Selanik Haberleri

Selanik haber, Selanik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Selanik - 04.09.2021
Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'ın Batı Trakya'da Türklerin seçtiği müftülere yönelik müdahaleci uygulamalarına tepki Açıklaması
Bakan Çavuşoğlu, Twitter hesabından Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine seçilmiş müftüsü İbrahim Şerif'in Twitter'da yaptığı, "5 yıl önce Alankuyulu kardeşlerimizin tertip ettiği toplu sünnet mevlidine katılmamız makam gaspı kabul edilerek, mahkeme olmak üzere 7 Ekim'de Selanik Bidayet Mahkemesine davet edildik.
Selanik - 23.08.2021
Muhacirler Derneği ile Kahvaltıda Buluştuk
Belediye Başkanımız Mehmet Sarı, Belediye Meclis Üyelerimiz ve Başkan Yardımcılarımız ile birlikte, Amasya Selanik Muhacirleri Derneği Yönetimi ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.
Selanik - 20.08.2021
Son dakika: Atina yakınlarında 5 gündür devam eden orman yangınını söndürme çalışmaları sürüyor
Öte yandan, Atina'nın güneyinde yer alan Keratea ilindeki Lavreotiki bölgesinde ve Selanik yakınlarındaki İmathia ilinde çıkan orman yangınlarının itfaiye ekiplerince kontrol altına alındığı, ülkenin çeşitli yerlerinde söndürülen yangınların yeniden alevlenme olasılığına karşı ekiplerin teyakkuz halinde olduğu aktarıldı.
Selanik - 12.08.2021
Yunanistan'da yüz binlerce dönümlük alanı küle çeviren yangın sürüyor
İtfaiye yetkilileri, Eğriboz Adası ve Mora Yarımadası'nın İlia bölgesinde 9 gündür devam eden yangınları kontrol altına alma çalışmalarının sürdüğünü, Attika'daki Parnithas, Mandra ve Aspropirgo ile Mora'nın Lakonia, Arkadia illerinde ve Selanik yakınlarındaki Halkidiki Yarımadası'nın Kassandra bölgesinde çıkan yangınlara karadan ve havadan müdahale edildiğini belirtti.
Selanik - 05.08.2021
Yunanistan'da orman yangınlarına ordu müdahale edecek
Yetkililer, Mora'daki Messinia ile Selanik yakınlarındaki Eginio bölgelerindeki orman yangınlarını söndürme çalışmalarının karadan ve havadan devam ettiğini aktardı.
Selanik - 25.07.2021
Haftanın tarihine bakış
1908- Aralarında Cemal ve Talat paşalar ile Cavit Bey'in de bulunduğu Selanik İttihat ve Terakki Cemiyeti sorumluları İstanbul'a geldi.
Selanik - 20.07.2021
Batı Trakya'da Kurban Bayramı coşkusu
Selanik'te camiler açılmadı Yunanistan'ın ikinci büyük kenti olan Selanik'teki camilerin ibadete kapalı kalması nedeniyle bölgede yaşayan Müslümanlar bu bayram da bayram namazını açık alanda kıldı.
Selanik - 17.07.2021
Yunanistan'da Kovid-19 vakaları endişe verici boyuta ulaştı
Son bir ayda günlük vaka sayıları 10 katına çıktı Yunan medyasındaki haberlerde, ülkede son bir ayda günlük vaka sayılarının 10 katına çıktığı, en yüksek artış oranlarının Atina, Selanik, Yanya, Grevena bölgelerinde ve Girit Adası başta olmak üzere bazı Ege adalarında tespit edildiği bildirildi.
Selanik - 16.07.2021
"Hamidiye Kahramanı" Rauf Orbay'ın vefatının üzerinden 57 yıl geçti
13 Kasım 1907'de sağ kolağası olan Orbay, 31 Mart Ayaklanmasını Selanik'ten İstanbul'a gelerek bastıran Hareket Ordusu'nda ön yüzbaşı olarak görev aldı.
Selanik - 11.07.2021
İzmir Barosu Başkanı Özkan Yücel güven tazeledi
Özkan Yücel'in güven tazelediği seçimde yeni yönetim şu isimlerden oluştu: "Ayşe Kaymak, Deniz Yılmazer, Elçin Kılınçer Ot, Hüseyin Yıldız, Mehmet Baran Selanik, Miray Sayman, Perihan Çağrışım Kayadelen, Sinan Balcılar, Şefika Yıldırım Sert, Yakup Gül, Mustafa Ruhan Erdem, Neşe Özyürek Kuştan, Hakan Ayaz, Muammer Erçoban, Serhat Sökmen, Seda Gültekin, Cem Aksu, Tekin Memiş Özkan, Duygu Ozman Işıkoğlu ve Cumhur Bambul.
Selanik - 06.07.2021
Denizcilerin piri Barbaros Hayreddin Paşa vefatının 475. yılında anıldı
Bostan, Hızır ve Oruç Paşa ile daha sonradan Barbaros unvanını alan Hayreddin Paşa'nın ilk olarak denizlere ticari amaçlı indiklerini aktararak, "Önce Midilli civarında Selanik'e kadar yakın yerlerde dolaşıyorlar.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Selanik Haberleri | Selanik Haber - Haberler - Selanik haberleri, son dakika selanik haber ve gelişmeleri burada. Barbaros ne demek? Barbaros isminin anlamı nedir? Barbaros Hayreddin Paşa kimdir?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.9.2021 11:21:36. #1.15#

title