İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI HABERLERİ

İslam İşbirliği Teşkilatı Haberleri

İslam İşbirliği Teşkilatı haber, İslam İşbirliği Teşkilatı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İslam İşbirliği Teşkilatı - Dün
Son dakika haber! Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: "Rohingya krizi, modern çağın en ağır trajedilerinden biridir"
Son dakika gelişmesine göre Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Myanmar'daki Müslümanların 50 yılı aşkın süredir acı çektiklerini belirterek "Rohingya krizi, modern çağın en ağır trajedilerinden biridir.
İslam İşbirliği Teşkilatı - Dün
Son dakika haberleri: Bakan Yardımcısı Kıran: "Rohingalı kardeşlerimiz yıllardır acı çekiyorlar"
Son dakika politika haberine göre Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, "Rohingalı kardeşlerimiz yıllardır acı çekiyorlar.
İslam İşbirliği Teşkilatı - Dün
Pakistan ve Azerbaycan, Dağlık Karabağ'ı görüştü
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Azerbaycanlı mevkidaşı Ceyhun Bayramov ile Dağlık Karabağ'daki çatışmayı görüştü ve ülkesinin Bakü yönetimine desteğini yineledi.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 18.10.2020
Haftanın tarihine bakış
Gazeteci yazar, siyasetçi ve bilim insanı Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, evinin önünde uğradığı bombalı saldırı sonucu 21 Ekim 1999'da 60 yaşında yaşamını yitirdi.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 16.10.2020
Erdoğan-Zelenskiy görüşmesine ilişkin ortak bildiri yayımlandı
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy arasında gerçekleştirilen görüşmenin ardından ortak bildiri yayımlandı.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 16.10.2020
Türkiye'nin Yeniden Asya girişimi ve Bangladeş
Bangladeş'in Türkiye Büyükelçiliği kompleksinin açılış töreninde Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina'nın yaptığı konuşmada tekrar vurguladığı üzere, Bangladeş ile Türkiye arasındaki gayri resmi ilişkiler 13.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 15.10.2020
Azad Cammu ve Keşmir Yasama Meclisinden Azerbaycan'a destek
Pakistan'ın kontrolündeki Azad Cammu ve Keşmir Yasama Meclisi Başkanı Beşrat Hüseyin, Azerbaycan halkıyla dayanışma içinde olduklarını bildirdi.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 15.10.2020
İSEDAK Sermaye Piyasası Düzenleyicileri Forumu yıllık toplantısı gerçekleştirildi
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) tarafından düzenlenen Sermaye Piyasası Düzenleyicileri Forumu'nun 9'uncu yıllık toplantısı 13-14 Ekim'de çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 15.10.2020
Yükseldikçe çevrelenen, yalnızlaşan Çin'in sorunları
Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) sosyalist ideolojinin "Çin tarzı sosyalizmi", kapitalizmin ise "Çin tarzı sosyalist piyasa ekonomisi" ile yönetilen, yüzlerce etnik grubun ve yasalarınca özerklik tanınmış 55 azınlık milliyetin bulunduğu, 9,6 milyon kilometrekarelik topraklarında yaklaşık 1,4...
İslam İşbirliği Teşkilatı - 14.10.2020
Atama kararları Resmi Gazete'de
Bazı bakanlıklara, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile İstanbul Atlas Üniversitesi Rektörlüğüne ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yer aldı.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 8.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar'da yayımlanan The Peninsula gazetesine mülakat verdi: (2)
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ermenistan'ın son işgal teşebbüsünde aldığı ağır hezimetin ardından türlü tezviratlarla Türkiye'yi de çatışmanın içinde gösterme gayretine girmesi, yaşadığı sıkışmışlığın ve çaresizliğin ispatı olmuştur.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 7.10.2020
İİT-İSEDAK Merkez Bankaları Forumu gerçekleştirildi
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) Merkez Bankaları Forumu toplantısının yapıldığını duyurdu.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 7.10.2020
Son dakika haber | Türkiye, Uygur Türkleri meselesine ilişkin tepkisini BM'de dile getirdi
Son dakika haberlerine göre BİRLEŞMİŞ Türkiye, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu çalışmalarındaki ulusal beyanında, Uygur Türklerinin kültürel ve dini kimliklerine saygı gösterilmesi ve garanti altına alınması beklentisini bildirdi.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 4.10.2020
Sudan'da nihai barış anlaşması imzalanması memnuniyetle karşılandı
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ile Katar, Mısır, Ürdün, Umman ve Bahreyn, Sudan hükümetinin, ülkedeki silahlı gruplarla nihai barış anlaşması imzalamasını memnuniyetle karşıladı.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 3.10.2020
Son dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan La Stampa gazetesine demeç Açıklaması
Son dakika haberler: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği'nde (AB) Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki faaliyetlerine yönelik yaptırımların gündeme gelmesine tepki göstererek, "Her türlü yaptırım, karşı etki yaratır ve haklarımızı, Kıbrıslı Türklerin haklarını koruma yönündeki kararlılığımızı...
