SUAT KILIÇ HABERLERİ

Suat Kılıç haber, Suat Kılıç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Suat Kılıç

Suat Kılıç

Doğum Yeri Samsun / Türkiye
Doğum Tarihi 23.7.1972 -

Suat Kılıç Kimdir ?

23 Temmuz 1972 tarihinde Samsun‘da doğmuştur. Babasının adı Hüseyin ve annesinin adı Elmas Kılıç’tır. Aslen Trabzon‘un Of ilçesine bağlı Kavakpınar köyündendir. Çocukluğu Samsun’un Ondokuzmayıs ilçesine bağlı Yeşilköy’de geçti. İlk ve ortaokulu Yeşilköy’de okudu, Samsun 19 Mayıs Lisesi’nden mezun oldu. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Suat Kılıç 27.2.2020
Eski Bakan Suat Kılıç, Batman'da temaslarda bulundu
Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, AK Parti Batman İl Başkanlığını ziyaret etti.
Suat Kılıç: Nebiyan Doğa Festivali başladıSuat Kılıç 16.11.2019
Suat Kılıç 4.11.2019
Okulların sıra ve masaları öğrencilerden
"700 bin lira ciro elde etmeyi planlıyoruz" Okul müdürü Suat Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, toplam 738 öğrencinin bulunduğu okulun atölyesinde üretilen sıra ve masalarla eğitim sürecine katkı sağladıklarını söyledi.
Suat Kılıç 19.10.2019
Nuri Pakdil son yolculuğuna uğurlanıyor
Pakdil ailesi ve yakınlarının yanı sıra Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski bakanlar Bekir Bozdağ, Mehdi Eker, Efkan Ala, Suat Kılıç, Emrullah İşler, Beşir Atalay, Ali Babacan, Pakdil'in sevenleri ile yakın arkadaşlarından yazar Rasim Özdenören de törende hazır bulundu.
Suat Kılıç 15.10.2019
Samsun'da yüzme seferberliği
Her gencin bir spor branşına yatkınlığının olduğunu dile getiren Demir, "Bu yatkınlık, bu tip programlarla ortaya çıkar. Samsun bir spor şehri. Bu havuz ile diğer spor tesislerini ilimize kazandıran eski bakanlarımız Suat Kılıç ve Akif Çağatay Kılıç'a teşekkür ediyorum.
Suat Kılıç 14.9.2019
Mezun olduğu okulda yeni nesiller yetiştiriyor
Malatya'da 31 yıl önce mezun olduğu okula müdür olarak atanan Suat Kılıç, aynı sınıflarda eğitim gören yüzlerce öğrencisinin geleceğine yön veriyor.
Suat Kılıç 29.6.2019
Lisenin matbaa bölümü 1,5 milyon liralık ciro hedefliyor
Okul müdürü Suat Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, matbaanın her alanında üretim yapıldığını belirterek, burada öğrencilerin hem teorik hem de pratik olarak işi öğrendiğini söyledi.
Suat Kılıç 14.5.2019
Fetö'nün Kapatılan Zirve Üniversitesi Davasında Karar
Mahkeme heyeti, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan eski dekan yardımcısı Vahap Aktaş'a 7 yıl 6 ay, eski öğrenci işleri müdürü Sezai Şimşek'e 6 yıl 10 ay 15 gün, eski rektör yardımcısı Fatih Töremen, eski yabancı diller bölüm başkanı Şaban Çepik, eski iktisadi ve idari bilimler fakültesi dekanı Çetin Doğan, eski sürekli eğitim merkezi müdürü Mehmet Tamer, akademisyenler Abdulkadir Nağaç, Aydın İpek, Ömer Akgöbek, Serdar Pehlivanoğlu, üniversite personeli Mesut Kuşdemir, Ramazan Özer, Mustafa Şanver ve Suat Kılıç, eski sosyal bilimler enstitüsü sekreteri Osman Şenyurt, Özmen Özgüven ve Yunus Göç'e 6 yıl 3'er ay hapis cezası verdi.
