Kara Para Haberleri

Kara Para haber, Kara Para son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kara Para - 09.05.2021
Haftanın tarihine bakış
2013- Mısır'da Temyiz Mahkemesi, eski Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek liderliğindeki Ulusal Demokratik Partisi'nin organizasyondan sorumlu genel sekreteri Ahmed İz hakkında, "kara para aklama" suçlamasıyla açılan davada verilen 7 yıl hapis ve 2,5 milyar dolar para cezası kararını bozdu.
Kara Para - 07.05.2021
Bakan Elvan, ekonomi gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu: (4)
Bu konunun, kara paranın aklanması ve terörizmin finansmanı konusunda alınacak önlemler ile tüketicinin korunması konusu olmak üzere iki boyutu olduğunu aktaran Elvan, Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) bünyesinde kara para ve terörizmin finansmanı konusunda çalışma yapan Mali Eylem Görev Gücünün (FATF) bu platformlara yönelik tedbir alınmasını istediğini bildirdi.
Kara Para - 30.04.2021
Son dakika haberleri! Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin eski Eğitim Bakanı Bakonga, 3 yıl hapse mahkum edildi
Son dakika haberine göre Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin "kara para aklamak" ve "yasa dışı para transferi yapmak" ile suçlanan eski Eğitim Bakanı Willy Bakonga'nın 3 yıl hapis cezası aldığı belirtildi.
Kara Para - 29.04.2021
Eski Moritanya Cumhurbaşkanı Abdulaziz kendisine yöneltilen yolsuzluk suçlamalarını reddetti
Nuakşot Başsavcılığı, geçen 12 Mart'ta Abdulaziz ve yönetimi döneminde görev alan 12 kişi hakkında "yolsuzluk, kara para aklama ve nüfuzu kötüye kullanma" suçlamalarıyla soruşturma başlatmıştı.
Kara Para - 24.04.2021
FETÖ'nün Pensilvanya'daki "Gurbet Mezarlığı" faaliyete geçti
FETÖ'nün gizli kasası Mustafa Özcan, özel işlerinden sorumlu Cevdet Türkyolu, Aker Eşarplarının sahibi İzzet Akyar ve Salih Dinçer'in banka hesaplarına uluslararası hesaplardan transfer edilen büyük miktarda para Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) dikkatini çekmiş ve bu kişilerin hesapları Amerikan bankaları tarafından "kara para aklanıyor" şüphesiyle kapatılmıştı.
Kara Para - 23.04.2021
Pakistan'da ana muhalefet lideri Şahbaz Şerif kefaletle serbest bırakıldı
Pakistan'da 28 Eylül 2020'de kara para aklamadan ve yolsuzluktan tutuklanan ana muhalefet partisi Pakistan Müslüman Ligi-Navaz (PML-N) lideri ve eski Pencap Eyalet Başbakanı Şahbaz Şerif, kefaletle serbest bırakıldı.
Kara Para - 19.04.2021
ABN AMRO, "kara para" soruşturmasında 480 milyon avro cezayı kabul etti
Hollanda'nın üçüncü büyük bankası ABN AMRO, kara para aklama ve yolsuzluk uygulamalarının önlenmesine ilişkin çeşitli gereklilikleri yerine getirmemesi nedeniyle 480 milyon avro ceza ödeyeceğini bildirdi.
Kara Para - 16.04.2021
Son dakika haberleri | Brezilya'da Yüksek Mahkeme, Lula da Silva'nın hakkındaki hükümlerin iptal kararını onayladı
Brezilya basınında çıkan habere göre, Lula da Silva hakkında yolsuzluk ve kara para aklama suçlarından verilen hükümlerin iptal edilmesine yönelik karar, STF'de yapılan oylamada 3'e karşı 8 oyla alındı.
Kara Para - 13.04.2021
ABD'deki Halk Bankası temyiz duruşmasında mahkeme tarafların argümanlarını dinledi
Savcılık ise "Yabancı Devlet Dokunulmazlık Yasası"nın ceza davalarını kapsamadığını savundu ve Halk Bankası'nı isim vermeden İran'ı kastederek, "ABD'nin en büyük düşmanlarından biri adına 1 milyar dolar kara para aklamaya çalışmakla" suçladı.