İslam İşbirliği Teşkilatı - 2.10.2020
Son dakika haberleri! Muhammed Bin Selman İsrail'le normalleşmenin alt yapısını mı hazırlıyor?
Gelen son dakika haberlerine göre ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan Kralı Selman ve Mısır'ın darbeci Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'yi etrafında toplayan ve adeta bir korku sinemasını andıran o meşhur kristal küre pozundan İsrail'le normalleşme ve yeni Orta Doğu vizyonu çıktı.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 1.10.2020
Son dakika haberleri: Erdoğan: Kalıcı barışın yolu Ermenilerin işgal ettikleri Azerbaycan toprağından geri...
Son dakika haberine göre CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Şimdi netice zamanı ve Azeri kardeşlerimiz de kendi göbeklerini kesmenin adımını attılar.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 1.10.2020
TİHEK Başkanı Arslan'dan yaşlı hakları için "uluslararası sözleşme" çağrısı Açıklaması
Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Başkanı Süleyman Arslan, "Türkiye'nin öncülüğünde yaşlıların korunmasına yönelik uluslararası bir sözleşme hazırlanmasının çok faydalı olacağını düşünüyorum.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 30.9.2020
Kuveyt Emiri için taziye mesajları
Fetih ve Hamas Hareketi, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) ve Arap Birliği, 91 yaşında hayatını kaybeden Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah için taziye mesajı yayımladı.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 29.9.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (3)
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "ABD'nin sadece Rum tarafını ziyaret etmesi ya da bir ay içinde iki kere Yunanistan'a giderek tek yönlü destek açıklamaları bölge barışına hizmet etmez." dedi.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 29.9.2020
AYBİR Başkanı Küçükcan'dan Azerbaycan - Ermenistan çatışmasına ilişkin açıklama Açıklaması
İslam Ülkeleri Akademisyen ve Yazarlar Birliği (AYBİR) Başkanı Prof. Dr. Talip Küçükcan, bölgesel barış ve istikrarın tesisi için Ermenistan'ın, işgal ettiği Azerbaycan topraklarından çekilmesini uluslararası hukukun gereği olarak gördüklerini belirtti.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 28.9.2020
İİT, Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırılarını kınadı
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), Ermenistan ordusunun, Azerbaycan'a yönelik tekrar eden saldırılarını kınadı.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 22.9.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu'na seslendi: (2)
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu Akdeniz'de Türkiye'yi dışlama amaçlı nafile adımların başarı şansının kesinlikle olmadığını söyledi.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 22.9.2020
Afganistan barış sürecinde ateşkes çıkmazı
Afgan hükümetinin müzakere heyeti üyeleri, BM, Avrupa Birliği, İslam İşbirliği Teşkilatı, NATO yetkilileri ile bazı ülkelerin dışişleri bakanları 12 Eylül'de Katar'ın başkenti Doha'da başlayan Afganlar arası müzakerelerin açılışında şiddetin azaltılmasına ve ülke genelinde kalıcı ateşkesin...