Suat Kılıç 28.3.2019
Metin Topuz'un Yargılandığı Dava
Muhalefet şerhinde şunlar kaydedildi: "Sanığın savunması, sanık müdafileri tarafından dosyaya sunulan dilekçeler ekindeki belgeler, Emniyet Genel Müdürlüğünden gelen belgeler uluslararası iş birliğine ilişkin metinler ve tanıklar Asım Sürer, Murat Koçyiğit, Adem Fidan, Hakan Aydın'ın beyanları karşısında delil durumunun sanık lehine değişme ihtimali, HTS kayıtlarında yer alan sanığın haklarında FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üyelik iddiasıyla soruşturma ve kovuşturma bulunan şahıslarla yoğun irtibatının Amerikan Federal Narkotik Teşkilatı (DEA) ile iş birliği çerçevesinde gerçekleştirilmiş olma ihtimali, kendisine ulaşılamayan tanık Feyyaz Öztürk haricindeki tensip ara kararı ile dinlenilmesine karar verilen tanıkların beyanlarının alınmış olması karşısında tanıklara baskı yapma ihtimalinin bulunmaması, sanığın tutuklulukta geçirmiş olduğu 18 aylık süre, tutuklamanın ön cezalandırma aracı değil tedbir mahiyetinde olması, bu aşamada sanık üzerinde adli kontrol hükümleri ile yetkili ve etkili hukuksal denetim sağlanacağı ve bu nedenle sanığın tahliye edilmesi görüşünde olduğumdan, sayın çoğunluğun tutukluluk halinin devamı konusundaki görüşüne iştirak etmiyorum" Davaya katılma talebinde bulunan Binali Yıldırım, Fatma Şahin, İsmet Yılmaz, Suat Kılıç, Bekir Bozdağ, Ahmet Davutoğlu, Ömer Dinçer, Hayati Yazıcı, Taner Yıldız, Recep Akdağ, Sadullah Ergin, Mehmet Şimşek, Ali Babacan ve Faruk Çelik'in iddianamede sanığa yüklenen suçlardan doğrudan doğruya zarar görme ihtimallerinin bulunmadığını, her ne kadar adı geçen kişilerin suç tarihine nazaran 61.
Suat Kılıç 28.3.2019
ABD İstanbul Başkonsolosluğu İrtibat Görevlisi Metin Topuz'a İlişkin Ara Karar
CASUSLUK suçlaması yöneltilen ABD İstanbul Başkonsolosluk irtibat görevlisi Metin Topuz'un yargılandığı davanın ara kararında, sanık Metin Topuz'un kuvvetli suç şüphesi, cezaların alt ve üst sınırının kaçma kuşkusunu somutlaştırması, tutuklama tedbirinin ölçülü oluşu, bir kısım tanıkların ifadelerinin alınmamış olması karşısında tanıklara baskı yapılması ihtimalinin bulunması, delillerin tam olarak toplanmamış olması gerekçeleriyle oy çokluğuyla tutukluluk halinin devamına karar verildi. Üye hakim Fatih Akbaşoğlu, sanık Metin Topuz'un 18 aydır tutuklu bulunması ve tutuklamanın tedbir olması gerekçeleriyle adli kontrolle tahliyesi yönünde muhalefet şerhi kullandı.  DÖNEMİN BAKANLARI BAYRAKTAR VE GÜLER'İN KATILMA TALEPLERİ KABUL EDİLDİ Davaya katılma talebinde bulunan ve 61. hükümet döneminde bakan olan Fatma Şahin, İsmet Yılmaz, Suat Kılıç, Binali Yıldırım, Bekir Bozdağ, Ahmet Davutoğlu, Ömer Dinçer, Hayati Yazıcı, Taner Yıldız, Recep Akdağ, Sadullah Ergin, Mehmet Şimşek, Ali Babacan ve Faruk Çelik'in doğrudan zarar görme ihtimallerinin bulunmadığı ve hükümete karşı kalkışma suçu yönünden hükümeti temsil yetkisinin belirtilen tarih itibariyle Türkiye Cumhuriyet Başbakanlığı'na, dava tarihi itibariyle ise Türkiye Cumhuriyet Cumhurbaşkanlığı'na ait olduğundan bu talepleri reddetti.
