapsamında bahsi geçen 8 AB yetkilisinin Rusya'ya girişinin yasaklandığı ifade edildi.
Avrupa Komisyonu - 30.04.2021
AB, Avrupalı yetkililere giriş yasağı koyan Rusya'yı kınadı
Avrupa Birliği (AB), Rusya'nın Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Vera Jourova dahil 8 Avrupa ülkesi yetkilisine giriş yasağı getirmesini "en güçlü şekilde" kınadı.
Avrupa Komisyonu - 28.04.2021
AB Komisyonu Başkanının Türkiye ziyaretinde yaşanan protokol tartışmasına Dışişleri Bakanlığından yanıt Açıklaması
Tartışmanın Avrupalılık, kadın olmak, İstanbul Sözleşmesi ve Avrupa Komisyonunun konumuyla alakası olmadığını söyleyen Bilgiç, "Bu konuda bir kasıt veya kötü niyet aranması da anlamsızdır.
Avrupa Komisyonu - 27.04.2021
Paladyumda yeni rekor 2,965.85 dolar
ALB Forex uzmanlarının hazırladığı günlük tarımsal emtia bülteninde, Avrupa Komisyonu'nun verilerine göre, geçen Temmuz'de başlayan 2020/21 sezonunda Avrupa Birliği soya fasulyesi ithalatının 25 Nisan'a kadar 11.
Avrupa Komisyonu - 26.04.2021
DTÖ'den "yoksul ülkelere aşı ihracatı yapın" çağrısı
Okonjo-Iweala, Avrupa Komisyonu tarafından çevrim içi düzenlenen "Ticaret Politikası" konulu etkinlikte konuştu.
Avrupa Komisyonu - 23.04.2021
Otomotiv üretimine XCEED blok zinciri çözümü
XCEED ile blok zinciri kullanarak uygunluk bilgilerinin parça/sistem üreticileri arasında ve son araç üreticilerine kadar tedarik zinciri genelinde paylaşılması için güvenilir bir ağ oluşturuldu. XCEED platformu, her şirketin gizliliğine, fikri mülkiyet haklarına ve veri sahipliğine saygı gösterirken, daha iyi ve daha verimli bir uygunluk yönetimine olanak tanıyor. Otomotiv ekosisteminde benzersiz bir platform olan XCEED, sektörün karmaşık veri uzlaştırma süreçlerini daha karmaşık hale getirmeden yönetmelik gereksinimlerine yanıt veriyor. Böylece, neredeyse gerçek zamanlı otomatik veri paylaşımı, kontrolleri ve uyarıları yoluyla ekosistem içinde ve dışında bilgi alışverişini ve güveni artırarak Avrupa otomotiv sektörüne fayda sağlıyor. İlk başlarda kurucu ortaklarının çalışmaları sonucunda ortaya çıkan ve yeni katılımcılar için açık yönetişim yaklaşımı üzerine kurulu olan bu sistem, Avrupa Komisyonu'nda DG Connect ile etkileşim içinde yürütülüyor.
Avrupa Komisyonu - 23.04.2021
UNICEF ve Türkiye Belediyeler Birliğinden "Çocuk Dostu Şehirler Etkinliği"
Meyer-Landrut, "Mart itibarıyla çocuk haklarıyla alakalı kapsamlı bir strateji, Avrupa Komisyonu'ndan geçmiş ve böylece 'Avrupa Çocuk Belgesi' oluşmuştur.
Avrupa Komisyonu - 22.04.2021
Fransa Büyükelçiliği'nden çevre konulu proje çağrısı
Toplam 30 bin Avro tutarında destekten faydalanmak isteyen sivil toplum kuruluşları 23 Mayıs 2021 tarihine kadar projeleri ile başvuruda bulunabilecek. Jüri tarafından seçilecek üç ila beş proje Haziran ayında ilan edilecek. Fransa, biyoçeşitliliğin korunmasını diplomatik gündeminin önceliklerinden biri olarak belirlemiştir ve özellikle 2021'de IUCN Dünya Koruma Kongresi'ne ev sahipliği yaparak, COP 15'te bir anlaşmanın kabulüne ulaşmak için çok sayıda çabaya öncülük etmektedir. Biyolojik Çeşitlilik Sözleşmesi (CBD) 2021'de yapılacak. Kaynakların, çevremizin, sağlığımızın korunması, bölgelerin ekonomik ve endüstriyel kalkınmasına izin verir, israfı ve atığı azaltır: döngüsel ekonomi, bu zorlukların üstesinden gelmeyi amaçlayan ekonomik bir modeldir. Avrupa Komisyonu tarafından sunulan Avrupa Yeşil Paktı, bu nedenle, Mart 2020'de yayınlanan döngüsel ekonomi için yeni bir eylem planı öngörmüştür.
Avrupa Komisyonu - 21.04.2021
AB'nin karbon vergisi uygulaması Türkiye'yi de etkileyebilir
Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Avrupa Komisyonu'nun kıtaya ithal edilen ürünlerin karbon ayak izini izlemek amacıyla bu yılın ortalarında yürürlüğe koymayı planladığı karbon vergisi uygulamasının Türkiye'yi de etkileyebileceğini duyurdu.
Avrupa Komisyonu - 16.04.2021
BM Mülteciler Yüksek Komiseri Grandi'den göçmenleri geri iten ülkelere tepki Açıklaması
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) olarak Avrupa Komisyonu'nun gündeme getirdiği yeni göç ve iltica paktına ilişkin görüşlerini verdiklerini anlatan Grandi, göçmenlerin uluslararası insancıl hukuka saygılı, dengeli biçimde alınmasını sağlamaya yönelik AB izleme mekanizmasının etkinleştirilmesi gerektiğini dile getirdi.
Avrupa Komisyonu - 16.04.2021
Avrupa Komisyonu "dijital euro girişimini" destekliyor
Avrupa Komisyonu Ekonomi'den sorumlu Üyesi Paolo Gentiloni, Komisyon olarak, Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve Başkanı Christine Lagarde'ın dijital euro kullanımı konusundaki girişimlerini desteklediklerini açıkladı.
Avrupa Komisyonu - 14.04.2021
Son dakika: BIST100 yüzde 2.24 yükseldi, dolar 8.10 lirada
Avrupa Komisyonu, "GelecekKuşakAB" adı verilen ekonomik toparlanma planını desteklemek için 800 milyar euro kaynak yaratılacağını açıkladı.
Avrupa Komisyonu - 14.04.2021
AB Yüksek Temsilcisi Borell, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştü
Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüştü.
Avrupa Komisyonu - 12.04.2021
Avrupa Komisyonu "Kıbrıs hellimi"ni korumalı ürün olarak tescil etti
Avrupa Komisyonu, taklitlerinin engellenmesi adına Kıbrıs adasına ait olan "hellim" peynirini sadece Kıbrıs'ta üretilebilecek korumalı ürün olarak tescil etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avrupa Komisyonu Haberleri | Avrupa Komisyonu Haber - Haberler - Avrupa Komisyonu haberleri, son dakika avrupa komisyonu haber ve gelişmeleri burada. Yükseköğretimde uluslararasılaşma.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 23:35:01. #1.15#

title