Karabağlar Haberleri

Karabağlar haber, Karabağlar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Karabağlar - 26.02.2021
Son dakika haberi: AK Parti'li Doğruca'dan Karabağlar Belediye Başkanı Selvitopu'na "toplu konut" tepkisi
Son dakika haberler: AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı İrfan Doğruca, Karabağlar Beldeye Başkanı Muhittin Selvitopu'nun, "80 hektarlık alana yapılması planlanan üniversite kampüsü ve toplu konut projesi planlarına yeniden itiraz edecekleri" yönündeki açıklamalarına tepki gösterdi.
Karabağlar - 24.02.2021
İzmir'de engelli genç 25 yıl sonra hayırseverlerin desteğiyle hasta yatağına kavuştu
İzmir'in Karabağlar ilçesinde yaşayan engelli Oğuz Akkuş'a hayırseverlerin desteğiyle elektrikli hasta yatağı hediye edildi.
Karabağlar - 22.02.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Diyarbakır annelerinin semtine hiç uğradın mı (4)
'MALİ KOLAYLIK GETİREN DÜZENLEMELER HAYATA GEÇİRİLDİ' Tüm bunları yaparken vatandaşlara mali kolaylık getiren düzenlemelerin de hayata geçirildiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: "Konutlarını riskli yapı statüsüne dönüştüren vatandaşlarımız için mevcut yapılarının 1.5 katına kadar inşaatta KDV oranının yüzde 18'den yüzde 1'e indirdik. Ayrıca yapılarını kentsel dönüşüm kapsamında yenileyen vatandaşlarımızın kullanacağı kredi miktarını arttırdık. Konut alımları için kullanılabilecek toplam kredi tutarını da 625 bin TL'den 1 milyon TL'ye yükselttik. Tüm kurumlarımız ve imkanlarımızla inşallah bu süreci hızla tamamlayacağız. Elbette biz bunları yaparken her an yeni afet tehlikesiyle karşı karşıya olduğumuzu biliyoruz. Buradan; imkanı olan vatandaşlarıma afet riski altındaki binalarını hızla güçlendirmeleri veya gerekiyorsa yenilemeleri çağrısında bulunuyorum. Üzmeyeyim, kırmayayım ama ben güçlendirmekten değil yenilemekten yanayım. Hiçbir hesap afette karşılaşabileceğimiz yıkım ve acılardan daha değerli olamaz. İnşallah çok geç olmadan her bir vatandaşımızın kurumlarımızla iş birliği içinde dönüşümü hızla tamamlayacağına inanıyorum. Öte yandan Karabağlar'ı biz ne zaman farklı bir hale getireceğiz? Karabağlar ne zaman modern bir şehir olacak? doğrusu bunun özlemi ve hasreti içerisindeyim.
Karabağlar - 22.02.2021
Son dakika haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Diyarbakır annelerinin semtine hiç uğradın mı (2)
Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sorun bunlara; büyükşehirlerde su problemini aşmak kimin görevidir? Belediyenin mi yoksa merkezi yönetimin mi? Bu büyükşehir belediyesinin görevidir. Bay Kemal, bunları bilmez. Su Allah'ın nimeti, vereceksin. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin suyunu DSİ kanalı ile biz getirdik. Biz verdik biz. Büyükşehirin getirmesi gerekirdi, yapamadı. Biz dedik ki 'Her ne kadar İzmir bize oy vermiyorsa da buraya suyu getireceğiz' dedik ve suyu DSİ ile buraya getirdik. Bizim anlayışımız bu. İzmir'den verdiğimiz bu mesajların yerini bulması en büyük temennimiz. Türkiye'nin beka davasını korumak ve yüceltmek için var gücümüzle çalışırken ülkenin demokrasi ve kalkınma mücadelesini ihmal etmiyoruz. Bugün salgından