Okul Haberleri

Okul haber, Okul son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Okul - Dün
Vali Ali Çelik, kaymakamlarla video konferans sistemi üzerinden görüştü
Toplantıda; güvenlik ve asayiş, metruk binalar, uyuşturucuyla mücadele, trafik denetimleri ve farkındalık çalışmaları ile okulların genel durumu ayrıntılı şekilde ele alındı.
Okul - Dün
Manisa Ticaret Borsası Tarafından İhtiyaç Sahibi Çocuklara Bot Hediye Edildi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Manisa Ticaret Borsası tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere 1. 350 adet bot temsilen Şehzadeler, Yunusemre ve Saruhanlı ilçelerinde görev yapan okul müdürlerine teslim edildi.
Okul - Dün
Erdoğan: FETÖ'yle mücadelede Çadlı kardeşlerimizin desteğini unutmamız mümkün değil
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "FETÖ'ye karşı mücadelede Çadlı kardeşlerimizin desteğini unutmamız mümkün değildir. Emcemine'deki FETÖ iltisaklı okulların 2017'de Türkiye Maarif Vakfı'na devredilmesine müteşekkiriz.
Okul - Dün
DEFNE KAYMAKAMI NEVZAT ŞENGÖK, OKUL MÜDÜRLERİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLARI İLE TOPLANTI YAPTI
DEFNE KAYMAKAMI NEVZAT ŞENGÖK, OKUL MÜDÜRLERİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLARI İLE TOPLANTI YAPTIDefne Kaymakamı Nevzat ŞENGÖK, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Okul Aile Birliği Yöneticileri ile ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile 27 Ekim 2021 Çarşamba günü saat 14.
Okul - Dün
Ferhat Gündoğdu: MHK'nin yeni başkanı kimdir, hangi üyelerle birlikte çalışacak?
TFF daha önce Ferhat Gündoğdu'yu, istifa eden Metin Tokat'ın yerine MHK üyeliğine atamıştı. MHK Başkanı Serdar Tatlı ve kurulun tüm üyeleri geçen hafta istifa etmişti. Asker kökenli Ferhat Gündoğdu, 1991 yılında Kara Harp Okulu'nu bitirdi.
Okul - Dün
Buharkent MYO Oryantasyon Eğitimi Gerçekleşti
Buharkent MYO Oryantasyon Eğitimi Gerçekleşti Üniversitemiz Buharkent Meslek Yüksekokulu (MYO) Oryantasyon Eğitimi, 20 Ekim 2021 tarihinde Mehmet Parmaksızoğlu Konferans Salonu'nda gerçekleşti.
Okul - Dün
Vali Aziz Yıldırım Çorlu Trafik Eğitim Parkı'nı Ziyaret Etti
Vali Aziz Yıldırım, ilk ve ortaöğretim öğrencilerine derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı vermek, okul dışında her an karşı karşıya kalınan trafik ortamını parklarda gerçekleştirerek trafik kurallarına uygun davranış kazandırılmasına, böylece trafik...
Okul - Dün
Büyükşehir Ali Akbulut Çocuk Akademisi'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması
Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren akademide, okullarından arta kalan zamanlarda kültürel ve bireysel yeteneklerini geliştirmek ve sosyalleşmek amacıyla drama, dans, tiyatro, satranç, müzik, resim, yabancı dil ve diğer başka alanlarda eğitim alan çocuklar, çeşitli etkinliklerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.
Okul - Dün
Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor
Cengiz, 1990'da kazandığı Hitit Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü'ne maddi imkansızlıklar nedeniyle kayıt yaptıramadı.
Okul - Dün
"Çorlu Aysel Öğücü-Lila Öğrenim Birimi" Açılış Töreni Gerçekleştirildi
Ardından konuşan Vali Yıldırım; "Böyle güzel bir açılış, böyle güzel bir sebep bu ortamı oluşturan herkese çok teşekkür ediyorum. Eğitim Gönülleri Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığımızın yapmış olduğu çalışmaların bir meyvesini daha görüyoruz burada. Değerli merhume annelerine Allah'tan rahmet diliyorum. Anneler çok kıymetli ama evlatları eğer böyle hatırlanacak bir şey yapıyorsa o zaman o annelerimizi bir kere daha baş tacı etmişiz demektir. Böyle güzel evlatlar yetiştirdiği için tekrar merhumeye Allah'tan rahmet diliyorum. Günümüzde eğitim her şeyden önemli, her şeyin başı. Eğitim dünyasında biz de varız diyebilmek için eğitimi en yüksek seviyede tutmamız gerekiyor. Devlet olarak pek çok şey yapıyoruz. Okullar yapıyoruz öğretmenler atıyoruz, okulların donanımlarını temin ediyoruz ama bununla birlikte diğer yandan vakıflarımız derneklerimiz iş adamlarımız, ailelerimiz bu konuda kendilerini sorumlu görüp destek veriyorlar.
title