Pertek Haberleri

Pertek haber, Pertek son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Pertek - 12.05.2021
Terör örgütü PKK tarafından evladı dağa kaçırılan Tuncelili annenin gözyaşı 6 yıldır dinmiyor
Tunceli'nin Pertek ilçesinde yaşayan Güllü Turan, terör örgütü PKK mensuplarınca 6 yıl önce kandırılarak zorla dağa kaçırılan evladına kavuşacağı günü umutla bekliyor.
Pertek - 10.04.2021
Karların erimesiyle canlanan "Ekirek Şelalesi" doğa ve fotoğraf tutkunlarını ağırlıyor
Kaya, şelaleyi uzun pozlama tekniği kullanarak fotoğrafladığını belirterek, şöyle konuştu: "Şelaleyi video kamera ve drone kullanarak farklı açılardan çekme fırsatımız oldu. Tunceli'nin dört mevsimi çok harika oluyor. İlkbaharı ayrı, kışı ayrı güzellikler sunuyor. Burada kışın çok kar yağarsa o yıl bahar daha da güzelleşiyor. Bizler şu anda iki mevsimi bir arada yaşıyor diyebiliriz. Dağlarda halen beyaz örtüyle kaplıyken, Çemişgezek ve Pertek ilçelerinde çiçekler açmış ve şelaleler şırıl şırıl akıyor.
Pertek - 07.04.2021
Son Dakika | Keban Baraj Gölü'nde feribot yolcuları, Kovid-19 tedbirleri kapsamında seyahat sırasında araçlarında kalacak
Gelen son dakika haberine göre Tunceli'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında, Pertek ve Çemişgezek ilçeleri ile Elazığ arasında ulaşımı sağlayan feribotlarda ek tedbirler alındı.
Pertek - 26.03.2021
63 yaşındaki zihinsel engelli kadına cinsel saldırıdan tutuklandı
TUNCELİ'de Cafer Kültür (74), zihinsel engelli G.G. (63) adlı kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Kültür, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.  Olay, dün Pertek ilçesine bağlı Akdemir köyünde meydana geldi.
title