Letonya Haberleri

Letonya haber, Letonya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Letonya - Dün
Basketbol: FIBA Şampiyonlar Ligi 8'li final
Salon: NagornyHakemler: Manuel Mazzoni (İtalya), Saverio Lanzarini (İtalya), Martins Kozlovskis (Letonya)Hapoel Unet-Credit Holon: Zeeuw 11, Miles 23, Harris 9, Johnson 5, Workman 8, Bourdillon 3, Pnini 8, McGee 10Hereda San Pablo Burgos: Benite 26, Rabaseda 4, Rivero 11, Kravic 8, Renfroe 14,...
Letonya - Dün
Türkiye, Letonya'nın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelendiren kararını şiddetle kınadı
Türkiye, Letonya parlamentosunda kabul edilen ve 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelendiren kararın, tarihi, siyasi saiklerle yeniden yazma niteliğindeki hükümsüz bir teşebbüs olduğunu belirterek kararı şiddetle kınadı.
Letonya - Dün
Dışişleri Bakanlığından Letonya'ya kınama
Dışişleri Bakanlığı, Letonya Parlamentosu'nun 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanıma kararını kınadı.
Letonya - Dün
Son dakika... Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Letonya Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Artis Pabriks ile video telekonferans görüşmesi gerçekleştirdi.
Gelen son dakika haberine göre Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Letonya Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Artis Pabriks ile video telekonferans görüşmesi gerçekleştirdi.
Letonya - 05.05.2021
Plaj voleybolunda olimpiyat elemeleri ikinci tur maçları, yarın İzmir'de başlayacak
İzmir İnciraltı Spor Tesisleri'ndeki organizasyonda kadınlarda Türkiye, Belarus, Çekya, Finlandiya, Polonya, Sırbistan, Slovenya ve Yunanistan'dan, erkeklerde Estonya, İngiltere, İtalya, Letonya, Litvanya, Macaristan ve Slovenya'dan ikişer takım mücadele edecek.
Letonya - 04.05.2021
Son dakika haberleri! Fransa Dışişleri Bakanlığı, Rusya'nın Paris Büyükelçisini bakanlığa çağırdı
Rusya, 8 AB yetkilisine yaptırım uygulamıştı Avrupa Birliği'nin (AB), 2 ve 22 Mart tarihinde toplam 6 Rus vatandaşına yaptırım uygulamasına tepki gösteren Rusya, aralarında Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli'nin de yer aldığı toplam 8 AB yetkisi için yaptırım kararı almıştı. Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, AP Başkanı David Sassoli, Avrupa Komisyonu Değerler ve Şeffaflıktan Sorumlu Başkan Yardımcısı Vera Jourova, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Fransız Grubu üyesi Jacques Maire, Almanya Berlin Savcılığı Başkanı Jorg Raupach, Letonya Ulusal Elektronik Medya Konseyi (NEPLP) Başkanı İvars Abolins, Letonya Devlet Dili Merkezi Direktörü Maris Baltins, İsveç Savunma Araştırma Enstitüsü Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif ve Nükleer Güvenlik Laboratuvarı Başkanı Asa Scott ve Estonya Dil İdaresi Başkanı İlmar Tomusk'a yönelik alınan yaptırım kararı kapsamında bahsi geçen 8 AB yetkilisinin Rusya'ya girişinin yasaklandığı ifade edilmişti.
Letonya - 04.05.2021
AB temmuzda yetişkinlerin yüzde 70'inin aşılanması hedefini koruyor
En az aşı dozu teslim edilen ülkeler ise yüzde 21 ile Letonya, yüzde 25 ile Bulgaristan, yüzde 30 ile Hırvatistan oldu.
Letonya - 03.05.2021
AB ile Rusya arasında diplomatik gerginlik
Rusya'nın giriş yasağı getirdiği AB ülkelerinin yetkilileri şöyle: "Avrupa Parlamentosu Başkanı David Sassoli, AB Komisyonu'nun Değerler ve Şeffaflıktan Sorumlu Başkan Yardımcısı Vera Jourova, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Fransız Delegasyonu Üyesi Jacques Maire, Almanya Berlin Savcılığı Yöneticisi Jorg Raupach, Letonya Ulusal Elektronik Medya Konseyi Başkanı Ivars Abolins, Letonya Devlet Dil Merkezi Direktörü Maris Baltins, İsveç Savunma Araştırmaları Enstitüsü Kimyasal, Biyolojik ve Nükleer Güvenlik Laboratuvarı Başkanı Asa Scott ve Estonya Dil Bölümü Başkanı Ilmar Tomusk.
