Münbiç Haberleri

Münbiç haber, Münbiç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Münbiç - 23.08.2021
Terör örgütü YPG/PKK, Kamışlı ve Münbiç'te bir öğretmen ve iki çocuğu silahlı kadrosuna katmak için alıkoydu
Terör örgütü YPG/PKK, Suriye'nin kuzeydoğusunda işgalinde tuttuğu Kamışlı ve Münbiç ilçelerinde, bir öğretmen ve iki çocuğu silahlı kadrosuna katmak amacıyla kaçırdı.
Münbiç - 23.08.2021
Son dakika haberi... Suriye'nin Azez ilçesinde bombalı terör saldırısında 3 sivil yaralandı
Tel Rıfat ve Münbiç bölgelerinde işgalini sürdüren YPG/PKK, sık sık Bab, Azez, Cerablus ve Afrin bölgelerini hedef alarak terör eylemleri düzenliyor.
Münbiç - 08.07.2021
Son dakika haber... Suriye'den paramotorla geldiği Amanoslarda yakalanan PKK'lı teröristin yargılanmasına devam edildi
Suriye'nin Münbiç bölgesinden paramotorla havalanarak Amanoslar kırsalına geldiği belirlenen ve iki uzun namlulu silah, tabanca ve çok sayıda mühimmatla yakalanan, Terör Arananlar Listesi "gri" kategorideki "Savaş" kod adlı Çelik, Hatay 2.
Münbiç - 01.07.2021
Son dakika gündem: Sultanahmet'teki canlı bomba saldırısı davasında gerekçeli karar açıklandı
Suudi Arabistan doğumlu terörist Fadlı'nın son olarak DEAŞ'ın, Halep Kuveyris Havaalanı civarında gerçekleştirdiği operasyonlara katıldığı, bu operasyondan sonra uzun süre saklandığı belirtilen kararda, 2015 yılının aralık ayında Münbiç'te görülen sanığın daha sonra Sultanahmet Meydanı'nda gerçekleştirdiği saldırıya kadar geçen sürede ortaya çıkmadığı ifade edildi.
Münbiç - 28.06.2021
Son dakika haber | Suriye'de YPG/PKK'lı teröristlerin, askeri muhaliflerin cephe hattına sızma girişimi engellendi
Son dakika habere göre Suriye'nin Münbiç ilçesinde varlık gösteren YPG/PKK'lı teröristlerin, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesindeki cephe hattına sızma girişimi Suriye Milli Ordusu (SMO) askerlerince engellendi.
Münbiç - 24.06.2021
Suriye'de YPG/PKK'lı teröristlerin, askeri muhaliflerin cephe hattına saldırısında 4 SMO askeri öldü
Suriye'nin Münbiç ilçesinden Fırat Kalkanı Harekatı bölgesine sızmaya çalışan YPG/PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada, Suriye Milli Ordusu'na (SMO) mensup 4 asker hayatını kaybetti.
Münbiç - 16.06.2021
TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi
AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Gazi Mustafa Atatürk'ün gençliğe hitabesinde, "dahili ve harici" ifadesiyle dış güçlerin varlığından bahsettiğini belirterek, diplomatik, stratejik, askeri ve ekonomik başarıların yanı sıra, son bir yıllık sürede Suriye'de Afrin, Cerablus, İdlib, Münbiç, Ayn el Arap'tan Sincar'a kadar olan bölgede terör koridoru oluşturulma gayretini bitirdiklerini söyledi.
Münbiç - 14.06.2021
SMDK, YPG/PKK'lı teröristlerin Suriye'den çıkarılması için askeri müdahale talebinde bulundu
ABD himayesindeki Suriye Ulusal Kürt Konseyi müzakerelerinden aradan 14 ay geçmesine rağmen hiçbir sonuç alınamadığına dikkati çeken Hariri, şunları söyledi: "Bu, toprak bütünlüğü ve sosyal dokuyu tehdit eden ve başta Türkiye olmak üzere komşu ülkeler için tehdit oluşturan örgütün geniş bir alana (Suriye) gündemini empoze etme kararlılığıdır. Örgütün uygulamaları ve ihlalleri onu destekleyen ülkeler için yasal bir sorumluluk taşımaktadır. İnsanlığa karşı işlediği suçları ve keyfi tutuklamaları nedeniyle PKK ile ilişkili olan ülkelerden koalisyonun talepleri vardır." SMDK Başkanı Hariri, taleplerini şu şekilde sıraladı: "Türkiye'den, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan ve Suriye'yi önemseyen tüm özgür dünyadan, halkın ve ulusal ordunun yanında yer alarak Münbiç ve Tel Rıfat kentleri ile Suriye'nin geri kalan bölgelerinden milislerin dışarı çıkarılması için uluslararası askeri müdahale talep ediyoruz.
