Kararname Haberleri

Kararname haber, Kararname son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kararname - 06.05.2021
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, canlı yayında gündemi değerlendirdi: (1)
Taslağa bakıldığında, Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısının seçilerek gelmesi, hükümet programının yine Mecliste okunması, yasa geliştirmede Meclise ilave yetkiler verilmesinin yer aldığının görüldüğünü anlatan Oktay, "Bugünkü sistemde de zaten Meclisin çok ciddi yetkileri vardır. Yani yasayla ilgili yürütmenin hiçbir yetkisi yoktur. Kararname, yani Meclisin boş bıraktığı alanlarda yürütmeyle ilgili kısımlarda çıkarma yetkisi vardır yürütmenin, onun dışındaki her konuda tüm yetki Meclistedir.
Kararname - 05.05.2021
Meksika'da metro trajedisi nedeniyle 3 günlük ulusal yas ilan edildi
Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador hükümeti tarafından yayımlanan kararname ile 3 günlük ulusal yas ilanı kararı doğrultusunda ülkede bayraklar yarıya indirildi.
Kararname - 05.05.2021
Özbekistan, Atina'daki Başkonsolosluğunu kapattı
Özbekistan Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Yusuf Kabilconov, Bakanlığın 2021 yılının ilk çeyreğindeki faaliyetine ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuştu. Sözcü Kabilconov, Nisan ayında alınan, ancak bugün açıklanan karar ile Özbekistan'ın Yunanistan başkenti Atina'daki Başkonsolosluğunun kapatıldığını duyurdu. Kabilconov, "Özbekistan Cumhurbaşkanının 2021 Nisan ayında imzaladığı ilgili kararname ile Özbekistan'ın Atina'daki Başkonsolosluğunun kapatılmasına ve aynı kararname ile İsveç Krallığında Özbekistan Büyükelçiliği açılmasına karar verildi" şeklinde konuştu.
Kararname - 04.05.2021
Lekelenmeme hakkı kapsamında yaklaşık 359 bin dosyada "soruşturmaya yer olmadığına" hükmedildi
Adalet Bakanlığının internet sitesinde yer alan bilgilendirmede, 2017'de 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 158'inci maddesinde düzenleme yapıldığı hatırlatıldı.
Kararname - 03.05.2021
Filistin'de OHAL 30 gün daha uzatıldı
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistin'de korona virüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında ilan edilen olağanüstü halin (OHAL) 30 gün daha uzatılması yönünde kararname çıkardı.
Kararname - 03.05.2021
Suudi Arabistan'da Ekonomi ve Planlama Bakanlığına yeni atama
Suudi Arabistan resmi ajansı SPA'nın haberine göre, Kral Selman, yeni atamaların yer aldığı bir dizi kararname yayımladı.
Kararname - 02.05.2021
Filistin, seçimlerin Kudüs'te de yapılması için İsrail'e baskının sürdürülmesini istedi
Açıklamada, Kudüs'te seçimlerin yapılması konusunda onay alınır alınmaz derhal seçimlere gidilmesi yönünde kararname çıkarılacağı kaydedildi.
Kararname - 01.05.2021
Hamas lideri Heniyye, "Filistin seçimlerinin ertelenmesinin hiçbir inandırıcı gerekçesi olmadığını" belirtti
Devlet Başkanı Mahmud Abbas, 15 yıl aradan sonra İsrail işgali ve ablukası altındaki Filistin topraklarında seçim yapılmasını öngören kararnameyi 15 Ocak'ta imzalamıştı.
Kararname - 30.04.2021
Türkiye'den, İsrail'e Filistin seçimlerine yönelik engelleyici tutumuna son verme çağrısı
15 yıl sonra Filistin topraklarında seçim yapılmasını öngören kararname ocakta imzalanmıştı Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, 15 yıl aradan sonra İsrail işgali ve ablukası altındaki Filistin topraklarında seçim yapılmasını öngören kararnameyi 15 Ocak'ta imzalamıştı.
Kararname - 29.04.2021
Son dakika haberleri! Biden yönetimi, siber güvenlik konusunda yeni bir kararname imzalamaya hazırlanıyor
Son dakika gündem haberi: ABD Başkanı Joe Biden'ın, ülkenin resmi kuruluşlarının hedef alındığı ve arkasında Rusya'nın olduğu iddia edilen "SolarWinds" siber saldırısının ardından, siber güvenlik konusunda bir başkanlık kararnamesi imzalamaya hazırlandığı belirtildi.