teröre pek çok sıkıntıyla karşı karşıya olmamıza rağmen hala dimdik ayaktaysak, hala geleceğe güvenle bakabiliyorsak, bunu 18 yılda elde ettiğimiz kazanımlara borçluyuz. Bizim yaşadıklarımızla mukayese edilemeyecek kadar küçük tehditler karşısında paniğe kapılan ülkelere baktıkça bu kazanımların önemi daha da ortaya çıkıyor. Bölünmüş yollarla, köprülerle, elektrik hatlarıyla, doğal gaz hatlarıyla ilmik ilmik örerken, hangi engelleri aşmak zorunda kaldığımızı en iyi sizler biliyorsunuz. Türkiye'nin 81 vilayetinde bugün hangi eser, hangi hizmet varsa, hepsi de karşımızdaki köhne muhalefet zihniyetine rağmen başlanıp bitirilmiş işlerdir. Cumhuriyet tarihinde yapılanların tamamını 5'e, 10'a katlayan yatırımların hiçbirisinde muhalefetten destek görmedik ve teşekkür almadık. Bunların aka kara, karaya ak demek dışında bir düşüncesi, fikri, projesi, feraseti, mesaisi olmayanların şu anda bulunduğumuz İzmir'i nasıl sersefil bıraktıklarını görüyoruz. Havalimanından kent merkezine gelişi sırasında Karabağlar ilçesinin durumunu gördüm.
Karabağlar - 14.02.2021
Son dakika haber! İzmir'de apartman boşluğuna düşen 77 yaşındaki kişi hayatını kaybetti
Son dakika gündem haberine göre İzmir'in Karabağlar ilçesinde, ikinci kattaki evinin balkonundan apartman boşluğuna düşen 77 adam öldü.
Karabağlar - 13.02.2021
Son dakika haber: KORONAVİRÜSLE DEĞİŞEN HAYAT: Karantinada çevrim içi müzik derslerine ilgi arttı
Uluslararası şirketteki işini bırakıp doğup büyüdüğü İzmir'e yerleşen Gündoğdu, şimdi Karabağlar ilçesindeki evinden dünyanın birçok noktasındaki öğrencilerine çevrim içi yöntemle caz gitar dersi veriyor.
Karabağlar - 10.02.2021
Son dakika... Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Ülkede kimin hizmet siyaseti, kimin eser siyaseti yaptığı, kimin de istismar siyaseti ve ideolojik bağnazlık siyasetiyle milleti perişan ettiğinin, izlenilen videoyla ayan beyan ortaya çıktığını söyleyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ayda bir bu tür bazı başlıklarda görüntülü konuşmalarımı gerçekleştireceğim. Çünkü hafıza-i beşer nisyan ile maluldür. Devamlı hatırlatmamız gerekiyor. Hatırlatmadan olmuyor. Milletimize bunları hatırlatmak şart. Vatandaşımız gerçekleri bizzat ekranda izleyerek, bizden de dinleyerek görecek. Başka çaremiz yok. Çünkü bunlar da yalan bol. Akşam yalan, sabah yalan. Hiç edep, adap böyle bir şey de yok. İşte görüyorsunuz İzmir'in hali ortada. 35 yıl... İnsan altyapı adına bir şey yapmaz mı? Bunlar yapmadılar. İzmir tüm altyapısıyla, kaçak yapılarıyla çökmüş vaziyette. İzmir gibi muhteşem, güzel bir şehrimizin özellikle altyapı, üstyapı noktasındaki hele hele o Karabağlar'ın halini filan gördüğü zaman insan eyvah diyor.
Karabağlar - 08.02.2021
Şiddetli rüzgarın etkisiyle minareden kopan parçalar korkuttu
İZMİR'in Karabağlar ilçesinde şiddetli rüzgarın etkisiyle bir caminin minaresinden aşağı beton parçalar düştü.
Karabağlar - 04.02.2021
AK Parti'den Karabağlar'a kentsel dönüşüm müjdesi
AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı İrfan Doğruca, Karabağlar'daki 14 mahalleyi kapsayan kentsel dönüşüm planlanmasının yakın zamanda askıya çıkacağını bildirdi.