Münbiç - 09.06.2021
Son dakika haberleri... Suriye'nin YPG/PKK işgalindeki Dırbasiye ilçesinde mayın patlaması sonucu Rus askerleri yaralandı
Rusya'nın, Haseke, Rakka illeri ile Halep'in Münbiç ve Aynularab (Kobani) ilçelerinde YPG/PKK'lı teröristlerin işgalindeki alanlarda toplam 18 üs ve askeri noktada yüzlerce unsuru bulunuyor.
Münbiç - 06.06.2021
Suriye'nin Cerablus ilçesinde son iki günde 5 terör saldırısı önlendi
Tel Rıfat ve Münbiç bölgelerinde işgalini sürdüren terör örgütü YPG/PKK, sık sık Bab, Azez, Cerablus ve Afrin bölgelerini hedef alarak terör eylemleri düzenliyor.
Münbiç - 04.06.2021
Almanya, Münbiç'teki olayların araştırılmasını istedi
Almanya, terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'nin Münbiç ilçesinde kendilerine karşı gösteri yapanlara ateş açıp en az 8 kişiyi öldürmesi ve onlarca kişiyi yaralamasına ilişkin olayların araştırılmasını talep etti.
Münbiç - 03.06.2021
Batı ülkeleri terör örgütü YPG/PKK'nın silahsız sivillere ateş açıp öldürmesini görmezden geldi
Suriye'nin Halep ilinin Münbiç ilçesinde işgalini sürdüren terör örgütü YPG/PKK'nın ateş açarak 8 sivilin ölümüne neden olması karşısında suskun kalan Batı ülkeleri, AA'nın soruları üzerine fail belirtmeksizin kınamaktan kaçınan yanıtlar verdi.
Münbiç - 02.06.2021
ABD, "Münbiç'teki şiddet olayları"ndan endişe duyuyor
ABD Dışişlerinden üst düzey bir yetkili, terör örgütü YPG/PKK'nın Münbiç ilçesinde kendilerine karşı gösteri yapanlara ateş açıp en az 8 kişiyi öldürmesi ve onlarca kişiyi yaralaması dahil şiddet olaylarından endişe duyduklarını belirterek, insan haklarına saygı gösterilmesi çağrısında bulundu.
Münbiç - 02.06.2021
Münbiç'te YPG/PKK'ya isteklerini kabul ettiren halk, eylemlerini durdurdu
Terör örgütü YPG/PKK'nın gençleri "zorunlu askerlik" adı altında zorla silahlı kadrosuna katma uygulamasına karşı çıkan Münbiç ilçesindeki halk, isteklerinin kabul edilmesinin ardından eylemlerini durdurdu.
Münbiç - 02.06.2021
Suriye'nin Cerablus ilçesinde bombalı terör saldırısında 2 sivil yaralandı
Tel Rıfat ve Münbiç bölgelerinde işgalini sürdüren terör örgütü YPG/PKK, sık sık Bab, Azez, Cerablus ve Afrin bölgelerini hedef alarak terör eylemleri düzenliyor.
Münbiç - 01.06.2021
Son dakika haber: Suriye'den paramotorla geldiği Amanoslar'da yakalanan PKK'lı terörist hakim karşısında
Suriye'nin Münbiç bölgesinden paramotorla havalanarak Amanoslar kırsalına geldiği belirlenen ve iki uzun namlulu silah, tabanca ve çok sayıda mühimmatla yakalanan, Terör Arananlar Listesi "gri" kategorideki "Savaş" kod adlı Çelik, Hatay 2.
Münbiç - 16.04.2021
Barınma merkezinde PKK'lı yakalandı
Adana İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince PKK-KCK terör örgütü ve işbirlikçilerinin tespit edilmesine ve faaliyetlerinin ortaya çıkarılmasına yönelik çalışma başlattı. Yapılan çalışma sonucunda jandarma ekipleri, Sarıçam ilçesine bağlı Buruk Mahallesi'nde bulunan geçici barınma merkezinde yabancı uyruklu 1 şahsın bölücü terör örgütü PKK üyesi olduğunu belirledi. Jandarma ekipleri, zanlının Suriye'de Tel Ahyat, Ayn İsa ve Münbiç bölgelerinde silahlı terör örgütü içerisinde faaliyet gösterdiğini belirledi.