Kararname - 28.04.2021
Moldova'da 11 Temmuz'da erken parlamento seçimi yapılacak
Sandu, parlamentoyu feshetme kararı aldı Moldova Cumhurbaşkanı Sandu, Facebook'tan yaptığı açıklamada, parlamentonun feshedilmesine yönelik kararname imzaladığını belirtti.
Kararname - 28.04.2021
HAK-İŞ'ten Öz Gıda İş Sendikasına ziyaret
Bölgedeki çay işçilerinin yaşadıkları problemlerin çözümü için ilgili bakanlıklarla görüşme yaptıklarını dile getiren Mehmet Şahin, şunları kaydetti: "Bu arkadaşlarımız ömür boyu çalışsalar bile prim gün sayısını tamamlayamadıkları için emekli olamamaktadırlar. Çözüm önerilerimizin birinci etabında, 4447 sayılı yasada bir değişikliğe gidilerek, bu arkadaşlarımızın iş akitlerinin askıya alındığı sürelerde işsiz sayılmalarının önünün açılmasını istiyoruz. İkinci etabımızda ise son 3 yılda, 600 gün prim ödeme zorunluluğunun da 450 güne düşürülmesini istiyoruz. Bir diğeri de bu arkadaşlarımızın kamuda, kurumların el verdiği ölçüde çalışma sürelerini uzatılmasını istiyoruz. ÇAYKUR'daki işçilerimiz şu anda 180 gün çalışabiliyor. Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 9 ay 29 güne kadar kurumlar isterse ve ihtiyaç duyarsa bu arkadaşlarımız çalışabilir.
Kararname - 28.04.2021
27 Nisan 2021 Haberleri
27 Nisan 2021 Manşet Haberleri.
Kararname - 26.04.2021
Filistin'de 22 Mayıs'taki genel seçimlerin erteleneceği iddia edildi
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, 15 Ocak tarihinde çıkardığı kararname ile ülkede 14 yıl aradan sonra 22 Mayıs 2021'de genel seçimlerin, 31 Temmuz 2021'de ise devlet başkanlığı seçimlerinin yapılacağını duyurmuştu.
Kararname - 26.04.2021
Son dakika haberi: Pahimi Padacke Albert, Çad'da geçiş dönemi başbakanı olarak atandı
Çad AGK Başkanı Korgeneral Muhammed İdris Debi tarafından yayımlanan kararname ile geçiş dönemi başbakanlığına getirilen Albert'in 15 gün içinde hükümeti kurması gerekiyor.
Kararname - 26.04.2021
Rusya'da yedek askerler orduya çağırıldı
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in imzaladığı kararname ile askerliğe elverişli olan yedek askerler eğitim için orduya çağırıldı.
Kararname - 25.04.2021
Siyasi parti genel başkanları, ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki gösterdi
"İncirlik ve Kürecik üslerine el koyulmalı" "Türkiye'nin bu pervazsızlıkları geçmiş yıllarda da yaşadığını, Kıbrıs Barış Harekatında, haşhaş ekim yasağının kaldırılmasında, Ege kıta sahanlığı konularında gerçek devlet duruşunu tüm dünyaya gösterdiğini" ifade eden Aksakal, şu çağrıyı yaptı: "Artık bu saatten sonra eveleyip gevelemeden net bir duruş göstermenin tam zamanıdır. Cumhurbaşkanı bir kararname ile İncirlik ve Kürecik üslerine el koyup buralarda göndere şanlı Türk bayrağını çekmelidir.
Kararname - 23.04.2021
HSK'nin FETÖ ile iltisaklı savcıyı meslekten ihraç kararı Resmi Gazete'de yayımlandı
Bu kapsamda 7145 sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) uyarınca, FETÖ/PDY ile iltisak ve irtibatının olduğu sabit görülen, Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcısı iken tedbiren görevden uzaklaştırılan Murat Şimşek'in meslekten çıkarılmasına hükmedildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kararname Haberleri | Kararname Haber - Haberler - Kararname haberleri, son dakika kararname haber ve gelişmeleri burada. Ticaret Bakanlığı'nda kritik atama! Ruhsar Pekcan'ın yardımcısı da görevden alındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 22:02:19. #1.14#

title