İslam İşbirliği Teşkilatı - 17.9.2020
7. İstanbul Arabuluculuk Konferansı'nda "Kovid-19 sürecinde arabuluculuk" ele alındı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bu yıl video konferans yöntemiyle yapılan 7. İstanbul Arabuluculuk Konferansına katılan uzmanlar, barışı inşa etmede ve sürdürmede teknolojiden faydalanmayı masaya yatırdı.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 17.9.2020
Uzmanlar, 7. İstanbul Arabuluculuk Konferansı'nda "Kovid-19 sonrası çatışma ve barışı" değerlendirdi
Türkiye'nin ev sahipliğinde bu yıl video konferans yöntemiyle düzenlenen "7. İstanbul Arabuluculuk Konferansı"nın ikinci oturumunda "Pandemi Sonrası Çatışma ve Barış Durumu" ele alındı.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 16.9.2020
Dışişleri: 7'nci İstanbul Arabuluculuk Konferansı yarın çevrim içi düzenlenecek
DIŞİŞLERİ Bakanlığı'nca, 7'nci İstanbul Arabuluculuk Konferansı'nın 'Yeni Normalde Barış için Arabuluculuk' temasıyla yarın ilk kez çevrim içi olarak düzenleneceği açıklandı.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 16.9.2020
İstanbul Arabuluculuk Konferansı ilk defa çevrimiçi olarak düzenlenecek
Dışişleri Bakanlığı, 7'ncisi Türkiye'de düzenlenecek İstanbul Arabuluculuk Konferansı'nın "Yeni Normalde Barış İçin Arabuluculuk" temasıyla 17 Eylül'de ilk kez çevrimiçi olarak düzenleneceğini duyurdu.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 16.9.2020
İSEDAK Mali İşbirliği Çalışma Grubu toplantısı telekonferans yöntemiyle yapıldı
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) Mali İşbirliği Çalışma Grubu toplantısında "İslami Finansta Şeri Yönetişim Çerçevesinin Geliştirilmesi" başlıklı rapor ele alındı.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 15.9.2020
MÜSİAD Ankara Başkanı Acar: "Bangladeş ile köklü ilişkilerimiz var"
MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Basri Acar, Türk ve Bengal milletleri arasındaki ilişkinin, Bangladeş'in kurulmasından önceye dayanan köklü tarihi ve kültürel temelleri olduğunu belirtti.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 15.9.2020
"İslam İşbirliği Teşkilatından Kur'an-ı Kerim yakma provokasyonlarına tepki" haberimizde İİT...
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), Danimarkalı Sıkı Yön Partisi (Stram Kurs) üyelerinin, İsveç'in başkenti Stockholm ve Malmö kentinde Kur'an-ı Kerim yakmasına ilişkin, suçluların adalet önüne çıkarılması çağrısında bulundu.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 14.9.2020
Gazze'den, İsrail'in, cami yıkım kararına karşı harekete geçme çağrısı
Gazze'deki Vakıflar ve Din İşleri Bakanlığı, İsrail yönetiminin, işgal altındaki Kudüs'te bulunan bir cami için yıkım kararı çıkarmasına karşı uluslararası kurumlara harekete geçme çağrısı yaptı.
İslam İşbirliği Teşkilatı - 14.9.2020
Son dakika! DEİK Türkiye-Tacikistan Webinarı
Son dakika habere göre Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, Türkiye ve Tacikistan arasındaki ikili ticarete ivme kazandıracak adımları hem özel sektör hem de kamu sektörü olarak hayata geçirme motivasyonun son derece yüksek olduğunu belirterek, "Bu kapsam da ülkelerimiz arasındaki ikili ticari ve...
İslam İşbirliği Teşkilatı - 12.9.2020
Filistinli gruplardan Arap halklarına, normalleşmeye karşı çıkma çağrısı
Filistinli gruplar, Bahreyn'in İsrail ile normalleşme anlaşmasına varmasına tepki göstererek Arap ve İslam dünyası halklarından anlaşmaya karşı çıkmalarını istedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İslam İşbirliği Teşkilatı Haberleri | İslam İşbirliği Teşkilatı Haber - Haberler - İslam İşbirliği Teşkilatı haberleri, son dakika islam işbirliği teşkilatı haber ve gelişmeleri burada. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Yeryüzü, yeniden İslam'ın huzur veren ilkelerini aramaktadır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 02:03:17. #1.14#
title