Kara Para - 12.04.2021
Türkiye-Libya ortak bildirisi yayımlandı
Bildiride, "Hangi gerekçeye dayanırsa dayansın terörizmin bütün türlerini ve tezahürlerini kınar, iki ülkeye tehdit teşkil eden terör grupları ve suç örgütleriyle mücadelede tam dayanışma içinde hareket edileceğini ifade eder, şiddet içeren aşırılık, ayrılıkçılığın her türü ve tezahürü, sınır aşan organize suçlar, uyuşturucu kaçakçılığı, insan ticareti, kara para aklama, kültürel ve tarihi mirasa karşı suçlar, siber suçlar, dezenformasyon kampanyaları, göçmen kaçakçılığı ve sınır aşan güvenlik tehditlerine karşı ikili, bölgesel ve uluslararası işbirliğini geliştirmeye devam edeceklerini teyit eder.
Kara Para - 12.04.2021
Son dakika... Mısır'da 103 İhvan üyesi daha "terörü finanse ettikleri" gerekçesiyle terör listesine alındı
İçişleri Bakanlığına bağlı "Kara Para Aklama ve Terörün Finansmanı ile Mücadele Birimi" tarafından 103 İhvan üyesi "terörü finanse etmek" suçlamasıyla terör listesine eklendi.
Kara Para - 10.04.2021
Son dakika haberi... Portekiz eski Başbakanı Socrates, yolsuzluktan aklandı ancak kara para aklamadan yargılanacak
Son dakika haberine göre Portekiz eski başbakanı Jose Socrates, uzun zamandır devam eden yolsuzluk suçlamalarından aklandı ancak Socrates'in kara para aklama ve resmi belgelerde tahrifattan yargılanmasının önü açıldı.
Kara Para - 09.04.2021
Eski Portekiz Başbakanı Jose Socrates, kara para aklama ve evrakta sahtecilikten yargılanacak
Portekiz'de 2005-2011 yıllarında başbakan olarak görev yapan eski sosyalist siyasetçi Jose Socrates'in kara para aklama ve evrakta sahtecilik suçlarından yargılanmasına karar verildi.
Kara Para - 05.04.2021
Fransa'nın Hindistan'a savaş uçağı satışında yolsuzluk skandalı
Fransız Dassault firmasına 1 milyon avroluk faturayı gönderen kişi olan Gupta, Mart 2019'da İtalyan-İngiliz AgustaWestland şirketinin Hindistan'a helikopter satışında "kara para aklama" suçlamasıyla gözaltına alındı.
Kara Para - 31.03.2021
Bataklık operasyonunda 1 tutuklama daha
CUMHURİYET tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu olarak adlandırılan 'Bataklık Operasyonu' kapsamında örgüt lideri Nejat Daş ile bağlantılı olduğu tespit edilen şüpheli Engin M., yurt dışına çıkmak isterken yakalanarak, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından duyurulan operasyon, 30 Haziran 2020'de başlatıldı. Operasyon kapsamında 9 ülkede faaliyet gösterdiği belirtilen örgütün liderleri Nejat Daş, Çetin Gören, Halil Aslantaş ile birlikte 75 kişi gözaltına alındı. 'Silahlı suç örgütü kurma veya yönetme', 'örgüte üye olma', 'suçtan elde edilen mal varlığını aklama', 'Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun'a aykırılık', 'resmi belgede sahtecilik', 'Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkındaki Kanun'a aykırılık' suçlamaları yöneltilen şüphelilerden aralarında Daş, Gören ve Aslantaş'ın da bulunduğu 34'ü tutuklandı.   NEJAT DAŞ İLE İRTİBATI TESPİT EDİLDİ Savcılık tarafından yürütülen soruşturma kapsamında tüm şüphelilerin mal varlığının tespiti için Mali Suçları Araştırma Kurulu'ndan (MASAK) istenilen raporların beklenildiği öğrenildi. Şüphelilerin irtibatlarını da araştıran savcılık, örgüt liderlerinden Nejat Daş ile irtibatlı olduğunu tespit ettiği Engin M.'nin yurtdışına kaçacağı ihbarı üzerine soruşturma başlattı. Başsavcılığın talimatı üzerine hareket geçen Ankara Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, operasyonla şüpheliyi gözaltına aldı. Engin M.'nin üzerinde yüklü miktarda para bulundu. Şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından soruşturmayı yürüten savcıya ifade verdi. Engin M., Nejat Daş'ı tanımadığını, herhangi bir suç örgütü içerisinde bulunmadığını ileri sürdü. Hakkında kara para akladığı yönündeki tanık beyanlarını kabul etmeyen Engin M.
