Pülümür Haberleri

Pülümür haber, Pülümür son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Pülümür 1.6.2020
Tunceli'de Kovid-19'la mücadele için ek tedbirler alındı
Pülümür, Nazımiye, Pertek, Çemişgezek, Mazgirt ve Ovacık ilçelerinde 6, kent merkezinde 3 noktada jandarma, emniyet ve sağlık ekipleri düzenli kontroller yapacak.
RESİMLERLE GÜNDEMİ
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Ovacık'ta beliren ay görsel şölen sundu
Ovacık'ta beliren ay görsel şölen sundu
Tunceli'nin Ovacık ilçesinde şimşekler geceyi aydınlattı
Tunceli'nin Ovacık ilçesinde şimşekler geceyi aydınlattı
Tunceli'nin Ovacık ilçesinde şimşekler geceyi aydınlattı
Kayıp üniversite öğrencisi Gülistan Doku'dan 150 gündür haber alınamıyor
Tunceli'nin çehresini değiştirecek Munzur Üniversitesi Aktuluk Kampüsü inşaatı sürüyor
Tunceli'nin çehresini değiştirecek Munzur Üniversitesi Aktuluk Kampüsü inşaatı sürüyor
Tunceli'nin çehresini değiştirecek Munzur Üniversitesi Aktuluk Kampüsü inşaatı sürüyor
Tunceli'nin çehresini değiştirecek Munzur Üniversitesi Aktuluk Kampüsü inşaatı sürüyor
Tunceli'nin çehresini değiştirecek Munzur Üniversitesi Aktuluk Kampüsü inşaatı sürüyor
Kırmızı listedeki horoz gülünün asıl yaşam alanının Tunceli olduğu belirlendi
Pülümür 24.5.2020
Şehitliklerde hüzünlü bayram
GÜMÜŞHANE - Görev yaptığı Şanlıurfa'dan memleketi Gümüşhane'ye dönerken Tunceli'de yolu kesilerek 23 yaşında şehit edilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz'ın evinde bu bayramda da hüzün var. Gümüşhane'nin Torul ilçesine bağlı Demirkapı köyünde bulunan mezarını Ramazan Bayramı nedeniyle ziyaret eden baba Hamit Yılmaz, Necmettin öğretmensiz dördüncü bayramı yaşadıklarını belirtti. Yağmur altında oğlunun Türk bayraklarıyla bezeli mezarını ziyaret ederek dua eden baba Hamit Yılmaz, "Bu bayram onsuz dördüncü bayram. Buruk ve üzüntülü bayram. Bunun izahı yok. Evlat acısı, öğretmen, vatansever, bayrağını, vatanını seven bir evladımızı Tunceli'de vampirler katletti. Baba olarak evlat acısını tarif etmek gerekirse iskelet kendini bırakıyor, vücut kendini taşıyamaz hale geliyor. Evlat acısı bu" dedi. Şehit aileleri başta olmak üzere herkesin Ramazan Bayramı'nı kutlayan ve biran önce korona virüsün yok olması için dua eden Yılmaz, "Allah mübarek etsin. İnşallah bu virüste başımızdan defolur gider. Korona virüsten de İslam alemi ve memleketimiz kurtulur diye dua ediyoruz. Evlatlarımız bizim kalbimizde. Onlar hiçbir zaman meftun olmadılar. Bütün evlatlarımızın ruhları şad olsun. Şuanda görev yapan bütün sağlık personelimize, güvenlik güçlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyor, bayramlarını kutluyorum" diye konuştu. 2016 yılında Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki Çiftçibaşı İlkokulunda göreve başlayan sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz, 8 aylık öğretmen iken 16 Haziran 2017'de yaz tatilini geçirmek için Şanlıurfa'dan memleketi Gümüşhane'nin Torul ilçesine dönerken, Tunceli-Erzincan karayolunun Pülümür ilçesi kesiminde PKK'lı teröristler tarafından aracı yakıldıktan sonra kaçırıldı.