Karabağlar - 02.02.2021
İçişleri Bakanı Yardımcısı Çataklı, İzmir'deki selde 2 bin 391 personel ve 451 aracın çalıştığını açıkladı
Çataklı, İzmir 112 Acil Çağrı Merkezi'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, yoğun şiddetli yağışların kentte sel ve su baskınlarına yol açtığını, özellikle Buca, Karabağlar, Konak ve Menderes ilçelerinde yoğun şekilde etkili olduğunu ifade etti.
Karabağlar - 02.02.2021
İzmir'de sel ve su baskınları nedeniyle bazı yollar trafiğe kapandı
Foça, Karabağlar, Karşıyaka, Urla, menderes, Güzelbahçe ilçelerinde selden etkilenen vatandaşlara ikram malzemeleri, gıda ve hijyen kolisi dağıtıldı.
Karabağlar - 02.02.2021
İzmir'de son 11 saatte metrekareye 128 kilogram yağış düştü
Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünün verilerine göre, son 11 saatte İzmir'in merkezinde metrekareye 128, Bayraklı'da 115, Balçova'da 99, Menderes'te 87, Bornova'da 71, Buca'da 55, Kemalpaşa'da 49, Karabağlar'da 48 kilogram yağış düştü.
Karabağlar - 02.02.2021
Son dakika haber | İzmir Valiliğinden sel ve su baskınlarına ilişkin açıklama Açıklaması
Trafikte yer yer oluşan kilitlenmelerin azaltılabilmesi için iş mesaisine gidecekler dışındaki vatandaşların acil işleri haricinde dışarıya çıkmamalarının, trafik yoğunluğunun ve yolda yaşanabilecek sorunların önemli bir derecede önüne geçilmesini sağlayacağı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Şu ana kadar oluşan su baskını toplam 673, mahsur kalma 23'tür. Su baskınlarının yüzde 80'i ev, yüzde 20'si iş yeri olarak tespit edilmiştir. Yoğun bir seferberlik ile tüm ekiplerimiz sahada sel önleme ve hasar giderme çalışmalarına devam etmekte olup Balçova-Üçkuyular, Bayraklı-Anadolu Caddesi, Konak-Mithatpaşa Caddesi, Konak ve Karantina alt geçidi, Halkapınar-Yunuslar, Yeşildere Caddesi, Menderes-Çitlembik Deresi, Karabağlar, Gürçeşme ve Yeşildere'de yer yer su taşkınları oluşmuş durumdadır.
Karabağlar - 02.02.2021
İzmir Valiliğinden sel felaketiyle ilgili son dakika açıklaması
SU BASKINI TOPLAM 673, MAHSUR KALMA 23'TÜR" Valilik tespit edilen hasarlarla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Şu ana kadar oluşan vaka sayıları; su baskını toplam 673, mahsur kalma 23'tür. Su baskınlarının yüzde 80' i ev, yüzde 20'si iş yeri olarak tespit edilmiştir. Yoğun bir seferberlik ile tüm ekiplerimiz sahada sel önleme ve hasar giderme çalışmalarına devam etmekte olup; Balçova – Üçkuyular, Bayraklı - Anadolu Caddesi, Konak - Mithatpaşa Caddesi, Konak ve Karantina Altgeçidi, Halkapınar – Yunuslar, Yeşildere Caddesi, Menderes - Çitlembik Deresi, Karabağlar, Gürçeşme ve Yeşildere'de yer yer su taşkınları oluşmuş durumdadır.
Güneşli
Güneşli
14°
En Yüksek
14°
En Düşük
İmsak06:16
Öğle13:29
İkindi16:39
Akşam19:11
Yatsı20:27
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Karabağlar Haber, Karabağlar Son Dakika Haberleri - Haberler - Karabağlar haber sayfamızda Karabağlar haberleri okuyabilir, Karabağlar son dakika haberleri ve güncel Karabağlar gelişmelerini görebilirsiniz. DİTİB, İzmir'deki depremzedelere 13 ev tahsis etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.3.2021 02:16:00. #1.16#
title