Kara Para - 31.03.2021
Son dakika haberleri: Tarihin en büyük uyuşturucu operasyonu olan "Bataklık Operasyonu"nda gözaltına alınan şahıs tutuklandı
Başsavcılık talimatının ardından E.M. isimli şahıs, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonla gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından soruşturmayı yürüten savcıya ifade veren E.M., Nejat Daş'ı tanımadığını, hiçbir suç örgütüne üye olmadığını, çocuğunun rahatsızlığı neticesiyle bir sefere mahsus Bulgaristan'a götürmek için para taşıdığı ancak Sırbistan'da gözaltına alındığını öne sürdü. Bu sebepten ötürü Sırbistan'da "kara para aklamak" suçundan 6 ay hapis cezası aldığını belirten E.
Kara Para - 29.03.2021
Batı ile sorun yaşayan İran, çareyi Çin'e sarılmakta arıyor
"İran, Çin'deki petrol parasını dahi alamıyor" Tahran yönetiminin 'Uluslararası kara para aklama ve terörizmin finansmanı ile mücadele' kuruluşu FATF (Mali Eylem Görev Gücü) üyelik metnini imzalamaması nedeniyle uluslararası bankalar aracılığıyla para transferi gerçekleştiremediğini hatırlatan Alicani, "İran, ABD yaptırımları nedeniyle Çin'deki 20 milyar dolar petrol parasını dahi alamıyor.
Kara Para - 21.03.2021
Kara para aklamakla suçlanan Kuzey Koreli ABD'ye iade edildi
ABD'nin kara para aklamakla suçladığı Kuzey Kore vatandaşı Mun Chol Myong, Malezya makamları tarafından ABD'ye iade edildi.
Kara Para - 21.03.2021
Kuzey Kore, Malezya'daki büyükelçiliğini kapattı
Malezya Yüksek Mahkemesi, 2019'dan bu yana ülkede gözaltında tutulan Kuzey Kore vatandaşı Mun Chol Myong'un, hakkındaki kara para aklama suçlamasından ötürü yargılanmak üzere ABD'ye sınır dışı edilebileceği yönünde karar vermişti.
Kara Para - 20.03.2021
ABD'den 10 İran vatandaşına "yaptırımları delme" suçlaması
Söz konusu 10 kişinin, 157 bin dolardan fazla kara para aklamakla da suçlandığı kaydedildi.
Kara Para - 19.03.2021
Malezya, Kuzey Kore'nin diplomatik ilişkileri sonlandırma kararını kınadı
Ne oldu? Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Malezya'da yaşayan Kuzey Koreli bir suçlunun ABD'ye sınır dışı edilebileceği yönündeki kararı üzerine Malezya ile diplomatik ilişkilerin sona erdirildiği duyurulmuştu. Kuzey Kore vatandaşına karşı ABD tarafından yöneltilen kara para aklama suçlamalarının "saçma bir uydurma ve devletin başlıca düşmanı tarafından yönetilen saf bir komplo" olduğu belirtilmişti.
Kara Para - 19.03.2021
Bursa'da "suç örgütü davasında" Erol Evcil ve Hüseyin Kayapalı ile 9 sanığın beraatine karar verildi
İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, Erol Eşrefoğlu (Evcil) 15 yıl, Hüseyin Kayapalı ise 15 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırmıştı. Davanın diğer 82 sanığını 10 ay ile 10 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptıran mahkeme heyeti, 130 sanığın beraatına, yargılama sürecinde hayatını kaybeden 3 sanığın dosyasının düşürülmesine, savunması alınamayan bir sanığın ise dosyasının ayrılmasına hükmetmişti, Yargıtay 9. Ceza dairesi sanıklardan Erol Eşrefoğlu ve Hüseyin Kayapalı ile Engin Eren, Fırat Ardıç, Sibel Kayapalı, Ali Efe, Aylan Tandoğan, Hüseyin Efe, İsmail Öztürk, Mustafa Kayapalı, Mustafa Özdalgıç'ın suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve kara para aklama suçlarının sabit olduğuna hükmetmiş ve hapis cezaları ile diğer beraat eden sanıklara ilişkin hükümleri onamıştı.