Pülümür 24.5.2020
Tunceli'de kar sürprizi
Tunceli'de kar sürprizi -Tunceli'nin Pülümür ilçesinin yüksek kesimlerinde kar, yağışı etkili oldu, 5 gün önce yaylaya çıkan sürü sahipleri şaşırdı.
Pülümür 24.5.2020
Ramazan Bayramı'nın birinci gününde sokaklar boş kaldı
Tunceli'nin Pülümür ilçesinde helikopterin düşmesi sonucu şehit olan polis memuru Hasan Yıldırım'ın annesi Mehlika ve babası Suat Yıldırım da çocuklarının kabirlerini ziyaret etti.
Pülümür 22.5.2020
Tunceli'de 4.3 büyüklüğündeki deprem
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre, saat 06.21'de merkez üssü Pülümür ilçesi olan 4.
Pülümür 22.5.2020
Tunceli'de 4,3 büyüklüğünde deprem
Tunceli'nin Pülümür ilçesinde 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Pülümür 16.5.2020
ERZİNCAN BAHÇESİNE GİREN AYI VE YAVRULARINI GÖRÜNTÜLEDİ
Erzincan-Tunceli Karayolu Pülümür ilçesi yakınlarında Altan Şahin'e ait evin bahçesinde ortaya çıkan bozayı ve yavruları ev sahibi tarafından cep telefonu ile görüntülendi.
Pülümür 14.5.2020
Tunceli'de, Kovid-19 salgınının önlenmesi için ek kararlar alındı
Pülümür, Nazımiye, Pertek, Çemişgezek, Mazgirt ve Ovacık ilçelerinde 6, kent merkezinde 3 noktada jandarma, emniyet ve sağlık ekipleri düzenli bir şekilde kontrol yapacak.
Pülümür 9.5.2020
Bahçeli: "Türkiye, geleceğin büyük ve güçlü ülkesidir"
Bahçeli, Pülümür'de dağa yazılan "Ne Mutlu Türküm Diyene" sözünden rahatsızlık duyanlara da tepki göstererek, "Bundan rahatsızlık duyanlar, Türk milletinin utanç vesikalarıdır.
Pülümür 9.5.2020
Bahçeli: IMF heyetiyle kulis yapanlar, Türkiye ekonomisine atıp tutuyorlar
'ŞİMDİLERDE BENZERLERİ UYGULANMAKTA' Türkiye ekonomisi yakın zamanda 4 şiddetli operasyona maruz kaldığını belirten Bahçeli, şunları kaydetti: "Ağustos 2018, Mart 2019, Ekim 2019 ve 6 Mayıs 2020. Hafıza kayıtlarımızda mahfuzdur: 2000 ve 2001 krizlerinde hangi ayak oyunları, hangi karanlık senaryolar devreye alındıysa şimdilerde benzerleri uygulanmaktadır. Cenab-ı Allah Kuran'da buyuruyor: 'Sakın cahillerden olmayın' Cahilsindir, okur öğrenirsin. Paran yoktur, çalışır kazanırsın. Aşın ve işin yoktur, Allah nasip eder bulursun. ya hıyanete ne demek lazımdır? ya küresel ekonomik çetelere gülücükler dağıtanlar nasıl yorumlanacaktır? CHP'ye bakarsak iflas bayrağı çoktan çekilmiştir. Aynısını bazı Alman vakıfları, bir kısım derecelendirme şirketleri, hatta kalemini bazuka gibi kullanan köhne yazar-çizer takımı da söylemiyor mu? Bu kadar mı Türkiye'ye öfkelisiniz? Bu kadar mı mensubiyetiniz ölü gibi?" 