Münbiç - 08.04.2021
Suriye'de 'sivillerin hedef alındığı' iddiasına yalanlama
Bazı internet sitelerinde, Suriye'de TSK kontrolündeki bölgelerden yapılan topçu atışlarının sivilleri hedef aldığına yönelik iddialar yer aldı. Güvenlik kaynakları konuya ilişkin değerlendirmelerinde iddiaların tamamen gerçek dışı olduğunu ifade etti. TSK'nın sadece ve sadece teröristleri hedef aldığını vurgulayan kaynaklar, her zaman hedeflerin buna göre seçildiğini, sivil, masum kişilerin, çevre, tarihi eserlerin, dini ve kültürel yapıların TSK için dokunulmaz olduğunu belirtti.Türkiye'nin, Suriye'nin kuzeyinde mutabakatlar kapsamında üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirdiğini ve getirmeye devam ettiğini dile getiren güvenlik kaynakları, Tel Rıfat ve Münbiç bölgelerindeki PKK/YPG'li teröristlerin Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekat bölgelerine yönelik taciz, sızma ve bombalı araç saldırılarının önlenmesi, bunun için de herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini bildirdi.
Münbiç - 08.04.2021
Güvenlik kaynaklarından "sivillerin hedef alındığı" iddialarına yalanlama
Güvenlik kaynakları, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde mutabakatlar kapsamında üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirdiğini ve getirmeye devam ettiğini kaydetti. Tel Rıfat ve Münbiç bölgelerindeki PKK/YPG'li teröristlerin Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekat bölgelerine yönelik taciz, sızma ve bombalı araç saldırılarının önlenmesi için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiği bildirildi.
Münbiç - 07.04.2021
Son dakika haberi | Suriye'den paramotorla geldiği Amanoslarda yakalanan "gri" kategorideki PKK'lı teröriste dava
Suriye'nin Münbiç bölgesinden paramotorla havalanarak Amanoslar kırsalına geldiği belirlenen ve iki uzun namlulu silah, tabanca ve çok sayıda mühimmatla yakalanan, Terör Arananlar Listesi "gri" kategorideki "Savaş" kod adlı Çelik hakkında Hatay Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma tamamlandı.
Münbiç - 28.03.2021
Son dakika haber | Azez'de PKK/YPG'li teröristlere ait 2 TOW füzesi, 24 Kalaşnikof ele geçirildi
İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, PKK terör örgütünün Suriye kolu PYD/YPG'nin, Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye'nin kuzeyinde terörden arındırılan bölgelerde, güvenlik güçlerine ait noktalar ve sivil halkın yoğun bulunduğu alanlara yönelik saldırılarda kullanmak üzere, çok miktarda silah ve bomba malzemesini örgütün kontrolündeki Münbiç'e götürmeye çalıştığı belirtildi.
Münbiç - 25.03.2021
"İdlib ve Halep bölgelerinde 3 geçişin yeniden açılması için anlaşmaya varıldığı iddiası gerçeği yansıtmıyor"
Güvenlik kaynakları, İdlib'e yönelik hava taarruzları ve rejim saldırıları ile Tel Rıfat ve Münbiç bölgelerindeki PKK/YPG'li teröristlerin Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekat Bölgelerine yönelik taciz, sızma ve bombalı araç saldırıları devam ederken tüm bu bölgelerdeki yerel halkın kendisini emniyette hissetmesinin mümkün olmayacağını da vurguladı.
Münbiç - 25.03.2021
"İdlib ve Halep'te üç geçişin yeniden açılması için anlaşmaya varıldığı" iddiası gerçeği yansıtmıyor
Kaynaklar, İdlib'e yönelik hava taarruzları ve rejim saldırıları ile Tel Rıfat ve Münbiç bölgelerindeki PKK/YPG'li teröristlerin Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekat bölgelerine yönelik taciz, sızma ve bombalı araç saldırıları devam ederken, tüm bu bölgelerdeki yerel halkın kendisini emniyette hissetmesinin mümkün olmayacağını da vurguladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Münbiç Haberleri | Münbiç Haber - Haberler - Münbiç haberleri, son dakika münbiç haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi | Şehit Muammer Yiğit son yolculuğuna uğurlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.09.2021 11:17:15. #1.13#

title