Suat Kılıç 16.2.2019
Özhaseki: Projeleri Sormak Zorundayım
'PROJELERİ KONUŞURUM' Seçim propagandalarının proje bazlı gitmediğini ifade eden Özhaseki, şunları söyledi: "Şahsı ile ilgilenmem kimsenin, zaten yıllardır belediye başkanlığı için aday olurum, bir tek rakibin şahsı ile ilgili özeli ile ilgili, ailesi ile ilgili, ırkı ile, dini ile, milleti ile ilgili tövbe estağfurullah beni ilgilendirmez. Millet takdir eder zaten neyse; ama projelerini konuşurum. Nihayetinde söz konusu olan Ankara'mız. Bu memleketin gözde şehri, tek şehri; herkes memleketinde yaşar; ama göz ucu ile Ankara'yı takip eder. Adam Sivas'ta yaşar, Kırşehir'de yaşar, Çorum'da yaşar; ama burayı da göz ucu ile takip eder. Burası başkent. O yüzden projeleri sormak zorundayım. Ankara'yı nereye götüreceksin, neler yapacaksın Ankara'ya, bilmek durumundayım ben." Yaptığı projelerin daha sonra 'Haseki Modeli' olarak adlandırıldığını vurgulayan Özhaseki şöyle devam etti: "Stadyumu Türkiye'de ben yaptırdım. Hem de öyle bir formül buldum ki; bir lira devletin cebinden para çıkmadı, bir tek lira stadyum yapılırken devletin cebinden çıkmadı. O zamanki bakanımız Suat Kılıç benim projeleri aldı, 'Haseki modeli' diyerek tüm Türkiye'de 25 vilayette uyguladı.
Suat Kılıç 16.2.2019
Özhaseki: Projeleri Sormak Zorundayım
'PROJELERİ KONUŞURUM' Seçim propagandalarının proje bazlı gitmediğini ifade eden Özhaseki, şunları söyledi: "Şahsı ile ilgilenmem kimsenin, zaten yıllardır belediye başkanlığı için aday olurum, bir tek rakibin şahsı ile ilgili özeli ile ilgili, ailesi ile ilgili, ırkı ile, dini ile, milleti ile ilgili tövbe estağfurullah beni ilgilendirmez. Millet takdir eder zaten neyse; ama projelerini konuşurum. Nihayetinde söz konusu olan Ankara'mız. Bu memleketin gözde şehri, tek şehri; herkes memleketinde yaşar; ama göz ucu ile Ankara'yı takip eder. Adam Sivas'ta yaşar, Kırşehir'de yaşar, Çorum'da yaşar; ama burayı da göz ucu ile takip eder. Burası başkent. O yüzden projeleri sormak zorundayım. Ankara'yı nereye götüreceksin, neler yapacaksın Ankara'ya, bilmek durumundayım ben." Yaptığı projelerin daha sonra 'Haseki Modeli' olarak adlandırıldığını vurgulayan Özhaseki şöyle devam etti: "Stadyumu Türkiye'de ben yaptırdım. Hem de öyle bir formül buldum ki; bir lira devletin cebinden para çıkmadı, bir tek lira stadyum yapılırken devletin cebinden çıkmadı. O zamanki bakanımız Suat Kılıç benim projeleri aldı, 'Haseki modeli' diyerek tüm Türkiye'de 25 vilayette uyguladı.
Suat Kılıç 30.12.2018
Sporda Başarı İçin Hiçbir Engelimiz Yok"
Kaymak, Samsun'un amatör ve profesyonel alanlarda dereceler almasını istediklerini vurgulayarak şunları kaydetti: "Samsun'a yapılan bu tesisler için geçmiş dönem Gençlik ve Spor Bakanlığı yapmış sayın bakanlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Arkadaşlar, 25 yıllık kaymakam, 4 yıldır da valilik yapıyorum. İnanın Samsundaki spor altyapısı birçok ilimizde yok. Başka illerimiz Samsun'u gıpta ile izliyorlar. Artık Samsun'da başarı için hiçbir engelimiz yok. Tabi ki amatör spor kulüplerine destek olmak durumundayız. İnşallah bu birliktelik için her zaman el ele verirsek bu tesislerin hakkını veririz. İlimiz her branştaki tesise sahiptir. Bu tesisleri en iyi şekilde kullanmak için bizlere büyük sorumluluk yüklenmektedir. Bu tesislerimizi tıklım tıklım doldurarak gece gündüz demeden çalıştırmamız lazım. O zaman sporu her alana yaymış olacağız. İlimizin ve Türkiye'nin istediği büyük başarıları ve bayrağımızı hem ulusal hem de uluslararası arenada göndere çektirecek sporcuları ilimizde yetiştireceğimize inanıyorum. Tabi ki Samsunspor bunların baş aktörüdür. İsteğimiz Samsunspor'un süper lige çıkarak kalıcı olmasıdır. İşte bu amatör spor kulüplerinin desteklemesiyle olacaktır. Burada başarı elde eden bayrağımızı göndere çektiren bütün sporcularımızı tebrik ediyorum." Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin de kentte spor altyapısı sorunu olmadığına işaret ederek, "Samsun'da spor komplekslerimiz tamamlanmıştır. Bu vesile ile Gençlik ve Spor Bakanlıkları yapan Sayın Suat Kılıç ve Sayın Akif Çağatay Kılıç'a hepiniz adına çok teşekkür ediyorum.