Letonya - 02.05.2021
15 ÜLKEDEN GELENLERDEN PCR TESTİ İSTENMEYECEK
Koronavirüs önlemleri kapsamında daha önce yurt dışından gelen yolcular için zorunlu olan PCR testi, 15 Mayıs itibariyle aralarında İngiltere, Ukrayna ve Çin'in de bulunduğu 15 ülkeden gelen yolculardan istenmeyecek.   Yurt dışından Türkiye'ye gelen yolculara, uçuşlardan 72 saat önce aldıkları PCR testini ibraz etme zorunluluğu bulunuyor. Alınan yeni kararla birlikte 15 ülkeden gelen yolculardan PCR testi talep edilmeyecek. Türk Hava Yolları'nın resmi internet sitesinde yer alan 'Türkiye'ye Seyahat' başlıklı bölümde yer alan açıklamada, "15 Mayıs 2021 tarihinden itibaren Hong Kong Özerk Bölgesi ile Çin, Tayvan, Vietnam, Avustralya, Yeni Zelanda, Singapur, Tayland, Güney Kore, İsrail, Japonya, Birleşik Krallık, Letonya, Lüksemburg, Ukrayna ve Estonya'dan Türkiye'ye gelen kişilerin Türkiye'ye girişlerinde PCR testi talep edilmeyecektir" denildi.
Letonya - 01.05.2021
Bangladeş, Türkiye dahil çok sayıda ülkeye Kovid-19 salgını nedeniyle uygulanan seyahat yasağını kaldırdı
Söz konusu 26 ülke Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Belçika, Şili, Hırvatistan, Estonya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, Irak, Kuveyt, İtalya, Letonya, Litvanya, Hollanda, Paraguay, Peru, Katar, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye ve Uruguay'dan oluşuyor.
Letonya - 30.04.2021
Rusya, AB yetkilisi 8 vatandaşa yaptırım uygulayacak
Avrupa Birliği'nin (AB), 2 ve 22 Mart tarihinde toplam 6 Rus vatandaşına yaptırım uygulamasına tepki gösteren Rusya, aralarında Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli'nin de yer aldığı toplam 8 AB yetkisi için yaptırım kararı geldi. Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, AP Başkanı David Sassoli, Avrupa Komisyonu Değerler ve Şeffaflıktan Sorumlu Başkan Yardımcısı Vera Jourova, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Fransız Grubu üyesi Jacques Maire, Almanya Berlin Savcılığı Başkanı Jorg Raupach, Letonya Ulusal Elektronik Medya Konseyi (NEPLP) Başkanı İvars Abolins, Letonya Devlet Dili Merkezi Direktörü Maris Baltins, İsveç Savunma Araştırma Enstitüsü Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif ve Nükleer Güvenlik Laboratuvarı Başkanı Asa Scott ve Estonya Dil İdaresi Başkanı İlmar Tomusk'a yönelik alınan yaptırım kararı kapsamında bahsi geçen 8 AB yetkilisinin Rusya'ya girişinin yasaklandığı ifade edildi.
Letonya - 30.04.2021
AB, Avrupalı yetkililere giriş yasağı koyan Rusya'yı kınadı
Rusya'nın giriş yasağı getirdiği AB ülkelerinin yetkilileri şöyle: Avrupa Parlamentosu Başkanı David Sassoli, AB Komisyonu'nun Değerler ve Şeffaflıktan Sorumlu Başkan Yardımcısı Vera Jourova, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Fransız Delegasyonu Üyesi Jacques Maire, Almanya Berlin Savcılığı Yöneticisi Jorg Raupach, Letonya Ulusal Elektronik Medya Konseyi Başkanı Ivars Abolins, Letonya Devlet Dil Merkezi Direktörü Maris Baltins, İsveç Savunma Araştırmaları Enstitüsü Kimyasal, Biyolojik ve Nükleer Güvenlik Laboratuvarı Başkanı Asa Scott ve Estonya Dil Bölümü Başkanı Ilmar Tomusk.
Letonya - 30.04.2021
AB ekonomisi ilk çeyrekte yüzde 0,4 daraldı
GSYH, birinci çeyrekte önceki çeyreğe göre Portekiz'de yüzde 3,3, Letonya'da yüzde 2,6, Almanya'da yüzde 1,7, İspanya'da yüzde 0,5 azaldı.
Letonya - 30.04.2021
Plaj voleybolunda Tokyo Olimpiyatları için Avrupa elemeleri ikinci turu İzmir'de yapılacak
CEV Continental Kupası'nda kadınlarda Türkiye, Sırbistan, Slovenya, Polonya, Yunanistan, Finlandiya, Çekya ve Belarus, erkeklerde ise Türkiye, Slovenya, Litvanya, İtalya, Macaristan, Letonya, Estonya ve İngiltere mücadele edecek.
Letonya - 29.04.2021
AB-Rusya ilişkilerinde yeni bir dönem mümkün mü?
Kurumsal olarak AB'nin yanı sıra bazı üye ülkelerin de halihazırda Rusya ile aralarında ciddi siyasi krizlerin devam ettiğini gözden kaçırmamak gerekiyor. Öyle ki 2014'te ülkenin Güney Moravya bölgesindeki bir mühimmat deposunda meydana gelen patlamayla bağlantılı oldukları gerekçesiyle Çek hükümeti 17 Nisan 2021 tarihinde 18 Rus diplomatı sınır dışı etme kararı aldı. Bu karar adeta domino etkisi yarattı ve AB üyesi diğer ülkelerden Estonya, Letonya, Litvanya ve Slovakya, Prag hükümetine destek amaçlı benzer kararlar aldı.