'BAKAN ALBAYRAK'I BAŞARILI BULUYORUZ' "IMF heyetiyle otel lobilerinde kulis yapanlar, Türkiye ekonomisine atıp tutuyorlar" diyen Bahçeli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Çok başarılı bulduğumuz Sayın Berat Albayrak'a verip veriştiriyorlar! İnsan da biraz edep olur, biraz erdem olur, Kemal Derviş'in yardakçıları, devşirilmiş ucubeler Türk milletini kandıramazlar. Hep aynı terane. Hep aynı masal. Kasamız boşalmış; başka, IMF'ye gidilecekmiş; Ekonomi çok kötü yönetiliyormuş! Türkiye'ye siyaset vasıtasıyla hizmetin ilk halkası öncelikle insan olmaktır. Bir insanın damatlığıyla siyaset üretenler artık çürümüştür, sersefil hale gelmişlerdir. Türkiye fırtınaya karşı bütün imkan ve iradesiyle direniyor. Karanlıkta ilerleyen gemide olay çıkarmak, ilk fırsatta da filikalara atlayıp kaçmak için hazırlık yapan odaklar hiç boş durmuyor. Bu gemi batarsa hepimiz suyun dibini boylarız. Fareler gidebilir, ama biz gitmeyeceğiz." 'HİÇ KİMSE ÇÖKÜŞÜ HEVES ETMESİN, ÇÜNKÜ KURSAKLARINDA KALACAKTIR' Bahçeli, Tunceli Pülümür'de dağa yazılan 'Ne Mutlu Türküm Diyene' sözünden rahatsızlık duyanların, Türk milletinin utanç vesikaları olduğunu belirterek, "Bunlara kulak versek; zalimlere, hainlere, teröristlere, ekonomik şantajcılara, emperyalist oyunlara boyun bükmek, ne yapalım kaderimiz buymuş demek kaçınılmazdır.
Pülümür 9.5.2020
Bahçeli: "CHP ekonomik tetikçilere, demokrasi düşmanlarına, küresel tefecilere, vatansız fesat...
"Yeni bir dünyanın kapılarını açacak anahtarlardan birisi de Türkiye Cumhuriyeti'nin elindedir" Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye fırtınaya karşı bütün imkan ve iradesiyle direniyor. Karanlıkta ilerleyen gemide olay çıkarmak, ilk fırsatta da filikalara atlayıp kaçmak için hazırlık yapan odaklar hiç boş durmuyor. Bu gemi batarsa hepimiz suyun dibini boylarız. Fareler gidebilir, ama biz gitmeyeceğiz. Pülümür'de dağa yazılan 'Ne Mutlu Türküm Diyene' sözünden rahatsızlık duyanlar, Türk milletinin utanç vesikalarıdır.
Pülümür 7.5.2020
Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
Tunceli'nin Pülümür ilçesinde dağlara "Ne mutlu Türküm diyene" yazıldığı belirtilerek, bunu nasıl değerlendirdiğine yönelik soru üzerine Kılıçdaroğlu, "Ben olsaydım Tuncelililere sorardım, Atatürk'ün bir sürü güzel sözü vardır.
Pülümür 29.4.2020
Tunceli'de, Kovid-19 salgınının önlenmesi için ek kararlar alındı
Kentte Pülümür, Nazımiye, Pertek, Çemişgezek, Mazgirt ve Ovacık ilçelerindeki 6 nokta ile merkezdeki 3 güvenlik kontrol noktasında jandarma, emniyet ve sağlık ekiplerinin düzenli bir şekilde kontrol yapması, ikametgah adresi il dışı olanların kimlik numarası ile adı soyadı, iletişim numarası, il içindeki ikametgah adresleri günlük olarak İl Sağlık Müdürlüğü'ne bildirilerek bu kişilerden evde izleme onam formunun imzalatılmasına karar verildi.
İmsak03:00
Öğle12:25
İkindi16:20
Akşam19:51
Yatsı21:32
Şu an buradasınız: Pülümür Haber, Pülümür Son Dakika Haberleri - Haberler - Pülümür haber sayfamızda Pülümür haberleri okuyabilir, Pülümür son dakika haberleri ve güncel Pülümür gelişmelerini görebilirsiniz. Neslinin tükendiği sanılan Horoz Gülü Tunceli çıktı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.6.2020 04:56:18. #1.15#
title