Suat Kılıç 28.2.2018
Kafeteryanın Sevimli "Müdavim"Leri
Isparta'da Suat Kılıç'ın işlettiği kafeteryanın "müdavim"leri arasında sokak hayvanları da bulunuyor.
Suat Kılıç 15.1.2018
Fetö'nün Üniversitesine Yönelik Dava
Söz alan tutuklu sanık Suat Kılıç, KHK ile kapatılan Safa Dershanesinde çalıştığını, 2011'de üniversitede çalışmaya başladığını aktardı.
Suat Kılıç 10.1.2018
Otomobil Kamyona Çarptı: 1 Ölü, 1 Yaralı
DENİZLİ'nin Pamukkale ilçesinde, bir kamyona arkadan çarpan otomobilin sürücüsü 30 yaşındaki Suat Kılıç, yaralı halde kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
Suat Kılıç 23.12.2017
Beypazarı'nda Türk Sanat Müziği Konseri
Konser sonunda Beypazarı Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Bağlarlı, şef Suat Kılıç'a çiçek takdim etti.
Suat Kılıç 20.12.2017
Sporda 2017 Böyle Geçti (7)
Osman Aşkın Bak, görevi 20 Temmuz 2017 tarihinde Kılıç'tan devraldı. Bakanlık görevine Suat Kılıç'ın yerine 2013 yılının aralık ayında getirilen Akif Çağatay Kılıç, yaklaşık 3,5 yıl görev yaptı.
Suat Kılıç 27.11.2017
17 Aralık" Savcıları Hakkında Kırmızı Bülten
İddianamede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcıları Bekir Bozdağ, Mehmet Şimşek, Recep Akdağ, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile Beşir Atalay, Bülent Arınç, Ali Babacan, Taner Yıldız, Sadullah Ergin, Hayati Yazıcı, Mehdi Eker, Cevdet Yılmaz, Fatma Şahin, Egemen Bağış, Nihat Ergün, Erdoğan Bayraktar, Mehmet Zafer Çağlayan, Suat Kılıç, İdris Naim Şahin, Ertuğrul Günay, Ömer Dinçer, Muammer Güler, Haydar Keskin, Barış Güler, Süleyman Aslan, İbrahim Bilgehan Taşdelen, Uğur Horata, Ahmet Özköse, Fatih Aysan, Müşir Deliduman ve İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu müşteki olarak yer alıyor.
Suat Kılıç 17.11.2017
Ata'nın Sevdiği Şarkılar Yenimahalle'de Yankılandı
Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen konserde Atatürk'ün sevdiği şarkıları seslendiren Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu'nu Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe ve yönetimi de dinledi. Şef Suat Kılıç yönetimindeki konserde klasik Türk müziği sanatçıları Ata'yı sevdiği şarkılarla anarak, kulakların pasını sildi.
Suat Kılıç 8.9.2017
İzmir'de 3 Yeni Stadın Temelini Başbakan Yıldırım Atıyor
YILLAR  SÜREN RÜYA Türkiye'nin pek çok kenti birbirinden modern statlara kavuşurken İzmir'e yapılacak yeni statlar, yıllardır taraftarların hayalini süslüyor. Ülkemizin 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylığı kapsamında Karşıyaka Örnekköy'e 40 bin kişilik stat yapma projesi gündeme geldi. Şampiyona 1 oy farkla Fransa'ya kaptırılınca anfi stat olarak projelendirilen tesisin inşaatı iptal edildi. Kentin kuzeyi ve güneyine birer stat yapma hedefi, belediyelerin seçim programlarına girdi. Dönemin spor bakanları Suat Kılıç ve Akif Çağatay Kılıç, farklı dönemlerde stat arazilerini gezdi.