Kara Para - 19.03.2021
Malezya'dan Kuzey Kore'nin diplomatik ilişkileri kesme kararına "kınama"
Malezya Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Kuzey Kore vatandaşı Mun Chol Myong'un, hakkındaki kara para aklama suçlamalarından ötürü ABD'ye iade edilebileceğine dair Yüksek Mahkemenin aldığı karar değerlendirildi.
Kara Para - 19.03.2021
Kuzey Kore, Malezya'daki büyükelçiliğini kapatacak
Malezya Yüksek Mahkemesi, 9 Mart'ta Kuzey Kore vatandaşı Myong'un, hakkındaki kara para aklama suçlamasından ötürü yargılanmak üzere ABD'ye sınır dışı edilebileceği yönünde karar vermişti.
Kara Para - 19.03.2021
Kuzey Kore, Malezya ile diplomatik ilişkilerini kestiğini açıkladı
Malezya Yüksek Mahkemesi, 9 Mart'ta Kuzey Kore vatandaşı Myong'un, hakkındaki kara para aklama suçlamasından ötürü yargılanmak üzere ABD'ye sınır dışı edilebileceği yönünde karar vermişti.
Kara Para - 16.03.2021
Yemen'e yönelik insani yardımların beklenenin altında kaldığı ifade ediliyor
İran destekli Husilerin kara para aklamak ve yüksek miktardaki meblağlara kanunsuz bir şekilde el koymakla suçlandığı raporda, Yemen hükümeti de gıda tedariki için sağlanan kaynaklarla "para aklamak ve yolsuzluk yapmakla" itham edildi.
Kara Para - 10.03.2021
Tunus'un Kalbi Partisi Lideri Karvi'nin serbest bırakılması kararı üst mahkeme tarafından bozuldu
Geleneksel siyasetin dışından gelen nüfuzlu medya patronu olan ve 2019 yılında kurduğu partisiyle Tunus'ta siyasete hızlı bir giriş yapan Nebil el-Karvi, 24 Aralık 2020'da "kara para aklama" suçlaması ile hapse mahkum edilmişti.
Kara Para - 10.03.2021
mali reform yasalarını onaylayın" çağrısı
"Kendi kendimize yaptırım uygulamamalıyız" Kamuoyunda "FATF yasaları" olarak bilinen kara para aklama ve terörün finansmanının engellenmesine yönelik yasa tasarılarının DMTK tarafından onaylanması çağrısında bulunan Vaizi, "İran ve Kuzey Kore dışındaki tüm ülkeler FATF yasalarına bağlı ve bu konuda temel çerçeveyi izliyor.
Kara Para - 09.03.2021
Nijerya'dan İngiltere'ye kaçırılan 4,2 milyon avro iade edilecek
Ülkede 1999-2007'de Delta eyaleti valisi olarak görev yapan James Ibori, 2012'de İngiltere mahkemesince kara para aklamaktan 13 yıl hapis cezasına çaptırılmış, 2016'da serbest bırakılmıştı.
Kara Para - 09.03.2021
Son dakika... Eski Malezya Başbakan Yardımcısı Ahmed Zahid, hakkındaki kara para aklama suçlamasını reddetti
Son dakika haberleri: KUALA Malezya'da yolsuzluk soruşturmaları kapsamında yargılanan eski Başbakan Yardımcısı ve iktidardaki Birleşik Malay Milli Örgütü (UMNO) partisinin Genel Başkanı Ahmed Zahid Hamidi, hakkındaki kara para aklama suçlamalarını kabul etmedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kara Para Haberleri | Kara Para Haber - Haberler - Kara Para haberleri, son dakika kara para haber ve gelişmeleri burada. Tuvana Türkay kimdir? Tuvana Türkay hayatı ve biyografisi! Tuvana Türkay kaç yaşında, nereli?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.5.2021 16:26:49. #1.16#

title