Letonya - 28.04.2021
FIBA 19 Yaş Altı Basketbol Dünya Kupası'nda Türkiye'nin rakipleri belli oldu
FIBA 19 Yaş Altı Basketbol Dünya Kupaları, erkeklerde 3-11 Temmuz 2021 tarihleri arasında, Letonya'nın Riga ve Daugavpils şehirlerinde, kadınlarda ise 7-15 Ağustos 2021 tarihleri arasında, Macaristan'ın Debrecen kentinde yapılacak.
Letonya - 28.04.2021
Son dakika gündem: Letonya'nın başkenti Riga'daki bina yangınında 8 kişi öldü
Son dakika haber... Letonya'nın başkenti Riga'da bir binada çıkan yangında 8 kişinin öldüğü bildirildi.
Letonya - 28.04.2021
Son dakika haberi... Rusya, Baltık ülkeleri ile Slovakya'nın 7 diplomatını sınır dışı etme kararı aldı
Son dakika haber... Rusya 2 Litvanyalı, 1 Letonyalı, 1 Estonyalı ve 3 Slovakyalı diplomatı "istenmeyen kişi" ilan etti.
Letonya - 28.04.2021
Moskova yönetimi, Estonya, Letonya ve Litvanyalı diplomatları sınır dışı ediyor
Rusya Dışişleri Bakanlığı, daha önce Rus diplomatları sınır dışı eden Slovakya, Litvanya, Letonya ve Estonya'nın diplomatlarını karşılılık ilkesine dayanarak sınır dışı etme kararı aldıklarını duyurdu.
Letonya - 28.04.2021
Uzay Kampı Türkiye'de, salgında 12 bin öğrenciye çevrim içi eğitim verildi
Eğitimlerde bugüne kadar Türkiye, Azerbaycan, Bulgaristan, Ermenistan, KKTC, Letonya, Litvanya, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Slovenya'daki 260 okuldan 11 bin 992 öğrenci yer aldı.
Letonya - 27.04.2021
Rusya, 4 ülkenin büyükelçilerini Rusya Dışişleri Bakanlığına çağırdı
Rusya Dışişleri Bakanlığı, ülkesindeki Rus diplomatları sınır dışı eden Letonya, Litvanya, Estonya ve Slovakya'nın Moskova Büyükelçilerinin Dışişleri Bakanlığına çağırıldığını belirtti.
Letonya - 27.04.2021
Basketbolda FIBA 2021 19 Yaş Altı Erkekler Dünya Kupası kurası yarın çekilecek
Letonya'nın Riga ve Daugavpils şehirlerinin ev sahipliği yapacağı organizasyonun kura çekimi, TSİ 18.
Letonya - 25.04.2021
Haftanın tarihine bakış
2004- Avrupa Birliği; Polonya, Slovenya, Slovakya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Litvanya, Letonya, Malta ve Güney Kıbrıs Rum yönetimini saflarına katarak 25 ülkeye ulaştı.
Letonya - 23.04.2021
Litvanya, Letonya, Estonya da 4 Rus diplomatı "istenmeyen kişi" ilan etti
Litvanya 2, Letonya ve Estonya birer olmak üzere 4 Rus diplomatı "istenmeyen kişi" ilan ederken, diplomatlara ülkeyi terk etmeleri için 7 gün süre tanındı.
Letonya - 23.04.2021
Baltık ülkeleri Çekya ile dayanışma kapsamında 4 Rus diplomatı sınır dışı edecek
Baltık ülkeleri Litvanya, Estonya ve Letonya'da, "Çekya'da 2014'te bir mühimmat deposunda meydana gelen patlamaya Rus diplomatların karıştığı" yönündeki iddialara tepki olarak 4 Rus diplomatın sınır dışı edileceği açıklandı.
Letonya - 20.04.2021
Son dakika haber! AB ülkelerindeki trafik kazalarında ölümler yüzde 17 azaldı
Trafik kazalarında ölümlerin en fazla düşüş gösterdiği AB ülkeleri sırasıyla Belçika, Bulgaristan, Danimarka, İspanya, Fransa, Hırvatistan, İtalya, Macaristan, Malta ve Slovenya oldu. Estonya, İrlanda, Letonya, Lüksemburg ve Finlandiya'da ise ölümlerde artış görüldü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Letonya Haberleri | Letonya Haber - Haberler - Letonya haberleri, son dakika letonya haber ve gelişmeleri burada. Dünya'da kaç ülke var 2021? Dünya'da kaç ülke var sayısı ne kadar?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 7.5.2021 11:31:01. #1.15#

title