Suat Kılıç 2.8.2017
Eskişehir Stadı Bir Açıldı Pir Açıldı
Temeli 23 Ağustos 2013'te Suat Kılıç'ın Gençlik ve Spor Bakanlığı döneminde atılan Yeni Eskişehir Stadı, TOKİ tarafından inşa edildi.
Suat Kılıç 2.8.2017
Eskişehir Stadı Bir Açıldı Pir Açıldı
Temeli 23 Ağustos 2013'te Suat Kılıç'ın Gençlik ve Spor Bakanlığı döneminde atılan Yeni Eskişehir Stadı, TOKİ tarafından inşa edildi.
Suat Kılıç 26.7.2017
Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Samsun'da
AK Parti'nin en büyük gücünün teşkilatları olduğunu vurgulayan Bakan Bak, kendisinin de teşkilatta yetiştiğini, uzun yıllar sokaklarda afiş astığını, bayrak taşıdığını, sunuculuk yaptığını anımsatarak şöyle konuştu: "Mahalle başkanından, köy başkanından en üstteki il başkanına kadar, belediye başkanlarına kadar herkes ülkemizin daha güzel olması için daha güçlü olması için gelişmesi için çalışıyor. AK Parti reform partisi. Yeni yeni atılımlar yapıyor. Ülkemizi taşıdığı nokta ortada. Bu yeterli mi, değil. Bu aziz millet çok daha güzel şeylere layık. Ortaya konulan eserler belli. Yapılan yollar belli. Biz de bu yolları çok gittik geldik. Şimdiki gibi ulaşım mesafesi, yapılan yollar, yapılan yatırımlar... Sadece spora yapılan yatırımlar ortada. Samsun'a sporda yapılan yatırım ortada, tesisiler ortada. Bir olimpiyatı organize edecek kapasitede tesisler yapılmış. Bu tesislerin yapılmasında emeği geçen Sayın Suat Kılıç'a, Sayın Akif Çağatay Kılıç'a ve bundan önceki bakanlarımıza çok teşekkür ediyorum.
Suat Kılıç 24.7.2017
CHP Eski Samsun Milletvekili Kalkavan, Son Yolculuğuna Uğurlandı
CHP 24'üncü dönem Samsun milletvekili, FIFA kokartlı Türk futbol hakemi Mete Kalkavan'ın babası işadamı Ahmet İhsan Kalkavan, 2015 yılında oğlunun yönettiği Galatasaray-Mersin İdman Yurdu maçını statla izlerken tribünlerin küfürlerine dayanamayarak maçtan çıkıp bindiği takside kalp krizi geçirdi. Tedavisi evinde devam eden Kalkavan, dün hayatını kaybetti. Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeliği, Samsun Şehir Kulübü Başkanlığı, Deniz Ticaret Odası Samsun Temsilciliği görevlerini yürüten Ahmet İhsan Kalkavan için ilk tören İlkadım İlçesi'nde evinin bulunduğu sitede düzenlendi. Evinin önünde toplanan yakınları, dost ve akrabalarından helallik alındı dua okunmasının ardından cenazesi Büyük Cami'ye götürüldü. Burada düzenlenen cenaze törenine Gençlik ve Spor Eski Bakanları Akif Çağatay Kılıç ve Suat Kılıç, CHP Genel Başkan Yardımcıları Haluk Koç ve Seyit Torun, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ahmet İhsan Kalkavan'ın eşi Gülşen oğlu Mete Kalkavan ile kızı Melis Kalkavan Erdoğan, MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, Cüneyt Çakır'ın da aralarında bulunduğu 22 Süper Lig hakemi, akrabaları, yakınları, hakemler, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
12
Şu an buradasınız: Suat Kılıç Haberleri | Suat Kılıç Kimdir - Haberler - Suat Kılıç haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Suat Kılıç kimdir, hayatı ve biyografisi. Eski Bakan Suat Kılıç, Batman'da temaslarda bulundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.5.2020 10:32:47. #1.15#
title